OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. február 7., szerda 8:23

https://www.facebook.com/physicsdashast ... 133758341/

Ez lett volna az? Nagyon laza, egyből a "könyököt ki, kettesbe be" Belga szöveg jutott eszembe.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. február 7., szerda 8:12

Olaszokkal vigyázz. Megpróbálnak lehúzni.

Az autót fényképezd le, mielőtt átveszed. Legjobb, ha a képeket átküldöd valami mailen, így az időpont is látható lesz. Az átvételi elismervényre mindent irass be! Tedd szóvá, ha retek a beltér!

Ha megjöttél a tripből és netán Olaszországból kapnál postai küldeményt, NE VEDD ÁT!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 7., szerda 7:16

Wecker írta:
Igen nekem is ez a bajom. Hiába Mastercard, de debiz card nem credit card. Olaszországban nem tudom mennyire rugalmasak, csak azt sem akarom, hogy odamegyek és nincs autó :lol:
Hallottam valahol, hogy van valami speciális biztosítás, amivel ki lehet váltani a depositot, de nem találni erről semmit
Olaszoknál pont necces a story. Mindenképpen nézd meg a honlapjukat es/vagy kérdezz ra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

namostaztanlabda
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. február 7., szerda 6:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: namostaztanlabda » 2018. február 7., szerda 6:17

Wecker írta:
Realista24 írta:
Valahol nem fogadják el a debit kártyát.
Igen nekem is ez a bajom. Hiába Mastercard, de debiz card nem credit card. Olaszországban nem tudom mennyire rugalmasak, csak azt sem akarom, hogy odamegyek és nincs autó :lol:
Hallottam valahol, hogy van valami speciális biztosítás, amivel ki lehet váltani a depositot, de nem találni erről semmit
Szia!
Nyáron voltunk feleségemmel Szardínián, ugyanezt megszívtam. Nem fogadták el a debit kártyát, hiába volt rajta a pénz. Végül a feleségem nevén lévő kártyát használjuk, felár ellenében. Nem volt vészes a díja, talán 5-10%-ot dobott összesen az áron, de annyiért már több iroda is szóba jöhetett volna. (Azt hiszem van olyan opció is, hogy ráfizetsz, és elfogadják a debitet).
Irodája válogatja, szerintem érdemes rájuk dobnod egy e-mailt, hátha nem kell kiváltani ezért külön a kártyát, ha nem olyan vészes a díja az adott irodában. Jó utazást!

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. február 6., kedd 23:37

Csak annyit tennék hozzá, hogy ha minden igaz, akkor brutálisan lecsökkentették a javítási időt. Ugye a nagy Nasa-nál az volt mindig a gáz, hogy ha kilövés előtt valami gebasz volt, akkor több hónapra le kellett állni, míg kijavították azt, aztán újra tesztek, ha megint volt valami gebasz, akkor megint több hónap. Most ez max pár napot vesz igénybe.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2018. február 6., kedd 22:24

Hát, alapvetően nem maga a kilövés az innováció, hanem egyrészt az, hogy ilyen erős rakétát még soha nem lőttek fel, emiatt új horizontok nyílhatnak a Hold és a Mars kutatásában, pár éven belül akár már emberekkel. Kétszer nagyobb erőt fejt ki ez, mint az eddigi rekordtartó, ha nem tévedek.

A hab a tortán, hogy a rakétákat vissza is hozzák a Földre. Ahelyett, hogy az óceánba zuhannak vagy elvesznek, leszállnak a megadott koordinátákra, és egy kis karbantartás után mehetnek is vissza. Ezzel olcsóbb az ilyen “újrahasznosított” kilövés, ami megint elősegíti a kutatások haladását.

És igen, a Mars kolonizálása a nagy cél itt, és ez a mai tesztrepülés egy hatalmas lépés volt ebbe az irányba. :)

Talán ezek a legfontosabb mérföldkövek, de kiegészít majd valaki, ha kihagytam vagy elbactam valamit itt a lányos izgalmak közepette :lol:

By the way a közvetítésnél szerintem elszúrták a kamerákat, a két side booster képe ugyanaz volt, nem külön kamerák, a leszállás pillanatában volt feltűnő, amikor látszódtak már a leszállási zónák. Vagy csak nekem tűnt úgy? :hmmm:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. február 6., kedd 22:22

BlancoMark írta:Leirnatok par szoban az olyan tudatlanoknak mint en, hogy mitol ekkora attores ez a raketakiloves es mi volt a celja? :mrgreen:
Elon Musk autója a rakomány, ami így a világ leggyorsabb autója lesz. :D

Viccet félretéve tudomásom szerint olyan pályára áll be, amit ha megtesz, a Marsig is képes lehet elméletben eljutni - aminek a kolonizálása hosszútávú cél -, de majd valaki megcáfol, ha nem így van.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. február 6., kedd 22:15

Leirnatok par szoban az olyan tudatlanoknak mint en, hogy mitol ekkora attores ez a raketakiloves es mi volt a celja? :mrgreen:

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2018. február 6., kedd 22:12

h3x0r írta:
még fél óra
Tyű, a hideg kirázott, zseniális volt! Ahogy leszállt a két side-booster Falcon 9 egyszerre, anyám... :salute:

“The payload for Falcon Heavy’s demonstration mission is SpaceX CEO and Lead Designer Elon Musk’s midnight-cherry Tesla Roadster”. Ez meg a hivatalos sajtóanyagból csemegézve még korábbról... Kicsinál a pali, még egy bábut is beültetett a volán mögé az új SpaceX űrhacukában :lol:

Történelem :)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. február 6., kedd 22:09

rashidm írta: James nője azért elég jó . :mrgreen:
Ja ő már nem Realos.
Bár már Morata sincs itt, de az ő nője is nagyon adja :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. február 6., kedd 21:41

Realista24 írta:Régen Korfun is bementél az irodába, semmi előrefoglalás, kocsi kell, jó, 50 euró, viszlát. Nulla deposit, semmi biztosítás. Igaz sziget volt és ellopni onnan cinkes lett volna, de na :lol: Most meg 1000-1500 eurók, amikor úgyis fullra vannak biztosítva.
jah amúgy elég para összegek vannak.
mondjuk amcsiban nem ilyen vészes a deposit. 300 dolcsi körül van. mondjuk persze kategória függő, de mi volt hogy SUV-ot kaptunk, hiába economyt foglaltunk, vagy Chevi terepjárot, Jeep Cherokeet. (persze economy áron)
úgyhogy ott ki lehet fogni elég jó dealeket.
Meg egy napot kellett kifizetnünk mindig csak, úgy hogy pl kedd délután 3-4 felé elhoztuk a kocsit, csütörtök délelőtt vissza.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Wecker
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 18:19
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, Vinicius jr., Casemiro
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Wecker » 2018. február 6., kedd 21:37

Realista24 írta:
cart írta:Sima bankkártyára is ráterhelik, nem kell hitelkártya.
Valahol nem fogadják el a debit kártyát.
Igen nekem is ez a bajom. Hiába Mastercard, de debiz card nem credit card. Olaszországban nem tudom mennyire rugalmasak, csak azt sem akarom, hogy odamegyek és nincs autó :lol:
Hallottam valahol, hogy van valami speciális biztosítás, amivel ki lehet váltani a depositot, de nem találni erről semmit
"A győzelem mindig jobb, mint a döntetlen.”
"Ha a csapat jól játszik, akkor nyer, ha nem játszik jól, akkor nem nyer.”
:mrgreen: Benitez
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 6., kedd 21:14

Régen Korfun is bementél az irodába, semmi előrefoglalás, kocsi kell, jó, 50 euró, viszlát. Nulla deposit, semmi biztosítás. Igaz sziget volt és ellopni onnan cinkes lett volna, de na :lol: Most meg 1000-1500 eurók, amikor úgyis fullra vannak biztosítva.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. február 6., kedd 21:13

még fél óra

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. február 6., kedd 21:12

Realista24 írta:Anélkül sehol nem adnak ki kocsit manapság. Régen még ment, hogy cashre odaadják, de azok az idők elmúltak. Bár a balkánon vannak csodák, melyik ország?
Mexikóban 3 éve még kis borítékban adtuk oda a depositot.. :mrgreen:
és nem 400 dolcsit, ahogy eredetileg kellett volna, hanem mondtuk hogy jók leszünk 200ban.

amcsiban viszont debit nem jó, credit kell.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 6., kedd 20:43

cart írta:Sima bankkártyára is ráterhelik, nem kell hitelkártya.
Valahol nem fogadják el a debit kártyát.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2018. február 6., kedd 20:11

Sima bankkártyára is ráterhelik, nem kell hitelkártya.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 6., kedd 19:55

Wecker írta:Urak!

Külföldi autóbérlésnél nem tud valaki valamilyen kiskaput, hogy ne kelljen hitelkártya a kaució beterheléséhez? Bármi biztosítás egyeb? Mert semmi kedvem nincs ezért kiváltani egyet :(
Általában a helyszínen fel szokták ajánlani a full cascót, ami kiváltja a kauciót. Bár van olyan, hogy minimálisat akkor is kell fizetni. Ez nagyon változó, mármint a mértéke, napi 8-10 eurótól 20-30-ig is lehet.

Ja várj, hülye vagyok. Hitelkártya mindenképpen kell. Anélkül sehol nem adnak ki kocsit manapság. Régen még ment, hogy cashre odaadják, de azok az idők elmúltak. Bár a balkánon vannak csodák, melyik ország?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Wecker
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 18:19
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, Vinicius jr., Casemiro
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Wecker » 2018. február 6., kedd 19:53

Urak!

Külföldi autóbérlésnél nem tud valaki valamilyen kiskaput, hogy ne kelljen hitelkártya a kaució beterheléséhez? Bármi biztosítás egyeb? Mert semmi kedvem nincs ezért kiváltani egyet :(
"A győzelem mindig jobb, mint a döntetlen.”
"Ha a csapat jól játszik, akkor nyer, ha nem játszik jól, akkor nem nyer.”
:mrgreen: Benitez
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 6., kedd 19:50

H.E.H.E. írta:
rashidm írta:Ha már szóba jöttek a nők: kinek melyik real játékos feleség/barátnő jön be a legjobban? :mrgreen:
mindegyik ocsmány :mrgreen:

sose értettem amugy azokat se, akik színésznőkért vagy énekesnőkért vannak oda, mind ocsmány :lol:
Majd eljön az idő, amikor már nem leszel ennyire válogatós :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég