OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 25., hétfő 14:00

Faust írta: Dobd a padlola le, aztan uccuneki, vagy az is recseg? :mrgreen:
nem, akkor én recsegnék. :'(

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. április 25., hétfő 13:58

Dobd a padlola le, aztan uccuneki, vagy az is recseg? :mrgreen:

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 25., hétfő 13:57

Realista24 írta: Ma is egy kicsit több információt sikerült megtudni, mint amire szükség lett volna :mrgreen:

OFF topic :sziv:
DDDDDDDD

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 25., hétfő 13:49

Tényleg kurva nagy ez a topik. :D Mindenről is lehet itt beszélni, tanácsot tuti kapsz. Szerencsére sok az értelmiségi errefelé :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 25., hétfő 13:46

Ma is egy kicsit több információt sikerült megtudni, mint amire szükség lett volna :mrgreen:

OFF topic :sziv:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2022. április 25., hétfő 13:41

kierkegaard írta: Köszönöm a motivációs beszédet.

Amúgy pontosan ez a bajom igen..Nekem aztán mindegy, hogy recseg ha vergödök rajta de ha épp átjön hozzám egy hölgy akkor két dolgot szeretek hallgatni. 1. a filmet. 2. a hangját.
Az ágy recsegésétől impotens leszek.

amúgy a te ötleted is jó. Szóval tényleg köszi, utána nézek ennek is.
4 sarokba pántok, az illesztéseknél WD40.
Dr. Hehe ötlete is valid, pár keresztmerevítő pluszban :)
Egy fúró, pár önmetsző facsavar, meg minimum 1 cm vastag 10 cm széles deszkából pár db :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 25., hétfő 13:34

Köszönöm a motivációs beszédet.

Amúgy pontosan ez a bajom igen..Nekem aztán mindegy, hogy recseg ha vergödök rajta de ha épp átjön hozzám egy hölgy akkor két dolgot szeretek hallgatni. 1. a filmet. 2. a hangját.
Az ágy recsegésétől impotens leszek.

amúgy a te ötleted is jó. Szóval tényleg köszi, utána nézek ennek is.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11331
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 25., hétfő 13:18

ne legyél már buzi meg hópehely hallod, leméred, hogy keresztben vagy átlósan mekkora a keretben a távolság, aztan vmi faáru boltban vagy obiban veszel facsavart meg pár lécet es keresztben/átlóban megerősíted, hogy ne mozogjon a keret, amikor keményen küldöd rajta a szomszédék fiatalkorú lányát. :D
párezer ftbol megvan az egesz.

ezek az 1-2százezres ikea meg társai ágyak recsegni fognak, mert 4 ropiléc az egész. Vagy zsebbenyúlós, ha szó szerint baszó ágyat keresel, vagy igy meghackeled odahaza saját kezuleg.

sportszeletes csávó out. :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 25., hétfő 13:02

nah ahhoz én nem értek.;D A kezem még nem látott fúrót és jobb is igy.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 25., hétfő 12:47

Nekem olcsó szar Ikea Brimnes keretem van, ami megsínylette a költözést és recsegett mint az állat. Vettem fém sarokpántokat, múlt héten minden sarkot meg illesztést megerõsítettem vele - most nem recseg.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. április 25., hétfő 12:26

Hellóka.

Szükségem lenne szíves segítségetekre.

Van egy ágyam ami recseg mint a szemét. Ha egy kicsit is megmozdulok rajta már recseg.
Igazi ipari hulladék ágyam van mdf lapból. Akartam rendelni tölgyfa ágyat 110ért de azt mondta a tulajdonos h ez is recsegni fog.
Ja mondom ok..

Szóval most az a terv, hogy a jelenlegi ágyamnál ott ahol a két fa felület érintkezik elhelyezek polókat és megnézem mennyit segít. a csavarok meghúzása semmit se adott.

Ha ez nem segít akkor szerintem valami fém ágykeretet fogok venni. Nektek van esetleg ajánlásotok, tippetek?

Köszikeh.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2022. április 25., hétfő 10:31

megcsinálod a körlevelet, egyesíted. kapsz egy word dokumentumot az összes levéllel. elmented, majd mentés másként --> pdf.

keresel egy "split pdf" weboldalat, feküldöd a pdf-et, és letöltöd becsomagolva az összes oldalát külön-külön.

rashidm
Hozzászólások: 4548
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. április 25., hétfő 10:09

Madridom népe, gyűljetek körém! Feladatot adok nektek! :mrgreen: :lol:

Adott egy ajánlatkérés, melyet több cégnek kell kiküldenem - változó cím/cégnév/email-lel, műszaki tartalommal. Körlevél lenne talán a leggyorsabb megoldás, viszont azt meg lehet-e csinálni valahogy, hogy pdf-ként és word-ként is el legyenek mentve ezek az ajánlatkérések, külön-külön. A mentés másként+pdf nyomtatását akarnám valahogy meggyorsítani. :lol:

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5287
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 24., vasárnap 20:51

ki mennyiért tud nyári gumi cserét 11. ker vagy üllő út/gyorforgalmi út és környezetében?

16"-os acél felniről le a régit és fel az újat + centírozás kéne olcsón.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. április 23., szombat 23:04

Koncertjegyes kérdés.

Ha nem lenne már két és fél éve vírushelyzet, nem problémáznék ilyenen. Egyszerűen megvennénk a jegyet és elmennénk, élveznénk. Viszont most gondolni kell a "mi van ha..." verzióra is. Most már az osztrákoknál is újra kezdték a koncertéletet. Sorra jelentik be őket és a már leszervezettek, régről ide toltak is posztolgatják FB-n, hogy alig várjuk, hogy élőben találkozzunk, stb, stb.

2020-ban, még a vírus előtt sikerült kimennünk Linzbe egy koncertre, ami nagyon jó volt. Most októberben Bécsbe is eljönnek. Viszont az október ugye már necces. Mi van, ha újra bezárnak? Mert ugye az osztrákok komolyabban zártak. Idehaza simán koncerteztek, míg ott semmi sem volt. A kérdésem az lenne, hogy kaptam egy olyan tanácsot, hogy vegyem meg hitelkártyával a koncertjegyet, mert akkor ha az nem lesz megtartva, akkor rövid időn belül (pár hét) visszakapom a koncertjegy összegét. Mert már most is van egy gutscheinem (kb utalvány), amivel nem tudok mit kezdeni - egy elmaradt koncert által. Szóval a hitelkártyás dolog igaz? Vagy esetleg bankkártyával is jó? Abból is van ugye több fajta (VISA, Master Card).

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 22., péntek 20:57

Amit egy szakmában a legnehezebb megcsinálni, az miért nem a szakma csúcsa? (Pl. Modric gólpassza a Chelsea ellen).
A Modric hasonlat a legkevésbé sem ül a helyzetre, nemtudom abban mit tartasz negatívnak - én leírtam a biztosítás árnyoldalát.

Elfogadom a véleményed hogy nálad az a bármilyen szakma csúcsa amit a legnehezebb csinálni. Nálam az, ami a legnagyobb presztízsū része, ahova fel akarnak nõni a szakma hétköznapi képviselõi. Ezzel meg gondolom egyetértesz h itt nincs így - nem lehet felmutatni egy kb bármilyen más iparágban dolgozó salesest aki pont ezt akarna eladni.

Hogy konkretizáljam, nekem az értékesítés csúcsa az a milliárdos nagyságrendū üzletek kötése a nemzetközi B2B szektorban a világ legnagyobb cégei között, nem B2C baszakodás (és ebben a helyzetben gyakran, átverés).

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. április 22., péntek 20:26

Nekem kétszer próbáltak ilyet eladni, az minden volt csak etikus nem. Amikor elkezdtem rákérdezni az apróbetűs részekre akkor elég idegesek lettek :lol:
Szerintem ő is akkor látta először azt a rész

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 22., péntek 19:29

Eladni valakinek valamit amire nincs szüksége vagy nem tudja hogy szüksége van, az a nehéz.
Ez lehet bármi.

Mondjuk nálam a burkolod a top kategória, a fél négyzetmeterre jutó 30 kg ragasztóval.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 22., péntek 0:45

Szerintem az életbiztosítás eladása az értékesítési szakma legnehezebb része.
A nehéz és a szakma teteje nálam nem szinonimák. Igen, az egyik legnehezebb, de emberi ürülèket is nehéz árulni, mégsem mondanám azt a szakma tetejének.
Aki el tud adni egy életbiztosítást, az bármit el tud adni.
Életbiztosítást kétféleképpen lehet eladni. Egyrészt úgy hogy a vevõ érti hogy ez egy biztosítás (aminek költsége van), és szüksége van erre a biztonságra. Ehhez teljesen mindegy ki értékesít és hogy, mert az elhatározás megvan. A másik, gyakoribb irány, hogy becsomagolják mint ‘megtakarítás’ ami biztosít is. Na ehhez ‘ügyesnek’ kell lenni, mert hülyén kell tartani a vevõt. Ha véletlen megértené mennyit ‘keres’ ezzel és mik az alternatívák, akkor nincs üzlet.

Szóval amit írsz az nekem ellentmondás, mert vagy etikusan csinálja valaki - de akkor, annak az ügyfélkörnek nem nehéz eladni (és persze nem lesz olyan eredményes mint aki többre lõ), vagy keményen/nehezen - de akkor etikátlanul.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 21., csütörtök 23:21

A biztosítós munka az nagyon kemény pálya, életbiztosítást eladni szerintem az értékesítő szakma teteje.
Inkább az alja. A pénzügyi értékesítés szinte minden formája egy teljes hakni dolog, 0 értelmes képzettség, odaültetnek egy kalkulátor elé és csináld. Az értékesítés mint szakma nem itt kezdõdik, hanem ahol valós értéket teremtesz. Szar konstrukciójú befektetésekre, feleslegesen drága biztosításokra rábeszélni embereket tudás nélkül nehéznek nehéz, csak nem értékes.

Az egy kivétel a hitelügyintézõk, de az is csak azért mert a bankok borzasztóan nem fogyasztóbarátok, és a külsõ ügyintézõk segítenek elnavigálni a gecizéseikben.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég