OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2024. február 21., szerda 17:47

Realista24 írta:
hehetheoriginal írta: az mi?
megelozes vagy gyogyitas?
Szerintem egyik se :lol:
Mondjuk en tartom, hogy van ra gyogymod, hatekony, nem amit az emberek kapnak, csak abban nincs akkora penz.
Kíváncsi lennék, mi az a gyógymód, hátha tudsz valamit amit én nem. Eléggé unom már a kemokat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 16:13

Musk maga mondta, ha hihetek a híreknek amiket olvastam a témában és idéztekben.

Zsuninnyo meg nem arról ír amire te reflektalsz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. február 21., szerda 16:12

zsuninnyo írta:
kiserik írta:

Putin ""rákellenes ellenszerét"" meg vígan lökte magába mindenki Covid idején, de még a kínaiak szerét is. Akkor maximális volt a bizalom.
Azokrol a vakcinakrol beszelsz, amikre mindenki mondta, hogy szarok? Hogy nem adnak hozza semmilyen bizonyitekot, leirast? Ja tenyleg MAXIMALIS volt a bizalom, az emberek egy resze inkabb nem kerte, a tobbi egy resze meg utolag latta, a csodalatos hatasukat.
Varj, ilyen ervek voltak, valogass akkor, melyik tetszik ami esszeru es MAXIMALIS bizalomra utal:
"Orosz oltasokat kaptam gyerekkoromban, es azoktol sem lett bajom."
"Minden ugyis kinaban keszul, szoval nincs kulonbseg."
"A dokumentacio hianya nem szamit, a tobbiek ugyis hazudnak benne."
Nem. Olvass vissza a topikban és meglátod mennyien oltatták magukat ezzel vagy azzal.

R24: az egész story-t az teszi érdekessé és eladhatóva, hogy Musknak köze van hozzá. Ha egy tudományos folyóiratban annyi jelent volna meg, hogy amerikai tudósok megoldották, hogy 15-20 év után ezek a chippek ne egy dróttal kapcsolódjanak az irányítandó eszközhöz, hanem wireless, akkor nem nagyon érdekelne senkit, pedig ennyi történt. Se több, se kevesebb.

Így, hogy Musknak köze van hozzá, így már emberek Netflixet irányítanak a gondolatukkal meg gombnyomásra ölnek halomra sokakat. És igen, elég sok sületlenség jelenik meg Muskkal kapcsolatban, amiből ide is jut jócskán (milliós Tesla visszahívás aztán csak egy hetente jövő szoftverfrissítésről van szó, vagy a kínai gyilkos Tesla, ahol a söfőr bepánikolt és végig nyomta a gázpedált), aztán ha valaki nem ért egyet ezekkel az eszement dolgokkal, akkor az már Musk hívőként oktat.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. február 21., szerda 14:26

kiserik írta:

Putin ""rákellenes ellenszerét"" meg vígan lökte magába mindenki Covid idején, de még a kínaiak szerét is. Akkor maximális volt a bizalom.
Azokrol a vakcinakrol beszelsz, amikre mindenki mondta, hogy szarok? Hogy nem adnak hozza semmilyen bizonyitekot, leirast? Ja tenyleg MAXIMALIS volt a bizalom, az emberek egy resze inkabb nem kerte, a tobbi egy resze meg utolag latta, a csodalatos hatasukat.
Varj, ilyen ervek voltak, valogass akkor, melyik tetszik ami esszeru es MAXIMALIS bizalomra utal:
"Orosz oltasokat kaptam gyerekkoromban, es azoktol sem lett bajom."
"Minden ugyis kinaban keszul, szoval nincs kulonbseg."
"A dokumentacio hianya nem szamit, a tobbiek ugyis hazudnak benne."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 13:32

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta:

Szerintem egyik se :lol:
Mondjuk en tartom, hogy van ra gyogymod, hatekony, nem amit az emberek kapnak, csak abban nincs akkora penz.
Nyilvan - ha mukodik - akkor a rak elleni cucmak amit beszednek.
De ezeknek a technologiaknak, hogy beultetett chip, amputalt vegtagot potlo cyborg robotkar vagy lab, stb, ezeknek mind van létjogosultsága sztem.
Halfkey írta:Elszabadult az off topic :D
en most ebed utani pihenomet toltom, de van bennem hajlandosag, hogy tegyek ra egy lapattal :kalapos:
Mindenesetre a negativ elfogultsag - ertsd zsugeri gyulolet - erezheto R24 hsz-eibol kiserik iranyaba, legyen a tema barmi is :kalapos:
A gyulolet egy csunya szo, nem gyulolok en senkit (plane olyat, akit nem is ismerek), csak nem vagyok vevo a "tanitasaira", amik tele vannak felinformaciokkal, plane ha Musk is szerepel a temaban :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 21., szerda 13:29

Realista24 írta:
hehetheoriginal írta: az mi?
megelozes vagy gyogyitas?
Szerintem egyik se :lol:
Mondjuk en tartom, hogy van ra gyogymod, hatekony, nem amit az emberek kapnak, csak abban nincs akkora penz.
Nyilvan - ha mukodik - akkor a rak elleni cucmak amit beszednek.
De ezeknek a technologiaknak, hogy beultetett chip, amputalt vegtagot potlo cyborg robotkar vagy lab, stb, ezeknek mind van létjogosultsága sztem.
Halfkey írta:Elszabadult az off topic :D
en most ebed utani pihenomet toltom, de van bennem hajlandosag, hogy tegyek ra egy lapattal :kalapos:
Mindenesetre a negativ elfogultsag - ertsd zsugeri gyulolet - erezheto R24 hsz-eibol kiserik iranyaba, legyen a tema barmi is :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. február 21., szerda 13:23

Elszabadult az off topic :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 13:05

kiserik írta: A probléma ott kezdődött, hogy egy olyan hír lett felhozva, amiről sokkal kevesebb az ismeret, mint a spekuláció. Aztán te vagy a hülye, ha ismeretet próbálsz átadni.
Milyen ismeretetsz akarsz te atadni, ami nincs leirva a sajtoba?

Mert azt nem lattam toled leirva, hogy hosszutavon a celjai kozott szerepel az emberi agy es az AI osszekapcsolasa, hogy a kommunikacio az ember, gepek es egyeb eszkozok kozott olyan szintre erjen, amit elkepzelni nem tudunk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 12:56

hehetheoriginal írta:
Putin rak elleni vakcinaja
az mi?
megelozes vagy gyogyitas?
Szerintem egyik se :lol:
Mondjuk en tartom, hogy van ra gyogymod, hatekony, nem amit az emberek kapnak, csak abban nincs akkora penz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 21., szerda 12:38

kiserik írta: Prbáld meg elmagyarázni azoknak a sérült emberkenek, hogy soha nem akarod, hogy esélyük legyen az épp életre, mert a fejükbe egy ""chipet"" kell ültetni és akkor azzal majd távirányítják őket. Ezek a kísérletek gyógyászati célból történnek. Nem a (libsik szerint) főgonosz Gru, akarom mondani Musk találta ki. Nem az a célja, hogy telefonálgass meg fizess meg nyomonkövessenek, hanem hogy ha leszakadt egy lábad (vagy betegség miatt lettél mozgásképtelen), akkor tudd a pótlábat megfelelően mozgatni.
Minden kiserlet a penzrol szo. Egy ceg se azert kezd el kiserletezni, hogy a jovoben ok minuszban jojjenek ki. Csak par kerdes: hany milliard dollarba kerul ennek a technologianak a kifejlesztese? Hany serult ember van, akin ez tudna segiteni? Tegyuk fel, hogy elkeszul, mukodik. Mennyiert kene adjak a chip-et, meg az egesz muteti eljarast, hogy behozza a fejlesztes arat es ertelem szeruen profitot is termeljen? Nem tudom a konkret szamokat, de ugy erzem, hogy egy viszonylag kicsi piacrol van szo, aminek a vege egy brutal draga termek lenne. Hany ember engedhetne meg maganak?

Ezzel szemben van egy sokkal nagyobb piac, akik komoly penzeket fizetnenek azert, hogy barmikor tudjak gondolattal iranyitani a tv-t, a netflixet, hogy tudjanak bankkartya vagy telefon nelkul fizetni, stb. Nyilvan a vege egy olcsobb termek, amikkel egyebkent a valoban beteg emberek is jol jarnak. Viszont ne mondjuk mar azt, hogy ezeket a milliardosokat csak a jo cel erdekli.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2024. február 21., szerda 12:30

Faust írta: Nyilvan nem, arrol beszelsz, hogy iktassuk ki az emberi termeszetet. So woke. :kalapos:
Persze zsakutca. Megbukott rengeteg civilicazio,most jovunk majd lassan mi. Talan egy kovetkezo,sok 100-1000 evvel utanunk megugorja.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. február 21., szerda 12:27

A probléma ott kezdődött, hogy egy olyan hír lett felhozva, amiről sokkal kevesebb az ismeret, mint a spekuláció. Aztán te vagy a hülye, ha ismeretet próbálsz átadni.

Hoztam egy egyszerű példát az autókról, de ugyan úgy példa a távellenőrzésű pacemaker vagy defibrillátor több, mint 10 éve tartó használata. Ott is meg van a veszélye, hogy 1 gombbal infarktust okoznak még sem teszik.

Putin ""rákellenes ellenszerét"" meg vígan lökte magába mindenki Covid idején, de még a kínaiak szerét is. Akkor maximális volt a bizalom.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 21., szerda 12:26

Putin rak elleni vakcinaja
az mi?
megelozes vagy gyogyitas?
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. február 21., szerda 12:16

Nyilvan nem, arrol beszelsz, hogy iktassuk ki az emberi termeszetet. So woke. :kalapos:

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2024. február 21., szerda 12:13

hehetheoriginal írta: persze benne van, hogy egy szobabol lekapcsolnak egesz tarsadalmakat.
de igy allandoan mindig mindentol felve nem lehet elni, sehova se vezet, semmi ertelme.
a remeny megvan meg az emberisegben, hogy ha odaig jutunk, hogy a gebasz ellen tenni kellene, akkor lesz meg legalabb 1 db ember, akinek a helyen lesz az esze, szive, gerince.
Eloszor kene kicsit “felebredni” aztan ezek a dolgok mind-mind segitenek a tarsadalmunkat,amig nem,addig minden mogott ott van a kapzsisag,a penz,a hatalomvagy.
Minden rossz kezekbe tud kerulni. Mindennel adnak,de kozben el is vesznek. ( Tisztelet a keves kivetelnek.)
Amig a technikai tudasunk melle nem zarkozik fel egyfajta mas gondolkodasmod,egy mas celok altal vezerelt elet,ami nem a kizsakmanyolason alapszik,addig valojaban mindig ide lyukadunk ki.
Szerintem ez sosem fog megtorteni.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2024. február 21., szerda 12:06

asszem talan az egyik legjobb korban szulettunk.

MAR azert jellemzoen nem az van, hogy elegetnek maglyan vagy halalra kinoznak egy bortonben mert pl rosszat mondtal a kiralyra, de MEG nem az van, hogy chippel kontrollalt "robotok" lepik el a bolygot.

nyilvan nem idealis a mai vilag sem, de sikerult az idoszamitasunk utani 2000+ evbol abban a mondjuk 200 eves idosavban elni, amikor talan meg a ket veglet kozott vagyunk.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 11:55

hehetheoriginal írta: persze benne van, hogy egy szobabol lekapcsolnak egesz tarsadalmakat.
de igy allandoan mindig mindentol felve nem lehet elni, sehova se vezet, semmi ertelme.
a remeny megvan meg az emberisegben, hogy ha odaig jutunk, hogy a gebasz ellen tenni kellene, akkor lesz meg legalabb 1 db ember, akinek a helyen lesz az esze, szive, gerince.
En nem azt irtam, hogy ne haladjunk elore, csak azt, hogy nekem aggalyos.

Amugy pl. chipet rakatnal elobb a fejedbe vagy Putin rak elleni vakcinajat adnad be? Ha mindketto kene, de csak egyiket lehet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 21., szerda 11:52

persze benne van, hogy egy szobabol lekapcsolnak egesz tarsadalmakat.
de igy allandoan mindig mindentol felve nem lehet elni, sehova se vezet, semmi ertelme.
a remeny megvan meg az emberisegben, hogy ha odaig jutunk, hogy a gebasz ellen tenni kellene, akkor lesz meg legalabb 1 db ember, akinek a helyen lesz az esze, szive, gerince.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. február 21., szerda 11:48

magnus666 írta: egy újabb remek téma az emberek megosztására, így a kontrollálásukra.
ha nincs szükséged chipre az agyadba akkor lapozz tovább, nem ér ez ennyit, hogy a másiknak ugorj.
ugyanez a közönséges nátha elleni oltásnál.
Ilyen alapon akkor nincs ertelme semmirol beszelni, amiben nem egyezik az osszes ember velemenye. :)

De az valoban nem konstruktiv, hogy felhozok egy temat, leirom, hogy aggalyos, majd a masik oldal reflexbol behozza a politikat, a Teslat, meg egyeb gyerekes fogonosz kifejezeseket, hogy eljussunk Bill Gates-ig, meg a covidos emberkiserletekig.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2024. február 21., szerda 11:43

magnus666 írta: egy újabb remek téma az emberek megosztására, így a kontrollálásukra.
ha nincs szükséged chipre az agyadba akkor lapozz tovább, nem ér ez ennyit, hogy a másiknak ugorj.
ugyanez a közönséges nátha elleni oltásnál.
+1..
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég