OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4278
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 19., szerda 12:32

Halfkey írta: Nekem a padláson van a hőszivattyú, szóval a külön helyiség az nem egy szoba.

Viszont 4 hónapig nem volt napelem, azalatt valami 450 ezer volt a számla, ez még a rezsicsökkentés módosítása előtt 2022 elején. 135 nm körül van a ház, mérések szerint faszán szigetelve, új építés.
H tarifa van?
Érdekes, mert ismerősöm H-tarifával, napelem nélkül, 210nm-en, 14kw-os hőszivattyúval 25-35ezer forint közül fizet per hó.

Nálad valami szerintem nem oké, nem szabadna ennyinek lennie egyébként.
Mármint ilyet még nem hallottam, pedig rengeteg ismerősömnél van napelem nélkül hőszivattyú.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 12:26

Nekem a padláson van a hőszivattyú, szóval a külön helyiség az nem egy szoba.

Viszont 4 hónapig nem volt napelem, azalatt valami 450 ezer volt a számla, ez még a rezsicsökkentés módosítása előtt 2022 elején. 135 nm körül van a ház, mérések szerint faszán szigetelve, új építés.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 12:00

És napelem nélkül mennyire éri meg a hőszivattyú?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 19., szerda 11:41

Napelem nalunk kivancsi vagyok, mikor erkezik, pont a rezsiagyfasz bejelentese elott szerzodtunk, azota mar volt szerzodesmodositas az emelkedett arrol, de pont belefertunk az akksimentesek koze. Azota kuss van, a ceg nevet valtott, erdeklodve varom a fejlemenyeket. :kalapos:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. július 19., szerda 11:14

rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Hagyd a gázt a fenébe, 100 méter csak a behúzás, felesleg munka és ido.

Ha maradsz a hoszivattyunal, vagd hozza a mennyezethutest is. Van elerheto technologia, MO-n gyártott panelek, kb.40 szazalekkal olcsobb mint a standrad megoldások.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4278
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 19., szerda 10:52

H-tarifa is hasznos ilyen szempontból.
Nekem még fogalmam sincs mennyi lesz a villanyszámla majd, nekünk a gáz nem volt opció, mert az utcában sincs, úgyhogy hőszivattyúba invesztáltunk.

Kb olyan 6-7 millióban fog megállni a padlófűtés, aljzatszigetelés, esztrich beton, plusz hőszivattyú, tágulási, hmv tartály, munkadíjak.

Napelem nem volt opció ezzel az új konstrukcióval, de fel van rá készítve a ház, hogy majd ha esetleg kedvező lesz újra, megcsináltassuk.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 10:50

rashidm írta:
rikko írta:

Én azt mondom, hogy ha nincs benn a gáz, akkor legyen benn, de ne fűtésre. Nem olcsó és szerintem még drágább lesz.
Ha új fűtést kellene most csinálnom, akkor biztosan pellettre szavaznék.
A közműre való csatlakozás nem olcsó ( bár az otthoni árat nem tudom).

De ha mindenképpen gázzal szeretnél fűteni, akkor ahhoz kell egy jó minőségű saválló kémény, elég nagy az ár differencia, érdemes nem a legolcsóbbat beszerezni.
Padlófűtés is jó dolog , jobb az ember hőérzete.
Hőszivattyú remek ötlet egy olyan házra amilyen neked lesz kb 4M egy alap rendszer.
Gáz akkor lenne ha sokkal olcsóbb mint a hőszivattyú. Mert ha gaz lenne bevezetve, akkor kéményt belelni kell vagy újat csinalni (elég réginek tűnik a meglévő), csovezes, bevezetni a házba, radiátorok, tervezés, stb. Hőszivattyú tudtommal dragabb valamennyivel, nem tudom mennyire megérős.

Sokminden kell azért egy gázfűtéshez. Az sem lesz sokkal olcsóbb, ha egyáltalán olcsóbb lesz.
Radiátorok, padlófűtés , specko kemény, kazán, csatlakozás a rendszerre.
Szerintem kérdezz meg egy helyi szakít, hogy miből jönnél ki. Adj hozzá 10-15%-ot és kb helyben is vagy.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 10:36

A beszerelés egy dolog, de ha nem lenne napelemem, brutál villanyszámláim lennének amúgy (hőszivattyú meg bojler). Havi 1000-1500 kw áramot elzúzunk simán.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 10:20

rikko írta:
rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Én azt mondom, hogy ha nincs benn a gáz, akkor legyen benn, de ne fűtésre. Nem olcsó és szerintem még drágább lesz.
Ha új fűtést kellene most csinálnom, akkor biztosan pellettre szavaznék.
A közműre való csatlakozás nem olcsó ( bár az otthoni árat nem tudom).

De ha mindenképpen gázzal szeretnél fűteni, akkor ahhoz kell egy jó minőségű saválló kémény, elég nagy az ár differencia, érdemes nem a legolcsóbbat beszerezni.
Padlófűtés is jó dolog , jobb az ember hőérzete.
Hőszivattyú remek ötlet egy olyan házra amilyen neked lesz kb 4M egy alap rendszer.
Gáz akkor lenne ha sokkal olcsóbb mint a hőszivattyú. Mert ha gaz lenne bevezetve, akkor kéményt belelni kell vagy újat csinalni (elég réginek tűnik a meglévő), csovezes, bevezetni a házba, radiátorok, tervezés, stb. Hőszivattyú tudtommal dragabb valamennyivel, nem tudom mennyire megérős.

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. július 19., szerda 10:10

rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Hali!

Padlófűtésnél azzal is kalkulálj, hogy azt le kell rakni, betonozni, stb. Elég durva költség.
Nálunk kondenzációs kazán lesz, mindenhol radiátor+inverteres klímák. A fűtés-gáz tervet egy rokon csinálta, aki 30 évvel ezzel foglalkozik, a környékben kb.minden melót ők csinálnak. Nekünk azt mondta, hogy a szivattyú nem érné meg.
Nálunk a csöveket cserélni nem kellett.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 10:02

rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Én azt mondom, hogy ha nincs benn a gáz, akkor legyen benn, de ne fűtésre. Nem olcsó és szerintem még drágább lesz.
Ha új fűtést kellene most csinálnom, akkor biztosan pellettre szavaznék.
A közműre való csatlakozás nem olcsó ( bár az otthoni árat nem tudom).

De ha mindenképpen gázzal szeretnél fűteni, akkor ahhoz kell egy jó minőségű saválló kémény, elég nagy az ár differencia, érdemes nem a legolcsóbbat beszerezni.
Padlófűtés is jó dolog , jobb az ember hőérzete.
Hőszivattyú remek ötlet egy olyan házra amilyen neked lesz kb 4M egy alap rendszer.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 9:44

Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 9:43

(Németországról van egyébként szó továbbra is raul 4 ever, mielőtt mittudomén Tatabányán számolgatna valaki hogy éri majd el a 100kt)

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 9:12

hehetheoriginal írta: Nem tudom milyen acelokrol van szo, gondolom ipari mennyiségre gondolsz, gyarakhoz, raktarakhoz, stb, mi telko tornyokat epitunk, emelkedtek az acelarak, de most mar stagnalnak, nem annyira szar a helyzet. Most keszulunk uj keretszerződéseket kotni egy par beszállítóval (vdl, calzavara, enkom, asco, lehet te is ismered ezeket). Oszinten szolva nem tudom ezek honnan szedik a cuccot, de ellatasi problemak, csuszasok nem nagyon voltak, ha az engedelyeztetes, szerzodesek klappolnak, akkor minden faszan zajlik.
Szoval az, hogy nincs megfelelő ellatas, beszerzes, az a ceged felsovezetesenek/beszerzesenek a sara, mert van megoldas.
De lehet nalatok teljesen egyedi cucc kell es irgalmatlan kg, akkor lehet mas a lotyo fekvese.

A kakatovabbtöltéshez pedig, ha te rendesen dolgozol, es a dolgok alakulása nem rajtad mulik, ott akkor igenis ra kell mutatni, hogy ki a balfasz.
Nem csak ugy maguktol vannak vagy lesznek a dolgok, esemenyek
Specko acelszerkezet. Nem sima szögvas :)
Pl az esővíz elvezető rendszer 5+ M volt nekik. Loro-x-el szereltették. Pedig lehetett volna sokkal olcsóbban , majdnem ugyanezt a minőséget hozni. De ők ezt kérték.
Ue volt az acelszerkezettel is. Európában nem gyártottak olyan elemeket , így Kínából hozhattak.
Az épületszerkezeti beszerzésekre nincs és nem is volt ralatasom. Én csak az épületgépészeti részt vittem.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 9:04

raul 4 ever írta: Logisztikában mit látsz, ahol 100k-t lehet évente keresni? Abban dolgozom, azért (is) érdekel, hogy látod. :mrgreen: :mrgreen:

Nálunk a log. vezető nem túl okos, de ja, szerintem felét ennek a pénznek simán megkeresi, nagyobb cégnél biztos többet is. A vezérizgatónk, meg biztos nem sokkal keres kevesebbet, mint ez a szám.. Ebben egyetértek ANDS-sal, azok bőven azok a szintek/pozik, ahol nagyon nagy pénzek vannak.

(de én mivel látom mit csinálnak, csináltatnak velük, nekem nem kéne (meg a végzettségem sincs meg hozzá, meg szerintem a személyiségem is full más) ekkora felelősség/vállalhatatlan elvárások)
Dolgoztam a Fiege-nél és a Martin Brower-nél is.
Elég komoly cégek és én náluk voltam anno ún. csoportvezető.
Ennek több mint 10 éve. Angliában 2000es évek közepén már 40k font volt a fizu ebben a pozícióban. Pedig ez még messze van műszak vezetői fizetéstől.
Az amazonnal most németben egy műszak vezető van most 50-60k -nál.
Az egyik headhunter cégnél Supply Chain Manageri állást kínálnak 80-104k kezdővel pl.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 19., szerda 9:02

Nem tudom milyen acelokrol van szo, gondolom ipari mennyiségre gondolsz, gyarakhoz, raktarakhoz, stb, mi telko tornyokat epitunk, emelkedtek az acelarak, de most mar stagnalnak, nem annyira szar a helyzet. Most keszulunk uj keretszerződéseket kotni egy par beszállítóval (vdl, calzavara, enkom, asco, lehet te is ismered ezeket). Oszinten szolva nem tudom ezek honnan szedik a cuccot, de ellatasi problemak, csuszasok nem nagyon voltak, ha az engedelyeztetes, szerzodesek klappolnak, akkor minden faszan zajlik.
Szoval az, hogy nincs megfelelő ellatas, beszerzes, az a ceged felsovezetesenek/beszerzesenek a sara, mert van megoldas.
De lehet nalatok teljesen egyedi cucc kell es irgalmatlan kg, akkor lehet mas a lotyo fekvese.

A kakatovabbtöltéshez pedig, ha te rendesen dolgozol, es a dolgok alakulása nem rajtad mulik, ott akkor igenis ra kell mutatni, hogy ki a balfasz.
Nem csak ugy maguktol vannak vagy lesznek a dolgok, esemenyek
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 8:43

Hehito kolléga.
Ez a háborús helyzet teljesen megroggyantotta az építőipart. Az összes acél és mindenféle szerkezet a kinaiktol jön. A németek is onnan veszik.
Vannak olyan, hogy rendelés és kézhez kapás között 9!!! hónap telik el. Ha a beszerző valamit elszúr vagy a kínaiak szarnak el valamit az nagyon sokba fáj mindenkinek is.
Az Audinal anno pl egy 30 méteres acél tartó szerkezetet küldtek meg rosszul. Így már a projekt kezdetekor két perc munka után tudtuk, hogy fel évet csúszik a projekt. Ezek után megnő a nyomás , mert még az Audi sem akar + 180 napig melosokat fizetni.

Én pedig pont abban a pozícióban vagyok aki kapja alulról és felülről is a szart és nagy hátrányom, hogy nem az a középvezető vagyok aki a rá zúdult szartömeget letolja azokra a munkásokra, akik fillérekért dolgoznak + nem is tehetnek semmiről.
Amikor kell akkor adok a pofajuknak , de ilyen esetben nem töltöm tovább a kakát.

Nagyon rossz lett a közeg. Vállalkozást most ebben elindítani az kész őrültség lenne.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. július 19., szerda 8:33

Logisztikában mit látsz, ahol 100k-t lehet évente keresni? Abban dolgozom, azért (is) érdekel, hogy látod. :mrgreen: :mrgreen:

Nálunk a log. vezető nem túl okos, de ja, szerintem felét ennek a pénznek simán megkeresi, nagyobb cégnél biztos többet is. A vezérizgatónk, meg biztos nem sokkal keres kevesebbet, mint ez a szám.. Ebben egyetértek ANDS-sal, azok bőven azok a szintek/pozik, ahol nagyon nagy pénzek vannak.

(de én mivel látom mit csinálnak, csináltatnak velük, nekem nem kéne (meg a végzettségem sincs meg hozzá, meg szerintem a személyiségem is full más) ekkora felelősség/vállalhatatlan elvárások)
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 19., szerda 7:40

En maradnek a helyedben a szakmaban, vmiert megis eljutottal erre a szintre es csinaltad evekig, csak most szerintem annyi balfasz kutyaval vagy korbeveve hogy elveszik az eletkedved.
En a sajat vallalkozas, a megbizhato, kurvaexpert emberekkel, pár fővel, akiket az evek soran megismertel, ebben latnek lehetoseget.
A minosegi, megbizhato munkat kurvajol megfizetik es nagyra ertekelik manapsag, foleg foleg epitoiparban, akar cegnek, akar maganembernek dolgozol.
(Tudom kozhely meg gondolom tisztaban vagy vele, de neha a fatol nem latja az ember az erdot)
Hatekony fasza munka soran meg az ember kedve, mindennapjai is jobbak lesznek, mert latod hogy van ertelme, haladsz elore, konkretan epitesz valamit, van eredmenye, es csilingelnek a pengok a perselyben
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 7:32

Nehéz kérdés ez, ha nem váltok teljesen más okok miatt, az előző munkahelyemen én is ilyen aranyketrecben lettem volna a mostani inflációs évek után: ahhoz túl jó fizetés és körülmények hogy újrakezdjem, ahhoz nem elég jó hogy elérjem a céljaim. Szerencsére a kapcsolatoknak köszönhetően megtalált a lehetőség ami mint mára kiderült szakmailag is izgalmasabb lett és anyagilag is több van benne.

Bár nem az én vállalkozásom hanem volt régi-új főnökömé, lényegében az történt hogy amiket a multiban csináltunk, egy részét közvetlenül értékesítjük ügyfeleknek. Nem kell a multi hatékonytalanságát finanszírozni, a sok home office netflixező fizetést kifizetni, rögtön sokkal több benne a pénz is.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 144 regisztrált és 0 vendég