OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 15., szombat 22:38

Marci77 írta: Whiskey-kel hogy álltok? Én a skótokat nem szeretem ellenben a Jack+Jim duóval. Melyik az ami még ezekkel kb egy árban van és jó? Mást nem nagyon próbáltam..
Ott van még a JW vagy amit én kedvelek még az a Chivas. Persze ilyeneket nem mindennap vesz az ember az áruk miatt. :lol:
Nem illik.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. augusztus 15., szombat 22:33

peti_madrid írta:
Marci77 írta: Az utobbi idoben a buzasoroket megszerettem es ezzel kapcsolatban lenne is egy kerdesem,hogy miert adnak hozzajuk citromot? Azaz mi a funkcioja,ezt sajnos nem tudom :(

Mondjuk en meg kiemelem a sorok mellett akarmennyire izesitett,a meggysoroket. Egy jo belga/kezmuves meggysornel nem sok jobb van. :) (erossegre meg ugyis 6% felettiek azaz meg erosebbek is egy olcsobb alapnal)
A búzasörös kérdésre: azért raknak bele citromot, mert a búzasör alapjáraton édeskés, vajszerű valami, aminek nincs kimondottan sör íze. Viszont ha belepottyantod a citromot, az pont megadja azt a savasságot, illetve kesernyés ízt, amit mondjuk egy lagertől (világos sörtől) várnál. Nem kötelező belerakni, viszont akkor más íze van ugyebár.
Kösz a választ,most már így tudom :D

Whiskey-kel hogy álltok? Én a skótokat nem szeretem ellenben a Jack+Jim duóval. Melyik az ami még ezekkel kb egy árban van és jó? Mást nem nagyon próbáltam..
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 15., szombat 22:28

Zipfer Radler (Lime)
Nagyon finom,Mo-n még nem láttam,de itt sokan itták és kipróbáltam,esküszöm patent nagyon. :salute:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. augusztus 15., szombat 20:57

KAG írta:Legalább az a felmérés tényleg igaznak bizonyul, hogy mi vagyunk az egyik legnagyobb szeszfogyasztó ország az EU-ban :lol: :lol:
Hát igen. Egyetemi éveim alatt amikor volt zh és jó fos lett, találkoztam ismerősömmel (neki is jó fos lett), csak annyit kérdeztem: Sör? Ő meg csak annyit válaszolt: sör. :lol: Mindig találtunk valami indokot, amiért ittunk. :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 15., szombat 20:40

Amikor a szemben lévő üres fodrászatnál dörömböltünk ittasan, hogy engedjenek már be egy hajvágásra... :mrgreen:

Illetve ott vesztettem el anno az abszint-szüzességem, az se volt rossz. Jó hely volt, bár volt ott mindenféle ember. :lol:
Nem illik.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. augusztus 15., szombat 20:35

Illetve régen volt a legendás hely, az Italtőzsde, na az volt a top.
Az jo volt, volt zenegep + olcso pia. :) Mas nem is kell.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. augusztus 15., szombat 10:59

Legalább az a felmérés tényleg igaznak bizonyul, hogy mi vagyunk az egyik legnagyobb szeszfogyasztó ország az EU-ban :lol: :lol:
ZIDANE

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. augusztus 15., szombat 8:31

be lett dobva a pia az off ba, és ùgy pörög mint még soha :lol:

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. augusztus 15., szombat 6:34

KAG írta:
De, ha magyar akkor nálam Soproni. Illetve most kóstoltam meg a Dreher Dry Hopp (hideg komlós) nevezetű dolgát.
Az is bejövős volt nagyjából. Bár lehet csak a 40 fokos meleg és a hideg sör tette meg a kellő hatást :mrgreen:
A hidegkomlós Dreher szerintem nagyon fasza, csak legyen jó hideg :D

Amúgy Hoegaardent úgy igyatok, hogy kúrjatok bele legalább 1 karika narancsot és egy kicsit hagyjátok állni benne (2 perc kb). Iszonyatos illatokat és ízeket hoz ki belőle, pont ez lenne annak a sörnek a lényege. Nem a kedvencem, de nekem bejön, viszont kritikusok által a világ egyik legjobb búzasörének lett titulálva. Mondjuk lehet csak a mi paraszti ízlelőbimbóink nem bírják elviselni :D
Marci77 írta: Az utobbi idoben a buzasoroket megszerettem es ezzel kapcsolatban lenne is egy kerdesem,hogy miert adnak hozzajuk citromot? Azaz mi a funkcioja,ezt sajnos nem tudom :(

Mondjuk en meg kiemelem a sorok mellett akarmennyire izesitett,a meggysoroket. Egy jo belga/kezmuves meggysornel nem sok jobb van. :) (erossegre meg ugyis 6% felettiek azaz meg erosebbek is egy olcsobb alapnal)
A búzasörös kérdésre: azért raknak bele citromot, mert a búzasör alapjáraton édeskés, vajszerű valami, aminek nincs kimondottan sör íze. Viszont ha belepottyantod a citromot, az pont megadja azt a savasságot, illetve kesernyés ízt, amit mondjuk egy lagertől (világos sörtől) várnál. Nem kötelező belerakni, viszont akkor más íze van ugyebár.

A meggysörre pedig: Szegeden a Malátában adtak egy időben meggyágyon elrakott sört. Na az aztán valami csoda volt. Tényleg brutálisan meggy íze volt, a Belle Vue meggysör kanyarban sem volt ahhoz képest. Ha újra lesz, biztos rámegyek egy-két korsóra :D

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. augusztus 15., szombat 2:16

Sornel jobb tema nem is lehetne :D
Olcsobban a Kobanyai nalam a befuto +a Dreher mert erosebb es nem 0,4es meg ha akcios akkor Heineken. Hidegkomlosat ittam egyet azaz probaltam,de szerintem borzaszto. De kb mindneki mas dicseri,lehet nekifutok megegyszer mert h csak rosszat fogtam ki :D

Az utobbi idoben a buzasoroket megszerettem es ezzel kapcsolatban lenne is egy kerdesem,hogy miert adnak hozzajuk citromot? Azaz mi a funkcioja,ezt sajnos nem tudom :(
Kezmuvesek,belga,cseh sorok meg persze hogy alapok. Ha nagyban erzem magam akkor 1-1 lecsuszik. a baj az hogy ilyenek utan 1 aszok fele olcsobb csapolt kinszenvedes...
Mondjuk en meg kiemelem a sorok mellett akarmennyire izesitett,a meggysoroket. Egy jo belga/kezmuves meggysornel nem sok jobb van. :) (erossegre meg ugyis 6% felettiek azaz meg erosebbek is egy olcsobb alapnal)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. augusztus 14., péntek 17:58

Elég válogatós vagyok sörök közt, általában kézműveseket szoktam inni, ha iszunk.

De, ha magyar akkor nálam Soproni. Illetve most kóstoltam meg a Dreher Dry Hopp (hideg komlós) nevezetű dolgát.
Az is bejövős volt nagyjából. Bár lehet csak a 40 fokos meleg és a hideg sör tette meg a kellő hatást :mrgreen:


Fuuu, nekem az arany nagyon nem csúszik. A korsó felétől kb vergődés az egész :kivagyhe:
ZIDANE

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. augusztus 14., péntek 17:51

hülyék vagytok mind. arany ászok veri az összeset.
pláne mikor nyár elején kibontottad és megláttad az "igaz" szót.
olyankor még finomabb volt. :salute: :mrgreen:

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2015. augusztus 14., péntek 17:27

Ha jó sör akkor a Balatoni világos a befutó, örök kedvenc. Ár-érték arányban pedig brutális. :salute:





:mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 14., péntek 17:21

Hoegaarden... nem akarok megbántani senki, aki szereti..de baszki, az a belga sörök szégyene, legalja. Retek sz_r... az nagyon félre ment. Nem is ismerek olyant akinek ízlene (és jó ízlése lenne :lol: )

Remy a Duvel-t próbáld meg újra, mondjuk lehűtve rendesen ahogy a címkére van írva. Jó sör az. Bár szerintem ár érték arányban lehet már nem. Pl a Delirium sörök jobbak. Főleg a Red :sziv:
Remy írta:
sentry írta:
Nekem tesóm hozta sógoréktól, akciósan. Úgy nem volt para. Persze nekem ingyen volt :lol:
Alapvetően nem olcsó, de akcióban ki lehet fogni jó áron. Mennyiért vetted?
Nem volt akciós. Dallmayr Classic - 250g - 1500 huf. Ha jó, akkor ennyiért is király (Na, mondjuk rászokni biztos nem fogok ennyiért).
Jaja sajnos ennyi az ára. Akcióban meg pont a fele volt, ha jól emlékszem. Nah holnap le is főzök egyet reggel én is. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. augusztus 14., péntek 17:09

Szokták mondani a rossz sörökre, hogy lóhúgy. Na, amikor hallom ezt a kifejezést a Coronita jut az eszembe. :D No offence.

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Savant » 2015. augusztus 14., péntek 16:58

peti_madrid írta:Csapoljuk a Staropramennek a félbarna sörét, a Granátot, az valami iszonyatosan finom, de mondhatnám ugyanakkor a szűretlen félbúza sörüket is. A Kronenbourg búzáját imádom a fűszeres íze miatt, de egyszer-kétszer, ha kényeztetem magam, akkor rámegyek egy Hoegaardenre, szigorúan naranccsal. Egyébként egyre inkább búzás vagyok, Edelweiss, Erdinger, stb.
A staropramen szűretlen búzasöre nálam most a kedvenc. Elképesztően finom íze van!!
A Hoegaardent megkóstoltam mert mindenki ajánlotta, hogy az mekkora királyság... hát gyerekek :D Olyasmi érzésem van azzal kapcsolatban, hogy valami krvanagyot akartak alkotni és egy túlcicomázott, elbaszott sör lett a vége. Soha többet nem iszok olyat.
Amit még nagyon szeretek régóta az a Coronita meg a kilkenny. Bár az áruk miatt ezeket kevésbé fogyasztom :S
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 14., péntek 16:41

sentry írta:
Nekem tesóm hozta sógoréktól, akciósan. Úgy nem volt para. Persze nekem ingyen volt :lol:
Alapvetően nem olcsó, de akcióban ki lehet fogni jó áron. Mennyiért vetted?
Nem volt akciós. Dallmayr Classic - 250g - 1500 huf. Ha jó, akkor ennyiért is király (Na, mondjuk rászokni biztos nem fogok ennyiért).
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 14., péntek 16:37

Remy írta:
sentry írta: Amúgy a Dallmayr-t ha valaki kifogja occsóban, akkor az már elég jó otthon kávé lesz. :)
Na, azt nem mondom, hogy óccó volt, de kipróbáljuk. Vettem egyet, holnap meglátjuk mit tud. :coffee:
Nekem tesóm hozta sógoréktól, akciósan. Úgy nem volt para. Persze nekem ingyen volt :lol:
Alapvetően nem olcsó, de akcióban ki lehet fogni jó áron. Mennyiért vetted?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 14., péntek 16:27

sentry írta: Amúgy a Dallmayr-t ha valaki kifogja occsóban, akkor az már elég jó otthon kávé lesz. :)
Na, azt nem mondom, hogy óccó volt, de kipróbáljuk. Vettem egyet, holnap meglátjuk mit tud. :coffee:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: OFF

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. augusztus 14., péntek 15:57

A sörökkel egyre inkább úgy vagyok, hogy inkább szánok rájuk többet, de legyen finom. Mivel most kocsmában dolgozom, ezért van lehetőségem kóstolgatni :D Csapoljuk a Staropramennek a félbarna sörét, a Granátot, az valami iszonyatosan finom, de mondhatnám ugyanakkor a szűretlen félbúza sörüket is. A Kronenbourg búzáját imádom a fűszeres íze miatt, de egyszer-kétszer, ha kényeztetem magam, akkor rámegyek egy Hoegaardenre, szigorúan naranccsal. Egyébként egyre inkább búzás vagyok, Edelweiss, Erdinger, stb.

Ha meg leszarom a dolgot, akkor jöhetnek a lagerek, élen a Kőbányaival. Mondjuk újabban ez a legritkább :D

Nyílt most itt Szegeden egy kézműves sörkert, a Maláta, na oda érdemes betérni 1-2 pohár/korsó sörre, iszonyat finom cuccokat árulnak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég