OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 20., péntek 15:57

ikarus93 írta:Az igen, vannak árak. Akkor egy átlag fizetésből örülhetek ha az albit/szobát kinyögöm meg még mellé eszek.
Hát ja, félrerakni nem igen tud ott az ember manapság, ha csak nincs egy örökölt lakása.


Amúgy, lakáshitel, a törlesztőrészletért kiadod a másik szobát és akkor meg is vagy. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2016. május 20., péntek 15:49

ziro4vr írta:Eléggé naív vagy azt tudom mondani. Most mentek fel az árak, nagyon peremterületen vagy nagyon putris területen ki lehet fogni pár jó árú lakást, de azért is nagy a verseny.

Amúgy meg 60 alatt nem fogsz rendeset találni, de az is nagyon ritka már, szóval ha össze is állsz valakivel, inkább 35+rezsi a reális, vagy annak a környékén. És a rezsi sem kevés, szemétdíj, közös költség minden van, hiába olcsó mondjuk a víz meg villany magában. Netet meg tévét nem is mondtam akkor még.

Mi most költöztünk össze a barátnőmmel, nagy szerencsénk volt mert 60 volt alapból a lakbér (kell utazni rendesen cserébe hogy beérj a központba), mikor felmentek az árak emelt volna a tulaj, csak ugye szerződés már megvolt, szóval majd csak az 1 éves lejárta után fog tudni. Rezsit meg ezek a "hülyeségek" dobják meg, illetve a gáz átalányban.
Az igen, vannak árak. Akkor egy átlag fizetésből örülhetek ha az albit/szobát kinyögöm meg még mellé eszek.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. május 20., péntek 15:40

Eléggé naív vagy azt tudom mondani. Most mentek fel az árak, nagyon peremterületen vagy nagyon putris területen ki lehet fogni pár jó árú lakást, de azért is nagy a verseny.

Amúgy meg 60 alatt nem fogsz rendeset találni, de az is nagyon ritka már, szóval ha össze is állsz valakivel, inkább 35+rezsi a reális, vagy annak a környékén. És a rezsi sem kevés, szemétdíj, közös költség minden van, hiába olcsó mondjuk a víz meg villany magában. Netet meg tévét nem is mondtam akkor még.

Mi most költöztünk össze a barátnőmmel, nagy szerencsénk volt mert 60 volt alapból a lakbér (kell utazni rendesen cserébe hogy beérj a központba), mikor felmentek az árak emelt volna a tulaj, csak ugye szerződés már megvolt, szóval majd csak az 1 éves lejárta után fog tudni. Rezsit meg ezek a "hülyeségek" dobják meg, illetve a gáz átalányban.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 20., péntek 15:39

ikarus93 írta:De ha esetleg a szoba mellett maradok akkor olyan 25-30+rezsi lenne az amiért nekem megéri felmennem.
Nem akarlak elkeseríteni, de annyiért naggggyon nehéz lesz. Inkább lehetetlen. Egy már élhető 2 szobás kis szerencsével 110k, 3 szobás 140k környéke alsóhangon. 3 felé osztva 50-55. Ha betársulsz, akkor meg ugye a lakótárs necces, találni öregasszonytól bulizós egyetemistákon keresztül alkoholista lakásban dohányzó dokkmunkásig mindenki :mrgreen:
Ess neki most szerintem, akkor lehet jobb esélyed, most sok egyetemista fogja felmondani a lakását a nyár elején.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2016. május 20., péntek 15:33

nmate írta:
ikarus93 írta:Kéne egy kis segitség

Pesten melyik kerület az ahol viszonylag olcsón lehet albérletet találni és a környék se vészes?

Szeptembertől Pesten fogok melózni, a 18.kerületbe de ott nagyon magasak az albérlet árak ahogy néztem. Az se baj ha egy órát kell utaznom (tömegközlekedéssel).

Szobába is gondolkozok végső esetben, ha nincs albérlet olyan áron ami megfizethető kategória
Olcsó sehol nem lesz, sőt, viszonylag olcsó sem. A legjobb úgy lehet kijönni, ha összeállsz valakivel. 1 vagy 1,5 szobás lakások is 60-70+rezsitől kezdődnek. Ami meg jó áron van, ott kb. 20 másik jelentkezővel kell megküzdened. Nem lesz egyszerű, legjobb figyelni a fb hirdetéseket és azonnal rohanni amint látsz egyet.

Amúgy ha 18. kerület, akkor nézelődj Pesterzsébeten (XX.) Ja és ajánlott a bringával járás, egy reggel 8-ra ha mész eléggé fel tudja gyorsítani a tempót.
Hát 70et azért nem fizetnék albérletért, akkor már meg se érné felmennem vidékről. Ingyen dolgoznék hogy ki tudjam fizetni az albérletet. :|

Akkor szoba lesz ebből kezdetben, csak itt meg az a probléma hogy ismeretlenhez nem szivesen megyek. Úgy meg nehéz hogy 0 ismerős van.
De ha esetleg a szoba mellett maradok akkor olyan 25-30+rezsi lenne az amiért nekem megéri felmennem.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 20., péntek 15:23

ikarus93 írta:Kéne egy kis segitség

Pesten melyik kerület az ahol viszonylag olcsón lehet albérletet találni és a környék se vészes?

Szeptembertől Pesten fogok melózni, a 18.kerületbe de ott nagyon magasak az albérlet árak ahogy néztem. Az se baj ha egy órát kell utaznom (tömegközlekedéssel).

Szobába is gondolkozok végső esetben, ha nincs albérlet olyan áron ami megfizethető kategória
Olcsó sehol nem lesz, sőt, viszonylag olcsó sem. A legjobb úgy lehet kijönni, ha összeállsz valakivel. 1 vagy 1,5 szobás lakások is 60-70+rezsitől kezdődnek. Ami meg jó áron van, ott kb. 20 másik jelentkezővel kell megküzdened. Nem lesz egyszerű, legjobb figyelni a fb hirdetéseket és azonnal rohanni amint látsz egyet.

Amúgy ha 18. kerület, akkor nézelődj Pesterzsébeten (XX.) Ja és ajánlott a bringával járás, egy reggel 8-ra ha mész eléggé fel tudja gyorsítani a tempót.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2016. május 20., péntek 15:17

Kéne egy kis segitség

Pesten melyik kerület az ahol viszonylag olcsón lehet albérletet találni és a környék se vészes?

Szeptembertől Pesten fogok melózni, a 18.kerületbe de ott nagyon magasak az albérlet árak ahogy néztem. Az se baj ha egy órát kell utaznom (tömegközlekedéssel).

Szobába is gondolkozok végső esetben, ha nincs albérlet olyan áron ami megfizethető kategória.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2016. május 20., péntek 14:50

EgyptAir-gép: megtalálták az utasok holttesteit
durva, elvileg terrortámadás történt.
Kép

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 20., péntek 12:51

Remy írta:Trabant, Barkas-féle vonalban nem gondolkodtál? Igazi élmény. :mrgreen:

Vagy egy jó 1500-ös Lada. :shifty:

Ezeröcsi amúgy még jó is lenne, komolyan. Második autónak, hobbiként. :lol:
Alá egy sperrdifi aztán mehetne a csapatás.

Viszont két autót nem szívesen fizetnék, illetve bütykölni sem lenne időm állandóan.


Igen, MX5 lenne a legésszerűbb választás, ha a műszaki oldalát nézem a dolgoknak.
csak tényleg, az a pár kompromisszum. Általában egyedül vagy ketten kocsikázom most is a hatos-ban, de azért néha jól jött a csomagtartó meg az a plusz 3 hely.
ZIDANE

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2016. május 20., péntek 12:25

KAG írta:
Mazda MX5 játszik még, mindenhol agyon van dícsérve. Csak annyi a hiba, hogy két személyes illetve klímásat kb lehetetlen kifogni ebben az árkategóriában.
Ennyiért BMW-t én se mernék, az MX-5-el viszont nem lősz mellé, ha elfogadod a kompromisszumokat. Egy rövid körre volt szerencsém, egy NA-hoz (1.gen) és tényleg annyira csodálatos, mint amennyire leírják. Minden a helyén van, és minden a sofőrért van. :)
MR2 hasonló, de az is már a teteje a költségvetésednek.
525d-hez csak utasként volt szerencsém, pont egy komplett motorcserés darabhoz... :mrgreen: De a tulaj azt mondta, ezt leszámítva jó autó. :D

Szvsz, én MX-5öt néznék, brilliáns kis autó. :salute: + nyár végére Seedorfra sülsz benne. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. május 20., péntek 11:56

Trabant, Barkas-féle vonalban nem gondolkodtál? Igazi élmény. :mrgreen:

Vagy egy jó 1500-ös Lada. :shifty:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: defender3 » 2016. május 20., péntek 11:48

[quote="KAG"][/quote]
http://www.autonavigator.hu/bmw_3-as_sorozat-139
http://www.autonavigator.hu/bmw_5-os_sorozat-59
Ezeket érdemes olvasgatni meg még a totalcar népítéletét

5-ös bömbihez egy használtteszt nem a legújabb de szerintem tudod majd használni

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 20., péntek 11:43

Pont azt írtam, hogy szeretnék valami picit olyan autót, ami élményt is ad.

A mostani mazdám is pont annyira unalmas autó, mint egy VW Golf lenne.

Persze, nem mai 2000-2003 közötti darabokról beszélünk.
Bár szerintem egy Golf sem újabb ennyiért sokkal.

Mazda MX5 játszik még, mindenhol agyon van dícsérve. Csak annyi a hiba, hogy két személyes illetve klímásat kb lehetetlen kifogni ebben az árkategóriában.
ZIDANE

rb_lint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2015. február 17., kedd 11:42
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Kroos, Isco, James, Zidane, Lampard
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rb_lint » 2016. május 20., péntek 11:39

KAG írta:Valakinek van valami tapasztalata a régebbi BMW-kel kapcsolatban.

Jelenleg egy régebbi hatos mazdám van, de picit meguntam. Szeretnék valami olyan autót, amiben van egy kis élet, élmény és nem csak A-ból B-be elvisz.

A két autó, amit néznék:
E39 530D / 525D
E46 330D / 325i


Ha van valami autóbuzi, mint jómagam, aki ért is a két fent említett típushoz, akkor szívesen venném, ha leírná a véleményét.

Keret nagyjából 1,5 millió Ft.- lenne és max 1,1-1,3 között vennék. A maradék rámenne a vásárlás utáni pofozgatásokra.

Illetve elfogadok más tippeket is, típusokat, amikre esetleg én nem gondoltam. Annyi kikötésem lenne, hogy hátul kaparjon és erős legyen. Illetve ne minden 2.hónapban találkozzon a szerelővel.
Én annyi pénzért nem vennék bmw-t. Ki tudja mennyit fogsz még azzal menni, bizonyára annyiért nem mai darabot adnak. Esetleg ennyiért vw golf?

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 20., péntek 11:17

Valakinek van valami tapasztalata a régebbi BMW-kel kapcsolatban.

Jelenleg egy régebbi hatos mazdám van, de picit meguntam. Szeretnék valami olyan autót, amiben van egy kis élet, élmény és nem csak A-ból B-be elvisz.

A két autó, amit néznék:
E39 530D / 525D
E46 330D / 325i


Ha van valami autóbuzi, mint jómagam, aki ért is a két fent említett típushoz, akkor szívesen venném, ha leírná a véleményét.

Keret nagyjából 1,5 millió Ft.- lenne és max 1,1-1,3 között vennék. A maradék rámenne a vásárlás utáni pofozgatásokra.

Illetve elfogadok más tippeket is, típusokat, amikre esetleg én nem gondoltam. Annyi kikötésem lenne, hogy hátul kaparjon és erős legyen. Illetve ne minden 2.hónapban találkozzon a szerelővel.
ZIDANE

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2016. május 19., csütörtök 19:55

Realista24 írta:Sales-es embereknek kötelező
https://youtu.be/BKorP55Aqvg
:lol:
zseniális :D
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2016. május 19., csütörtök 19:36

Realista24 írta:Sales-es embereknek kötelező
https://youtu.be/BKorP55Aqvg
:lol:
ezt ismertem, hatalmas tananyag.
legyen annyi elég, hogy a pm-nek meg a 2 picsának a második mondat után elvágtam volna a torkát a picsába :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. május 19., csütörtök 19:30

Sales-es embereknek kötelező
https://youtu.be/BKorP55Aqvg
:lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2016. május 19., csütörtök 15:21

Jól van, jól van, azért itt is létező fogalom a vizsga, meg beadandó, meg a tököm tudja mi :D Elsodort az élet, de azért leírtam, na!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 19., csütörtök 15:13

peti_madrid írta:Na szóval a Breivik-ügy norvég szemmel:
Amíg megírtad, már kiengedték, de azért köszi. :-(










:mrgreen:
Nem ám, köszi az infot!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég