OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2015. szeptember 5., szombat 15:45

raul0791 írta:lehet hülye kérdés, nem ástam magam bele eddig, de. Ha pesten akarok virágot küldeni valakinek, de én vidéki vagyok, átutalással történik a fizetés?
Igen persze. Tudom mert anno en is csinaltam. Nem lett jo vege de ezt ne vedd ómennek azert, csak gondoltam szolok :D :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. szeptember 5., szombat 15:31

Dupla D írta:Nem tudom volt-e már, de az eddigi legjobb írás, amit a bevándorlókról láttam. Hosszú lesz, de épp ezért nagyon részletes is.
Kicsit hosszu, de nagyon jo iras. :salute:

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2015. szeptember 5., szombat 14:57

lehet hülye kérdés, nem ástam magam bele eddig, de. Ha pesten akarok virágot küldeni valakinek, de én vidéki vagyok, átutalással történik a fizetés?

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2015. szeptember 5., szombat 14:52

Nem tudom volt-e már, de az eddigi legjobb írás, amit a bevándorlókról láttam. Hosszú lesz, de épp ezért nagyon részletes is.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. szeptember 5., szombat 14:08

Na srácok akkor egy kis tegnapi élménybeszámolót tartok ha megengeditek. Mi a kis társaságunkkal meccs kezdés előtt olyan 15 perccel odaértünk a Népligethez, a kivetítőhöz. Parádés volt a hangulat, ment a szurkolás, a hidegrázott a himnusz közben. Jöttek a szokásos fények, tényleg profin levolt szervezve minden. Eltelt a félidő, ugye 0-0, nem sok foci volt, kicsit a félidő alatt előrébb is sikerült mennünk mert sokan elmentek a büfékhez, így elég előre kerültünk. Aztán az 50-55. perc környékén látom a körút oldaláról könnyes szemű emberek egyre többen jönnek befelé a tömegbe. Gondoltam oldalt páran összementek a rendőrökkel. Mint később ott kiderült, nem tudom ez mennyire igaz de én csak ezt hallottam ott a helyszínen, de 15-20 kis 16 éves gyerek kezdte el dobálni a rendőröket. Ezután ment oda az első adag könnygáz. Még mindig ezen a pár emberen kívül mindenki szurkolt, énekelt. Aztán egyszer csak jöhetett a parancs, hogy márpedig most rend lesz, és a tömeg közepére bedobtak vagy 3-4 darab könnygáz gránátot. Mi pont közép középen álltunk és csak azt láttam hogy elindul több száz, de lehet ezer ember is volt oldalra rohanva, a rendőrök meg megindultak a tömegbe és oszlattak. Ahelyett, hogy azt a pár embert kiemelték volna inkább azt a sok ezret zavarták szét. Innentől a meccsből semmit, de tényleg semmit nem láttam, mert az első adag után jött a vízágyú, jött a mégtöbb könnygáz és a folyamatos kergetőzés menekülés. Mellettem lett rosszul egy 8 éves kislány akinek a szája,orra,szeme elé hiába próbáltunk az apukájával bármit tenni tök reménytelen volt, később amint sikerült szabad területre jutni el is vitte a mentő. 2 órával a meccs után is csípett nekem is mint a baj, pedig tényleg nem harcoltam velük a fronton, csak normálisan, miután elkezdték a harcolást haza akartunk jutni mindenféle hőbörgés nélkül. Csak minden kijárat felől egy jó adag könnygáz és rohamrendőr fogadott és lehetett menekülni amerre éppen engedték. Sok ultra egyébként a tömegben járt végig és az embereknek segítettek rendesen felkötni a pulcsikat, kendőket az arcukra. A legszomorúbb az egészben, hogy a 80 éves bácsi, a 12 éves gyerek, és mindenki ugyanőgy kapta, holott tényleg, minden szempontból abszolút kultúráltan szurkoltunk, nyílván eltekintve attól a pár em. Egészen az Ecseri metrómegállóig kellett "menekülni" mert más oldalra egyszerűen nem lehetett átjutni. Szóval nagyon para volt, a kontaktlencsém amikor raktam be még mindig ugyanúgy csípett mint tegnap és az orromban most is ott van még a szag. Rohadt nagy szomorúságot és csalódottságot éreztem utána, és nem csak az eredmény miatt. Megmondom őszintén elég félelmetes volt, amikor egyszerre kellett rohanni sok száz emberrel. Nekem ilyen élmény volt, én ezt láttam, gondoltam valakit érdekelhet.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. szeptember 5., szombat 13:49

Nekem csak az nem tetszik, hogy bevándorlóknak tekintik őket. Ők nem akarnak Magyarországon élni, csak át akarnak utazni.
Mi mások lennének? Persze nem Magyarországon akar élni, hanem a németeknél, angoloknál vagy skandinávoknál.
Nem lopni, gyilkolni,erőszakoskodni, segélyeket kérni jöttek, kb 1 nap alatt átmennek az országon.
Nem is 2-3-5 napos itt tartózkodás alatt alakul ez ki, viszont ami szociológiailag bizonyított tény, hogy a mindenkori adott társadalom lecsúszó rétegében alakul ki leginkább a fent felsorolt magatartásforma. Az agyonsulykolt tündérmesét mégha el is hiszed (a bevándorlók jó része diplomás, orvos, mérnök, képzett szakmunkás...) szerinted egy olyan ember, aki nem hoz (vagy útközben eldobálja) az iratait mi alapján alkalmazható egy másik országban? Yusuf bemondásra elmondja, hogy kardiológus és a munkaadó hanyatt vágja magát az örömtől? Vagy felhívja a Damaszkuszi vagy Aleppói egyetemet, hogy gyorsan küldjenek már át hitelesített index másolatot meg tantárgyi tematikát, mert kéne.

EU-n belül sem két fillér és elég hossza eljárás a diplomahonosítás, akkor most képzeld el ezt egy olyan országban, ahol nincs lényegi közigazgatás. Akkor szerinted ezek az emberek miből fognak élni? Merkel kedves szavaiból?
Orbán nem Hunyadi János, hogy védje Európa határait.
Húú nem hittem volna, hogy Orbánt kéne védenem valaha is, de mit kéne tenni? 3 napja Merkel kijelenti, hogy befogadják a szíreket, másnapra rá a tartományi miniszterelnök kijelenti, hogy a regisztráció nem kikerülhető. Aztán jelenleg befogadnának elméleti síkon 800 ezer embert ( a lakosságuk 1%-a) szerinted mi lesz akkor, ha a szám nem állandósul és a 800 ezer helyett lesz itt 1-2-5 millió? A szociális rendszer a németeknél sem fogja bírni és jönnek a kitoloncolások. Szóval igen a humánum az ember egyik alapvető értékrendjének tagja, de a gazdasági racionalitást nem írhatja felül néhány elesett arc és kialvatlan ember vagy megfulladt kisgyerek. (arról nem is beszélve, hogy azért amikor a sínekre szórják az ásványvizet meg az élelmiszert olyankor megkérdőjeleződik a hatalmas elesettségük mibenléte)

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2015. szeptember 5., szombat 13:30

http://bit.ly/1inz0Ig

A Marca is már arról ír, hogy menekülteket vertek az ultrák.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 5., szombat 13:15

revolver írta:
Azért csak beadta a derekát az ügy. Végre szállítják őket innen el. Már ez elején ezt kellett volna, aztán mindenki heppi lenne.
De ezzel lényegében feladjuk Schengent, mert elvileg schengeni tag nem engedhet tovább schengeni országba regisztrálatlan menekültet. Ausztria tulajdonképpen le is zárta a határait.
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/kov ... -a-keleti/
A menekülteket átveszik, de mást nem engednek be. Szerintem értelmes döntés, mert most lehetne a legjobban csempészni bizonyos dolgokat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Vosztok
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 15:41
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema, Ibrahimovic, Cantona, Griezmann
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea
Tartózkodási hely: Stirling, Skócia

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Vosztok » 2015. szeptember 5., szombat 13:13

Nekem csak az nem tetszik, hogy bevándorlóknak tekintik őket. Ők nem akarnak Magyarországon élni, csak át akarnak utazni. Nem lopni, gyilkolni,erőszakoskodni, segélyeket kérni jöttek, kb 1 nap alatt átmennek az országon. Orbán nem Hunyadi János, hogy védje Európa határait.
https://youtu.be/nmOE4AtDRDk
https://youtu.be/35_YJNHFkWA

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James/Bale, Modric, Kroos, Isco - Benzema, Griezmann

Vosztok
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 15:41
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema, Ibrahimovic, Cantona, Griezmann
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea
Tartózkodási hely: Stirling, Skócia

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Vosztok » 2015. szeptember 5., szombat 13:09

A fene a facebook trollokba, sportot űznek abból, hogy sz@rozzák ( elnézést!) Benzemát. Ez valami magyar betegség.
https://youtu.be/nmOE4AtDRDk
https://youtu.be/35_YJNHFkWA

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James/Bale, Modric, Kroos, Isco - Benzema, Griezmann

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2015. szeptember 5., szombat 12:57

Azért csak beadta a derekát az ügy. Végre szállítják őket innen el. Már ez elején ezt kellett volna, aztán mindenki heppi lenne.
De ezzel lényegében feladjuk Schengent, mert elvileg schengeni tag nem engedhet tovább schengeni országba regisztrálatlan menekültet. Ausztria tulajdonképpen le is zárta a határait.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. szeptember 5., szombat 1:23

Zsombor írta:
hehe írta:nem lehet taxit hívni perpill, mi van itt világvége?
minnyá mwgyek lopok vmi motort :lol:
Legalább valami fasza triumphot.
konkrétan ilyenre gondoltam:
http://www.evotech-performance.com/medi ... oard_2.jpg

:mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. szeptember 5., szombat 1:21

hehe írta:nem lehet taxit hívni perpill, mi van itt világvége?
minnyá mwgyek lopok vmi motort :lol:
Legalább valami fasza triumphot.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. szeptember 5., szombat 1:09

nem lehet taxit hívni perpill, mi van itt világvége?
minnyá mwgyek lopok vmi motort :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. szeptember 5., szombat 0:57

Azért csak beadta a derekát az ügy. Végre szállítják őket innen el. Már ez elején ezt kellett volna, aztán mindenki heppi lenne. Mondjuk munkát akkor már Németországban nem kell keresnie senkinek innentől. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27336
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. szeptember 5., szombat 0:17

Hányinger, ami Pesten megy. Hihetetlen.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 4., péntek 23:32

VanillaSky írta:
Ilyenkor az UEFA csak a stadion körzetében történő ökörségek miatt vonhat csak le pontot/vagy kötelezhetnek minket zártkapus meccsre, vagy független a stadiontól és környékétől?
Nem tudom. Mondjuk engem a legkevésbé sem érdekel, ha az összes pontjukat elveszik meg ha a stadiont is felszántják és kukoricás lesz belőle. A város viszont érdekel.
:lol: Egyetértek, csak érdeklődtem.

Köszi Kerlon!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 4., péntek 23:25

sentry írta:
VanillaSky írta:Remélem akit ma előállítanak a pénzbüntetés mellett a közterületesekhez is mehet 3-400 órára, ezek a vadbarmok ismét állatkerté változtatják a várost.
Ilyenkor az UEFA csak a stadion körzetében történő ökörségek miatt vonhat csak le pontot/vagy kötelezhetnek minket zártkapus meccsre, vagy független a stadiontól és környékétől?
Csak érdeklődöm, mert sose tudom hogy egy meccs miatti huligánkodás meddig terjed ki.
Mivel nem az MLSZ rendezte eseményen folyik, ezért az UEFA sem szólhat bele, hogy mit csinálnak. Sima hazai szurkoló rendbontás, ami nem tartozik rájuk.


Én arra leszek kíváncsi, hogy a román himnusz fütyüléséért csak pénz bírságot kapunk-e.


A migránsos kérdéses válaszokat meg köszönöm szépen. Hegyeshalomnál mindenkinek felírni az adatait, aztán szépen tovább engedni őket. Qrva sok pénzt felemészt a kerítés, az itt tartásuk és még lehetne sorolni...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. szeptember 4., péntek 23:19

Ilyenkor az UEFA csak a stadion körzetében történő ökörségek miatt vonhat csak le pontot/vagy kötelezhetnek minket zártkapus meccsre, vagy független a stadiontól és környékétől?
Nem tudom. Mondjuk engem a legkevésbé sem érdekel, ha az összes pontjukat elveszik meg ha a stadiont is felszántják és kukoricás lesz belőle. A város viszont érdekel.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 4., péntek 23:18

VanillaSky írta:Remélem akit ma előállítanak a pénzbüntetés mellett a közterületesekhez is mehet 3-400 órára, ezek a vadbarmok ismét állatkerté változtatják a várost.
Ilyenkor az UEFA csak a stadion körzetében történő ökörségek miatt vonhat csak le pontot/vagy kötelezhetnek minket zártkapus meccsre, vagy független a stadiontól és környékétől?
Csak érdeklődöm, mert sose tudom hogy egy meccs miatti huligánkodás meddig terjed ki.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég