OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 22:42

node írta:
rikko írta: Az én gyerekkoromban nem volt még mezei mobil sem. Nemhogy PC minden háznál :mrgreen:
Így ez a dolog teljesen kiesett. A fiatalkori világomban nem a szobából való kiűzés volt a büntetés, hanem az oda való bezárás :kalapos:
Szerintem nagyjából egyidősek vagyunk, úgyhogy első kézből tudom, hogy akkor már bőven volt Commodore 64 és társai, és összedobhattál néhány sort BASIC-ben, fűszerezve a totális anti-pattern GOTO-val :)
Kell a változás, mert tényleg elég durván belefasultam ebbe az egészbe.
Szerintem mint a 40-45 éves diplomások jelentős hányadának, neked is kiégési tüneteid vannak (https://hu.wikipedia.org/wiki/Ki%C3%A9g ... dr%C3%B3ma). Erre lehet gyógyír a pályaelhagyás, de már egy munkahelyváltás is segíthet, ha sikerült "átprogramozni" a hozzáállásodat. Nem feltétlenül hülyeség elmenni egy pszichológushoz, mert a "mindset" megváltoztatása egyedül borzasztó nehéz tud lenni. Hidd el, a "100k-t akarok keresni" egyértelmű jele annak, hogy nem a megfelelő végét fogtad meg a kiégési tünetek kezelésének.
Volt kazettás Commodore 64esem. :mrgreen:
De inkább kezeztem a haverokkal, meg gombát szedtem, bunkert építettem. Bombát gyartottunk fater higitójából , meg egyéb nyalanksagot.
Akkoriban eszembe nem volt az ilyesmi. Főleg falusi srackent. Délelőtt bohóckodás az erdőben, délután pedig sötétedésig foci vagy horgászat volt a program. Esti egy kis Commodore izzitas aztán pihi.
Régi szép gyerekkor.

Lehet túloztam a gyors 100k-val. Nagyon jól tudom , hogy rengeteg munkát kell belefektetni egy jó álláshoz, kitartás és eltökéltség van bennem. A mai fiatalokkal nem félek felvenni a versenyt. Főleg azért nem, mert lényegesen korábban adnak fel mindent. Nincs meg bennük a kuzdoszellem.

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2023. július 18., kedd 22:31

rikko írta: Az én gyerekkoromban nem volt még mezei mobil sem. Nemhogy PC minden háznál :mrgreen:
Így ez a dolog teljesen kiesett. A fiatalkori világomban nem a szobából való kiűzés volt a büntetés, hanem az oda való bezárás :kalapos:
Szerintem nagyjából egyidősek vagyunk, úgyhogy első kézből tudom, hogy akkor már bőven volt Commodore 64 és társai, és összedobhattál néhány sort BASIC-ben, fűszerezve a totális anti-pattern GOTO-val :)
Kell a változás, mert tényleg elég durván belefasultam ebbe az egészbe.
Szerintem mint a 40-45 éves diplomások jelentős hányadának, neked is kiégési tüneteid vannak (https://hu.wikipedia.org/wiki/Ki%C3%A9g ... dr%C3%B3ma). Erre lehet gyógyír a pályaelhagyás, de már egy munkahelyváltás is segíthet, ha sikerült "átprogramozni" a hozzáállásodat. Nem feltétlenül hülyeség elmenni egy pszichológushoz, mert a "mindset" megváltoztatása egyedül borzasztó nehéz tud lenni. Hidd el, a "100k-t akarok keresni" egyértelmű jele annak, hogy nem a megfelelő végét fogtad meg a kiégési tünetek kezelésének.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 18., kedd 21:35

Pedig az a kis mellékes hehének is bejött, Deák Dániel néven nyomja a Facebook igét :)

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 21:33

h3x0r írta:
rikko írta: Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen - olyan formában hozzászólt a kérdésemhez ! :agree:
C opcio: influenszer nem akarsz lenni? :mrgreen: :mrgreen:
Az nem az én világom. Abban az asszony jó :kalapos:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. július 18., kedd 21:18

rikko írta: Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen - olyan formában hozzászólt a kérdésemhez ! :agree:
C opcio: influenszer nem akarsz lenni? :mrgreen: :mrgreen:

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 21:11

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen - olyan formában hozzászólt a kérdésemhez ! :agree:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:57

hogy nem fekszem meg a gyomrukat :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 18., kedd 16:53

Szegeny medvek fellelegeztek most egy picit.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:51

Halfkey írta:
hehetheoriginal írta: sztem már túl van a gondolkozáson, ezen 3 hét szabi nem segit :lol:
én is hébehóba gondolkodtam rajta, hogy itt kéne hagyni a gecibe az egészet, és elmenni pl kanadába favágónak vmi erdő közepére 1-2 évre, kiüriteni a fejet, jó edzés, tiszta levegő, medvék :lol:
Menj, menj :)
már nem tehetem meg, mindig visszarántanak, épp mikor szabadulnék :mrgreen: :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 18., kedd 16:46

hehetheoriginal írta: sztem már túl van a gondolkozáson, ezen 3 hét szabi nem segit :lol:
én is hébehóba gondolkodtam rajta, hogy itt kéne hagyni a gecibe az egészet, és elmenni pl kanadába favágónak vmi erdő közepére 1-2 évre, kiüriteni a fejet, jó edzés, tiszta levegő, medvék :lol:
Menj, menj :)

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 18., kedd 16:42

ferni írta: De ha lesz papírom, még ha sokat is nem ér, hogy szoftverfejlesztő vagyok, akkor csak szoftvert kéne fejleszteni, nem?
Mi tart vissza, hogy hobbibol fejlessz valamit? A legtobb fejlesztonek van valamilyen otthoni hobbi projektje is, mert amit napi szinten csinalsz nem mindig a legizgalmasabb.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8475
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 18., kedd 16:30

Igazából nekem is mondták feküdne ez az egész stb, de magamtól soha nem néztem volna utána.

Így inkább hogy belelássak ebbe az egészbe meg mik az opciók gyors gondolattól vezérelve kb október végén beiratkoztam egy esti suliba utólag. Volt mit pótolni.

SZOFTVERFEJLESZTŐ ÉS -TESZTELŐ a becses neve.

2 év, heti 3 délután.

Bepótoltam mindent, alapvizsga is fasza lett januárban -2 hónap ellenére is.
Szóval túl vagyok már egy éven konkrétan.

Igazából nem is a papír miatt csinálom, hanem mert máshogy fix bele se kezdtem volna meg így tényleg több mindenbe bele tudok lesni mikre lehetne ráfeküdni, mert ha ezt elvégzem se lenne szerintem elég a tudásom a munkaerőpiacra.
Persze ártani nem fog ártani, hogy van ilyen szakmám.

Szóval ez a helyzet, kb leírtam miket tanultunk, de még így se vagyok biztos milyen irányba is kéne elindulni, van kb egy évem míg végzek, addig fel kéne pumpálni magamat rendesen valamiből :mrgreen:

Nem magamat akarom dicsérni, de a skillszettem mintha erre a pályára találták volna ki, fekszik minden is, van érzékem hozzá.

Egyetlen probléma van, hogy szeretem halasztani a tanulást meg nem foglalkozni vele eleget, de ha neki ülök tényleg meg tudom simán tanulni.

Ezért is félek ettől a fejlesztői résztől, mert ott folyamat tanulni kell kb örökké és fejleszteni magadat.

Hálózat is tetszik, Cisco Packet Tracerbe voltak ilyen alapfeladatok, routert is mókoltam elég sokat, Windowsban is imádok matatni ha meg kell oldani valami és nagyon élem ha órákig kell megoldásokat keresni amíg nincs meg a megfelelő megoldás stb stb.


De ha lesz papírom, még ha sokat is nem ér, hogy szoftverfejlesztő vagyok, akkor csak szoftvert kéne fejleszteni, nem? :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:29

sztem már túl van a gondolkozáson, ezen 3 hét szabi nem segit :lol:
én is hébehóba gondolkodtam rajta, hogy itt kéne hagyni a gecibe az egészet, és elmenni pl kanadába favágónak vmi erdő közepére 1-2 évre, kiüriteni a fejet, jó edzés, tiszta levegő, medvék :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:00

egy olyan 2 órás monologban elmondtam nekik a véleményem az egészről
ezekért érdemes élni, ha van hang/videófelvétel, oszd meg bátran, ahogy a sok semmirekellő pislog meg vakarózik, mikor szembesülnek a tényekkel, es hogy mi mindent basztak el :lol:
a baj, hogy ilyenkor - mivel ismerős/rokon - mindig ki van magyarázva, el van szépen lassan hallgatva, holott fejnek kéne hullania ilyenkor...
Marky írta: En azt hittem a Lajtan tul minden bajorkolbaszbol van. :lol:
á nehogyazt hidd - nyilvan tudod te, nem vagy ostobenkó -, de elképesztő sok semmirekellő, LUSTAgeci, köpedék ember van nyugaton is.
áldom a szerencsém, hogy nagyjaból mindig az ilyen faszagyerek öreg motorosokkal kerültem össze, akiknek a kisujjaban van a szakma, és ők rögtön átlátnak a bullshiten, és örömmel küldjük el halálfaszára pl az emlitett nemtörődöm lustakurva alvállalkozót.
thereisonly1ronaldo

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 18., kedd 15:44

En azt hittem a Lajtan tul minden bajorkolbaszbol van. :lol:

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 15:33

hehetheoriginal írta:
rikko írta:

Igazából nekem kb mindegy merre vagyok, de azt azért tudni kell, hogy Baden - Würtenberg és Bajorország a vezető fizetesek terén. Esetleg Düsseldorf - Frankfurt de már az is meredek.
A keleti részén az országnak hasonló pozícióban kb 10-14K - val kevesebbet osztanak.
Illetve inkább 60K egy másik szakmában , legyen az IT , mintsem 80K az építőiparban.
Kegyetlenül hazavagott a szakma és teljesen kiégtem benne.
Inkább úgy fogalmazok, hogy kemény rossz érzéssel kelek amikor meló van. Ez pedig rányomja a bélyegét a körülöttem élők életére is.
de az épitoipar nagyon megy, megvan a tudásod, ha jol gondolom, mi lenne ha vhogy profilt tevekenysegi kört váltanál, de maradnál az epitoiparban


Gondolkoztam már egyébként ilyenen, de
1. halott az építőipar , legalábbis nem úgy megy mint 4-5 éve
2. Ami azon belül valaha érdekelt már nem érdekel.

Nagyon sokszor atragtam a témát. Akkor is amikor nem voltam ennyire lent , hogy tisztán lássak. De egyszerűen nincs motiváció már. Az utóbbi két hónap meg pláne gáz volt. Sokminden közbejött ami rettentően megcsúsztatott egy projektet, aztán szépen begyalagoltam a főnökhöz és elmondtam neki, hogy ha a logisztikát nem tudják megoldani, akkor inkább adják át az egészet egy másik cégnek, mert ez már időre nem lesz kész.

A történet a következő. A főnök valamilyen ismerőse bekerült a beszerzési osztályra. Én mint minden alkalommal, leadtam a rendelést, hogy mi kellene stb. A jelenlegi helyzetben ezekre a cuccokra a bevállalt beszállítási idő 2-4 hónap. Nos a srác szépen megrendelt mindent és miért is ne a cucc 75%-a teljesen más mint amit én kértem.
Persze próbálták rám tolni a dolgot, csak én meg nem vagyok hülye minden dokumentálva van több felületen is. Aztán szépen összeszedtem ezeket a dokumentumokat és egy olyan 2 órás monologban elmondtam nekik a véleményem az egészről.

Most van 3 opciónk.

Kivaltjuk valamivel a rosszul megrendelt elemeket.

Újból rendeljuk és imádkozunk , hogy vagy 60%-os sürgősségi felárral megjön a cucc.

Leadjuk a melót , mert brutális büntetést fog a cég fizetni és így valamit spórolunk.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27402
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 18., kedd 15:30

Faust írta: Ejj de rossz szakmat valasztottam. :lol:
Dehogy, hisz folyamat panaszkodnak. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 15:11

rikko írta:
Halfkey írta: Azzal a tapasztalattal amit leírtál, egy pár jó interjú és egy sima cégváltás is el kell hozzon 80k körülre, főlet ha nem vagy Németországon belül helyhez kötve.
Igazából nekem kb mindegy merre vagyok, de azt azért tudni kell, hogy Baden - Würtenberg és Bajorország a vezető fizetesek terén. Esetleg Düsseldorf - Frankfurt de már az is meredek.
A keleti részén az országnak hasonló pozícióban kb 10-14K - val kevesebbet osztanak.
Illetve inkább 60K egy másik szakmában , legyen az IT , mintsem 80K az építőiparban.
Kegyetlenül hazavagott a szakma és teljesen kiégtem benne.
Inkább úgy fogalmazok, hogy kemény rossz érzéssel kelek amikor meló van. Ez pedig rányomja a bélyegét a körülöttem élők életére is.
de az épitoipar nagyon megy, megvan a tudásod, ha jol gondolom, mi lenne ha vhogy profilt tevekenysegi kört váltanál, de maradnál az epitoiparban
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 18., kedd 15:04

Ejj de rossz szakmat valasztottam. :lol:

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 14:51

Halfkey írta: Azzal a tapasztalattal amit leírtál, egy pár jó interjú és egy sima cégváltás is el kell hozzon 80k körülre, főlet ha nem vagy Németországon belül helyhez kötve.
Igazából nekem kb mindegy merre vagyok, de azt azért tudni kell, hogy Baden - Würtenberg és Bajorország a vezető fizetesek terén. Esetleg Düsseldorf - Frankfurt de már az is meredek.
A keleti részén az országnak hasonló pozícióban kb 10-14K - val kevesebbet osztanak.
Illetve inkább 60K egy másik szakmában , legyen az IT , mintsem 80K az építőiparban.
Kegyetlenül hazavagott a szakma és teljesen kiégtem benne.
Inkább úgy fogalmazok, hogy kemény rossz érzéssel kelek amikor meló van. Ez pedig rányomja a bélyegét a körülöttem élők életére is.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 144 regisztrált és 0 vendég