OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Sorrentino
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sorrentino » 2022. május 25., szerda 12:00

Ez egy nagyon bonyolult kérdés odaát, főleg Texasban. Náluk az alkotmány valóban gránit szilárdságú, az itthonival ellentétben. A szabad fegyverviselést a legfelsőbb bíróság az önvédelemhez való jogként értelmezi, emaitt pedig szabályozni nagyon nehéz jogi szempontból.

A legtöbb amerikai, Texasban meg főleg, előbb tanulja meg ezeket alapjogokat, mint mondjuk az írást/olvasást. Ha megkérdezel egy echte amerikait, hogy mire büszke igazán, akkor a szabad fegyverviselés a top5ben lesz. Egy északi (!) redneck nekem anno azt mondta, hogy vajon tudom-e, hogy miért nem meri majd bárki is megtámadni az USA-t amerikai földön? Azért mert a világ legerősebb hadserege mögött a második is hozzájuk tartozik, a felfegyverzett civil lakosság...

Ez egy olyan darázsfészek, amibe egyik politikus sem mer belenyúlni igazán. Nem is beszélve az USA legnagyobb iparáról a fegyvergyártásról és a hozzátartozó lobbiról...

Sajnos sok ártatlan ember fog még meghalni emiatt, mire bármilyen érdembeli változás történik, ha fog egyáltalán. :/

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. május 25., szerda 11:58

Dupla D írta:
kiserik írta: Ehhez az is hozzá tartozik, hogy sajnos Magyarországon a legszigorúbb a polgári fegyvertartás az EU-ban. Irreálisan szigorú és nagyon sokszor következetlen. Baromira le vagyunk maradva ebben is és még mindig az a jogi álláspont, hogy minden állapolgár bűnöző.
Én viszont nagyon is támogatom ezeket a szigorú szabályokat. Itthon elvétve hallani olyat, hogy valaki lövöldözött, de akár Európa más országaiban ez jóval gyakoribb, Amerikáról nem is beszélve.
Nem tudom mennyire ismered ezeket a szabályokat (általában a laikusok szokták őket szeretni), de hidd el, hogy a magyar szabályozás nagyon nem jó. Például gyakorlatilag kizárja, hogy egy átlag magyarnak értelmes otthonvédelmi eszköze legyen.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. május 25., szerda 11:28

kiserik írta: Ehhez az is hozzá tartozik, hogy sajnos Magyarországon a legszigorúbb a polgári fegyvertartás az EU-ban. Irreálisan szigorú és nagyon sokszor következetlen. Baromira le vagyunk maradva ebben is és még mindig az a jogi álláspont, hogy minden állapolgár bűnöző.
Én viszont nagyon is támogatom ezeket a szigorú szabályokat. Itthon elvétve hallani olyat, hogy valaki lövöldözött, de akár Európa más országaiban ez jóval gyakoribb, Amerikáról nem is beszélve.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. május 25., szerda 11:01

Ehhez az is hozzá tartozik, hogy sajnos Magyarországon a legszigorúbb a polgári fegyvertartás az EU-ban. Irreálisan szigorú és nagyon sokszor következetlen. Baromira le vagyunk maradva ebben is és még mindig az a jogi álláspont, hogy minden állapolgár bűnöző.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. május 25., szerda 10:31

sebydani írta:
Pár napja lett 18 éves az a fiatalember, aki legalább 19 kisgyereket és két felnőttet lelőtt egy texasi általános iskolában, és születésnapjára kettő darab gépkarabélyt vásárolt – mondta el a CNN-nek Roland Gutierrez texasi állami szenátor. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy Salvador Ramos azokkal a fegyverekkel követte-e el a tömegmészárlást.
A hatóságok közlése szerint Ramos előbb a nagymamáját ölte meg az otthonában, majd autóval indult el az iskola felé. A pickupjával balesetet szenvedett: az autó a közeli árokba került, és onnan gyalog ment az iskolába, megpróbálták megállítani, de nem sikerült.
A fegyver az kell de sört csak 21 éves korától ihat. Brafó. 3 héten belül szupermarketben, templomban most pedig egy általános iskolában. Ennyi aberrált embert bazdmeg, felfoghatatlan.
Az a vicces, hogy állandóan azt mondják, hogy nem a fegyver öl, és egyébként igaz is.
Kb mindegyik Európai országban lehet legálisan fegyvert tartani, Svájcban kb mindenkinek van is.

Ami különbség azok a feltételek, a háttér-vizsgálatok, mentális feltételek, illetve az, hogy még a legputribb eus országban is jobb az szocalis háló mint náluk. Persze itt is előfordulnak kilengések, plusz a feketepiacon bárki szerezhet, mégsem történik egy lövöldözés hetente.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. május 25., szerda 10:18

Pár napja lett 18 éves az a fiatalember, aki legalább 19 kisgyereket és két felnőttet lelőtt egy texasi általános iskolában, és születésnapjára kettő darab gépkarabélyt vásárolt – mondta el a CNN-nek Roland Gutierrez texasi állami szenátor. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy Salvador Ramos azokkal a fegyverekkel követte-e el a tömegmészárlást.
A hatóságok közlése szerint Ramos előbb a nagymamáját ölte meg az otthonában, majd autóval indult el az iskola felé. A pickupjával balesetet szenvedett: az autó a közeli árokba került, és onnan gyalog ment az iskolába, megpróbálták megállítani, de nem sikerült.
A fegyver az kell de sört csak 21 éves korától ihat. Brafó. 3 héten belül szupermarketben, templomban most pedig egy általános iskolában. Ennyi aberrált embert bazdmeg, felfoghatatlan.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8517
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. május 17., kedd 23:38

konkretan tegnap voltam, de nekem mar aprilisban lejart, igy termeszetesen elvettek.

ha jol ertelmeztem, nem kell fizetni most a csereert meg akkor sem, ha mar lejart, en sem fizettem.

egyebkent nekem a holgy max 8 napot mondott a kipostazasra, de adott egy igazolast egyebkent, amivel tudnam az uj igenyleset is igazolni, ha kellene.


p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. május 17., kedd 22:54

CS0ki írta: Volt valakinek mostanában lejáró személyi cseréje? Elveszik a korábbi, még pár hétig érvényes személyit az új igénylésekor az okmányirodában? Adnak helyette ideiglenes személyit? Nem találom a szép hosszú tájékoztatókban...
Faternak volt és pontosan így van ahogy leírtad.Amúgy egy pár napon belül küldték is neki az újat.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. május 17., kedd 22:35

Volt valakinek mostanában lejáró személyi cseréje? Elveszik a korábbi, még pár hétig érvényes személyit az új igénylésekor az okmányirodában? Adnak helyette ideiglenes személyit? Nem találom a szép hosszú tájékoztatókban...

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. május 16., hétfő 20:47

Én megpróbáltam. :kalapos:

Itt nem lehet világbékét teremteni.Nincs szívetek. :( :mrgreen:

Nekem mindegy, csak nyerjük meg ténylegesen. :lilasalas: :cheers:


De micsoda downvóótot kaptam. :lol: Ilyeneket még hehe sem kap elborultabb pillanataiban. :D

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. május 16., hétfő 20:18

Esetleg ha SteveN lenne máshogy éreznénk :(

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11432
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. május 16., hétfő 20:06

Dupla D írta:
Steve írta: Haha :lol: Azt hittem vicceltek, hogy Remy ki lett rakva erre látom, hogy tényleg. :ozil:

Nem engeditek vissza?!Csak nem jinxeli el. Szeretjük Remyt is.
Megőrültél Steve? A Liverpoolnak szurkolsz?
Gyulolunk mindenkit Steve.


Téged is.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2022. május 16., hétfő 20:01

Steve írta: Haha :lol: Azt hittem vicceltek, hogy Remy ki lett rakva erre látom, hogy tényleg. :ozil:

Nem engeditek vissza?!Csak nem jinxeli el. Szeretjük Remyt is.
Megőrültél Steve? A Liverpoolnak szurkolsz?
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. május 16., hétfő 19:57

Nem .
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. május 16., hétfő 19:38

Haha :lol: Azt hittem vicceltek, hogy Remy ki lett rakva erre látom, hogy tényleg. :ozil:

Nem engeditek vissza?!Csak nem jinxeli el. Szeretjük Remyt is.

Ha még az őrült Hehét vagy Zirot, vagy Kerlont is szeretjük akkor Remy is elfér a jinxjeivel. Kell ide mindenki a döntőre, hogy kiszurkoljuk. Mondjuk Rem leginkább csönben kell, az igaz. :lol: :D

:sziv: :sziv: :sziv:

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2022. május 15., vasárnap 20:43

Nevezz el róla egy csillagot.
Persze kamu az egész, de a gesztus a fontos.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. május 15., vasárnap 20:30

Abszolút nincs, szét vagyok aprózva a kötelezettségek között, de életében egyszer megérdemli. Ez az én nem érek rá/nincs energiám csak kifogás ami gátol abban amit el akarsz érni.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3401
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2022. május 15., vasárnap 20:18

vannak itt páran degeci születésűek köszi :lol:

Halfkey írta: Ém meglepetésvetélkedőt szerveztem az életével kapcsolatban. Volt vagy 7-8 állomás, mindenhol más családtag adta a feladatokat, és közben videóztunk mindenhol - a végén meg összevágtam mint 'élettörténet'.
ez rohadt jól hangzik, de csak irigyellek hogy neked van erre energiad meg huzalmad :mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. május 15., vasárnap 19:35

Ém meglepetésvetélkedőt szerveztem az életével kapcsolatban. Volt vagy 7-8 állomás, mindenhol más családtag adta a feladatokat, és közben videóztunk mindenhol - a végén meg összevágtam mint 'élettörténet'.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1238
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. május 15., vasárnap 19:12

KAG írta:
Yazid írta: segítsetek már asszonynak jövő hetvegen 30. szülinap.

valami egyszeru de frappans ajandek vagy valami, sose szoktam, ott a penz vegyen amit akar, de most muszaj mert lebszott.
Koss ra egy masnit, vedd elo. :mrgreen:
30. szulinapra azert illene valami nagyobbat ajandekozni… :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég