OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. szeptember 28., csütörtök 9:42

Szépen eltereltétek a témát izubok. :mrgreen:

Én marketingben vagyok, nálunk már most kumma sok mindent ki tud váltaani, birefelés, forráselemzés, stratégia, célcsoportelemzés, fókuszcsoport kreált perszónákkal stb..nyilván még fogni kell a kezét meg terelgetni, de ijesztően gyors fejlesztések vannak, és a Microsoft még csak most dobja majd le az atomot erre is.
Nem illik.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 28., csütörtök 8:41

Realista24 írta: En dijaznam egyebkent, mint ahogy en voltam a legboldogabb a netbank megjelenesetol sok-sok eve, hogy nem kell a fancsali kepu banki ugyintezokkel talalkoznom, akik csak problemakat okoztak es fajt nekik a munka.

Azota egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor voltam a bankban, es azoknak a 80%at is megbantam :lol:

Szoval en biztos vevo lennek ilyenre, foleg, hogy ha en dokihoz megyek, akkor az mar nyomos indok valoszinu.
De valljuk be őszintén, nem ez a magyar átlag, aki csak akkor megy oda, ha baj van. Legalábbis, én nem ezt látom.

Az AI segíthet, alap feladatokat megcsinálhatna - EKG kiértékelés pl. De a laboreltérések is nem elkülönítve kezelhetőek. Ahhoz sok más tényező hozzájárul. A gyógyszerfelírás is relatív, mert beteg és beteg közt mindenki másképp reagál ugyanarra a vérnyomásgyógyszerre pl.
Ha ennyire "digitális" világ kellene, minden embernek egy géntérképének kéne fentlenni a rendszerben, akkor ha primer prevencióval nem megy a megelőzés - mert a polgár nem kooperál, a secunder prevención belül pontosan meg lenne az, hogy a Józsi bácsinak a géntérképe alapján pl. a Coverex viszi le a vérnyomását a célértékre, Juliska néniek meg a Covercard Plus. Ezeket egy megfelelő háttér mellett egy AI csinálhatná.
De a fizikális vizsgálatot továbbra is úgy gondolom, hogy embernek kell csinálni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 28., csütörtök 7:52

En dijaznam egyebkent, mint ahogy en voltam a legboldogabb a netbank megjelenesetol sok-sok eve, hogy nem kell a fancsali kepu banki ugyintezokkel talalkoznom, akik csak problemakat okoztak es fajt nekik a munka.

Azota egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor voltam a bankban, es azoknak a 80%at is megbantam :lol:

Szoval en biztos vevo lennek ilyenre, foleg, hogy ha en dokihoz megyek, akkor az mar nyomos indok valoszinu.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 28., csütörtök 7:44

valszeg dokibá meg páran még sokkal jobban képben vannak, én csak szemelyes tapasztalatot tudok mondani, évekkel ezelott interjuztam amerikai cegnel, akik már akkor AI altal tamogatott "haziorvos" kütyüt terveztek es akartak piacra dobni (lehet azóta már kapható, nem tudom), az egesz olyan, mint egy kis jbl hangszoro vagy mint egy amazon echo dot szeru kis lófasz, és temérdek mérésre képes, konstans netkapcsolat a rendelővel, képes elemzésre, vérképet tud késziteni, miután vért vesz tőled, vérnyomás, stb stb minden biszbasz, ami kb egy full teljes háziorvosi kivizsgálás. megcsinálja a dolgát, kiértékeli az eredményeket, aztán "megirja", azaz online megkapod a receptet a rendszerbe, annyi a dolgod, hogy elmesz kiváltani.
havi elofizu, mint egy netflixhez, aztan jonapot.
szoval az ilyen jellegu dolgok, ami nem extra specifikus, nem kell valoban felnyitni, muteni, nem nagyvolumenu kivizsgálás, diagnosztika, stb, azt bőven helyettesithetik ai tamogatott lofasszal.
de persze öreg nénék egyik fő napi tevékenysége, hogy valakinek panaszkodni meg trécselni lehessen, feltartva ezzel a milliárd embernyi sort maga mögött, szóval ők amig ki nem halnak, nem fognak ilyen cucmákot használni.
Meg, ha 2 mobil is jut egy emberre atlagosan, akkor is 75%os hasznalatrol beszelunk.
errol mar nem pusztan mobil connectionskent lehet beszelni, konkretan a teljes eletunk ez ma mar, mindent/a dolgok 99%-át intézhetsz egy mobilon.
ugyhogy igen, ez a tendencia, most még csak ilyen balfaszsagokra van hasznalva, mint ahogy a vr is, de 6G es utana a kövi evtizedekben ez egesz mas szintre fog lepni, mobilhalozat, ai, vr, minden együtt, önvezető autók, távoktatás, távműtétek, robotika, stbstbstb
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 28., csütörtök 7:37

Lehet, hogy mobilt nem fog mindenki hasznalni, de according to GSMA real-time intelligence data, there are now over 11.856 Billion mobile connections worldwide, which surpasses the current world population of 8.057 Billion implied by UN digital analyst estimates.

Meg, ha 2 mobil is jut egy emberre atlagosan, akkor is 75%os hasznalatrol beszelunk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 28., csütörtök 7:19

elkepzelem, hogy ahol milliok nem vesznek fel COVID oltast a mikrocsipsz miatt, ok majd elmennek AI haziorvoshoz.
Szerintem ez nem reális érv (hanem barszás haha), mert nyilván nem fog mindenki elmenni, de ahhoz hogy valami hasznos legyen, nem is kell mindenkinek használnia. Mobilbankot sem mindenki használ, van aki még mindig bemegy a fiókba, de ettől nem gondolnám hogy haszontalan találmány. A társadalmi átállás egyáltalán nem lenne triviális, de nyilván ezek a dolgok részben generációváltásokkal történnek meg: értsd nem a 80 éves Gizikét kell meggyőzni a dologról.

ANDS nem vagyok diagnoszta, de én azt gondolom a diagnózishoz két dolog kell, kórelőzmény, és a tünetek ismerete. Előbbit nyilván sokkal jobban képes megoldani az AI, az hogy az orvos "ismer" azt nem gondolhatjuk pontosabbnak mint hogy vezetve van rólam minden orvosi adat (egyébként az orvos is így "ismer", bepötyögi a nevem a gépbe és megnézi miket írt fel rólam). Az hogy mik a tünetek, pedig nagyrészt ma is maga mondja el az ember, egy-két nagyon minimális vizsgálat van csak amit háziorvos csinál. Az egyetlen ami nekem eszembe jut és nincs rá ma olcsón és tömegesen elérhető hardver, az az hogy meghallgatja a tüdőmet (de lehet erre is van csak nincs ötletem). Lázat mérni, vérnyomást mérni, megnézni vizuálisan hogy hogy néz ki valami, lázat mérni, stb. otthon is tudunk, mást egy háziorvos velem még sosem csinált.

Szerintem a mi életünkben ez meg fog történni és ilyen Pareto módon az esetek nagy %-át (a triviális dolgok) megoldja, és az orvosok tudnak arra fókuszálni amikor tényleg baj van. De ott a szerintem a mondat elején, lehet tévedek. Technológiai szempontból ez sokkal kisebb ugrás mint amit megtettünk eddig az életemben, és remélhetőleg csak a felénél járok kb.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 28., csütörtök 6:14

elkepzelem, hogy ahol milliok nem vesznek fel COVID oltast a mikrocsipsz miatt, ok majd elmennek AI haziorvoshoz. :mrgreen:
mukodhetne egyebkent egy rendes civilizacioban valamilyen szinten, de a random haziorvosi rendelo osszetetel gondolom meg minding 80 szazalekban nyugdijas es c tipusu betegek egyvelege.

az en munkamat, ami kb 50-50 aranyban konnyu fizikai es mentalis melo, max valami hiper super modern robotokba ultetett AI-val tudnak kivaltani ami gondolom vagy 20x annyi lenne, mint amennyit eletemben ki kellene fizessenek nekem.
ez a veszely adding nem fenyeget, amig egy porszivo cso vagy kuka csere 2 honapos szarakodassal jar. :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 28., csütörtök 5:59

Az én régi haziorvosomnak nem volt lelkiismerete mondjuk :lol:

Az ilyen picsliszare szar dolgokat mint recept írás, táppénz, recept feliras, stb. meg eleve az asszisztens végzi általában.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 27., szerda 23:18

ANDS írta:
Halfkey írta:

Egyébként kicsit gondolkodva meg látva a neved, a háziorvos munkáját pl kiválthatja belátható időn belül (tudom h te traumatológián vagy, azt nyilván nem:D). Megfelelő adatokkal betanítás után simán el tudom képzelni hogy megmondod a tüneteid, visszakérdez, majd javaslatot ad. Hétfőn jelentették be hogy képeket is be tudsz majd tölteni már inputnak, szóval vizuálisan is képes lesz megvizsgálni a dolgokat.
És ha téved, max. meghal a beteg, de majd tovább javítják az algoritmust.
Miért, ha a háziorvos téved ma meghal a beteg? Nekem nem jött rá amikor agyhártyagyulladásom volt. Élek. A hiba a mostani rendszerben is bőven benne van.

Kicsit ilyen luddita mozgalomnak érzem ezt most hogy fújj gépek, mikor a lehetőség óriási hogy segítsen megoldani egy széleskörű társadalmi problémat (sokan nem jutnak orvoshoz, vagy nem időben). Nem egymagában, nyilván nem kidobni akarom az orvosokat hanem megtámogatni a munkájukat, és arra használni az idejüket ahol valóban szükség van rájuk - nem arra hogy taknyos vagyok, meg hogy kell egy tàppénzes papír.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2023. szeptember 27., szerda 22:58

Nika91127 írta: Én ellátok mindenkit. Ezért vagyok ott. Csak azért tudatosítom bennük, hogy ennek nem ez a módja.
Nem tudom, hogy ez igy van-e meg, de amikor Pesten eltem, akkor altalaban az ugyeletes haziorvosok egybol tovabbitottak szinte mindenkit a surgossegire, mert ott lehet normalisan kivizsgalni.

Ziro kerdesere: en chatgpt-t hasznalom, lenyegeben kivaltotta a tutorialok es blogok kereseset nekem, picit olyan, mintha lenne egy kollegam. Sok hasznos dolgot mond, de kell a temahoz erteni, mert neha olyan kodreszleteket javasol, ami noha mukodik, de feleslegesen tulkomplikalt, de ha ezt utana elmondod neki, akkor mondja hogy jogos.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 27., szerda 22:11

Én most 2x voltam a fehérvári kórházban a nyáron sürgősségin, mind2x kb 45 perc alatt kinn-benn, Bpen ugyanezekkel a dolgokkal 4-5 óra volt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 27., szerda 21:31

Nika91127 írta:
Realista24 írta: Nekem ha sérülésem volt, mindig megvartam a surgossegit.

30 perc vs 3 óra és utóbbinál, a pihentesse majd jobb lesz volt a gyógymód általában.
Néha vannak "bevándorló" betegeink.
Pár pesti szokta megjegyezni, h meglepődött, amikor 15 perc után szólítottuk, Bpen az átlag az 6-8 óra.
A várakozás meg hagyján…az ellátás minősége, eg és föld (volt régen). De erről már írtam itt többször.

Párszor nyilván lecsesztek, mert láttak hogy nem friss a dolog. Cukin mosolyogtam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:28

Realista24 írta: Nekem ha sérülésem volt, mindig megvartam a surgossegit.

30 perc vs 3 óra és utóbbinál, a pihentesse majd jobb lesz volt a gyógymód általában.
Néha vannak "bevándorló" betegeink.
Pár pesti szokta megjegyezni, h meglepődött, amikor 15 perc után szólítottuk, Bpen az átlag az 6-8 óra.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 27., szerda 21:22

Nekem ha sérülésem volt, mindig megvartam a surgossegit.

30 perc vs 3 óra és utóbbinál, a pihentesse majd jobb lesz volt a gyógymód általában.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:18

hehetheoriginal írta: aztan csodalkozunk, hogy mindenki gyűlöl mindenkit :mrgreen:
Én ellátok mindenkit. Ezért vagyok ott. Csak azért tudatosítom bennük, hogy ennek nem ez a módja.
Aki "bazdmegmocskosgeci"-zik vagy épp megpróbál megverni (nem egyszer volt példa rá)... azok kapják az utóbbit.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. szeptember 27., szerda 21:17

Nika91127 írta: - tüdőgondozóba jár, meg asthmás, majd megfullad, de a cigiből 30-40szál/nap. Van aki oxigénpalack mellett gyújt rá.
Egyik tavoli rokonom pont ilyen. Par eve nem talalkoztunk, de nyaron meglatogatott, mondtuk hogy ejszaka aludjon nalunk, eleg ha masnap indul haza. Masfel nap alatt 2 dobozzal siman elfustolt. Lefekves elott biztos, ami biztos, 2 szallal meg elszivott, lefekudt, majd 10-15 perc kohoges. Pedig regebben mar volt valami baj a tudejevel.
Nika91127 írta: - magas a vérnyomásom. Szed gyógyszert? Dehogy. De hát itt a rendszerben, hogy 3éve kéne szednie. Ja,ő nem hisz az orvosnak.
Regi sulimban mult heten halt meg egy tanitono. Neki is magas volt a vernyomasa, de mindig azt mondta, hogy nem hisz a gyogyszerekben. Eves orvosi vizsgalatok elott 2-3 napig szedte a gyogyszert, majd vizsgalat utan abbahagyta.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 27., szerda 21:15

aztan csodalkozunk, hogy mindenki gyűlöl mindenkit :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:11

hehetheoriginal írta: a polgár


:lol: :lol: :lol:
Meg szoktam kérdezni, hogy minek köszönhetem megtisztelő látogatását eme kései órán? A 80% csak egy "heh?"-vel válaszol. Aztán megkérdezem, hogy bizonyára hatalmas fájdalma lehet, ha hajnalol hajnalán képes volt kb.8 embernek munkát adni eme kései órán. Erre jön a "fizetem a tb-t" duma. Szoktam megjegyezni, hogy jó magam is, hiszen ez állampolgári kötelességünk. Majd megkérdezem tisztelettudóan, hogy az Ön panasza hol szerepel a kormány által kiadott dokumentumban, ahol a sürgősségi eseteket sorolják fel. Ha nem tudommal válaszol, annyit mondok, hogy jól tudja, nincs benne.

De aki paraszt, annak ennyit irok:

Elmondása szerint .... (panasz).

Status: Vitálisan stabil. Végtagot és életet veszélyeztető állapot a vizsgálatkor nem áll fent.

Javaslat:
Fájdalomcsillapítás, jegelés, kímélet.
Kontroll szakrendelésen, előjegyzés alapján.

:)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 27., szerda 21:03

a polgár


:lol: :lol: :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:02

hehetheoriginal írta:
- tüdőgondozóba jár, meg asthmás, majd megfullad, de a cigiből 30-40szál/nap. Van aki oxigénpalack mellett gyújt rá.
:lol: :lol: :lol:

ezekbol is latszik, hogy minden kis szir szar bibi semmiseg, az emberi szervezet sokkal nagyobb abuzust is elbir :lol: :mrgreen:
a parasztja
ajhh de édes, mikor a diplomás kulturalt orvos beszabadul a dühőngőbe :lol:

Hát, amikor hajnali 3kor keltenek, mikor 2ig dolgoztál, mert a polgár behozatja magát a 2hetes panaszával... tudok cifrákat kérdezni. Káromkodásmentesen :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég