OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 18., péntek 11:46

Twitternek kalap kabat lesz? Mit gondoltok?
Tobb szazan nem irjak ala Musk szarjat, es mar elkezdtek twitteren terjeszteni a nagyobb sportoldalak/kozossegek, hogy ha a twitter behal, akkor hol lehet megtalalni oket.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2022. november 16., szerda 20:11

cart írta: Azt írják hogy felszólította a maradék alkalmazottat hogy keményebb munkát vár el tőlük a továbbiakban, aki nem fogadja el csütörtök estig az új feltételeket az automatikusan ki van rúgva
:mrgreen:
Ki van rúgva, de kap 3 hónap végkielégítést.

Az USA-ban a nagyobb cégeknél ez nem ritka, de kisebb cégeknél örülhetsz, ha 1-2 hétnyi fizudat megkapod. Szóval ebben pont nem jár el g@ci módon, de gondolom a munkajogászaik felhívták rá a figyelmét, hogy ez van a fejlesztők szerződésében.

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 16., szerda 16:02

Azt írják hogy felszólította a maradék alkalmazottat hogy keményebb munkát vár el tőlük a továbbiakban, aki nem fogadja el csütörtök estig az új feltételeket az automatikusan ki van rúgva
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 16., szerda 4:21

Musk
https://twitter.com/watcherguru/status/ ... -yAuTnz6Fg
:kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

dortev
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2022. május 5., csütörtök 6:28
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Benzema, Xabi, Kroos, Navas, Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dortev » 2022. november 15., kedd 22:00

kiserik írta: Kicsit utánaolvastam azoknak, amik itt elhangzottak tegnap. Kicsit, mert rohadtul nincs rá időm, így szívesen veszek forrásokat a témában. A megálapításom, hogy Konteós Laci ezekhez képest kutya fasza :lol: Kb ott tartunk, hogy az USA pénzeli Muskot, hogy Musk abból pénzelje az USÁt, hogy kormányokat döntsön meg neki a lítiumért, aztán a lítiumot nem is onnan szerzi be és éppen saját bányát készül nyitni az USAban.
Azért nem onnan szerzi be a lítiumot, mert onnan nem tudta… Bolívia beintett USA-nak, és Kínával illetve Oroszországgal kötött lítium-kitermelési partnerséget. Magyarán USA-nak és Musknak is érdeke volt a puccs, utóbbi pedig ezt pofátlanul az emberek tudomására is adta. Nem mintha USA egyáltalán próbálna vagy bármikor próbált volna titkot csinálni abból, hogy az államuk de facto plutokrácia, és a milliárdosok közvetlen hatalmat gyakorolnak az államműködésben. A Wikileaks szivárgások vagy éppen az Operation Condor után mondjuk nem is lenne túl sok értelme.
kiserik írta: Lesajnált (államilag támogatott :lol: ) technológia: egyrészt az országok támogatni szokták a munkahely teremtő cégeket. Forrásokkal, adókedvezményekkel, stb. Ne menjünk messzire a GM 51 milliárd dolláros segélyt kapott az USA-tól, hogy ne menjen csődbe
Munkahelyteremtés céljával alacsony kockázatú vállalatokat szokás támogatni. A Tesla esetén USA a technológiai potenciálba fektetett be, azt remélve, hogy ez majd megtérül azáltal, hogy korán vezető pozícióba kerülnek az elektromos autók terén, emiatt is vállaltak részesedést a veszteségben, de nem a nyereségben. Évtizedek óta csinálják, nemcsak ők, de rengeteg másik ország is. A GM, Chrysler vagy a Morgan Stanley a too big to fail esete volt.
Ebben az üzletben például Musk ténylegesen kulcsfigura volt azzal, hogy őt is meggyőzte a koncepció, és gyorsan bevásárolta magát a vállalatba.
kiserik írta: Kinevetett technológia: például a présgépek. Például a felhőből updatelt autók (a szakma által alulméretezettnek tartott fékek problémáját megoldották szoftveresen a felhőből). És én ide sorolom a vezetés támogató rendszert is, de ehhez még idő kell.
A Tesla-féle ADAS/Autopilot eredetileg egy sima Mobileye implementáció volt, amit számos más gyártó is használt/használ, így nem értem, hogy hogyan lettek volna kiröhögve érte, ha nem is ők csináltak először komoly üzletet belőle.
kiserik írta: Önvezetés: sok megközelítése van. Az egyik, amit a google is csinál/csinált (megmég páran, mert ez az egyszerűbb), hogy egy betanított területen tudnak önvezetni az autók. PL az emlegetett Waymo. A másik, hogy az autó mindenhol, minden körülmények között tudjon önvezetni. Ez sokkal nehezebb. A Tesla ezt az utat választotta és talán ennek lenne nagyobb értelme szerintem is. Ezt a vitát az idő fogja eldönteni.
Ilyen mission-critical rendszereknél én alapvetően a redundanciát tartom szerencsésebbnek, ezt csinálja a Mobileye FSD megoldása is, ami képes pusztán valós idejű inputok alapján is vezetni, de ha elérhető a területen részletes mapping, akkor a többletinformációt is hasznosítani tudja.
Amit a Tesla nagyon jól csinál szerintem, az a csomag amit kínálnak, az nagyon egyben van, minden hibája ellenére. Feltéve ha valakinek nincsenek kiütései az elektromos autóktól. Nálam is az opciók között szerepel, mint következő vásárlás, annak ellenére hogy Muskot gyűlölöm. Mivel nem az individuális vásárlásokon vagy bojkottokon múlik egy milliárdos sorsa, így ez a faktor pont nem érdekel.
kiserik írta: A legnagyobb érdekeség az volt, hogy itt páran felvázoltátok, hogy amúgy sem csináltak semmit, mert K&F meg know how meg a tököm tudja milyen tanulmányok alapján könnyű. Gyakorlatilag ezen elv alapján soha senki nem csinált semmi érdemlegeset, mert azt már egy korábbi ""felfedezés"" megalapozta.
Dehogynem csináltak, csak te speciel túlhype-olod. Ezen elv alapján is sokan csináltak sok mindent, csak itt kb. egy kevésbé korrupt és egyelőre normálisabb Boeinget húzol fel ultrainnovátor szintre, mert van egy karizmatikus CEO-ja.
kiserik írta: Emellett csak azt nem értem, hogy maradjunk a példánál, ha a NASA mindent tudott, és még a pénz is rajtuk keresztül ment a SpaceX-hez, akkor miért volt Muskra szükség?
Nem konkrétan Muskra volt szükség, hanem egy magánszereplőre a piacon, jó mérnökökkel. Amúgy ha belegondolnál először abba, amit leírsz, akkor sok esetben egyből beugrana rá a válasz.
A NASA akarta folytatni a DC-X(A) projektet, de el lettek vágva a szükséges pénztől, és alapvetően sem egy fuvarozócég. Az alacsony Föld körüli pályára szállítmányozásra jelentős lett a piaci igény, így a NASA-nak pénzügyileg logikus döntés volt megtolni egy ilyen projektet, miután a szerződött vállalatnak is megéri, hiszen számukra is profitképes, így a költség a NASA és a szerződött fél (SpaceX) számára is alacsonyabb volt.
Plusz a NASA már évtizedek óta nagyon jól tudja, hogy az önálló projekteket az amerikai kongresszus jelentős mértékben a haveri cégek kitömésére használja, például az SLS-be önállóan kellett belefogniuk a szokásos korrupt beszállítókkal, annak ellenére hogy a SpaceX-szel jóval sikeresebb és hatékonyabb volt az együttműködésük. Bármilyen józan ember szívesebben látott volna az SLS helyett egy NASA-SpaceX super-heavy rakétaprogramot. A NASA-nak is megérte volna, és a SpaceX-nek is. Hogy egy klasszikust idézzek, az SLS egy "fucking disgrace", de ez benne van sajnos míg vállalatok delegálnak politikusokat.
Látod, nem vagyok SpaceX-hater, egyszerűen a helyén kezelem őket, és nem építek senki köré személyi kultuszt, mint egy tizenéves kiscsaj.

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 15., kedd 20:36

h3x0r írta:
kiserik írta:
Ha jól rémlik az apja valami mérnök volt az anyja meg dietetikus. 17 évesen hagyta ott afrikát és emigrált Kanadába, ahogy fizikát és közgázt hallgatott. Valami fűrészüzemben is melózott takarítóként. Mikor Amerikába mentek Kimballal, akkor is valami lepukkant helyen laktak meg valami szakadt kocsijuk is volt. Régen olvastam, mindenre már nem emlékszem tisztán, de tuti nem voltak kőgazdagok.
As Vance wrote in his book Elon Musk, “The family owned one of the biggest houses in Pretoria thanks to the success of Errol’s engineering business,” a business that included “large projects such as office buildings, retail complexes, residential subdivisions, and an air force base.” Elon even admitted his father is “brilliant at engineering” despite being an overall “terrible human being.” And in an interview with Errol from 2018, British tabloid Mail on Sunday wrote, “Musk senior was a millionaire before the age of 30.”
Errol became “a half owner” of an emerald mine in Zambia in the ‘80s, though he doesn’t specify a year, and he “got emeralds for the next six years.”
A 90es években meg elfogyott a pénze és a gyerekei segítették ki és olyan jó a kapcsolat, hogy Elon gyerekeit nem is láthatja. Fasza apa volt az öreg... De valami nagyszülei is gazdagok voltak, vagy 5000 ha-on gazdálkodtak és elbukták az összeset. A lényeg, hogy Elon és Kimbal nem gazdag emberként került Amerikába és nem a tömérdek pénzükön vettek még több pénzt.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 15., kedd 20:14

Valami mérnök, na :D A Mészáros gyermekek apja is csak egy szegény gázszerelõ :D

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. november 15., kedd 20:04

kiserik írta:
zsuninnyo írta:

Alulrol jott? Azt nem tudom, hogy milliardosok voltak-e, de piszkos gazdagok (azt meg hagyjuk is milyen penzbol, valoszinuleg koze van a hulyegyerek viselkedesehez).
En nem tudom ramondani, hogy zseni. Meg azt sem hogy okos. Szerintem egy elmebeteg, akit be kene zarni es kezelni, es nem felemelni, mert tobbet art mint hasznal a vilagnak. De persze nem o az egyetlen, rengeteg ilyen idiota milliomos-milliardos van sajnos. De o az egyik leghangosabb hulye a vilagon.
Ha jól rémlik az apja valami mérnök volt az anyja meg dietetikus. 17 évesen hagyta ott afrikát és emigrált Kanadába, ahogy fizikát és közgázt hallgatott. Valami fűrészüzemben is melózott takarítóként. Mikor Amerikába mentek Kimballal, akkor is valami lepukkant helyen laktak meg valami szakadt kocsijuk is volt. Régen olvastam, mindenre már nem emlékszem tisztán, de tuti nem voltak kőgazdagok.
As Vance wrote in his book Elon Musk, “The family owned one of the biggest houses in Pretoria thanks to the success of Errol’s engineering business,” a business that included “large projects such as office buildings, retail complexes, residential subdivisions, and an air force base.” Elon even admitted his father is “brilliant at engineering” despite being an overall “terrible human being.” And in an interview with Errol from 2018, British tabloid Mail on Sunday wrote, “Musk senior was a millionaire before the age of 30.”
Errol became “a half owner” of an emerald mine in Zambia in the ‘80s, though he doesn’t specify a year, and he “got emeralds for the next six years.”

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 15., kedd 19:52

zsuninnyo írta:
kiserik írta: Köszönöm a felvilágosítást. Az mg példa teljesen fölösleges volt, paraszt vagyok nem hülye :D , de értékelem. Soha nem gondoltam/mondtam olyat, hogy Musk a világ legokosabb embere és feltalálója és természetesen nem is érthet mindenhez amivel foglalkozik. De! Valamihez rohadtul ért, mert nem született milliárdos a pali. Alulról indult és most legfelül van. Ez nem megy úgy, hogy semmihez sem értesz, csak hazudozol össze vissza. Az, hogy minden cége a megszokottól eltérően áll hozzá a problémákhoz nem a mérnökök találmánya. Ott a Tesla. Megpróbáltak először egy belsőégésűt átépíteni és rájöttek, hogy nem az igazi. Teljesen az alapoktól, minden gyártótól eltérően felépítettek egy saját autót. Persze hogy nem Musk csinálta egyedül, de annak is kell oka legyen, hogy más gyártók nem így tettek/tesznek, pedig ott is vannak mérnökök és pénz is dögivel, aztán csodálkoznak, hogy valami nem kerek. Vagy ott van prés technológia, vagy egy csomó olyan innováció, ami másnak valahogy nem jutott eszébe, pedig ott is vannak kiváló koponyák. Bárki bármit mond, a faszi egy zseni. Ha valaki szerint hazudozásban, akkor abban. Szerintem menedzselésben és a dolgok újragondolásában, de a lényeg, hogy zseni. Ekkora vagyont rohadtul nem puszira osztogatnak (kivéve itthon :lol: ).
Alulrol jott? Azt nem tudom, hogy milliardosok voltak-e, de piszkos gazdagok (azt meg hagyjuk is milyen penzbol, valoszinuleg koze van a hulyegyerek viselkedesehez).
En nem tudom ramondani, hogy zseni. Meg azt sem hogy okos. Szerintem egy elmebeteg, akit be kene zarni es kezelni, es nem felemelni, mert tobbet art mint hasznal a vilagnak. De persze nem o az egyetlen, rengeteg ilyen idiota milliomos-milliardos van sajnos. De o az egyik leghangosabb hulye a vilagon.
Ha jól rémlik az apja valami mérnök volt az anyja meg dietetikus. 17 évesen hagyta ott afrikát és emigrált Kanadába, ahogy fizikát és közgázt hallgatott. Valami fűrészüzemben is melózott takarítóként. Mikor Amerikába mentek Kimballal, akkor is valami lepukkant helyen laktak meg valami szakadt kocsijuk is volt. Régen olvastam, mindenre már nem emlékszem tisztán, de tuti nem voltak kőgazdagok.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1282
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 15., kedd 18:54

kiserik írta: Köszönöm a felvilágosítást. Az mg példa teljesen fölösleges volt, paraszt vagyok nem hülye :D , de értékelem. Soha nem gondoltam/mondtam olyat, hogy Musk a világ legokosabb embere és feltalálója és természetesen nem is érthet mindenhez amivel foglalkozik. De! Valamihez rohadtul ért, mert nem született milliárdos a pali. Alulról indult és most legfelül van. Ez nem megy úgy, hogy semmihez sem értesz, csak hazudozol össze vissza. Az, hogy minden cége a megszokottól eltérően áll hozzá a problémákhoz nem a mérnökök találmánya. Ott a Tesla. Megpróbáltak először egy belsőégésűt átépíteni és rájöttek, hogy nem az igazi. Teljesen az alapoktól, minden gyártótól eltérően felépítettek egy saját autót. Persze hogy nem Musk csinálta egyedül, de annak is kell oka legyen, hogy más gyártók nem így tettek/tesznek, pedig ott is vannak mérnökök és pénz is dögivel, aztán csodálkoznak, hogy valami nem kerek. Vagy ott van prés technológia, vagy egy csomó olyan innováció, ami másnak valahogy nem jutott eszébe, pedig ott is vannak kiváló koponyák. Bárki bármit mond, a faszi egy zseni. Ha valaki szerint hazudozásban, akkor abban. Szerintem menedzselésben és a dolgok újragondolásában, de a lényeg, hogy zseni. Ekkora vagyont rohadtul nem puszira osztogatnak (kivéve itthon :lol: ).
Alulrol jott? Azt nem tudom, hogy milliardosok voltak-e, de piszkos gazdagok (azt meg hagyjuk is milyen penzbol, valoszinuleg koze van a hulyegyerek viselkedesehez).
En nem tudom ramondani, hogy zseni. Meg azt sem hogy okos. Szerintem egy elmebeteg, akit be kene zarni es kezelni, es nem felemelni, mert tobbet art mint hasznal a vilagnak. De persze nem o az egyetlen, rengeteg ilyen idiota milliomos-milliardos van sajnos. De o az egyik leghangosabb hulye a vilagon.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 15., kedd 18:51

Bár finoman szólva is egyre szkeptikusabb vagyok a taggal, azt én sem értem miért baj az, hogy õ üzletember és nem mérnök. Ez a munkája, cégeket vezet.

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 15., kedd 18:38

Köszönöm a felvilágosítást. Az mg példa teljesen fölösleges volt, paraszt vagyok nem hülye :D , de értékelem. Soha nem gondoltam/mondtam olyat, hogy Musk a világ legokosabb embere és feltalálója és természetesen nem is érthet mindenhez amivel foglalkozik. De! Valamihez rohadtul ért, mert nem született milliárdos a pali. Alulról indult és most legfelül van. Ez nem megy úgy, hogy semmihez sem értesz, csak hazudozol össze vissza. Az, hogy minden cége a megszokottól eltérően áll hozzá a problémákhoz nem a mérnökök találmánya. Ott a Tesla. Megpróbáltak először egy belsőégésűt átépíteni és rájöttek, hogy nem az igazi. Teljesen az alapoktól, minden gyártótól eltérően felépítettek egy saját autót. Persze hogy nem Musk csinálta egyedül, de annak is kell oka legyen, hogy más gyártók nem így tettek/tesznek, pedig ott is vannak mérnökök és pénz is dögivel, aztán csodálkoznak, hogy valami nem kerek. Vagy ott van prés technológia, vagy egy csomó olyan innováció, ami másnak valahogy nem jutott eszébe, pedig ott is vannak kiváló koponyák. Bárki bármit mond, a faszi egy zseni. Ha valaki szerint hazudozásban, akkor abban. Szerintem menedzselésben és a dolgok újragondolásában, de a lényeg, hogy zseni. Ekkora vagyont rohadtul nem puszira osztogatnak (kivéve itthon :lol: ).

zsuninnyo
Hozzászólások: 1282
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 15., kedd 17:35

kiserik írta:
Ja és ez a nem ért semmihez csak a hazudozáshoz kicsit fura. Valahogy mégis sikerült összehoznia ezt azt :lol:
Ez azt? Mindent amit elert, azt a kurva sok penzbol felvett mernokei ertek el (kiegve).
En regebben azt hittem, legalabb egy webfejleszteshez ert, de most mar a Twitternel vilagosan latszik, hogy csak egy nagyszaju gazdag hulyegyerek, semmi mas. Konkretan az, hogy majd o megmondja mit es mikor kapcsoljunk le, egy 0 km-es tudassal (azok utan hogy kirugja az embereket a legmegalazobb dolog), meg egy zsenitol is sok lenne. Ratesz egy lapattal a stilusa.
A magyarazatot meg lentebb talalod.

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2022. november 15., kedd 17:04

Ja és mindezt úgy, hogy a korai és egyetlen olyan terület, ahol elvileg valóban konkrétan hozzájárult technológiai újításhoz, az éppen webes fejlesztés volt (Zip2 és Xcom). Hidd el, a fickó tényleg nem egy Edison, pláne nem egy Nikola Tesla, de még csak nem is egy Steve Jobs, ha technológiai újításokról beszélünk. Sokkal inkább "üzletember".

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2022. november 15., kedd 17:00

kiserik írta: Őőő... Elmagyaráznád, hogy itt mi is a probléma? A programozáshoz (is :lol: ) nem értek így nem tudom, hogy mi az a “microservices” bloatware, de nekem ez nem tűnik az emberiség ellen elkövetett nagy bűnnek, hogy így kelljen nyilatkozni róla.

Ja és ez a nem ért semmihez csak a hazudozáshoz kicsit fura. Valahogy mégis sikerült összehoznia ezt azt :lol:
Ha ez nemcsak költői kérdés a részedről, hanem tényleg érdekel az informatikában/szoftverfejlesztésben jártasak véleménye, akkor nagyjából a következő szintű párbeszéd zajlott le nyilvánosan az új tulajdonos/vezérigazgató és az egyik technológiai vezető között mezőgazdasági hasonlattal:

Főnök: Elnézést kérünk mindenkitől, nagyon hangosak a kombájnjaink, mert kezdők a sofőrök és túlpörgetik a motort.
Technológiai vezető: Tényleg hangosak a járműveink, mert felszereltük őket mindenféle eszközzel, amikre igazából nem is lenne szükségünk, és közben elhanyagoltuk a karbantartást, mert a mindenkori vezetőség azt kevésbé tartotta fontosnak.
Főnök: Jó, de tényleg hangosak a kombájnjaink, nem?
Tech: Nincsen kombájnunk. Valószínűleg a sorközművelő kultivátorral kevered.

Musk beböfögte egy twitter üzenetbe, hogy bocs, tudjuk, hogy lassúak vagyunk, mert több ezer kötegelt RPC hívást indítunk egy sima timeline megjelenítéséhez, amikre semmi szükség. (RPC = remote procedure call, internetes őskorban gyakran használták, aztán kevésbé, mostanában a gRPC formájában visszatért). Erre az adott alkalmazás vezető fejlesztője közölte, hogy tényleg lassú, de más miatt, és konkrétan egyáltalán nem is használnak RPC-t.

A lényeg, hogy egyértelműen kiderült, hogy Musknak valószínűleg fingja sincsen a mai webes microservice-es technológiákról, és közben egyébként a saját cégét ócsárolja. Kb mintha Lázár átvenné a gazdaságodat, téged pedig kirúgna azzal, hogy kurvára nem értesz hozzá.

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 15., kedd 16:58

Egy Twitter meretu alkalmazas altalaban tobb 100 microservicebol epul fel. Valoszinu az egesz cegnel 1-2 ember lehet aki rendesen erti hogy mukodik egy ekkora rendszer, ha meg nem rugtak ki oket.
Eleg valoszinutlennek tunik hogy valaki a 0-rol 1 het alatt atlatja teljesen a dolgokat...

kiserik
Hozzászólások: 5839
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 15., kedd 16:40

zsuninnyo írta:
kiserik írta: Mondom gyerekek, én elhiszem, hogy nem szent életű ez az ember, és bogara is van épp elég,
Csak, hogy aktualis legyen, miert is egy idiota, aki kurvara nem ert semmihez a pofazason es hazudason kivul: https://twitter.com/zachsilberberg/stat ... 2770924544
Totalis idiota, tipikus gazdag 8 eves hulyegyerek, csak sajnos o felnott, es tonkrebaszott mar rengeteg eletet emiatt.

Egyebkent az elektromos autozast tenyleg o tette menove, vagyis az o pofaja, mert menove a mernokok tettek, akik vert hugyozva letrehoztak azt, amit most vezethetnek az emberek (ami minosegben inkabb egy jo-kozepes cucc, de legalabb elinditotta ezt az elektromos autozos nemtommit)
Őőő... Elmagyaráznád, hogy itt mi is a probléma? A programozáshoz (is :lol: ) nem értek így nem tudom, hogy mi az a “microservices” bloatware, de nekem ez nem tűnik az emberiség ellen elkövetett nagy bűnnek, hogy így kelljen nyilatkozni róla.

Ja és ez a nem ért semmihez csak a hazudozáshoz kicsit fura. Valahogy mégis sikerült összehoznia ezt azt :lol:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. november 15., kedd 16:14

'shutterisland írta: na kozben elvileg offisol 8 milliardan vagyunk.
ez durva, nekem totál a 7 milliárd van a fejemben, mikor lettünk 1 milliárddal többen? :roll:

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 15., kedd 16:11

Biztos megnezte a havi cloud kiadasokat aztan ugy gondolta nem kell annyit fizetni erte :D

Kozben szoftveresen updatelte az autiokban a fekbeteteket :mrgreen:

zsuninnyo
Hozzászólások: 1282
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 15., kedd 15:02

kiserik írta: Mondom gyerekek, én elhiszem, hogy nem szent életű ez az ember, és bogara is van épp elég,
Csak, hogy aktualis legyen, miert is egy idiota, aki kurvara nem ert semmihez a pofazason es hazudason kivul: https://twitter.com/zachsilberberg/stat ... 2770924544
Totalis idiota, tipikus gazdag 8 eves hulyegyerek, csak sajnos o felnott, es tonkrebaszott mar rengeteg eletet emiatt.

Egyebkent az elektromos autozast tenyleg o tette menove, vagyis az o pofaja, mert menove a mernokok tettek, akik vert hugyozva letrehoztak azt, amit most vezethetnek az emberek (ami minosegben inkabb egy jo-kozepes cucc, de legalabb elinditotta ezt az elektromos autozos nemtommit)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég