OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 20:07

ziro4vr írta:
Realista24 írta:Közeledik, de nem adom ki magam teljesen, mert jön fosi, aztán leamortizálja a verdát :lol:
Én csak a szélvédőt félteném, igaz amit rákenne azt nehéz lenne lemosni, de főleg az asszony előtt kimagyarázni. :lol:
Nem gond, van casco, kiütöm egy mozdulattal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. március 1., szerda 20:05

Realista24 írta:Közeledik, de nem adom ki magam teljesen, mert jön fosi, aztán leamortizálja a verdát :lol:
Én csak a szélvédőt félteném, igaz amit rákenne azt nehéz lenne lemosni, de főleg az asszony előtt kimagyarázni. :lol:
Nem illik.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. március 1., szerda 20:02

füst írta:
Colas, Strabag, Swietelsky, stb. Ezek ugrottak be hirtelen. Ezek a nagy cégek már azt csinálják hogy megvesznek - jelen esetben magyar - cégeket, és az lesz a nevük mint pl Swietelsky Vasúttechnika Kft. Autópályát meg mindenhol csinálnak, nem csak itt.
Nos, a Colas útépítéssel foglalkozik, a Swietelsky vasútépítéssel, a Strabag pedig ehhez a régióhoz tartozik, ráadásul pályázott is... az autópályaépítés pedig továbbra is egy másik iparág, nem az volt a téma. A Colas nem fog állatkertet építeni, erre van egy ezresem.
Megsúgom, a Colas már nem csak útépítéssel foglalkozik, és a Swietelsky sem csak vasútépítéssel. :)

Meg én csak arra reagáltam, hogy külföldi cég nem dolgozna külföldön. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 20:01

Közeledik, de nem adom ki magam teljesen, mert jön fosi, aztán leamortizálja a verdát :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. március 1., szerda 19:59

Realista24 írta:
sentry írta: A6 quattro :lol:
Az elég hülyén nézne ki 205/55-ös gumival. :D
Ez igaz. :|
Akkor egy Skoda Octavia kombi. :mrgreen:

Avatar
Luigi-K1
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:16
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Luigi-K1 » 2017. március 1., szerda 19:57

Realista24 írta:Semmi extra, egy átlag kombi családi autó.

-Jó nagy pacskerokkal... Mondjuk,ahhoz kell is! :)
Courtois---- Carvajal-Militao-Alaba-Mendy-----Valverde,Casemiro,Modric-----Vinícius--Benzema-MBappé


Több ezer telefonszámot tudok fejből. Csak azt nem tudom, melyik kié...

„Csak a kisember tart rendet. A zseni átlátja a káoszt"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 19:57

sentry írta:
Realista24 írta:Semmi extra, egy átlag kombi családi autó.
A6 quattro :lol:
Az elég hülyén nézne ki 205/55-ös gumival. :D
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. március 1., szerda 19:57

Realista24 írta:Semmi extra, egy átlag kombi családi autó.
A6 quattro :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 19:53

Semmi extra, egy átlag kombi családi autó.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Luigi-K1
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:16
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Luigi-K1 » 2017. március 1., szerda 19:48

Realista24 írta:
defender3 írta:
Így, hogy itt a tavasz ki mikor fogja az autóján cserélni a téli gumikat nyárira?
Amint vettem :mrgreen:
Tizenhatos 205/55 új gumit veszek félár -20%-ért. :mrgreen:

-Akkor Neked se kis Suzukid van.... :mrgreen:

Mondjuk,ebben biztos voltam...
Courtois---- Carvajal-Militao-Alaba-Mendy-----Valverde,Casemiro,Modric-----Vinícius--Benzema-MBappé


Több ezer telefonszámot tudok fejből. Csak azt nem tudom, melyik kié...

„Csak a kisember tart rendet. A zseni átlátja a káoszt"

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. március 1., szerda 19:42

defender3 írta: Így, hogy itt a tavasz ki mikor fogja az autóján cserélni a téli gumikat nyárira?
Haha, pont most nézegettem az előrejelzést. :mrgreen: :mrgreen: Ugye úgy szokták mondani, ha tartósan 7 fok fölé megy a hőmérséklet, akkor érdemes nyárira váltani. De reggelente még hidegek vannak, viszont napközben -a 30 napos előrejelzés szerint- már végig 7 fok fölött lesz, szóval lehet érdemes akár már a héten cserélni.

Nekem pont ma jött meg az alufelnim, szóval lehet a héten foglalok időpontot a gumisnál.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 1., szerda 19:38

defender3 írta:
Így, hogy itt a tavasz ki mikor fogja az autóján cserélni a téli gumikat nyárira?
Amint vettem :mrgreen:
Tizenhatos 205/55 új gumit veszek félár -20%-ért. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. március 1., szerda 19:30

Füst azert arra sok penzt tennek, hogy bizony neked komoly beveteli forrast jelent a kormanyunk tenykedese, ahhoz az elithez hasonloan amit a Fidesznek celja kiepiteni, hogy stabil szavazobaziskent szolgaljanak akarmi van. DE! Azert azt elmondanam neked, hogy az orszag nagyresze sajnos nem igy all, komoly retegek szegenyednek el, a gyerekek kepzesi lehetosege Europaban mar top 3as hatulrol, es a kis rozsaszinkodedbol azt se javaslom, hogy korhazba menj mert lehet nem fog tetszeni amit latsz. De persze nem tudlak hibaztatni, mert az emberek komoly szazaleka nem tud tovabbtekinteni a sajat kis jo megelhetesen, ha ez megvan akkor mar mit erdekli, hogy mondjuk a szolaszszabadsag rendszervaltas elotti idoket idez, vagy hogy momdjuk egy kisvallalkozo eselytelen megelni manapsag. :)

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. március 1., szerda 19:23

Nehéz utánakeresni, és nyilván a nagyobb országokban több nagy cég is van, ergo valós versenyhelyzet, de amit találtam pl:

Multiplex ausztrál cég építette: Wembley stadion, Emirates tornyok, London tower
Aecom amerikai cég: a fél világot, London, Svédország, Hongkong, stb.
A quatari vb egyik stadionját olasz cég építi konzorciumban.
A román nemzeti arénát német és olasz cég építette: Max Boegl és Astaldi
Alpine Bau németek a lengyel nemzeti stadiont.

Tovább nincs kedvem guglizni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. március 1., szerda 19:18

Colas, Strabag, Swietelsky, stb. Ezek ugrottak be hirtelen. Ezek a nagy cégek már azt csinálják hogy megvesznek - jelen esetben magyar - cégeket, és az lesz a nevük mint pl Swietelsky Vasúttechnika Kft. Autópályát meg mindenhol csinálnak, nem csak itt.
Nos, a Colas útépítéssel foglalkozik, a Swietelsky vasútépítéssel, a Strabag pedig ehhez a régióhoz tartozik, ráadásul pályázott is... az autópályaépítés pedig továbbra is egy másik iparág, nem az volt a téma. A Colas nem fog állatkertet építeni, erre van egy ezresem.

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: defender3 » 2017. március 1., szerda 19:17

Állami beruházásokhoz annyit, hogy még 2009-2010-es tanévben az igazgató volt a matektanárom és ő mindta, hogy az állami beruházások úgy kezdődnek, hogy a teljes összeg 20%-a kerül a haverok zsebébe, és csak a maradékból lesz beruházás. Azóta csak rosszabb lett a helyzet.

Így, hogy itt a tavasz ki mikor fogja az autóján cserélni a téli gumikat nyárira?

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. március 1., szerda 19:01

füst írta:
Anthony írta:Érdekes módon autópálya kilométerek ezreit építették külföldi cégek Európában, ha megnézünk külföldi stadionokat, sportlétesítményeket biztos ott is lehet találni bőven példát. 2017-ben ne hozzuk fel az utazási/szállítási költségeket, mert az már régen nem tényező sehol sem.
Ha biztos van bőven példa, akkor gondolom nem esik nehezedre mondani párat, hogy ne csak a levegőbe beszélj, és bebizonyítsd az állításodat, ha már a kérdésekre nem válaszoltál. :)
És igen, felhozom, mert nemhogy nem tényező, hanem jelentős összegekről van szó, nem véletlen hogy fénykorában a KÉSZ sem jutott messzebb Romániánál és Ukrajnánál.

Az autópálya-építés egészen más kávéház, teljesen más technológia és infrastrukturális szükségletei vannak, továbbá feltételezem Nyugat-Európa már nagyon jól kivan építve autópályákkal, míg Közép- és Kelet-Európában óriási hiány van autópályákból, ezért jobban érdekeltek a nyugati cégek is ebben a régióban. Az építőipar más tészta, épületek mindenhol ugyanúgy kellenek, ezért egy cég nem fog több száz km-rel és x országhatárral arrébb építkezni, ha a székhelyétől mondjuk 50 km-re is tud... De ez csak az én tippem. mivel nem értek az autópályaépítéshez, ott nem tudom mi újság, de mint mondtam, nem is ide tartozik, igazságtalannak tartom idekeverni. :)
Colas, Strabag, Swietelsky, stb. Ezek ugrottak be hirtelen. Ezek a nagy cégek már azt csinálják hogy megvesznek - jelen esetben magyar - cégeket, és az lesz a nevük mint pl Swietelsky Vasúttechnika Kft. Autópályát meg mindenhol csinálnak, nem csak itt.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. március 1., szerda 18:19

Anthony írta:Érdekes módon autópálya kilométerek ezreit építették külföldi cégek Európában, ha megnézünk külföldi stadionokat, sportlétesítményeket biztos ott is lehet találni bőven példát. 2017-ben ne hozzuk fel az utazási/szállítási költségeket, mert az már régen nem tényező sehol sem.
Ha biztos van bőven példa, akkor gondolom nem esik nehezedre mondani párat, hogy ne csak a levegőbe beszélj, és bebizonyítsd az állításodat, ha már a kérdésekre nem válaszoltál. :)
És igen, felhozom, mert nemhogy nem tényező, hanem jelentős összegekről van szó, nem véletlen hogy fénykorában a KÉSZ sem jutott messzebb Romániánál és Ukrajnánál.

Az autópálya-építés egészen más kávéház, teljesen más technológia és infrastrukturális szükségletei vannak, továbbá feltételezem Nyugat-Európa már nagyon jól kivan építve autópályákkal, míg Közép- és Kelet-Európában óriási hiány van autópályákból, ezért jobban érdekeltek a nyugati cégek is ebben a régióban. Az építőipar más tészta, épületek mindenhol ugyanúgy kellenek, ezért egy cég nem fog több száz km-rel és x országhatárral arrébb építkezni, ha a székhelyétől mondjuk 50 km-re is tud... De ez csak az én tippem. mivel nem értek az autópályaépítéshez, ott nem tudom mi újság, de mint mondtam, nem is ide tartozik, igazságtalannak tartom idekeverni. :)

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. március 1., szerda 17:04

Érdekes módon autópálya kilométerek ezreit építették külföldi cégek Európában, ha megnézünk külföldi stadionokat, sportlétesítményeket biztos ott is lehet találni bőven példát. 2017-ben ne hozzuk fel az utazási/szállítási költségeket, mert az már régen nem tényező sehol sem.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. március 1., szerda 15:57

füst írta:
Anthony írta:http://index.hu/gazdasag/2017/03/01/nem ... boviteset/
Ide is csak a Strabag meg Mészáros pályázott. Úgy látszik a többi európai építőcég annyira képben van a magyarországi viszonyokkal, hogy nem hajlandóak energiát fektetni a pályázatba, gondolom tudják, hogy fölösleges.
Elég sok kijelentést tettem az elmúlt hsz-eimben, ezért az ilyesmit most mellőzném, mert érzem hogy sok lesz már ebből a témából és belőlem is és nem akarok untatni másokat a szavaimmal. Szóval inkább csak tőled kérdeznék, ha már ismét felhoztad a témát.
Kérlek áruld el; miért érné meg egy cégnek több száz, esetleg 1-1,5 ezer km-errel távolabbi építkezést megpályázni, ha a saját régiójában is talál? Másik oldalról pedig, hogyan lenne képes egy ilyen cég ugyanazért az árért jobb munkát vállalni, vagy pedig olcsóbban ugyanazt a minőséget garantálni, mint egy regionális cég, ha az utaztatás súlyos pénzeket visz el? Hogyan képzeled el a dolgot? Csak azután van értelme a konklúziódnak ha ezek a kérdések választ nyertek.
Olyan ez mintha egy szobafestő inkább a szomszéd megyébe járna át festeni a saját városa helyett... kinek érné az meg?

Sajnos megvan a véleményem bizonyos újságírói tevékenységekről. És arról is hogy mennyire divatos a magyar vonatkozású eseményeket, dolgokat és sokszor eleve a magyar szót pejoratív céllal használni. De tartom a szavam és nem fejtem ki.
Hát a Strabagnak konkrétan nem kéne utaznia, mert van mo-i részlege.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég