OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:18

hehetheoriginal írta: aztan csodalkozunk, hogy mindenki gyűlöl mindenkit :mrgreen:
Én ellátok mindenkit. Ezért vagyok ott. Csak azért tudatosítom bennük, hogy ennek nem ez a módja.
Aki "bazdmegmocskosgeci"-zik vagy épp megpróbál megverni (nem egyszer volt példa rá)... azok kapják az utóbbit.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. szeptember 27., szerda 21:17

Nika91127 írta: - tüdőgondozóba jár, meg asthmás, majd megfullad, de a cigiből 30-40szál/nap. Van aki oxigénpalack mellett gyújt rá.
Egyik tavoli rokonom pont ilyen. Par eve nem talalkoztunk, de nyaron meglatogatott, mondtuk hogy ejszaka aludjon nalunk, eleg ha masnap indul haza. Masfel nap alatt 2 dobozzal siman elfustolt. Lefekves elott biztos, ami biztos, 2 szallal meg elszivott, lefekudt, majd 10-15 perc kohoges. Pedig regebben mar volt valami baj a tudejevel.
Nika91127 írta: - magas a vérnyomásom. Szed gyógyszert? Dehogy. De hát itt a rendszerben, hogy 3éve kéne szednie. Ja,ő nem hisz az orvosnak.
Regi sulimban mult heten halt meg egy tanitono. Neki is magas volt a vernyomasa, de mindig azt mondta, hogy nem hisz a gyogyszerekben. Eves orvosi vizsgalatok elott 2-3 napig szedte a gyogyszert, majd vizsgalat utan abbahagyta.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 27., szerda 21:15

aztan csodalkozunk, hogy mindenki gyűlöl mindenkit :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:11

hehetheoriginal írta: a polgár


:lol: :lol: :lol:
Meg szoktam kérdezni, hogy minek köszönhetem megtisztelő látogatását eme kései órán? A 80% csak egy "heh?"-vel válaszol. Aztán megkérdezem, hogy bizonyára hatalmas fájdalma lehet, ha hajnalol hajnalán képes volt kb.8 embernek munkát adni eme kései órán. Erre jön a "fizetem a tb-t" duma. Szoktam megjegyezni, hogy jó magam is, hiszen ez állampolgári kötelességünk. Majd megkérdezem tisztelettudóan, hogy az Ön panasza hol szerepel a kormány által kiadott dokumentumban, ahol a sürgősségi eseteket sorolják fel. Ha nem tudommal válaszol, annyit mondok, hogy jól tudja, nincs benne.

De aki paraszt, annak ennyit irok:

Elmondása szerint .... (panasz).

Status: Vitálisan stabil. Végtagot és életet veszélyeztető állapot a vizsgálatkor nem áll fent.

Javaslat:
Fájdalomcsillapítás, jegelés, kímélet.
Kontroll szakrendelésen, előjegyzés alapján.

:)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 27., szerda 21:03

a polgár


:lol: :lol: :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 21:02

hehetheoriginal írta:
- tüdőgondozóba jár, meg asthmás, majd megfullad, de a cigiből 30-40szál/nap. Van aki oxigénpalack mellett gyújt rá.
:lol: :lol: :lol:

ezekbol is latszik, hogy minden kis szir szar bibi semmiseg, az emberi szervezet sokkal nagyobb abuzust is elbir :lol: :mrgreen:
a parasztja
ajhh de édes, mikor a diplomás kulturalt orvos beszabadul a dühőngőbe :lol:

Hát, amikor hajnali 3kor keltenek, mikor 2ig dolgoztál, mert a polgár behozatja magát a 2hetes panaszával... tudok cifrákat kérdezni. Káromkodásmentesen :)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 27., szerda 20:57

- tüdőgondozóba jár, meg asthmás, majd megfullad, de a cigiből 30-40szál/nap. Van aki oxigénpalack mellett gyújt rá.
:lol: :lol: :lol:

ezekbol is latszik, hogy minden kis szir szar bibi semmiseg, az emberi szervezet sokkal nagyobb abuzust is elbir :lol: :mrgreen:
a parasztja
ajhh de édes, mikor a diplomás kulturalt orvos beszabadul a dühőngőbe :lol:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 20:55

Sürgin ez is gyakori...
- magas a vérnyomásom. Szed gyógyszert? Dehogy. De hát itt a rendszerben, hogy 3éve kéne szednie. Ja,ő nem hisz az orvosnak.
- csak kicsit vagyok cukros. Az mit jelent? Hát tablettás, de ilyen 10-11ek CSAK a cukraim...
- tüdőgondozóba jár, meg asthmás, majd megfullad, de a cigiből 30-40szál/nap. Van aki oxigénpalack mellett gyújt rá.
- bejön hasfájással. Töltöttkáposzta meg babostészta után a parasztja. Ki gondolná...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 27., szerda 20:51

nmate írta:
Realista24 írta: Dr. Google már üzemel évek óta amugy is.
Ami csak fokozza a dolgokat, mert az alhasi fájdalmakra 5 féle rákot diagnosztizál és az is rohan uh-ra, aki csak egy kicsit sok káposztás babot evett házi tejföllel.
Így így, remekül használjuk azt is :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 20:50

Halfkey írta: Ez mind igaz, ezért is nem azt mondtam hogy a traumatológiát váltsa ki :)

De pont ebben az edukációban is lenne szerepe egyébként. Azt segíthet determinálni hogy menjen-e a be valamivel, vagy nem kell?
Alapvetően a fizikális vizsgálatot nem tudod egy AI-vel kiváltani. Szerintem.
Nem tud egy pulzust megtapintani. Ha tud is,a kvalitáskülönbséget érzi vajon?
Nem tud egy légzésmintát meghallgatni. Ha tud is, el tudja differenciálni hogy valaki COPD-s vagy tüdőgyulladásos?
Nem tud hasat vizsgálni.
Ilyesmik.
Nem lehet mindent algoritmussal megmutatni.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 27., szerda 20:46

Realista24 írta: Dr. Google már üzemel évek óta amugy is.
Ami csak fokozza a dolgokat, mert az alhasi fájdalmakra 5 féle rákot diagnosztizál és az is rohan uh-ra, aki csak egy kicsit sok káposztás babot evett házi tejföllel.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 27., szerda 20:44

Dr. Google már üzemel évek óta amugy is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 27., szerda 20:39

Nika91127 írta: Lehetséges. De akkor a betegek egészségedukációját is fejleszteni lehetne. És azzal meg az orvosi ellátás megint ×% felszabadulna.
Pl.:
- ne flexelj ittasan
- ne elektromos rollerezz ittasan
- ha lesz egy horzsolásod, azzal nem kell orvoshoz menni
- ha a gyerek beüti a fejét, de nincs baja, ne hozd be. A koponya rtg felesleges sugárterhelés. Csak a felelősséget akarod másra áttolni
- a szakrendelésen azért van napi 100+ betegünk, mert képtelenek egyedül egy betadin krémes kötést lecserélni
- "fáj a valamim. Vett be fájdalomcsillapítót? Nem. Pihentette? Nem. Jegelte? Nem. Akkor mit vár mitöl lesz jobb? Hát egy rtg azért csak kéne róla... ez szombat este 2kor a 4 napos panasszal.
:agree:

Sajnos a hiba ott van, hogy ez kódolva van a magyar emberben, szóval kb. megoldhatatlan probléma.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 27., szerda 20:37

Ez mind igaz, ezért is nem azt mondtam hogy a traumatológiát váltsa ki :)

De pont ebben az edukációban is lenne szerepe egyébként. Azt segíthet determinálni hogy menjen-e a be valamivel, vagy nem kell?

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 20:34

Halfkey írta:
Nika91127 írta:

Alapvetően a feladata lenne.
De nem az a kérdés hogy feladata-e, hanem hogy hány ember megy be naponta hogy helló jöttem varratot cserélni. Én nem szoktam ilyet látni a váróban, de tegyük fel hogy a napi 8 óra rendelésből 1 óra elmegy varratcserére. Menjen el még 3 másra amit ‘kell’ személyesen, és megspóroltuk a fél munkaidőt, miközben az embernek is kényelmesebb hogy nem kell sorbaállni és elkapni egymás szarját.

Biztos vagyok benne hogy rengeteg cég dolgozik most ezen.
Lehetséges. De akkor a betegek egészségedukációját is fejleszteni lehetne. És azzal meg az orvosi ellátás megint ×% felszabadulna.
Pl.:
- ne flexelj ittasan
- ne elektromos rollerezz ittasan
- ha lesz egy horzsolásod, azzal nem kell orvoshoz menni
- ha a gyerek beüti a fejét, de nincs baja, ne hozd be. A koponya rtg felesleges sugárterhelés. Csak a felelősséget akarod másra áttolni
- a szakrendelésen azért van napi 100+ betegünk, mert képtelenek egyedül egy betadin krémes kötést lecserélni
- "fáj a valamim. Vett be fájdalomcsillapítót? Nem. Pihentette? Nem. Jegelte? Nem. Akkor mit vár mitöl lesz jobb? Hát egy rtg azért csak kéne róla... ez szombat este 2kor a 4 napos panasszal.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 27., szerda 20:25

Nika91127 írta:
Halfkey írta: Háziorvos milyen gyakran köt és szed varratot? :)

Az én életemben a háziorvosi interakciók legalább 80%-át simán kiváltaná egy ilyen. De tegyük fel csak 30% (ami irreálisan kevés, de tegyük fel), még akkor is csilliárdos biznisz globálisan, és 30%-al kevesebb idő pazarlódik el az értékes, drágán képzett orvosi időből.
Alapvetően a feladata lenne.
De nem az a kérdés hogy feladata-e, hanem hogy hány ember megy be naponta hogy helló jöttem varratot cserélni. Én nem szoktam ilyet látni a váróban, de tegyük fel hogy a napi 8 óra rendelésből 1 óra elmegy varratcserére. Menjen el még 3 másra amit ‘kell’ személyesen, és megspóroltuk a fél munkaidőt, miközben az embernek is kényelmesebb hogy nem kell sorbaállni és elkapni egymás szarját.

Biztos vagyok benne hogy rengeteg cég dolgozik most ezen.

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 20:19

Halfkey írta: Háziorvos milyen gyakran köt és szed varratot? :)

Az én életemben a háziorvosi interakciók legalább 80%-át simán kiváltaná egy ilyen. De tegyük fel csak 30% (ami irreálisan kevés, de tegyük fel), még akkor is csilliárdos biznisz globálisan, és 30%-al kevesebb idő pazarlódik el az értékes, drágán képzett orvosi időből.
Alapvetően a feladata lenne.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 27., szerda 20:18

ziro4vr írta: Tupákkok érdeklődő kérdés, ki mennyire használja már a munkájában az AI-t vagy mennyire törekvés a cégénél?

Munkátokat féltitek már? :mrgreen:

Kíváncsi vagyok, aki válaszol egy szektort írjon már. :mrgreen:
Igen, github copilot, néha kicsi chatgpt 3.5, webfejlesztőként dolgozok.
Nem féltem, alkalmazkodni kell. Pont olyan, mint a searchengine-ek megjelenése, tudni kell jól használni a munkához. Nyitottnak kell lenni ez irányba, de nem vakon persze. Én a monoton munkát próbálom vele lecserélni, vagy épp tudásomat tesztelni, ellenőrizni és értékesebb lenni ezáltal.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 27., szerda 20:17

Háziorvos milyen gyakran köt és szed varratot? :)

Az én életemben a háziorvosi interakciók legalább 80%-át simán kiváltaná egy ilyen. De tegyük fel csak 30% (ami irreálisan kevés, de tegyük fel), még akkor is csilliárdos biznisz globálisan, és 30%-al kevesebb idő pazarlódik el az értékes, drágán képzett orvosi időből.

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 27., szerda 20:07

Halfkey írta:
Nika91127 írta:

Nem használom.
Nem féltem.

Hentes-asztalos-fémmegmunkáló-szabász-varrodai dolgozó.
Egyébként kicsit gondolkodva meg látva a neved, a háziorvos munkáját pl kiválthatja belátható időn belül (tudom h te traumatológián vagy, azt nyilván nem:D). Megfelelő adatokkal betanítás után simán el tudom képzelni hogy megmondod a tüneteid, visszakérdez, majd javaslatot ad. Hétfőn jelentették be hogy képeket is be tudsz majd tölteni már inputnak, szóval vizuálisan is képes lesz megvizsgálni a dolgokat.
És kötni, varratot szedni?
Meg, hallottál te már átlagmagyar beteget panaszkodni? Néha érthetetlen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 130 regisztrált és 0 vendég