OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 13:10

En pl. cashoutolni akartam az ingatlant, ahol lakunk, es ugy eladni, hogy azt visszaberlem, ha mar "plafonon" vannak az arak. De nem ment at a szuron :lol: pont a regi felfogas miatt.

Nyilvan utana vettem volna masikat, varva arra, hogy kicsit megzuhan a piac, es a befolyt penzbol ujabbat/szebbet/nagyobbat vegyek.
Csak ha ott volt a mi van, ha ez nem tortenik meg, bblablabla, amiben van igazsag persze. Szoval nem is nagyon eroltettem kesobb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 8., szerda 13:07

rikko írta:
hehetheoriginal írta: Ez a rendszervaltas elottrol indul sztem, az eletszinvonal,eletminoseg, hogy muszaj birtokolni valamit, mert amit nem birtokolsz az nem a tied, az nem lehet jo.

Nyugaton rengeteg csalad el egész eletukben alberletben, nincsenek helyhez kotve, ahogy az elet, a lehetosegek jonnek, nem felnek koltozni, ugyanez a lízingelt autoval.
Ruhak meg altalaban azert markasak pl, mert siman megengedhetik maguknak, de extra oromet nem ezzel szereznek altalaban.
Vagy nulla euro belépővel, havi 40-50 euroert full korlatlan csomag, legujabb telefon, mert ugye nem minden orszagban szivjak ki a cegek a lakossagot az utolso csepp verig.

Csak az elmúlt 1-2 evtizedben valt ugymond normalissa nalunk, hogy nyaron nyaral, telen siel a csalad, elotte gyakran evekig nem jutott el sehova sok csalad, max belfoldon valahova.

A ruha, cipo, legujabb kütyü kenyszervasarlasa egy potlek, egy melyebb, nagyobb problemat sejtet, es rendkivul sokan csinaljak sajnos.
A kedvencem mikor sir valaki hogy nincs mar penze semmire, de a listan amit a honapban elvert cipore ruhara fodraszra kezmuvesszappanra, itt egy 5000 huf starbucks, ott egy 4000huf kavezo, meg minden fiszfasz dologra, akkor az mar nem adja....
Részben egyetértek veled. Azonban azt is tedd hozzá, hogy nem azért nincs saját kecó külföldön, mert nem akar. Hanem azért, mert pl a bajoroknál falun 300nm telek + 100nm ház 400k eurónál kezdődik és akkor még nem költöttél semmit a felújításra.
Épp most vagyunk az asszonnyal abban a periódusban, hogy házakat nézünk mert legkésőbb jövőre már nem bérelni szeretnénk. Így egész jól átlátom, hogy a nagy helyzet. Újat építeni kb mission impossible külföldiként. Az egy milka kb.
Így nem kell csodálkozni, hogy egész életében bérel valaki.


Utazás részét adom. Egy átlag német évente 2* tuti megy v.hova két hétre. Teló, autó , stb adott kb.

Felfogás beli különbség a hatalmas. Illetve azert az sem mindegy, hogy mennyivel tömik ki a zsebed havi szinten.
Ez igaz, en ugy ertettem, hogy helyi lakoskent, aki generaciok ota ott el, nativ holland pl szazevek ota a csalad, es ok megse azt valasztjak, hogy havi 3-4-5000 euroert fizetnek valami hitelt, hanem kicsit kevesebbert berelnek valamit inkabb.
Megtehetnek, van annyi felhalmozott vagyon a generaciok ota, de a felfogasuk mas, mert pl fater ha kap egy ajanlatot usabol vagy ujzelandrol (telco iparag, ismerosok pl, nem egyszer megtortent) akkor szolnak egy koltozteto cegnek, akik az egesz pakkot, butort mindent becsomagoljak es elrepitik az uticelba, konnyen költöznek, nem all a penz kihasznalatlanul az ingatlanban.
Persze van az a szint is, hogy van nem egy sajat ingatlan, es az uj munkahelyen is a ceg fizeti a lakhatast. De oda mar nem a balfasz nimand kategoria jut el.

Amugy ha nem egyedul van az ember, akkor kulfoldikent is kap az ember hitelt ingatlanra, uj lakasra, hazra, teny, hogy 400-500ezernel kezdodnek, de rengetegen megoldjak megis, 20 evre havi fix hitel, es akkor van sajat ingatlan, vagyon.
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 8., szerda 12:54

rikko írta:


Utazás részét adom. Egy átlag német évente 2* tuti megy v.hova két hétre. Teló, autó , stb adott kb.

Felfogás beli különbség a hatalmas. Illetve azert az sem mindegy, hogy mennyivel tömik ki a zsebed havi szinten.
Azt azert erdemes figyelembe venni, hogy itt a munkakultura is teljesen mas. Egy ceg sem nez jo szemmel, nem hogy egy 2 hetes szabadsagot, hanem 2-t (es akkor az egy havirol szot sem ejtek). Ehhez hozza is szokott a nep, es nem veszik ki a szabadsagokat. Ilyen-olyan okokbol de a vegeredmeny hasonlo, mint az USA-ban.
Amikor nemet partnerrel dolgoztam, ott megszokott volt hogy x augusztusban vegig szabadsagon van, y meg juliusban. Nekem meg itthon az 1 hetemet is csusztatni kellett, mert fontos a projekt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 12:54

Ahogy nmate is irta, nem csak a kethetes tengerparti nyaralas letezik.
Hanem a 10km-re levo dombsagban egy seta vagy bicajtura vagy egy belfoldi erdoben valo egy napos keverges, ahol egy csörgedezo pataknak is nagyon tudsz orulni.

Ebbol van rengeteg, de itt jon kepbe a facebook, az insta, meg a celebek szar vilaga, hogy ez mar nem is tekintheto utazasnak, csak az, ha a Maldivrol posztolsz. Na, hat az ilyen lelki szegenyeket en is lehanynam hehe modjara.

Vagy nulla euro belépővel, havi 40-50 euroert full korlatlan csomag, legujabb telefon, mert ugye nem minden orszagban szivjak ki a cegek a lakossagot az utolso csepp verig.
Ehhez annyit tennek hozza, hogy megneztem osztrakoknal ezt a konstruckiot, osszehasonlitva az otthoni lehetosegemmel, es a 24 havi huseg utan szinte forintra ugyanaz jott ki. Biztos van mas eset is, de ez a szemlyes tapasztalatom tavalyrol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. február 8., szerda 12:30

hehetheoriginal írta: Ez a rendszervaltas elottrol indul sztem, az eletszinvonal,eletminoseg, hogy muszaj birtokolni valamit, mert amit nem birtokolsz az nem a tied, az nem lehet jo.

Nyugaton rengeteg csalad el egész eletukben alberletben, nincsenek helyhez kotve, ahogy az elet, a lehetosegek jonnek, nem felnek koltozni, ugyanez a lízingelt autoval.
Ruhak meg altalaban azert markasak pl, mert siman megengedhetik maguknak, de extra oromet nem ezzel szereznek altalaban.
Vagy nulla euro belépővel, havi 40-50 euroert full korlatlan csomag, legujabb telefon, mert ugye nem minden orszagban szivjak ki a cegek a lakossagot az utolso csepp verig.

Csak az elmúlt 1-2 evtizedben valt ugymond normalissa nalunk, hogy nyaron nyaral, telen siel a csalad, elotte gyakran evekig nem jutott el sehova sok csalad, max belfoldon valahova.

A ruha, cipo, legujabb kütyü kenyszervasarlasa egy potlek, egy melyebb, nagyobb problemat sejtet, es rendkivul sokan csinaljak sajnos.
A kedvencem mikor sir valaki hogy nincs mar penze semmire, de a listan amit a honapban elvert cipore ruhara fodraszra kezmuvesszappanra, itt egy 5000 huf starbucks, ott egy 4000huf kavezo, meg minden fiszfasz dologra, akkor az mar nem adja....
Részben egyetértek veled. Azonban azt is tedd hozzá, hogy nem azért nincs saját kecó külföldön, mert nem akar. Hanem azért, mert pl a bajoroknál falun 300nm telek + 100nm ház 400k eurónál kezdődik és akkor még nem költöttél semmit a felújításra.
Épp most vagyunk az asszonnyal abban a periódusban, hogy házakat nézünk mert legkésőbb jövőre már nem bérelni szeretnénk. Így egész jól átlátom, hogy a nagy helyzet. Újat építeni kb mission impossible külföldiként. Az egy milka kb.
Így nem kell csodálkozni, hogy egész életében bérel valaki.


Utazás részét adom. Egy átlag német évente 2* tuti megy v.hova két hétre. Teló, autó , stb adott kb.

Felfogás beli különbség a hatalmas. Illetve azert az sem mindegy, hogy mennyivel tömik ki a zsebed havi szinten.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 8., szerda 12:21

Ez a rendszervaltas elottrol indul sztem, az eletszinvonal,eletminoseg, hogy muszaj birtokolni valamit, mert amit nem birtokolsz az nem a tied, az nem lehet jo.

Nyugaton rengeteg csalad el egész eletukben alberletben, nincsenek helyhez kotve, ahogy az elet, a lehetosegek jonnek, nem felnek koltozni, ugyanez a lízingelt autoval.
Ruhak meg altalaban azert markasak pl, mert siman megengedhetik maguknak, de extra oromet nem ezzel szereznek altalaban.
Vagy nulla euro belépővel, havi 40-50 euroert full korlatlan csomag, legujabb telefon, mert ugye nem minden orszagban szivjak ki a cegek a lakossagot az utolso csepp verig.

Csak az elmúlt 1-2 evtizedben valt ugymond normalissa nalunk, hogy nyaron nyaral, telen siel a csalad, elotte gyakran evekig nem jutott el sehova sok csalad, max belfoldon valahova.

A ruha, cipo, legujabb kütyü kenyszervasarlasa egy potlek, egy melyebb, nagyobb problemat sejtet, es rendkivul sokan csinaljak sajnos.
A kedvencem mikor sir valaki hogy nincs mar penze semmire, de a listan amit a honapban elvert cipore ruhara fodraszra kezmuvesszappanra, itt egy 5000 huf starbucks, ott egy 4000huf kavezo, meg minden fiszfasz dologra, akkor az mar nem adja....
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. február 8., szerda 12:13

Marky írta: Egyebkent az egy erdekes tema, hogy a magyar emberek nagy resze szinte soha nem utazik, vagy nyaral, pedig szeretne, de a targyakat gyujtogeti... :roll:
Low effort, instant reward.

Utazásnál amúgy nem kell nagy dolgokra gondolni, itthon, vagy a közelben is vannak gyönyörű helyek és bőven lehet olyan élményeket gyűjteni, amiket évekkel később is emlegetünk. Egy-egy szar napon a Photos app csak feldob képeket erről, vagy ránézek a falra ahova a legjobbakat kirakom és máris jobban tudok lenni picit.

Legjobb emlékeim közé tartozik pl. hosszú hétvégén Zemplénben túrázás, sehol semmi nincs nyitva, smack levesekkel és előre csomagolt szendvicsekkel jártuk be, de szinte bármelyik faluban bekiabálsz a helyi Julcsi nénihez és kapsz potom pénzért 6 tojást meg 2 paradicsomot. :mrgreen:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. február 8., szerda 12:01

Egy jobb utazas akar evekkel kesobb is kellemes elmeny lehet, ha visszagondolunk ra, vagy megnezzuk a fotokat. Azok a pillanatok azok, amikor azt erzem, hogy megeri dolgozni, kuzdeni a mindennapokban. Amikor este 9-kor meg az agyalagyult indiai contractoroknak kell 4x elmondani ugyanazt, vagy mas okorsege miatt nekem kell behozni a 2 hetes lemaradast 3 nap alatt, akkor kell valami, amit varhatok es karpotolni fog a stresszert.

Az a baj, hogy vagy idom, vagy penzem nincs 3-4 havonta beiktatni egy utazast :) Ilyenkor johet az aprobb endorfin adagolasok egy-egy targyi jutalommal.

Egyebkent az egy erdekes tema, hogy a magyar emberek nagy resze szinte soha nem utazik, vagy nyaral, pedig szeretne, de a targyakat gyujtogeti... :roll:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 8., szerda 11:23

zoli0415 írta:
hehetheoriginal írta:
Therealst22zolika :smile:
Kételkedsz? 😀
Nem :smile:

Utazast a normális ember nem egyedul csinalja, onnantol meg messze nem csak feluleti kezeles, hanem az egyik legfontosabb dolog az eletben, hogy a szeretteiddel toltesz el hasznos idot es szereztek kozos uj elmenyeket.
Ha mar több idot van az ember a munkatarsakkal, mint a csaladdal....
thereisonly1ronaldo

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. február 8., szerda 11:14

Remy írta: Utazasban az a legjobb, hogy csak meg ehesebb lesz tole az ember. Plusz egy kis depresszio miutan hazajott az ember. :D
Ja hát persze, erre rá lehet kattanni, folyton nézni az olcsóbb repjegyeket, akciókat, kipipálni országokat..hogy aztán hazagyere és beülj a laptop elé 1000 olvasatlan emaillel. :mrgreen:
Nem illik.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. február 8., szerda 11:01

hehetheoriginal írta:
zoli0415 írta:

Naponta vezetek 6-700 kilométert és bármilyen hihetetlennek hangzik már csak belföldön, viszont 8 évig külföldre is jártam rendszeresen, 16 ország több mint 600 városában megfordultam a kormányt tekergetve.
Therealst22zolika :smile:
Kételkedsz? 😀

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. február 8., szerda 11:01

Utazasban az a legjobb, hogy csak meg ehesebb lesz tole az ember. Plusz egy kis depresszio miutan hazajott az ember. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 8., szerda 10:55

Az hogy ‘neked’ mi a jó, nem jelenti azt hogy ‘mindenkinek’ mi a jó. Ismerek olyat, nem is egyet, akinek igen, sokkal nagyobb öröm egy jó telefon. Most ettõl õ nem lesz kisebb ember a szememben.

A mental healthcare szerintem fontos téma és érdekes felvetés, mert szerintem pont az utazás a legnagyobb ‘tüneti kezelés’. Nem oldod meg a hétköznapot problémáid, csak egy idõre nem foglalkozol velük. Az állás, család, hobbi háromszöget kell rendbe tenni és nem utazgatással vagy vásárlással pillanatnyi boldogság injekciókat nyomni magadba.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 8., szerda 10:54

akkor odacsapok, mindketto, az elmeny es a kacatok, targyak is fontosak, hat nehogy mar masnak legyen (utazas, telefon, laptop, kirandulas, wellness, auto, stb) nekem meg ne :mrgreen:

nem jön hehe es puhak vagyunk, hanem egyszeruen csak emberek :roll: :mrgreen:
Mo-n amugy mai napig le van szarva a mental health (altalaban csak az elso szoig jutnak a munkahelyeken :lol: ), bar mar lattam munkavedelmi kerdoivben ilyen temakört, de senki se veszi komolyan.
aztan az eredmeny, hogy megkapod ezeket a roncs felzombi agybeteg bolond szavazokat.

en pl nem egyszer gondolkodtam el rajta, hogy mivel a kamiont a btk bünteti, elmegyek egymagam fel evre pl vmi kanadai erdobe favagonak, jot tesz az egeszsegnek, edzesnek se utolso, kitisztitsa :D az orrot meg az elmet.
aztan lehet olyan dozist kapok, hogy teljesen megvaltozik a felfogasom, es mas dolgok lesznek fontosak, vagy ujult erovel terek vissza a szarlapatolasba.

ezek a kenyszervasarlasok, hogy megajandekozom magam, mert megerdemlem, vagy hogy erezzem, hogy elek par percig, nem megoldasok semmire, plane nem hosszutavon.
az fb, insta, mind hibas ebben, de az ember nem hibaztathat mindig minden egyes szarert mast.
thereisonly1ronaldo

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. február 8., szerda 10:43

Az élmény mellett szól nálam pl az is, hogy az segít igazán kiszakadni a mókuskeréktől. Ez is változó, de ha pl belföldön vagyok, akkor nem tudok elszakadni a melótól teljesen, kattogok rajta folyamatosan, ott a céges teló, jó felveszem stb. És persze puhulunk mindjárt jön hehe, de azért a mental health care létező dolog, azon meg nem segít vagy csak tüneti kezelés ha veszel egy újabb cipőt vagy hazamész nézni a 160 centis tévédet. Nálam itt pl csak a külföldi trip játszik, na akkor nem viszek semmit, hagyjanak békén, tudom resetelni az agyam és utána kb 2 hétig minden szép és jó. :mrgreen:

Vezetés kapcsán meg ugyanaz mint Máté csak nekem Ford Mondeo van, amire kell tökéletes bár már kicsit öreg meg jönnek a szokásos problémák, de felesleges teljesen ehhez a főleg Budapesthez kötött élethez valami újabb/jobb.
Nem illik.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. február 8., szerda 10:17

Én a cipőtől vagyok ki. Amikor a 20 pár mellé (amiből nem hord kb csak vagy 4-et) kell még egy 21. Télleg ettől érzi jól magát?

nokedli
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2022. augusztus 31., szerda 11:02
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nokedli » 2023. február 8., szerda 9:49

Én élmény párti vagyok. 2 iphone árából majdnem bárhová el lehet utazni,Európában meg bárhová. 1 hetes élményem még akkor is meglesz,amikor 1 év elteltével már a másik iphone-ért csorog az ember nyála és amit megéltem,még csak el sem romlik. Szóval +1 az élményekre.
Nyilvan egy arany ekszer, vagy egy megfelelo ora nem kerdes, hogy ertekallo
És erre ugyanúgy vágyik az ember és ugyanúgy örül neki,ha megvan mondjuk 2 éve? Vagy csak akkor erős a vágy,amikor nincs a birtokodban? Fel lehet venni ugyanazzal az örömmel az aranyláncot 130. alkalommal is?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 8:43

kiserik írta: Már többször írtam, nekünk feleségemmel simán összejön az évi 40k km. Nincs napi ingázás, de mindentől messze lakunk. Nagyváros 40km, anyós 200km, BP 220km. Szerencsére mostmár szinte csak autópályán, ami autopilottal még pihentető is :mrgreen:
Halfkey írta:

A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?
Emellett gazdaságilag is jobban megéri egy tárgy birtoklása, aminek marad értéke, mint egy élményé, amivel csak a lélek gazdagodik. És itt akkor már be is gyűrűzik, hogy ebben a materiális világban melyik a fontosabb, a test vagy a lélek. Minden embernek más a fontos. Én itt is azt vallom, hogy meg kell találni az arany középutat. Persze én sem díjazom a női gyűjtögető életmódot és azt, hogy csak ezért kell valami, mert a másiknak is...
Nyilvan egy arany ekszer, vagy egy megfelelo ora nem kerdes, hogy ertekallo, de rengeteg olyan termek van, ami szinte azonnal elertektelenedik, ahogy megvetted. Mert se nem kuloneges, se nem egyedi. Nyilvan el tudod adni aproert, masodkezbol. Vagy csak ugy tartja az erteket, ha folyamatosan koltesz ra, lasd auto.

Az elmeny soran nem csak a lelek gazdagodhat, hanem a tudasod, kapcsolataid, motivaciod, eletcelod, prioritasok, amelyek mind kihatassal vannak a tovabbi eletedre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5829
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. február 8., szerda 8:28

Már többször írtam, nekünk feleségemmel simán összejön az évi 40k km. Nincs napi ingázás, de mindentől messze lakunk. Nagyváros 40km, anyós 200km, BP 220km. Szerencsére mostmár szinte csak autópályán, ami autopilottal még pihentető is :mrgreen:
Halfkey írta:
Elmenyre szeretek es koltok is, sokat. Abban hiszek.
A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?
Emellett gazdaságilag is jobban megéri egy tárgy birtoklása, aminek marad értéke, mint egy élményé, amivel csak a lélek gazdagodik. És itt akkor már be is gyűrűzik, hogy ebben a materiális világban melyik a fontosabb, a test vagy a lélek. Minden embernek más a fontos. Én itt is azt vallom, hogy meg kell találni az arany középutat. Persze én sem díjazom a női gyűjtögető életmódot és azt, hogy csak ezért kell valami, mert a másiknak is...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 8:04

Halfkey írta:
BlancoMark írta:
Oke csak nezzuk szigoruan neurologiai szempontbol. Mi stimulalja jobban az agyadat, egy trip vagy egy ora birtoklasa? :D
Azert ezt ne nevezzuk mar szubjektiv kulonbsegnek konyorgom.
Már miért ne lenne szubjektív különbség az hogy mikor épp élvezni akarsz valamit, akkor épp az kell hogy stimulálja valami az agyad? És ha valaki nem akarja stimulálni?
Értem az érveket és el is fogadom. Itt jön képbe az, hogy ismerem és tudom miért akarja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 101 regisztrált és 0 vendég