OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4892
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. október 10., kedd 20:15

Egyelore? Szerintem ez vegleges. Spanyolorszag egyetlen szovetsegese sem fogja elfogadni.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2017. október 10., kedd 20:09

Realista24 írta: Csak senki nem fogadja el. :lol:
egyelőre.


Amúgy meg nem lett kikiáltva semmi, párbeszédet hangsúlyozta.
Itt ha egyszer el is szakadnak, az minimum 4-5 év múlva fog megtörténni, vagy több. Ha egyáltalán elszakadnak. Simán lehet hogy leül a dolog, mire ténylegesen kiírnak egy népszavazást erről, ha megegyeznek, vagy ha nem is ül el, nem lesznek többségben.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4892
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. október 10., kedd 20:09

Pont hogy nem tortent semmi. :D

Gyakorlatilag ezek utan teljesen feleslegesen hergeltek a tomegeket, egyet leptek elore, aztan ugyanoda gyorsan is vissza. Elegge kibabraltak magukkal.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. október 10., kedd 20:05

Valamit benéztem. :x
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 10., kedd 19:57

kelemen.istvan írta:Kikiáltották Katalonia függetlenségét. :coffee:
Csak senki nem fogadja el. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. október 10., kedd 19:42

Kikiáltották Katalonia függetlenségét. :coffee:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Solari
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017. április 19., szerda 12:16
Kedvenc játékosaid: Isco, Marcelo, Pepe
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Solari » 2017. október 10., kedd 17:54

istimester írta: ukrán nyelvtörvény kapcsán, jobban tenné, ha a közéleti cikkeket is hanyagolná.
Pedig azt a kormany reagalta tul teljesen jogtalanul.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2017. október 10., kedd 15:11

Én kifejezetten birkatürelmű ember vagyok, de az ilyet pofánverném, mert ez nem játék. Ő meg elégedetten hátradől és felveszi a pénzt amit ezért a cikkért kapott.
Éppen aktuális, meg lehetne kérdezni az energiaügyekért felelős államtitkárt, márha persze a szakértői vélemények követelményéről vagy felelős politikusként az akár birkatürelmű emberek félrevezetéséről lenne szó! A rózsafüzér megfelelő használata és a Sátán elleni harc lehet akár az ő kompetenciája is, talán hozzáillő feladat, viszont míg a zsurnalisztánál szemmel láthatóan követelmény a hozzáértés addig az Országház felelő államtitkárától már kevésbé várható el, sajnos.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. október 10., kedd 15:03

füst írta:cikk

Lehidalok, hogy minden hírportálnak ilyen szennynek kell lennie. Hogy engedhetik meg egy újságírónak hogy bármiféle energetikus végzettség nélkül írjon ilyen cikket? Minden második mondata épületes baromság, és ezt elolvasva, majd erre hivatkozva verik az asztalt az emberek hogy miért nincs minden kitapétázva napelemekkel. Iszonyú káros ilyen témában félrevezetni az olvasótömeget, nem értem miért nem marad a közéleti cikkeknél, vagy ha már belefog a kedves újságíró, igazán kikérhetett volna a cikkről egy szakmai véleményt... Az agysebészet módszertanáról miért nem ír?
Én kifejezetten birkatürelmű ember vagyok, de az ilyet pofánverném, mert ez nem játék. Ő meg elégedetten hátradől és felveszi a pénzt amit ezért a cikkért kapott.
Tegnap olvastam, teljesen hazug és félrevezető cikk. Bár amit leművelt az ukrán nyelvtörvény kapcsán, jobban tenné, ha a közéleti cikkeket is hanyagolná.

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rasta » 2017. október 10., kedd 13:55

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Puigdemont végül kikiáltja-e függetlenséget. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez az egész függetlenségi folyamat nagyon gyenge lábakon áll, véleményem szerint ott nagyon csúnyán megetették az emberek egy bizonyos csoportját (sőt, nem egy olyan kommentet olvastam, ahol a katalánok helyzetét a székelyekével hozták párhuzamba, úgyhogy van baj a fejekben rendesen)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 8., vasárnap 13:56

cikk

Lehidalok, hogy minden hírportálnak ilyen szennynek kell lennie. Hogy engedhetik meg egy újságírónak hogy bármiféle energetikus végzettség nélkül írjon ilyen cikket? Minden második mondata épületes baromság, és ezt elolvasva, majd erre hivatkozva verik az asztalt az emberek hogy miért nincs minden kitapétázva napelemekkel. Iszonyú káros ilyen témában félrevezetni az olvasótömeget, nem értem miért nem marad a közéleti cikkeknél, vagy ha már belefog a kedves újságíró, igazán kikérhetett volna a cikkről egy szakmai véleményt... Az agysebészet módszertanáról miért nem ír?
Én kifejezetten birkatürelmű ember vagyok, de az ilyet pofánverném, mert ez nem játék. Ő meg elégedetten hátradől és felveszi a pénzt amit ezért a cikkért kapott.

Blanco
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. október 2., hétfő 18:30
Kedvenc játékosaid: Kovacic, Isco, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Blanco » 2017. október 2., hétfő 18:43

Sziasztok!

A fórum rendszeres olvasójaként, de regisztrációig csak most eljutott tagjaként nem nagyon kertelnék, egy kéréssel fordulnék hozzátok. Ha időtök engedi kérlek töltsétek ki az alábbi rövidre szabott kérdőívet, mely a tanulmányaimhoz szükséges:
kérdőív

Előre is hálás köszönetem minden kitöltőnek! :agree:

Hala Madrid!

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. október 2., hétfő 17:21

Mélységesen elszomorít, hogy egyáltalán felmerül az a kérdés, hogy tanulja-e valaki egyetemen azt a dolgot, ami igazán érdekli. Persze hogy tanulja. Annyi lehetőség van ezen a világon, nem a diploma az egyetlen - sőt, merem állítani hogy nem is a legerősebb - igazolványa annak, hogy te képes vagy megállni a helyed a lgefelsőbb szinteken is. Szóval én azt mondanám neki hogy tanulja ami érdekli és legyen életképes, bumm. Elhagytuk már azt a kort hálistennek, amikor a szülő foglalkozása határozta meg az utódok életét is.

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2017. október 2., hétfő 16:51

tubatibi írta:Sziasztok!

Egyik ismerősöm fejébe vette, hogy elkezdi a jogász képzést (Nincs a családjában sem ügyvéd, sem semmilyen ehhez a vonulathoz tartozó személy), mert véleménye szerint közel áll hozzá, bújja is rendesen a könyveket, mert újra teszi az érettségit az emelt miatt Történelemből.

Én kétkedve állok hozzá, vagy szerintetek 23-24 évesen megéri így elkezdeni a Jogász képzést, úgy, hogy nincs meg hozzá a megfelelő "családi támogatás"? 28-29 évesen jó esetben végez, utána, ha még jól tudom van 2 év szakosodás, bár annyira nem vagyok képben a jogász szakkal, de mindenhol azt hallani, hogy az az egyik leg telítettebb szak az Országban.
Általános tévhit, hogy aki jogot tanul az ügyvéd lesz. Pedig a végzett jogászok legnagyobb százalékát a közigazgatás szippantja fel, de jelentős azok száma is, akik egy-egy multi jogi osztályára mennek el dolgozni jogi előadóként, aztán jogtanácsosként. Ez még így "túlkorosként" is egy teljesen reális, járható út.

Ha ügyvéd akar lenni, az hátszél nélkül ennyi idősen valóban necces, diploma után még 3 év gyakorlat plusz a szakvizsga (alleszusammen 1 év legalább) kell, hogy ügyvédként praktizálhasson valaki, de nyilván ez sem lehetetlen.

Amit meg kell fontolnia, hogy munka mellett, még levelezőn is, tudja-e csinálni, mert iszonyat időigényes, seggelős szak a jogász.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3724
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2017. október 2., hétfő 15:41

Sziasztok!

Egyik ismerősöm fejébe vette, hogy elkezdi a jogász képzést (Nincs a családjában sem ügyvéd, sem semmilyen ehhez a vonulathoz tartozó személy), mert véleménye szerint közel áll hozzá, bújja is rendesen a könyveket, mert újra teszi az érettségit az emelt miatt Történelemből.

Én kétkedve állok hozzá, vagy szerintetek 23-24 évesen megéri így elkezdeni a Jogász képzést, úgy, hogy nincs meg hozzá a megfelelő "családi támogatás"? 28-29 évesen jó esetben végez, utána, ha még jól tudom van 2 év szakosodás, bár annyira nem vagyok képben a jogász szakkal, de mindenhol azt hallani, hogy az az egyik leg telítettebb szak az Országban.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

G. V.tinho
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2017. október 1., vasárnap 20:37

illgner írta:Ha a katalánok tényleg ragaszkodnak a függetlenséghez, akkor azt ki is fogják harcolni, mert náluk sokkal kisebb népcsoportok is kivívták magunknak. Nyilván gazdasági okai vannak az egésznek, ők úgy érzik, hogy sokkal magasabb életszínvonalon élnének, ha nem kéne finanszírozniuk Spanyolország elmaradottabb részeit. És ha a népet a vezetők ezzel sikeresen mozgósítani tudják, akkor senki sem tudja megakadályozni őket a függetlenség kivívásában.
azért ez ennél az idelista romantikánál lényegesen bonyolultabb

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5122
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 20:33

nagy kérdés hogy például mire számithatnak az eu államoktól kereskedelem szinten. spanyolország továbbra is eu tagállam és sose fogják beszavazni őket, a többi ország aki kereskedik a spanyolokkal mennyire vállalja be hogy a spanyolok drágábban adnak nekik árut amiért a katalánokkal is üzletelnek. olyan folyamatot indíthat el ez ami elég rendesen hazavághatja a nemzetközi gazdaságot. mindenki szarul jár ha sikerül kierőszakolniuk.

illgner
Hozzászólások: 2528
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. október 1., vasárnap 20:25

Ha a katalánok tényleg ragaszkodnak a függetlenséghez, akkor azt ki is fogják harcolni, mert náluk sokkal kisebb népcsoportok is kivívták magunknak. Nyilván gazdasági okai vannak az egésznek, ők úgy érzik, hogy sokkal magasabb életszínvonalon élnének, ha nem kéne finanszírozniuk Spanyolország elmaradottabb részeit. És ha a népet a vezetők ezzel sikeresen mozgósítani tudják, akkor senki sem tudja megakadályozni őket a függetlenség kivívásában.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5122
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 20:18

Simi írta: Egyet értek a mondadóddal, én arra gondoltam, hogy a külföld "szimpátiája" meglesz ezek után, ez biztos. Eddig leszarta mindenki az egészet, most viszont, amikor százas nagyságrend a sérültek száma, meg a hírek csak ezzel vannak tele, figyeld meg, mindenki a "békés" megoldásról fog szólni, és szimpátiájukat kifejezni Katalóniának. Hogy jogilag beállnak-e, azt nem tudom, de a közvélemény a katalánok mellett lesz a mai után, ez biztos.
semmit nem fog érni. majd 2 hétig megy a facebook együtt érzünk velük trend és elhal mint minden más ebben a felszínes korban. lesznek szép profilképek meg hashtagek és ennyi. akiknek hatalma is van olyan szinten tesznek rá. elmondják hogy nem helyes hogy a rendőrök embereket vertek ami igaz is ejnye bejnye dádá és ennyi. a Krími félsziget is mekkora világháború volt. a kutya le se szarja mert kellenek az oroszok milliárdjai.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5122
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 1., vasárnap 20:14

egyébként annyira összetett az egész hogy 50 év alatt se bogozzák ki a kilépést mert ez nem annyi hogy akkor mától függetlenek vagyunk. itt olyan pénzügyi háló van hogy nem mennek sehova, ha meg egyszer mégis sikerül összeomlanak. nem úgy van az hogy csak úgy elmennek szépen megkapnak adósságot is hiteleket is a nemzetközi státuszuk egy Gibraltár szinten lesz. semmilyen érvényes kereskedelmi egyezségük nem lesz, eu nuku, szabad árumozgás nuku, iszonyat milyen problémákat hoz ez magával.
azok akik hangoztatják hogy minden király lesz menni kell azoknak az az érdekük hogy ez a kampány menjen semmi más.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég