OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. április 11., szerda 14:08

egy hibát felismertek, a korrupciót, informálták róla a népet, cselekedtek is az ügyben, de hiába.
kár, hogy a magyar közeg közömbös ez iránt, mert az élet legapróbb színterein van jelen a korrupció, így igazából kit érdekel?! így gondolkoznak az emberek. mutyi-mutyi hátán a legkisebb szinteken is.
Dehogy informálták róla a népet. Nem csináltak semmit. Bementek Kálmán Olgához dobálózni hogy hát igen ma 1300 milliárd eurót lopott kósalali, ez van. Meg Hadházy kiállt a heti korrupcióinfójára amit megnézett 70 ember, abból 65 a családja, a barátai, a párttársai meg az újságírók. :lol: Ez nem informálás, ez bohóckodás.

Elmész egy nógrádi faluba, azt se tudják mi az a szó hogy korrupció. Az lenne egy ellenzéki párt dolga, hogy eljusson al egapróbb helyekre is, és elmagyarázza az embereknek, hogy ők azért keresnek 50,000-ret vagy annyit se, mert más meg olyan pénzeket lop el, amit elképzelni sem tud nem hogy az ő családja, hanem az egész falu, vagy akár az egész megye.

Valóban informálni kellene a népet, erre pedig a jelenlkegi politikai ellenzék képtelen. 8 éve nem tudja ezt megcsinálni a jobbik, nem tudja ezt megcsinálni az lmp, az mszmp utódpártjainak pedig nem is érdeke hogy ezt megcsinálja, mer tmihelyst ez megtörténik, az nekik búcsúzást jelent a kényelmes parlamenti üléstől és a képviselői fizetéstől. Viszont Márki-Zay mondta még a választások előtt, hogy április nyolc nagy nap lesz, mert vagy a rezsim bukik meg, vagy az ellenzék. Azt hiszem, egyértelmű, melyik történt, és azt hiszem az is egyértelmű, hogy ez milyen következményeket hordoz 2022-ig. :)

Épp itt az ideje az ellenzékváltásnak, aztán jöhet a többi.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. április 11., szerda 13:05

ericco írta:Szerintem bele kellett volna allni a migranstemaba is. Elmagyarazni, hogy ez valoban komoly dolog, valsag, ami jelenleg az egesz Vilagot foglalkoztatja, de a bevandorlok kozt vannak valodi menekultek is, akiket ki kell szurni, ahhoz pedig nem gyulolet kell, hanem sok melo. Aki nem menekult, annak pedig pardon nelkul adios.
Bar kerdeses, hogy a kormany ezt hogy forgatta volna ki, mert gyanitom, erre is karaktergyilkossag es hazugsagok lettek volna a valaszok.
Maga a korrupcio es a lopas viszont valoban keves. Amig nem az emberek zsebebol veszed ki a penzt, addig nem erdejli oket. Lasd netado.
Erre volt egy nagyon jo otlete egy ujsagironak:
azt tanacsolta, hogy hetvegente minden kis magyar faluba vigyenek 5-6 tenyleges haborus menekultet, es ott meseljek el a tortenetuket, valamint hogy a hazajukban most mi zajlik jelenleg es lehessen toluk kerdezni stb.
De persze ez tenyleges megoldas lett volna es nem huzhatott volna belole senki politikai hasznot, igy nyilvan nem valosult meg.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 11., szerda 12:59

Szerintem bele kellett volna allni a migranstemaba is. Elmagyarazni, hogy ez valoban komoly dolog, valsag, ami jelenleg az egesz Vilagot foglalkoztatja, de a bevandorlok kozt vannak valodi menekultek is, akiket ki kell szurni, ahhoz pedig nem gyulolet kell, hanem sok melo. Aki nem menekult, annak pedig pardon nelkul adios.
Bar kerdeses, hogy a kormany ezt hogy forgatta volna ki, mert gyanitom, erre is karaktergyilkossag es hazugsagok lettek volna a valaszok.
Maga a korrupcio es a lopas viszont valoban keves. Amig nem az emberek zsebebol veszed ki a penzt, addig nem erdejli oket. Lasd netado.
Merci Zizou!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 11., szerda 12:51

RealAsensio írta: Csak ugy, ha a kormany hibait felismeri, kihasznalja, informalja rola a nepet, cselekszik, kampanyol, szervez, es most mar tudjuk: eljut videkre is.
egy hibát felismertek, a korrupciót, informálták róla a népet, cselekedtek is az ügyben, de hiába.
kár, hogy a magyar közeg közömbös ez iránt, mert az élet legapróbb színterein van jelen a korrupció, így igazából kit érdekel?! így gondolkoznak az emberek. mutyi-mutyi hátán a legkisebb szinteken is.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. április 11., szerda 12:48

Az meg nekem külön kérdéses, hogy milyen egy jó ellenzék? Hogy tud egy ellenzék jó lenni?
Csak ugy, ha a kormany hibait felismeri, kihasznalja, informalja rola a nepet, cselekszik, kampanyol, szervez, es most mar tudjuk: eljut videkre is.
:goat:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 12:20

ericco írta:Ha mar pofon. Odairtam, hogy allitolag.
Most akkor nem untál meg?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 11., szerda 12:19

Ha mar pofon. Odairtam, hogy allitolag.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 12:06

ericco írta:
Realista24 írta:Egyszer az a baj, ha kiröhögöm amit írsz, egyszer meg az, ha elhiszem, amit írsz.
Mondjuk a tények tegnap azt mutatták, hogy a forrásaid kocsmai szintűek.
Ha csak negativan vagy hajlando szelektalni, ja. Ezt hivjak elfogultsagnak. De befejeztem, meguntalak.
Addig jó, amíg nem én unlak meg téged. Máskor majd nem tényként állítasz mindent, és nem szaladsz bele a pofonba.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 11., szerda 12:04

Realista24 írta:Egyszer az a baj, ha kiröhögöm amit írsz, egyszer meg az, ha elhiszem, amit írsz.
Mondjuk a tények tegnap azt mutatták, hogy a forrásaid kocsmai szintűek.
Ha csak negativan vagy hajlando szelektalni, ja. Ezt hivjak elfogultsagnak. De befejeztem, meguntalak.
Merci Zizou!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. április 11., szerda 12:01

ericco írta:Akkor a forumot is zarjuk be, mivel eleg keves a forumon a Real Madrid alkalmazott, igy csak talalgathatunk.

https://444.hu/2018/04/11/a-fideszes-sz ... okonyveket

Fideszt vedo szajabol pedig a konteo kifejezes eleg vicces. Egesz kampanyuk arra lett felepitve.
Na de várj, te rendszerint tényekkel nyitsz, nem találgatsz. Találgatni lehet, de a bizonyíték nélküli vád az konteo, én pedig nem látok bizonyítékot, csak egy ember állításait, aki maga is elmondta az interjú során, hogy a fideszes delegáltak mentek valahova, de hogy hova azt nem tudja, ő nem akar konteót gyártani. :)

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. április 11., szerda 11:57

Biztos sok szarság van. Amikor én ültem vál. bizottságban, akkor is sok pontatlanság volt. De érdemben nem befolyásolta. A szavazólapok is megvannak még. Nem úgy, mint 2002-ben, amikor trutymó Emília villámgyorsan megsemmisítette. Egyébként a választási irodához még egy panasz sem érkezett, úgyhogy jelen pillanatban inkább arra hajlok, hogy PR-tematizálás és nem megalapozott botrányról beszélünk. De ha komoly kétségek merülnek fel, egész egyszerűem újra kellene számolni.
"Értsd már meg, hogy az ellenzéknek van párhuzamos szavazatszámláló rendszere a delegáltak által. Ezek a valós és reális végeredmények."
(Tóth-Nagy Dániel, DK ifjúsági vezető.)
https://www.facebook.com/tothnagydaniel ... cation=ufi

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 11:55

Egyszer az a baj, ha kiröhögöm amit írsz, egyszer meg az, ha elhiszem, amit írsz.
Mondjuk a tények tegnap azt mutatták, hogy a forrásaid kocsmai szintűek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 11., szerda 11:52

Realista24 írta:
ericco írta:
Helyedben inkabb az ilyen bagatelizalo valaszokat szurnem ki, mivel a kedves hozzaszolo nem igazan a temara reagalt, csak provokalo, szemelyeskedo hsz-ra futotta tole.
Bocs, hogy saját magad ismerted el a forrásaidat és más ezt felhasználja.


Poennak szantam, egy db temaval kapcsolatban. Es ezt te is tudod, nem kene ezt eljatszani, nem all jol.
Merci Zizou!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 11:47

ericco írta:
Helyedben inkabb az ilyen bagatelizalo valaszokat szurnem ki, mivel a kedves hozzaszolo nem igazan a temara reagalt, csak provokalo, szemelyeskedo hsz-ra futotta tole.
Bocs, hogy saját magad ismerted el a forrásaidat és más ezt felhasználja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 11., szerda 11:46

Akkor a forumot is zarjuk be, mivel eleg keves a forumon a Real Madrid alkalmazott, igy csak talalgathatunk.

https://444.hu/2018/04/11/a-fideszes-sz ... okonyveket

Fideszt vedo szajabol pedig a konteo kifejezes eleg vicces. Egesz kampanyuk arra lett felepitve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ericco 2018. április 11., szerda 11:49-kor.
Merci Zizou!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. április 11., szerda 11:40

ericco írta:
Hiaba linkelek neked ellenzeki cikket, az szerintetek mind fejknyuz. Es el is van intezve.
Jöhet, bizonyára ők sem a kisujjukból szopták, hanem hiteles forrásra hivatkoznak, ami engem is érdekelne. :)

Urak, konteókról beszélünk, amin nincs mit cáfolni... azt is mondhatjátok, hogy Orbán még az EBESZ-t is megvette, úgyse tudom cáfolni.
De a legjobb szándékkal is csak annyit lehet állítani, hogy valami volt. Igen, erre azt tudom mondani én is, valami volt. :)

kiserik
Hozzászólások: 5751
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 11., szerda 11:39

füst írta:
ericco írta: Amugy allitolag a legnagyobb surmosagok nem a szamolasnal tortentek, hanem az adatbeviteleknel, ahol csak a nvi emberei lehettek, meg valamilyen erthetetlen oknal fogva par fideszes biztos.
Ezt is ugyanabban a kocsmában mondták? :)
Személyeskedés on. Ne is várjunk mást.

Ellenben ha az EBESZ látta az összes jegyzőkönyvet, akkor más miért nem. Azok nélkül meg mi a fenét ér a pecsét? Mondom: semmi baj nem lett volna, ha hétfőn feltöltik az összes jegyzőkönyvet és lehet csemegézni. Ez nem történt meg a mai napig. A többi érdekesség meg még jobban arra tereli az egyszeri választót, hogy valami nem kerek.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 11., szerda 11:38

füst írta:
ericco írta: Amugy allitolag a legnagyobb surmosagok nem a szamolasnal tortentek, hanem az adatbeviteleknel, ahol csak a nvi emberei lehettek, meg valamilyen erthetetlen oknal fogva par fideszes biztos.
Ezt is ugyanabban a kocsmában mondták? :)
Hiaba linkelek neked ellenzeki cikket, az szerintetek mind fejknyuz. Es el is van intezve.
Realista24 írta:Bocs, hogy nevetek
Helyedben inkabb az ilyen bagatelizalo valaszokat szurnem ki, mivel a kedves hozzaszolo nem igazan a temara reagalt, csak provokalo, szemelyeskedo hsz-ra futotta tole.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ericco 2018. április 11., szerda 11:40-kor.
Merci Zizou!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. április 11., szerda 11:23

Tehat akkor ki van zarva, hogy nem tortent se csalas, se tevedes? Minden halalpontosan ugy tortent ahogy meg van irva a nagykonyvekben? Hagyjuk mar. Buzlik az egesz, ha csalas nem is tortent, tevedesek es pontatlansagok igen, szep szammal.
Mivel ember alkotta és emberek üzemeltetik, így nem meglepetés, hogy vannak hibák, problémák. Én egy elég komoly cégnél vagyok, nem kevés pénz van beletolva a rendszerekbe, üzemeltetésbe, és igencsak meg tud halni néha, teli van hibával, és csodálkozom, hogy nem omlott még ránk az egész. :)


Amúgy a töketlen ellenék kapcsán: én nehezen tudom elképzelni, hogy nulláról hogy tudna felépülni egy olyan társulat, akire rá lehetne mondani széles körben, hogy valós alternatívát nyújt. Aki 30 fölötti, és akar foglalkozni a politikával, jó eséllyel már megfordult 1-2 párt körül, vagy most is ott van., Azalattiakra meg rá lehet mondani, hogy "taknyosok" akikre nem lehet bízni egy ország vezetését. Nem egy, hanem sok hiteles arcot, akik országos szinten ismertek lehetnek, nem igazán lehet előkapni a fiók mélyéről. És emellett úgy felépíteni az egészet, hogy az elején állami pénzügyi támogatás még nyilván nincs. Kilépni a nyilvánosságra főleg radikális lépésekkel lehet, onnan meg a néppártosodás felé nehezebb megmozdulni. Ha történik némi siker, népszerűség növelés, akkor egyből rádszáll az állami propaganda, meg az ellenzéki, akik féltik a seggüket.
Szóval nem könnyű felépíteni egy új pártot. Ráadásul mivel az utóbbi években már próbálkoztak párral, így pláne csak legyinthet az újabbakra az ember.

Az meg nekem külön kérdéses, hogy milyen egy jó ellenzék? Hogy tud egy ellenzék jó lenni?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 11., szerda 11:22

füst írta:
ericco írta: Amugy allitolag a legnagyobb surmosagok nem a szamolasnal tortentek, hanem az adatbeviteleknel, ahol csak a nvi emberei lehettek, meg valamilyen erthetetlen oknal fogva par fideszes biztos.
Ezt is ugyanabban a kocsmában mondták? :)
Jujj :lol: :lol:
Bocs, hogy nevetek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég