OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. július 15., szerda 22:25

szilamer írta:A hajós munkákról tud valaki valamit?
Hát, mivel elég felkapott, ezért komoly szűrő van, általában több év vendéglátós tapasztalat a minimum követelmény. Én felületesen nézegettem párat anno, ez után meg le is tettem róla, szóval komolyabban nem merültem bele, úgyhogy lehet nem pont így van a valóságban már..

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 15., szerda 22:00

Cáfolnám
nagyon nagy +1, baráti társaságomból szinte csak ilyen példa van, és nem egy, nem kettő ment ki angol tudás nélkül. Persze van akinél az egy év kettő, de aki kitartó, türelmes és van célja, az vinni fogja valamire.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. július 15., szerda 21:54

kelemen.istvan írta:Az, hogy angliai minimálbérből nyaralgatni járnak, az mese habbal. Nagyon jó ismerősöm van kint, több mint egy éve. Nem minimálbért keres, egész jó munkája van (értsd: nem mosogat, illetve takarít, csak otthon :mrgreen: ) és így is csak egy szobát bérel, hidd el, nem nyaral minden hétvégén. Aki meg kimegy, hogy mosogat mert ott többet adnak érte.. hát.. lelke rajta. Nem hiszem, hogy ez életcél lehet bárkinek is. 30+ évesen már igencsak gondolkozhat rajta, hogy hol rontotta el. Igen, tanulni kellett volna. Kint kb esélyes sincs, hogy saját lakásod, ne adj isten házad legyen.-hülye röghöz kötő gondolkodásmód- :lol: Pláne nem minimálbérből, mosogatással, segédmunkával. Persze,ha hiányzik az ország, a rokonok, megunja az ember, hogy kivülálló (bevándorló) haza lehet térni x év "kaland után", ha tudott félretenni akkor venni egy 10. emeleti lakást békáson. De itthon is a 0ról kell kezdenie az éltét az embernek, valószínűleg itt sem a főnöki pozíció fogja várni. Nehéz téma ez a kimenetel, nagyon kevés az igazi sikersztori. :hmmm:
Cáfolnám

Kint is fel lehet építeni az életed. Igen, úgy is hogy 30+ évesen hazajössz. Számtalan embert ismerek aki kiment, majd nagyjából 1 év (egyénfüggő) "talpraállási-idő" után már vígan, korrekt körülmények között él, nem koplal/nélkülöz, nem utolsó sorban minimum egy hazai minimálbért havonta gond nélkül félre tud tenni.
Abba gondolj bele, hogy pl. aki kelet-mo-n él, nincs diplomája, nyelvvizsgája, nem szakmunkás, nem főnök az apja valahol, és pl. csak egy multinál, gyárban tud elhelyezkedni, nem keres többet (műszakolva!) 80-125 ezer forintnál. Esetleg akinek hitele van, vagy teljesen magára van utalva, stb... Az ilyen szerződéses bérmunkásokat nem nézik sokra, "rabszolgák", hely válogatja azt hogy hol mennyire emberségesek, de megkövetelik a kemény munkát azért a nagyon kevés pénzért. Külföldön nagyságrendekkel fizetnek többet a nem feltétlen nagyságrendekkel több munkáért, egy a fent említett munkavállalónak, így nem csoda, ha egy angliai mosogató állás is maga a kánaán. Valljuk be, érthető. Arról nem beszélve, hogy a szakmunkásoknak (pl. van az ismerősi körömben normális asztalos, kőműves) is oda kell tenniük magukat munka terén, mennyiségben és minőségben is, ahhoz hogy "jól" keressenek. Persze az még mindig elmarad attól a bértől amit külföldön gereblyézésért kapna.

Teljesen más kérdés maga a tanulás, elvárások magaddal szemben, stb., de ha már valakinek így alakult, akkor még mindig sokkal-sokkal nagyobb esély van arra hogy normális életet épít fel, mint ha hónapról-hónapra él.

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: szilamer » 2015. július 15., szerda 21:14

A hajós munkákról tud valaki valamit?
Én elsősorban a világot látásér mennék, meg utazásért. Persze tudom, hogy emellett nagyon kemény meló van, de úgy érzem bírnám. Még nincsenek konkrét célok, egyszer egyetem, aztán ha utána egyből elhelyezkednék akkor sajnos esne, de nagyon kipróbálnám magam.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. július 15., szerda 20:41

RealRaúl77 írta:Én mondjuk hezitálok. Mert diplomám és barátnőm érettségije után egyből akarnának minket vinni.
Mi az, hogy akarnának vinni? :ozil: Sztem az egyedül a te döntésed, hogy mész vagy maradsz. Most nagyon divatos dolog, hogy mindenki megy külföldre, mintha muszáj lenne, de ha van normális végzettséged akkor itthon is lehet jól fizető állást találni...
RealRaúl77 írta:És minél előbb el akarnánk szakadni a szülői pénztárcától, jelenleg egyikünk sem kereső ember

Egyetem mellett is lehet dolgozni, sőt szerintem kimondottan ajánlott. Akár ha valami gyakornoki pozícióba elmész dolgozni, úgy is komoly tapasztalatra és ismeretségre lehet szert tenni.

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. július 15., szerda 20:39

ziro4vr írta:
:lol: :lol: :lol: Menj már innen. Áj ném iszt gáspár gyozo. :lol:
Valószínűleg a forgatókönyvben lemaradt az ékezet. :lol:

Jesz? Nó jesz?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. július 15., szerda 20:10

:lol: :lol: :lol: Menj már innen. Áj ném iszt gáspár gyozo. :lol:
Nem illik.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. július 15., szerda 20:08

Győzike se tud
na...na...hogyne tudna már :mrgreen:

A témához meg: egy kis tapasztalat sosem árt

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. július 15., szerda 20:06

Zsombor írta:Gala, de te nem is tudsz angolul nem?
Győzike se tud, oszt' milyen szépen lealkudta azt a zebramintás pizsamát a Törököknél.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. július 15., szerda 20:02

Minek? London lassan magyar gyarmat lesz :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. július 15., szerda 13:51

Gala, de te nem is tudsz angolul nem?

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2922
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. július 15., szerda 13:48

Az, hogy angliai minimálbérből nyaralgatni járnak, az mese habbal. Nagyon jó ismerősöm van kint, több mint egy éve. Nem minimálbért keres, egész jó munkája van (értsd: nem mosogat, illetve takarít, csak otthon :mrgreen: ) és így is csak egy szobát bérel, hidd el, nem nyaral minden hétvégén. Aki meg kimegy, hogy mosogat mert ott többet adnak érte.. hát.. lelke rajta. Nem hiszem, hogy ez életcél lehet bárkinek is. 30+ évesen már igencsak gondolkozhat rajta, hogy hol rontotta el. Igen, tanulni kellett volna. Kint kb esélyes sincs, hogy saját lakásod, ne adj isten házad legyen.-hülye röghöz kötő gondolkodásmód- :lol: Pláne nem minimálbérből, mosogatással, segédmunkával. Persze,ha hiányzik az ország, a rokonok, megunja az ember, hogy kivülálló (bevándorló) haza lehet térni x év "kaland után", ha tudott félretenni akkor venni egy 10. emeleti lakást békáson. De itthon is a 0ról kell kezdenie az éltét az embernek, valószínűleg itt sem a főnöki pozíció fogja várni. Nehéz téma ez a kimenetel, nagyon kevés az igazi sikersztori. :hmmm:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 15., szerda 13:24

barátok hiányát
Ez nem lesz neki gond :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. július 15., szerda 13:23

Én Manchesterben voltam kint tavaly nyáron.
Lakhatás és szolgáltatások drágák, illetve a boltban olyanok, mint cigi, alkohol, de egyébként ugyanúgy vannak hiperek, ahol olcsón be tudsz vásárolni.
Azt kell eldöntened, hogy képes vagy-e összeszorított foggal robotolni, elvégezni olyan munkát is, amit most esetleg rangon alulinak tartasz, elfogadni azt a némi megvetést, amit idegenként kapsz a munkáltatódtól, cserébe a jobb megélhetésért.
No meg ugye elviselni a rossz időt, a család, barátok hiányát, az alapvetően távolságtartóbb kultúrát.
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. július 15., szerda 13:11

A napos oldal mellett azért az árnyoldalát is mérlegelni kéne a dolgoknak. A "magyar" kifejezetten rinyálós egy nép,így eszetlenül elindul, mert azt hiszi kint minden szép meg jó.

Én személyes tapasztalatból mondom, dolgoztam közvetlenül diploma után 5 hónapot Salzburgban az egyik évfolyamtársammal meg a barátnőjével. Egyszerű pénzszerzés céljából, ami meg is valósult. 1540 eurot kaptam havonta, amiben a 7/7 kellett a reggelit szervírozni, londínerkedni, takarítani, kerti munkákat végezni, meg amit a főnök kiadott. Egy panzióban, viszonylag kis létszámban, korrekt munkakörülmények között. A szállásunkat állta a munkaadó, ez különösen fontos anélkül a fizetésed már koránt sem áll leejtős kategória még magyar viszonylatban sem! Mese habbal, hogy az árak hasonlóak, ez tényszerűen nem igaz, egy mindennapi példa 5 hónap alatt megnő az ember haja, elmentem egy sima fodrászatba -semmi pláza vagy valami eget verően divatos hely - és fizettem egy mosás+vágás komboért 27 eurot.

Ami pedig a legfontosabb - igaz ez helye válogatja - nyelvtudás kötelező! Volt kint több magyar is, akik saját költségen a tesztnap után mehettek haza, mert nem értették az utasításokat. A vendégnek igaza van és bármilyen tájszólással beszél értened kell, hogy mit akar. (van csaj ismerősöm É-Olaszországban ott is kötelező a német!)

A munka pedig a vendéglátásban nem áll meg, nincs olyan, hogy most unom és ma nem jönnék! Valamint kell egy gyomor, én nem is bírtam , nem is akartam tovább csinálni. (Szerencsére már határon belül is normálisan keresek) Ha azt mondják ugorj, te azt kérdezheted maximum, hogy milyen magasra nem azt, hogy miért kéne. Lehet naivan úgy állni hozzá, hogy a nyugat felvilágosultabb - sok esetben az is - de az ilyen helyeken a kelet európai munkavállaló az marad a jobbágysorban!

Természetesen gyakorlattal meg versenyképes diplomával már nyugodtan mehet az ember, vagy szakmunkásként hiányszakmákra. De akik a legtöbben mennek ilyen mosogatásra meg vendéglátásba csicskázni sok örömük nem lesz vagy nincsenek túl nagy elvárásaik magukkal szemben.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 15., szerda 12:50

Galacticos írta:Nagybatyamek kint elnek de ok szobat berelnek mivel nagybatyam turnezik ilyenkor igy o alapbol alig van londonban. Azert nyilvab fizetnem kene, meg hat a kajamert is.
Cel megszabadulni mo-tol egy idore, de inkabb vilagot latni, megtapasztalni h milyen es elsodlegesen sporolni.
Erettsegi van, szakma nincs. :D
Munkakeresesben azt mondtak h segitenek. :)
Ugyhogy a legfontosabb kerdes az lenne hogy mennyit lehet igy keresni? Mert az tuti h jobvab mint itt.
Jobban persze, de másak az árak is ott, de ha csak szoba, és csak egy részét kell fizetned, akkor jól kijöhetsz a dologból.
6,5 font a minimálbér Angliában asszem. Elvileg rengeteg meló van, jobb, rosszabb, lehúzósabb és normálisabb is. Ha kifogsz egy normálisat (átlagosat), amelyik nem akar szívatni, de agyon sem fizet, szóval a minimálbért megadja, akkor 1000 font körül kereshetsz normál óraszámmal. De ha szorgalmas vagy és többet bevállalsz, akkor 1200-1500 vígan meglehet.
Itt olvasgathatsz, talán akad néhány hasznos infó.
http://www.magyaroklondonban.com/forums.html
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. július 15., szerda 12:45

Ugyan én nem éltem(/élek) kint, de barátnőm mindkét bátyja kint van. Ők ketten, azt mondták, addig nem nyugszanak, amíg mindkettőnket ki nem visznek. Oké, ők a szarból, a semmiből verekedték fel oda magukat, tehát kb ők úgy kerültek oda, hogy sok más választásuk nem volt. Bejött nekik. Minimálbérért dolgoznak, de már autót vettek, szinte minden hétvégén mennek valahova kikapcsolódni, nem azon agyalnak, hogy mit esznek, miből fizetik a rezsit, hanem hogy hova menjenek nyaralni..
Amire mindenképp figyelj, hogy melód legyen, anélkül ne is indulj el. Úgy tudom, a lakhatás az elég drága ott kint, szóval nem baj, ha valakivel(valakikkel), együtt mentek, vagy ha a rokonodékhoz be tudnál társulni.
Én mondjuk hezitálok. Mert diplomám és barátnőm érettségije után egyből akarnának minket vinni. Nekem annyira nem érné meg a váltás, mert ha minden jól megy, és megszerzem a mestert is, akkor azért nem keresnék szarul itthoni viszonylatban, nyilván az ott kinti minimálbért érném nagyon max el, és ott ezért sokkal többet kapnék, de én pl nem mernék egyből beleugrani kint ebbe a melóba, nem érzem magamban azt a nyelvtudást, és inkább dolgozok itthon azt, amit szeretek, mint hogy kint nem sokkal többért valami olyasmit, amit épp kapok minimálbérért. 1-2 év aztán belerázódnék annyira, hogy talán kint is tudjam hasznosítani a diplomám, de nem igazán tudom ez mivel járna. Persze előbb meg is kell szerezni.
Barátnőmnek viszont gondolkodás nélkül megérné. Olyan helyzetben vagyunk, hogy én diploma előtt, ő érettségi előtt áll. És minél előbb el akarnánk szakadni a szülői pénztárcától, jelenleg egyikünk sem kereső ember, ezért ő nem menne egyből továbbtanulni, hanem dolgozna, majd ha én is megcsináltam a mestert, és elhelyezkedek, ő akkor tanulna tovább. gy viszont azért már simán inkább anglia, mint itthon, mivel testvérei által szinte minden biztosított. Szállás mindenképp, aztán előbb utóbb állást is kapna majd nagyjából 4-5-szörös fizetéssel.
Azért írtam ezt a két "esettanulmányt" le ilyen részletesen, hogy valami tanulságot vonj le belőle. Konkrétumokkal nem tudok ezen felül szolgálni, de talán valamire jó lesz a válaszom, remélem :)
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6599
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. július 15., szerda 12:42

Nagybatyamek kint elnek de ok szobat berelnek mivel nagybatyam turnezik ilyenkor igy o alapbol alig van londonban. Azert nyilvab fizetnem kene, meg hat a kajamert is.
Cel megszabadulni mo-tol egy idore, de inkabb vilagot latni, megtapasztalni h milyen es elsodlegesen sporolni.
Erettsegi van, szakma nincs. :D
Munkakeresesben azt mondtak h segitenek. :)
Ugyhogy a legfontosabb kerdes az lenne hogy mennyit lehet igy keresni? Mert az tuti h jobvab mint itt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. július 15., szerda 12:31

Galacticos írta:Remelem a tobbiek is ilyen segitokeszek lesznek mint te :D
Hülye kérdésre, hülye válasz szokták mondani :Đ
Na de jól van, munkád lenne? Ha igen hol? Mennyi jövedelem? Szállástól milyen messze? Szállás pénzbe kerülne? Ha igen mennyibe? Kaja ugyanez. Mi a célod? Nyelvtanulás? Megszabadulni Magyarországtól? Kaland? Spórolás?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6599
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. július 15., szerda 12:28

Remelem a tobbiek is ilyen segitokeszek lesznek mint te :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég