OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. augusztus 29., kedd 8:16

nmate írta: Spinalis széket nyúz valaki közületek?

Hosszas töprengés után Hackert rendeltem be 1 hetes próbára, kíváncsi leszek.
Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Én is nézegettem őket, de a vegyes vélemények miatt inkább egy minőségi szék és annak helyes beállítása mellett döntöttem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 29., kedd 8:12

Süti írta: Rakerestem, meglattam az arat, es elengedtem. :kalapos: majd azért számolj be rola hogy milyen :D
Ra se kerestem, de gondolom legalabb 200ezres tetel, mi? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 29., kedd 8:11

Az igaz, hogy nem ülésre teremtett a testünk de ártalomcsökkenésnek kiválló, mert folyamatosan mozgásban tart. Szóval a fél óránkénti felállás kihelyettesiti a rugós széket.

Viszont nekem nem volt elég fancy, kényelmes így maradtam egy az én adottságaimnak megfelelő széknél + idöközönként felállás és testátmozgatás. + Aranyat ér 15perc hátnyujtó/erősitő gyakorlat.
Muszáj mert relative fiatalon már két koncert végigállása problémát jelent.
A halandóság. :'(

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. augusztus 29., kedd 8:11

Rakerestem, meglattam az arat, es elengedtem. :kalapos: majd azért számolj be rola hogy milyen :D
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 29., kedd 8:05

Halfkey írta: Én állítható magasságú asztalnál szoktam időnként állva is dolgozni, főleg ha olyan prezentációt tartok ahol nagy a tét. Segít a hangodnak, kiállásodnak is.
+1, Motoros asztal volt az első befektetésem otthonra. Továbbiakbam sem fogom elhagyni az állást sem, csak önmagában az nem segít.

Az 1 darab nagy monitor (32") is nagy segítség volt igazából, hogy ugyan elfér sok minden a képrenyőn, de nem tekeredik ki a nyakam, mint a széles / dupla monitoros esetben.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 29., kedd 8:00

nmate írta:
Halfkey írta: Majd aki ilyet használ beszámolhatna róla hogy ezek hogy lesznek kényelmesek, vagy mennyi idő kell megszokni. Én raültem egyszer kollegáéra, de nemigazán értettem hogy lehet úgy nyugalomban dolgozni hogy arra figyelek hogy ne essek le :D
Az egy hetesről beszámolok majd szívesen, mondjuk én abban hiszek, hogy fél óránként fel kell állni amúgy is, a testünk nem ülésre lett teremtve.

Amin még agyaltam, az a sétálópad :lol: Kezd elterjedni ez is mostanában, na ott tényleg nehéz elképzelni a munkát, de kipróbálnám azt is szívesen. Ráadásul pl Decathlonban 365 napom van visszavinni, ha megfelelő az állapota :mrgreen:
Én állítható magasságú asztalnál szoktam időnként állva is dolgozni, főleg ha olyan prezentációt tartok ahol nagy a tét. Segít a hangodnak, kiállásodnak is.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 29., kedd 7:58

Halfkey írta: Majd aki ilyet használ beszámolhatna róla hogy ezek hogy lesznek kényelmesek, vagy mennyi idő kell megszokni. Én raültem egyszer kollegáéra, de nemigazán értettem hogy lehet úgy nyugalomban dolgozni hogy arra figyelek hogy ne essek le :D
Az egy hetesről beszámolok majd szívesen, mondjuk én abban hiszek, hogy fél óránként fel kell állni amúgy is, a testünk nem ülésre lett teremtve.

Amin még agyaltam, az a sétálópad :lol: Kezd elterjedni ez is mostanában, na ott tényleg nehéz elképzelni a munkát, de kipróbálnám azt is szívesen. Ráadásul pl Decathlonban 365 napom van visszavinni, ha megfelelő az állapota :mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. augusztus 29., kedd 7:47

Majd aki ilyet használ beszámolhatna róla hogy ezek hogy lesznek kényelmesek, vagy mennyi idő kell megszokni. Én raültem egyszer kollegáéra, de nemigazán értettem hogy lehet úgy nyugalomban dolgozni hogy arra figyelek hogy ne essek le :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 29., kedd 7:18

Realista24 írta:Mire nem jó ez a fórum…azt sem tudtam létezik ilyen.
Én sem vágtam, egy cimborám kapott a cégénél egyet (ő nagyon szereti), aztán megtetszett. Alapvetően nincsenek problémáim az üléssel, labdán is, állva is dolgozok, gyurmázok is otthon majdnem minden nap, de hát még 35+ évig ez lesz a munkám valószínűleg, lehet ezt még fejleszteni. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. augusztus 29., kedd 7:13

nmate írta: Spinalis széket nyúz valaki közületek?

Hosszas töprengés után Hackert rendeltem be 1 hetes próbára, kíváncsi leszek.
Mire nem jó ez a fórum…azt sem tudtam létezik ilyen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ronaldo99
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:03
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ronaldo99 » 2023. augusztus 29., kedd 7:12

Caraway írta: A folyamatos kepernyobamulas miatt mostansag kegyetlenul elfarad a szemem. Kekfenyszuros szemuveg ez ellen er valamit, vagy csak bullshit az egesz?
Én "éjszakai fényt" használok. Elég sokat segít. Kicsit a színeket torzítja, de engem nem zavar.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. augusztus 29., kedd 7:07

Caraway írta: A folyamatos kepernyobamulas miatt mostansag kegyetlenul elfarad a szemem. Kekfenyszuros szemuveg ez ellen er valamit, vagy csak bullshit az egesz?
Orankent piheno es szemtorna. Ami meg segithet, hogy melegebb szinarnyalatura allitod a kijelzot.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. augusztus 29., kedd 7:02

Spinalis széket nyúz valaki közületek?

Hosszas töprengés után Hackert rendeltem be 1 hetes próbára, kíváncsi leszek.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. augusztus 28., hétfő 21:32

Caraway írta: A folyamatos kepernyobamulas miatt mostansag kegyetlenul elfarad a szemem. Kekfenyszuros szemuveg ez ellen er valamit, vagy csak bullshit az egesz?

Nekem van.
Nem vennék még1x. Nem éri meg a pénzét közel sem.
ZIDANE

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 28., hétfő 20:55

nem a kékfényszürő lesz a megoldás hanem a fényerő csökkentése.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2023. augusztus 28., hétfő 20:52

A folyamatos kepernyobamulas miatt mostansag kegyetlenul elfarad a szemem. Kekfenyszuros szemuveg ez ellen er valamit, vagy csak bullshit az egesz?

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 28., hétfő 15:34

Nika91127 írta:

Az őssejt terápia annyira hatásos, hogy amiatt anno egy Kaposvári Magánklinikát alapito nagy plasztikaisebeszt börtönbe akartak rakni.

De viccet félretéve. Jól hangzik, hogy a pluripotens őssejteket csak befecskendezed és majd "eldönti, hogy porc lesz". Nem, ez zsákutca.

Viszont ha egy 3D mátrixra ültetsz ilyen sejteket és azokat megfelelő faktorokkal stimulalva eléred, hogy kialakuljon egy megfelelő porcszövet, majd azt beülteted. Abban már van ráció. A DOTE-n hallgattam egy előadást, ott már évek óta ezzel kísérleteznek - van is ígéretes eljárás. Folynak a klinikai vizsgálatok, stb. Talán ez most sikeres lehet.
Mert amúgy nem ez az első ilyen, próbálkoztak már sokfélével, eddig azok mind buktak már középtávon is. Mi is részt vettünk egy ilyen porcpótló kísérletben, expert térdsebész, fix műtéti módszer. Fél évet se élt túl a porc.
a picsába. :D
A nagy internet bedobta hirdetésnek dr. Berey Szilárd ortopéd szakembert aki prf, rms terápiás módszerekkel elvileg sikeres kezelésket végez.

Próbáltam utánaguglizni de se olyat nem találtam aki sarlatánnak tartaná se csodagyógyulásokat.
De akkor nem érdemes ezzel kisérletezni.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. augusztus 28., hétfő 15:21

kierkegaard írta:
Nika91127 írta: Baszki gyerekek, ügyeleti utáni napon korán lefekszem, majd másnap fél3ig beszopódok a műtőbe és ennyire hiányzok? :D.....
ha már ask the doctor pillanatokat tartunk, akkor én feldobnám mint kérdés, hogy mi a véleményed az össejt terápián alapuló térdizületi kezelésekkel kapcsolatban amik elvileg hatásosak és elkerülhető a protézis? :D
Az őssejt terápia annyira hatásos, hogy amiatt anno egy Kaposvári Magánklinikát alapito nagy plasztikaisebeszt börtönbe akartak rakni.

De viccet félretéve. Jól hangzik, hogy a pluripotens őssejteket csak befecskendezed és majd "eldönti, hogy porc lesz". Nem, ez zsákutca.

Viszont ha egy 3D mátrixra ültetsz ilyen sejteket és azokat megfelelő faktorokkal stimulalva eléred, hogy kialakuljon egy megfelelő porcszövet, majd azt beülteted. Abban már van ráció. A DOTE-n hallgattam egy előadást, ott már évek óta ezzel kísérleteznek - van is ígéretes eljárás. Folynak a klinikai vizsgálatok, stb. Talán ez most sikeres lehet.
Mert amúgy nem ez az első ilyen, próbálkoztak már sokfélével, eddig azok mind buktak már középtávon is. Mi is részt vettünk egy ilyen porcpótló kísérletben, expert térdsebész, fix műtéti módszer. Fél évet se élt túl a porc.

kierkegaard
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. augusztus 28., hétfő 15:07

Nika91127 írta: Baszki gyerekek, ügyeleti utáni napon korán lefekszem, majd másnap fél3ig beszopódok a műtőbe és ennyire hiányzok? :D.....
ha már ask the doctor pillanatokat tartunk, akkor én feldobnám mint kérdés, hogy mi a véleményed az össejt terápián alapuló térdizületi kezelésekkel kapcsolatban amik elvileg hatásosak és elkerülhető a protézis? :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. augusztus 26., szombat 13:53

Én meg nem láttam roma tanuló vezetőt
egyebkent barki latott mar, vagy ha igen, tobbet kettonel ?

cserebe az osszes 15 eves c osztalytarsam altalanos 6-ban mar hajtotta az 1200es ladat a faluban :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 128 regisztrált és 0 vendég