OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 27., hétfő 16:19

mondjuk itt a tippre a forum legalabb 2/3-ada irodai/ulo munkat vegez, akkor azert mashogy alakul az energiaszukseglet, mintha konnyu- vagy nehez fizikai munkat vegez valaki.
nekem pl a 10000 lepes minden nap megvan, ossze is borulnek, ha pl este 8 utan a kovetkezo kajam masnap delelott 10kor lenne.

ja es amugy az, hogy ki hanyszor eszik, az sokkal lenyegtelenebb annal, mint hogy mit es mennyit.
en kb 5x eszek de egyik etkezesem sem nagy, van aki csak ebedre meg vacsorara benyomja azt a mennyiseget terfogatra es kaloriara is.
ezutobbi jo magyar szokas pl.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2023. február 27., hétfő 16:19

Hát nem tudom, én próbáltam hogy nem reggelizek, katasztrófa volt. Éhgyomorral nem nagyon lehet nagy koncentrációt igénylő munkát végezni. Pontatlanabb lesz a munkám és a fejem is megfájdul közben. Sokkal jobb minden ha eszek pár falatot reggel.
Még rosszabb ha fizikai munkát is végzek, vagy egészhétvégés túrát tolok, reggeli nélkül halál.
Nem való ez mindenkinek, persze ha valaki küzd a kilókkal, vagy light-os a napirendje, netán alapból nincs nagy étvágya, akkor meg lehet próbálni.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 27., hétfő 16:16

lordgabi írta: Semmit nem fizetek. :mrgreen:
Mindenre ott van az nCore és a BitHUmen, Xiaomi Zenelejátszón keresztül reklámmentes teljesen a YouTube, és le is lehet zárni a telefont, úgy is megy tovább, és ez évek óta...szívesen. :D
a lopas is egy eletstilus

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11404
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 27., hétfő 16:14

Faust írta: De ilyenkor mit tolsz, leguritasz egy nagy pohar vizet reggel?

Szemezek en is egy ideje a 16:8-al, csak ha van rendesen melo nekem full agyfasz a beosztasom, de kiprobalnam.
pontosan.
felkelés utan kb egy pohár, ebédig csak sima viz de semmi extra mennyiségben, ahogy jólesik.
eleve nincs szuksege a szervezetnek napi 3szori nagy zabálásra, ha amugyis egesz nap ül a gép előtt.
Szerk: ja és annyi hogy én 8-9 között kelek, amikor mondjuk ez 6 óra akkor azért érzem magamon 10:30 körül hogy éhes vagyok, szóval az ilyen hajnali embereknek ez megértem ha nem opció.
nem feltétlen, sokszor kelek 6-kor, bőven elvagyok 1-2-ig kaja nelkul, sőt vannak napok, amikor eszembe kell juttatnom magamnak, hogy kéne már enni valamit delutan 3 körül.
ha rááll a szervezet es az agy, akkor napokig kibirja kaja nelkul, nem vagyik ugy a cuccra, mint egy drogos kb. nyilvan napokig kaja nelkul nem egeszseges normal esetben, de nem hiaba mondjak, hogy a böjt pl kitisztitja a dolgokat.

de mint mondtam, sokan ugy vannak vele, hogy márpedig enni muszáj, es nyilvan igaz is, csak nem annyit, amennyire igazabol szukseg lenne.
nekem ugy all fel a nap, hogy reggel viz, aztan 12-13 körül vhogy ebéd (normál adag, ha home office, akkor a normálnál akár kevesebb is, még joval a jollakás előtt abbahagyom), aztan este ha nincs sport, akkor kb koraeste vmi vacsora, ebeddel megegyező adag kb, mellette nap közben magvak, gyümölcs, hébe hóba, full rendszertelenül.
ha van sport este, akkor kb 2 óraval előtte rendes kaja, vagy ha nincs ra lehetosegem, akkor kb óraval előtte 2-3 banán meg viz, aztan utána kaja, ha hazaértem.
hétvégén néha lecsuszik reggelire palacsinta vagy melegszendó. de akkor nem ebédelek, csak koraeste, késő delutan még vmit eszek.
meg azert nem mindegy, mennyi a "bmr" meg a "neat", akit erdekel, gugliban sok tanulmanyt talalni errol.
igy is meg lehet közeliteni, en ugy nezem, hogy mitől erzem jol magam.
lehet ha attól lennék fasza, hogy folyamat gömbölyűre zabálom magam és ugy erzem magam, mint egy elefánt, akkor azt csinalnam, de nekem ez a fenti leirt process vált be ugy nez ki.
es lam a lustasagnak is vannak elonyei, hogy inkabb azert eszek, hogy eletben maradjak, es nem fogok orakig főzni valamit, hogy utana elvezkedve 5 perc alatt bezabaljam :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hehetheoriginal 2023. február 27., hétfő 16:17-kor.
thereisonly1ronaldo

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2023. február 27., hétfő 16:07

Ez a 3-400 kaloria amit atlagban megsporol az ember a reggelin sokat szamit. Egy hetre szamolva kb 2500 kaloria minuszban van az ember.
Igy belefer akar heti 1-1 csalo kaja is buntetlenul :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 27., hétfő 15:57

kajahoz annyit, hogy genetika fuggo.

nekem kb 2500-2700 kcal a szintentartom, 2400-al mar dietazni tudok.
mas meg hasonlo parameterekkel (kor, magassag, suly) annyival mar hizni tud.

meg azert nem mindegy, mennyi a "bmr" meg a "neat", akit erdekel, gugliban sok tanulmanyt talalni errol.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 27., hétfő 15:53

Én is ezt tolom amit hehéék, 11:30-18:30 között van az összes napi étkezésem. Én magamon azt vettem észre, hogy ha ettem előtte (amikor nem is vagyok éhes btw), akkor is ugyanakkora adag ebédet és vacsorát fogyasztottam - akkor meg minek a plusz étkezés? Mivel hétköznaponként fix adagokat rendelek a Teletáltól, ezért nem arról van szó hogy kevesebbet vagy többet szedek és csak becsapom magam, hanem tényleg full ugyanazt a két dobozt eszem így is úgy is.

És igen, folyadék (tea és víz) az csúszik előtte is, utána is, az ebbe nem tartozik nálam bele, csak az étkezés.

Szerk: ja és annyi hogy én 8-9 között kelek, amikor mondjuk ez 6 óra akkor azért érzem magamon 10:30 körül hogy éhes vagyok, szóval az ilyen hajnali embereknek ez megértem ha nem opció.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2023. február 27., hétfő 15:47

Semmit nem fizetek. :mrgreen:
Mindenre ott van az nCore és a BitHUmen, Xiaomi Zenelejátszón keresztül reklámmentes teljesen a YouTube, és le is lehet zárni a telefont, úgy is megy tovább, és ez évek óta...szívesen. :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. február 27., hétfő 15:40

Andrew Huberman-t dobálta fel nekem egy darabig a yt, ő tolja ezt az intermittent fasting-et mindenféle podcastben, 16:8 formában asszem pont. Meg még van pár ilyen tanácsa, ami segít elvileg koncentrációban pl.
Én biztos úgy állnék neki, hogy szépen lassan csökkenteném ezt az időkeretet. De nincs szükségem rá kimondottan :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 27., hétfő 15:26

De ilyenkor mit tolsz, leguritasz egy nagy pohar vizet reggel?

Szemezek en is egy ideje a 16:8-al, csak ha van rendesen melo nekem full agyfasz a beosztasom, de kiprobalnam.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11404
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 27., hétfő 15:11

cart írta: En is altalaban csak 12 es este 8 kozott szoktam enni. Van is egy ilyen dieta (16:8), kutatasok alapjan csokkenti a vernyomast plusz egyeb pozitiv hatasai is vannak.
mi vagyunk itt a májerek tesó, nem tudják ezek mivan :D

Jol birod hehe, en ha nem eszek 20 percel ebredes utan rosszul vagyok remegek, nincs erőm, rossz a közerzetem
mindenkinel ez van, nem mi vagyunk übermenschek (amugy de :mrgreen: ).
a szervezeted varja, hogy még még még, ha leállsz, pár napig szar, de ha atveszeled, garantalt, hogy jobban erzed magad.
nem akarok senkit semmire rabeszelni, de nekem kevesebbe kerül a kaja emiatt, es mint mondtam, az energiaszint ugyanaz, mintha ennék reggel, csak cserébe nem leszek kibaszott farkaséhes 11 es dél között valamikor.
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11404
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 27., hétfő 15:10

zsuninnyo írta:
hehetheoriginal írta: milyen kemény bazmeg.
mind rabok vagyunk :( :coffee:
mert fizetunk szolgaltatasokert? meg csak nem is kotelezo. mi ebben a rabsag? ertem az alapjat de nekem fura elgondolas. a tb meg a szocho. na az igen az konkretan rablas, de valasztott szolgaltatasok miatt...
nem, en a mai emberre gondolok. the big picture. ülni egy szobaban/bárhol es bamulni vmi kijelzőt, ahol másokkal történik valami. már most 100-ból 100 ember a mobiljaban él mikor vegignezek vmi metron vagy villamoson pl, mint a drogosok geci :lol: kommunikacio zero, csak 1-2 szó max
jön majd az AI meg a VR, meg a kettő ötvözete, ez most még lófasz ahhoz képest, hogy mennyi zombi lesz itt mindenütt.
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 27., hétfő 14:04

hehetheoriginal írta: milyen kemény bazmeg.
mind rabok vagyunk :( :coffee:
mert fizetunk szolgaltatasokert? meg csak nem is kotelezo. mi ebben a rabsag? ertem az alapjat de nekem fura elgondolas. a tb meg a szocho. na az igen az konkretan rablas, de valasztott szolgaltatasok miatt...

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2023. február 27., hétfő 14:01

En is altalaban csak 12 es este 8 kozott szoktam enni. Van is egy ilyen dieta (16:8), kutatasok alapjan csokkenti a vernyomast plusz egyeb pozitiv hatasai is vannak.

Norbi90
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2023. február 27., hétfő 13:53

Jol birod hehe, en ha nem eszek 20 percel ebredes utan rosszul vagyok remegek, nincs erőm, rossz a közerzetem
Nemvagyok beteh cukorbeteg semmi kivizsgaltattam magam.
Egyszeruen igy mukodok😀
Ja amugy en eszek naponta kb 6 szor de van amikor 7 szer is ha koran kelek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 27., hétfő 13:45

hehetheoriginal írta:
2. Nem azt irtam, hogy te ezt eszed, hanem ertem, hogy miert gondolod, hogy egy vagyon.
tehát te, miután lassan évtizede ismersz - egymás kezét fogva ültünk én a patomezzel, te valami masban, de nagyon fajinul néztél ki az biztos :mrgreen: a betis ellen -, azt mondanád rolam, hogy nem tudom mi számit egy hetköznapi normális reggelinek?
ugy tartod, barlangba szulettem? :mrgreen:
Ha mar vega etrend, ember a business classon vega reggelit kert, kapott egy darab banant :lol:
remélem hámozatlanul feldugta a seggébe :kalapos:
Sarkanyos Karim mez volt termeszetesen :mrgreen:

Jo hat mit tudjam en, hogy most eppen milyen szektaban vagy benne. :roll: :sziv:


Azt mar nem olvastam mi lett a banan sorsa, de csak azt kapta, amit kert :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11404
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 27., hétfő 13:43

2. Nem azt irtam, hogy te ezt eszed, hanem ertem, hogy miert gondolod, hogy egy vagyon.
tehát te, miután lassan évtizede ismersz - egymás kezét fogva ültünk én a patomezzel, te valami masban, de nagyon fajinul néztél ki az biztos :mrgreen: a betis ellen -, azt mondanád rolam, hogy nem tudom mi számit egy hetköznapi normális reggelinek?
ugy tartod, barlangba szulettem? :mrgreen:
Ha mar vega etrend, ember a business classon vega reggelit kert, kapott egy darab banant :lol:
remélem hámozatlanul feldugta a seggébe :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2023. február 27., hétfő 13:41

Ha már előkerült a streaming téma, Amazon Prime mennyit kóstál nektek ?
Mert Én lopom Jeff pénzét. :lol:
Hiába jelentették be az emelést 900 forintot fizetek még mindig. :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 27., hétfő 13:35

hehetheoriginal írta:
2. reggeli meg starbucks es tarsai...mar ertem miert irod, hogy vagyonokba kerul :lol:
mondom nem reggelizek, higgadj már le :mrgreen:
nyilvan nem az a reggeli, de sokaknal ez meg a meki
1. az hogy te birod, az nem azt jelenti, hogy a szervezetednek jo.
ertem, tehát, ha jobb a közérzet, ugyanannyi az energia, akkor csak szar lehet.
olyan ez, mint a vega étrend? egészséges? :mrgreen:
2. Nem azt irtam, hogy te ezt eszed, hanem ertem, hogy miert gondolod, hogy egy vagyon.
1. Nem, pusztan altalanos ismeretekre alapozom. De ahogy irtam, mondjuk nem ezekkel a szavakkal, de leszarom mit eszel vagy mit nem :mrgreen:

Ha mar vega etrend, ember a business classon vega reggelit kert, kapott egy darab banant :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. február 27., hétfő 13:35

Gyümölcs, zab, fehérjepor, víz. Összeturmixolva. Reggel fél 8 - 8 körül megiszom és 1-ig kb jól is vagyok vele. Gyűlölöm a reggelit, de ez legalább folyékony, könnyen csúszik. Ez vált be a legjobban. Gép mellett, 10 perc alatt elkortyolgatom és indulhat a nap.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 72 regisztrált és 0 vendég