OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 13:06

Remy írta:Jönnek az arab számok 2019-től!! Pécsen kérdezgették az embereket... :|

rémisztő, de ez a valóság. megvolt az iq teszt. jöhet a show.


matador, és Csabi, köszönöm az értékes hozzászólásokat, fogok egy csajt magamnak, hagyom a 20-22es zsenge korosztályt, rámegyek a szülni akarókra. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 9., hétfő 13:02

9RoNaLdO9 írta:Azért leírom, hogy irodista vagyok és kb a dupáját keresem ennek a nettó 120-nak, de mivel diákként kzdtem, tisztában vagyok az ottani kezdő, fizikai melós bérrel. Azt is hozzátenném, hogy többet kerestem diákként, úgy, hogy a 8 órából 2-t szüneten töltöttem, őket meg csesztetik + 5 perc szünetért.

Amúgy szép és jó ez a sok szakmában lévő hiány, de ha mindenki elmenne oda, kitől vásárolnál? Mert a polcokat felkell valakinek tölteni, valamiből felkell tölteni. Látnátok milyen emberek dolgoznak amúg már azért a kis pénzért... Konkrétan a cigánysorról viszik be az embereket, akik ugye 2 hónap után elmennek és jön a következő sor. Olyan emberek dolgoznak ilyen munkakörben, akik nem láttak még wc lehúzót! Ez Magyarország és ők vannak többségben vidéken.
Sírnának az úri népek, ha tudnák, hogy mi van az országban. Akinek van fürdőszobája, az már olyan gazdag, hogy el se tudják képzelni. Központi fűtés? Vezetékes víz? Masina meg közkút. És ez elég általános úgy, ahogy az analfabetizmus is. 16 év az iskolakötelezettség, de lányoknál 12 évesen már legális szülni (fiúknál 14 év az alja a legális apaságnak) és szülnek is. Ha lehet akkor beteg gyereket, mert arra több pénz jár.

Jobbik: nagy barom, aki Vona nyakába varja. A Jobbikról nem az jut az eszébe senkinek, hogy Vona majd így, meg úgy, hanem hogy maga a Jobbik fogja megölni a kisebbséget. Ezzel a névvel a Fidesz ellen nincs semmi esély annyira eláztatták már a köztudatban.

Egyébként nagyon érdekes volt itt megfigyelni a "helyi" kis közvélemény kutatást. Egy főként a fiatalabb korosztályú inkább értelmiségi csoportból teljesen más eredmény jött ki, mint a nagy magyar valóságban (már ha minden legális volt).

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. április 9., hétfő 12:54

füst írta:Na jó, olyan mély társadalmi tételmondatokat tudtok állítani, amikhez én hozzá se tudok szólni, de érdekelne a szellemi táplálékforrás, ahonnan a birtokába lehet jutni ilyen tudásnak, mert szeretnék én is ennyire érteni hozzá demagógia nélkül. :D

Na, közben Toroczkai is kimondta, hogy Vona megbukott. A felismerés jó, még jobb lett volna 2 évvel ezelőtt. de végre egy kis reménysugár.
Nem tudom az elején mi szükség volt erre, de lelked rajta. Nem veszem magamra, mivel hozzá sem szóltam a témához, de kívülről se köpök be ilyet. :)

Másik, ebben tényleg érdekel a véleményed. Ha jól emlékszem mondtad, hogy bízol egy erős jó kezekben lévő Jobbikban, vagyis bíztál az elmúlt években. Ki lenne szerinted a jelenlegi jobbik élére az ideális vezető/pártelnök hívjuk akárhogy? Milyen politikát várnál el tőlük?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. április 9., hétfő 12:51

Jönnek az arab számok 2019-től!! Pécsen kérdezgették az embereket... :|
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

9RoNaLdO9
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. december 18., szerda 19:50
Kedvenc játékosaid: Raúl, Morientes, Iker, Ramos, Khedira
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 9RoNaLdO9 » 2018. április 9., hétfő 12:38

Azért leírom, hogy irodista vagyok és kb a dupáját keresem ennek a nettó 120-nak, de mivel diákként kzdtem, tisztában vagyok az ottani kezdő, fizikai melós bérrel. Azt is hozzátenném, hogy többet kerestem diákként, úgy, hogy a 8 órából 2-t szüneten töltöttem, őket meg csesztetik + 5 perc szünetért.

Amúgy szép és jó ez a sok szakmában lévő hiány, de ha mindenki elmenne oda, kitől vásárolnál? Mert a polcokat felkell valakinek tölteni, valamiből felkell tölteni. Látnátok milyen emberek dolgoznak amúg már azért a kis pénzért... Konkrétan a cigánysorról viszik be az embereket, akik ugye 2 hónap után elmennek és jön a következő sor. Olyan emberek dolgoznak ilyen munkakörben, akik nem láttak még wc lehúzót! Ez Magyarország és ők vannak többségben vidéken.

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: matador » 2018. április 9., hétfő 12:37

csababarca írta:Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)
(emellé hogy legyen még pénzem, van egy óraadói munkám is egy ált suliban, onnan is jön 50ezer kb, attól függ, hány hétfő van az adott hónapban)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
Szerintem ha van egy meló, amit szeretsz, el ne hagyd a pályát semmi pénzért, inkább fejleszd magad és célozd meg a kiemelt pedagógusi sávokat. Sógoromék szülei 1,5 tanári fizetésből neveltek fel 6 gyereket Budapesten, kezdőlakás nélkül. Igazából ők sem tudják, hogyan, de abban egyetértenek, hogyha a munkád jó, tartalmas és hasznos, akkor nem megy el pénz arra, hogy kompenzálj magadnak bmw-vel meg Balival a szar célért értelmetlenül kidobott napi 8 órádért (pl. a már általad felhozott pénzügyi tanácsadó).

Csak azt tudom mondani, amit én csinálnék: nem költöznék el addig, amíg nincs kivel, aztán közös erővel plusz a tervezett gyerekszám szerinti CSOK-kal vennék egy családit valami szép vidéki dombon, tónál, pusztán, hegynél, folyónál egy életre. Iskola mindenhol van, a gyerekek szeme meg rajtad múlik, hogy csillog-e abban a 45 percben. Ha szereted csinálni, akkor fog is.

Minden mondata nehéz, tudom, de minek nem. :roll:
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 12:17

Amúgy én rohadt sok tanárt ismertem, akik jó tanárok voltak, de inkább katonának áltak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. április 9., hétfő 12:13

bár én nem lakok MO-n (NEM IS SZAVAZTAM RÓLATOK :mrgreen: ), én is tanár vagyok. 5 éves gyakorlattal most azon a szinten vagyok, hogy nagyjából az országos átlagbért keresem meg (954 euro, 730 euro tisztán), mivel bedolgozok egy másik iskolára is, ez az összeg valamivel több (kb 840 tisztán). ez már az átlagbér felett van. szóval most vagyok abban a helyzetbe, hogy a fizetésem épp elég arra, hogy kényelmesen éljek, ne görcsöljek, legyen autóm, de igazából az ezek feletti extrákra nem. így döntenem kell hamarosan, hogy bevállalom, hogy maradok a pályán, és reménykem a következő években az országis fizetésemelében, ami egyébként be van ígérve (+ saját magam képzése általi fizetésemelés), vagy váltok és átmegyek olyan helyre, ahol jobban megfizetnek.

a tanárokról általánosságban. nekem nem kell senkit bemutatni, nagyon jól tudom milyenek vannak. elképesztő különbségek. igazán jó tanár meg valóban kevés. ez egy hivatás, nem elég ha gecijól magyarázol. az semmi. bele kell venned még kéttucat faktort, ami a munkádat befolyásolja. és ha nem vagy a legtöbben kiemelkedő, már nem biztos, hoyg neked való a szakma.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 12:12

De szerinted a borsodi fizikai melós van azon a tudatszinten hogy ezt felfogja? És ha ő is így fogja fel és nem végzi el azt a munkát akkor ki fogja?
nyilván megbántok ezzel sokakat, de aki nincs azon az értelmi szinten, az miért várja, hogy luxusban éljen?
mindenki egyenlő, hát a nagy lófaszt.
van a tehetség/szakértelem, van a kemény munka és van a szerencse, és van, hogy megtalálja e az embert az életében azt amit igazán szeret. nyilván ha minda4 megvan, akkor kánaán. de ha már csak 3 van meg, az is kurvajó, nagyon kevés ember van, akinek tökéletes az élete, de még nekik se az, max azt látjuk kívülről.
aki nem annyira értelmes, még mindig kiválthatja kemény munkával a hátrányosságait, és én pont erről beszélek, hogy de még ez sincs meg, még ezt az egy dolgot se tudja nagyrészük megcsinálni. tisztelet a kivételnek, de itt budapesten úgy kell halászhálóval fogni az igényes, megbízható kőművest/lakatost/asztalost/tetőfedőt például, vagy akár ha csak az ő segédjeikről beszélek, mert se szó se beszéd, ha pénteken kapnak egy 5ezer forinttal jobb ajánlatot, akkor hétfőtől te már nem látod őket többé.
aki nem akar/tud szellemi munkával pénzt keresni, budapesten és vidéken is meg tud élni kétkezi munkából.
szakmunka teljesen le lett züllesztve, szakmunkás iskolába nem jár csak az alja. Úgy kap érettségit egy fiatal kőműves, hogy szinte számolni alig tud.
ez évtizedek óta igy van, pont ezért mondom, hogy vakok közt félszemű a király alapon, meg lehet oldani ott is.
például: 90-es évek közepén-végén mátrai vikkendház építkezéseknél mondta az ember, hogy nem talál senkit, aki jól dolgozna és megbízható lenne, aki segíteni tudna neki pöcegödröt vagy lépcsőt betonozni vagy ereszcsatornát, tetőt rakni. azóta ennek az embernek kurvajól menő építőipari vállalkozása van és a régióban az egyik legjobbnak számít. csak mert tartotta magát a minőséghez és megbízható próbált lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. április 9., hétfő 12:14-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 9., hétfő 12:06

Azért remekül szimbolizálja a jelenlegi rózsás helyzetet, hogy ha egy fiatal tanárember tanácsot kér a hogyan továbbról, akkor vagy pályamódosítás, vagy külföld a tanács, de persze elvárjuk, hogy a gyerekünk megfelelő oktatásban részesüljön. :lol:

R24: Ericco-s Balatonos témához: a lényeg nem a Balatoni vendéglátó ipar, hanem, hogy ha valami kell ezeknek, akkor azt megveszik, általában áron alul, ha eladó, ha nem.
Az meg, hogy soha semmi sem fog változni, mindig is így volt és így is lesz a legjobb propaganda szöveg, amit hatalmon lévő valaha kitalált. Ezek változtatására kínáltak alternatívát (pl.: európai ügyészség), de nem kellett. Most majd nézhetjük tovább, hogy az adónk, a TB-nk, meg a nyugdíjalapunk megy a zsebekbe.

hehe: lehet, hogy én vagyok rosszul informált, de keleten ez nem igaz. Az egyszeri melós baszhatja. Egyszerűsítettel bejelentve (már ha bejelentve) kapsz 5-6 max 7 ezret egy napra lehetsz te akármilyen megbízható, jómunkásember. És miért van hiány? 1: Mert inkább elmennek 80 ezerért az árokparton ücsörögni, mint a duplájáért melózni egész nap az 50 fokban. 2: mert egyszerűen nincs szakmunkás utánpótlás. A szakmunka teljesen le lett züllesztve, szakmunkás iskolába nem jár csak az alja. Úgy kap érettségit egy fiatal kőműves, hogy szinte számolni alig tud.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. április 9., hétfő 12:01

H.E.H.E. írta:
9RoNaLdO9 írta:Borsodban fizikai melós kezdő fizuja nettóban 120. Igen, 8 órában, nappalosként, túlórák nélkül. Ráadásul ez a fantasztikus 20 %-os bért emelünk lidl logisztikai központja.
messze nem vagyok mindentudó és okoskodni sem akarok, de akkora hiány van jó szakmunkásból idehaza, hogy beszarsz.
nyilván mindenki ausztriában meg németeknél akar dolgozni sokezer eurokért, de a nettó 120nak sokszorosát meg lehet keresni ha bizonyítja az ember, hogy nem egy megbízhatatlan link balfasz, mondjuk hazai építkezéseken, felújításokon.
pár év alatt megfelelő szakember mellett nagyon sok szakmát ki lehet tanulni, utána nyithat az ember saját bizniszt. mert azt garantálom, hogy mindenütt megfizetik a jó, igényes, minőségi munkát végző megbízható szakembereket.
nem értem miért kellene megmaradni a sima fizikai melós szinten, viszont ha ez az ambíció, akkor ne is várjatok semmilyen kormánytól ti kacsalábon forgó palotát m6-os bömbivel.
De szerinted a borsodi fizikai melós van azon a tudatszinten hogy ezt felfogja? És ha ő is így fogja fel és nem végzi el azt a munkát akkor ki fogja?
Mondjuk nekem nem az ő fizetésükkel van a bajom és továbbra is komolyabb a baj a béreknél, de úgy látom a topic felült erre a vonatra :)

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 12:01

csababarca írta:
H.E.H.E. írta:
elmondom hogy vélekedek a tanárokról: vannak munkák, amiket sokkal jobban meg kellene fizetni. a tanár egy köztük. sokra tartom a tanárokat. a jó tanárokat.
de ha tudod jó előre, hogy márpedig nincs és nem is nagyon lesz jól megfizetve a pálya, akkor ne menj tanárnak. (aztán amikor majd elfogynak a tanárok, mint ahogy már most az orvosok is, akkor a kormány kényszerpályára kerül)
ha elhivatott vagy és imádod, amit csinálsz, akkor viszont sztem meg lehet találni a módját, hogy megélj belőle és boldoggá tegyen.

ja nem pályaváltoztatásról, hanem módosításról beszéltem, nyilván nem akarja az ember kibaszni a kukába, amit kemény munkával megszerzett az évek során.
korrekt.

sejtettem előre, hogy ez lesz, bár reménykedtem, hogy mire végzek javul a helyzet, és azért javult is némelyest.

elhivatott vagyok és szeretm csinálni, és nem is érzem úgy, hogy elveszett lenne az életem.
csak ez a fizu kb pont arra elég, hogy otthon éljek. nem tudok mozdulni.
5 évig éltem albérletben, nem akarok újra.
kidobott pénz.
módosítás, hát még olyan opció van, hogy valami oktatási hivatalba, tankerületbe menjek dolgozni. de szeretek tanítani, ezért amíg van bennem motiváció, ezt csinálnám. ha érzem hogy elfogyott, akkor nem maradnék az oktatásban, mert csak több kárt okoznék a motiválatlansággal, mint hasznot a diákoknak.

mindegy, csak érdekelt a vélemény, hogy mihez kezdjek.
sok csoporttársam akikkel együtt végeztünk jó helyzetben volt, még egyetem alatt megkapta a 30 milliós zuglói, vagy 5. kerületi lakást, aztán jóidő.
szüleimnek erre nem telik, még 20 milliósra se valami külkerületben.
sokan vannak így, nem sok embernek csöppen ki a szájából egy 80-100 négyzetméteres zuglói ház vagy belvárosi, neadjisten budai lakás, csak hogy elkezdje a kisfia az önálló életét.
egyáltalán nem szégyen az, hogy emiatt sokan kimennek pár évre, mert az is biztos, hogy 5-8-10 év alatt simán összejön a fasza lakásra/házra való, jgy teremteni vagyont külföldről, aztán lehet hazaköltözni.
de ez megint olyan dolog, hogy ez teljesen kormánytól független
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 11:57

H.E.H.E. írta:
elmondom hogy vélekedek a tanárokról: vannak munkák, amiket sokkal jobban meg kellene fizetni. a tanár egy köztük. sokra tartom a tanárokat. a jó tanárokat.
de ha tudod jó előre, hogy márpedig nincs és nem is nagyon lesz jól megfizetve a pálya, akkor ne menj tanárnak. (aztán amikor majd elfogynak a tanárok, mint ahogy már most az orvosok is, akkor a kormány kényszerpályára kerül)
ha elhivatott vagy és imádod, amit csinálsz, akkor viszont sztem meg lehet találni a módját, hogy megélj belőle és boldoggá tegyen.

ja nem pályaváltoztatásról, hanem módosításról beszéltem, nyilván nem akarja az ember kibaszni a kukába, amit kemény munkával megszerzett az évek során.
korrekt.

sejtettem előre, hogy ez lesz, bár reménykedtem, hogy mire végzek javul a helyzet, és azért javult is némelyest.

elhivatott vagyok és szeretm csinálni, és nem is érzem úgy, hogy elveszett lenne az életem.
csak ez a fizu kb pont arra elég, hogy otthon éljek. nem tudok mozdulni.
5 évig éltem albérletben, nem akarok újra.
kidobott pénz.
módosítás, hát még olyan opció van, hogy valami oktatási hivatalba, tankerületbe menjek dolgozni. de szeretek tanítani, ezért amíg van bennem motiváció, ezt csinálnám. ha érzem hogy elfogyott, akkor nem maradnék az oktatásban, mert csak több kárt okoznék a motiválatlansággal, mint hasznot a diákoknak.

mindegy, csak érdekelt a vélemény, hogy mihez kezdjek.
sok csoporttársam akikkel együtt végeztünk jó helyzetben volt, még egyetem alatt megkapta a 30 milliós zuglói, vagy 5. kerületi lakást, aztán jóidő.
szüleimnek erre nem telik, még 20 milliósra se valami külkerületben.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 11:54

9RoNaLdO9 írta:Borsodban fizikai melós kezdő fizuja nettóban 120. Igen, 8 órában, nappalosként, túlórák nélkül. Ráadásul ez a fantasztikus 20 %-os bért emelünk lidl logisztikai központja.
messze nem vagyok mindentudó és okoskodni sem akarok, de akkora hiány van jó szakmunkásból idehaza, hogy beszarsz.
nyilván mindenki ausztriában meg németeknél akar dolgozni sokezer eurokért, de a nettó 120nak sokszorosát meg lehet keresni ha bizonyítja az ember, hogy nem egy megbízhatatlan link balfasz, mondjuk hazai építkezéseken, felújításokon.
pár év alatt megfelelő szakember mellett nagyon sok szakmát ki lehet tanulni, utána nyithat az ember saját bizniszt. mert azt garantálom, hogy mindenütt megfizetik a jó, igényes, minőségi munkát végző megbízható szakembereket.
nem értem miért kellene megmaradni a sima fizikai melós szinten, viszont ha ez az ambíció, akkor ne is várjatok semmilyen kormánytól ti kacsalábon forgó palotát m6-os bömbivel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. április 9., hétfő 11:57-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. április 9., hétfő 11:52

Tanulságként annyi, hogy azt hittem a Gáborok és Emőkék köztünk élnek. De sajnos rá kellett jönnöm, hogy mi élünk Gáborok és Emőkék között.

9RoNaLdO9
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. december 18., szerda 19:50
Kedvenc játékosaid: Raúl, Morientes, Iker, Ramos, Khedira
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 9RoNaLdO9 » 2018. április 9., hétfő 11:47

Borsodban fizikai melós kezdő fizuja nettóban 120. Igen, 8 órában, nappalosként, túlórák nélkül. Ráadásul ez a fantasztikus 20 %-os bért emelünk lidl logisztikai központja.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 11:39

Engem nem bántasz meg, sejtem mit akarsz mondani, és ez is elmond sokat az ország mentális állapotáról, hogy így vélekednek rólunk.
nem sejted :D

elmondom hogy vélekedek a tanárokról: vannak munkák, amiket sokkal jobban meg kellene fizetni. a tanár egy köztük. sokra tartom a tanárokat. a jó tanárokat.
de ha tudod jó előre, hogy márpedig nincs és nem is nagyon lesz jól megfizetve a pálya, akkor ne menj tanárnak. (aztán amikor majd elfogynak a tanárok, mint ahogy már most az orvosok is, akkor a kormány kényszerpályára kerül)
ha elhivatott vagy és imádod, amit csinálsz, akkor viszont sztem meg lehet találni a módját, hogy megélj belőle és boldoggá tegyen.

ja nem pályaváltoztatásról, hanem módosításról beszéltem, nyilván nem akarja az ember kibaszni a kukába, amit kemény munkával megszerzett az évek során.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 11:34

Andrew Dawn írta:
csababarca írta: és legyen gazdag. :D
Ha ketten osztjátok a lakást, rezsit, akkor már mindjárt nem is annyira megfizethetetlen Budapest sem. A tanári szakma meg sajnos szar, nekem is lenne lehetőségem azzal foglalkozni, de egyszerüen nem éri meg. Valahol a kétkezi gyári munkás megkapja a nettó 200-at, napi 8-10 munkaórában.
Autóiparban, 2 hétvégén túlórázva. Kicsit magasabb pozikban 240-eket is el lehet tenni, aztán még érettségid se kell, hogy legyen.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 11:34

H.E.H.E. írta: nem akarok személyeskedni, nem ismerem a helyzeted.
ha tudsz vmilyen idegen nyelvet, akkor a megtakarított pénz bőven elég arra, hogy külföldön mondjuk kezdésnek egy általános iskolában elkezdj tanítani.
idehaza megfordulna a fejemben a pályamódosítás.
nyilván maradhatsz is a jelenleginél, én csak azt mondom amit én tennék.

teljesen tisztában vagyok vele, hogy kurva nehéz a tanároknak, egészségügyben dolgozóknak, de... (és itt inkább újra nem akarok személyeskedni vagy megbántani senkit, felesleges szócséplésnek tartanám)
hát gondolkoztam már ezen is. hogy külföldön tanítsak.
vagy ami opció, alapítványi iskolába bekerülés, ott jobban fizetnek sokkal.

Pályamódosítás nem opció, nem véletlen lettem tanár.

Engem nem bántasz meg, sejtem mit akarsz mondani, és ez is elmond sokat az ország mentális állapotáról, hogy így vélekednek rólunk.
Sajnálatos.

Persze itt annyit ér az ember amennyi pénze van, meg hogy milyen öltönyös kamumunkája van (pénzügyi tanácsadó... :lol: ), de ennek nem így kellene lennie.

Teljesen elveszett nem vagyok amúgy, meg fogom találni a boldogulásomat, ha kell extra melókkal, nekem nem probléma, szeretek dolgozni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2018. április 9., hétfő 11:31

csababarca írta:
Babinho írta: Legyen barátnőd :mrgreen:
és legyen gazdag. :D
Ha ketten osztjátok a lakást, rezsit, akkor már mindjárt nem is annyira megfizethetetlen Budapest sem. A tanári szakma meg sajnos szar, nekem is lenne lehetőségem azzal foglalkozni, de egyszerüen nem éri meg. Valahol a kétkezi gyári munkás megkapja a nettó 200-at, napi 8-10 munkaórában.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég