OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. október 28., szombat 9:00

mexikorol en is hallottam, hogy azert hebe hoba ket koktel meg hajokirandulas kozott abba is bele lehet futni, hogy szitava lovik egymast a platorol nehanyan, aztan minden megy tovabb.
mondjuk eleg egyedi special effekt az fix.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 28., szombat 8:57

Eleg lenne vhol tekilat kavargatni, meghuzni magad, nem kell ott illegalba a rovid elet, vagy olaszban tesztat gyurni, mindegy az, de valoban a kobanyai lepusztult miliő meg a maguk ele bamulo fullmegkeseredett emberek egy ilyen utan depresszioba tesznek :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. október 28., szombat 8:53

Na, ha már Mexikóról is kérdezett a kolléga, s pont az onnan hozott Kukulkán fejes kanalammal kavargatom a reggeli kávém írok pár szót :D

21 decemberében voltunk asszonnyal Mehikóban nászúton, yucatánon 2 hetet. Erről a részéről tudok nyilatkozni, maja riviéra, de túristák 90%-a idemegy, ez az ország leggazdagabb régiója, Cancun × Playa del Carmen × Tulum mint fő csapásirány. Mindhárom városban voltunk, meg nagyjából bejártuk a félszigetet, 2 hét picsafüst volt sajnos annyi minden látnivaló van arra, olyan természeti adottságokkal, hogy beszarsz. 1 hónap kellett volna.

Vízeik nem felszínen folynak leginkább hanem föld alatt, úgyhogy kurvasok gyönyörű barlang, un. Cenoték föld alatti tavacskákkal, megszámlálhatatlan aquapark, kaland-állatpark a dzsungelbe építve tengerpartra kiérve ahol búvárkodhatsz, óriásteknősökkel, delfinekkel úszhatsz. Tényleg mint egy dzsungeltúra, jaguárokkal, maja show-al, millió programmal. Egyben voltunk 1 napot, de csak ott el lettem volna egy hetet. (Asszem vmi 12 tematikus park van csak a maja riviérán)

Na meg az agaveültetvények. :D Baszki azok a tequilák... Szól az élő zene mindenhol, mariachi, minden sarkon áll José a gurulóskonyhájával, tengerparti bárok véget nem érően, laza mindenki a mának él. Legalábbis ez érződik. Már ha jó városban vagy. Cancun, a város speciel nekem nem tetszett, egy kamu műmájer hotelrengeteg, arra jó, hogy heveréssz az all inclusiveban és bámuld a meseszép kék tengerbe belevágódó halászó pelikánokat, és hát a mézes hetednek hódolj :D Mellesleg ilyen szép kék tengert Európában még nem láttam de ezen kívül semmi mexikó nincs Cancunban, ilyen élmény közelebb is van. Playa del Carmen viszont zseniális, karibi vibe, nyüzsgő bárrengeteg, színes forgatag, szűk utcácskák, felejthetetlen. Tulum hasonló, azt még megfűszerezi egy ilyen hippi feeling, rengeteg fesztivál van ott.

Negatívum, hogy Mexikóban még a yucatánon is éberen kell nyaralni, mert viszonylag romboló hangulatot kelthet egy kis leszámolás hébe-hóba. Mielött mentünk két héttel volt egy kis bandázás a tengerparton a mi hotelünktől pár kilométerre, fényes nappal lövöldöztek kicsit motorcsónakokból kiugrálva. Illetve 3 héttel elötte meg egy étteremben lőttek le egy német meg egy indiai túristát, de aggodalomra nem volt semmi ok mert nem direkt, csak két rivális banda kereszttűzébe kerültek véletlen... Mikor ezeket megtudtuk gondolkodóba estünk kellenek e ilyetén izgalmak nekünk, de hálisten mentünk, és életem élménye volt. Katonaság mondjuk szép számmal jelen volt a városokban, pont ezért mert a túrista ott szent, belőlük élnek, persze néha becsúszik egy-két gixer...

De kell a brifkó oda, mert amcsikra áraznak mindent, úgyhogy krvara lepusztultunk anyagilag, dehát egyszer megy az ember nászútra jóesetben.

A kiút krvaszar volt, 11 óra csak a Párizs - Cancun de megérte. Miután hazajöttünk a 35 fokos paradicsomból az 5 fokos ködös lófaszba, és kőbányán meghallod a buszsofőr kurva anyázását, ott elhatározod, hogy legközelebb inkább maradsz kinn és beállsz a kartellhez. Sajnos még nem sikerült elintézni.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 28., szombat 7:23

Halfkey írta: Lényeg hogy Korfutól tartsátok távol magatokat, ha felnőnek a kölykök én oda mennék nyuggerkedni.

Sokkal kedvezőbb az adózás mint nyomi olaszoknál vagy spanyoloknál :D
Adózni? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. október 28., szombat 7:06

ANDS írta:
Halfkey írta: …..penész, de olyan se hogy ha nem szellőztetsz akkor az lesz. Az egy hibás ingatlan akkor, szar a szigetelés.
Sajnos, pont akkor lehet penészesedés, ha jó az ingatlan, jó a szigetelés, de nem szellőztetnek eleget.
Kilélegzed a levegőt, párásodik tőle a szoba. Ha nem szellőztetsz, és le van szigetelve, jók a nyílászárók, akkor hol menne ki a pára?
Ezt lehet fokozni még virágokkal, meg ha szárítógép híján a szobában teregeted a mosott ruhát. Tele lesz a levegő párával, ami a falakon, a plafonon, a sarkoknál kicsapódik. Ha nem szellőztetsz, simán lehet a relatív páratartalom 70% felett. 50 % alatt kellene tartani, akkor nem jelenik meg penész a falakon.
Kell venni aldis páramentesítő gépet :)

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 28., szombat 1:23

Lényeg hogy Korfutól tartsátok távol magatokat, ha felnőnek a kölykök én oda mennék nyuggerkedni.

Sokkal kedvezőbb az adózás mint nyomi olaszoknál vagy spanyoloknál :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 27., péntek 22:21

megszólalt a szilicium völgy vagy hol vagyte :lol: :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1233
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2023. október 27., péntek 22:21

Ja, hogy valahol mar huvos az idojaras? Nalam egesz heten 30+ volt. Jovoheten se megy 28 ala. :'( :mrgreen:

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 27., péntek 21:37

hehetheoriginal írta: tátott szájjal nyitott torokkal :mrgreen:

de amugy rohadjmeg te vagy a hibas, most itt novemberben faszért hozod fel ezt a nyaralós témát csapjalakki teee :vivo: :vivo: :vivo:
:lol:
Egy hete jottunk vissza nyaralasbol,szerinted..
Majd beledoglottem ebbe a hetbe.
Pedig tegnap meg munkaszunetinap is volt.
Jovoheten szerdan is,plusz ket het mulva bl meccsre megyek szoval kivettem a csutortokot. Megis ugy erzem,hogy ez az ev kurva hosszu lesz meg. :lol: Probalom terelni a dolgokat. :lol:

Meg amugyis,most kell lefoglalni. Hatha olcsobb kicsivel. :kalapos:
De megfogtal most az olasz vonallal nagyon. Ez a hosszu repules ugyis kinyirna mexikoig..
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 27., péntek 21:18

tátott szájjal nyitott torokkal :mrgreen:

de amugy rohadjmeg te vagy a hibas, most itt novemberben faszért hozod fel ezt a nyaralós témát csapjalakki teee :vivo: :vivo: :vivo:
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 27., péntek 21:14

Pfu mi romaba fogtunk ki egy ilyen szallast. Borzalmas volt.
Az a mak hogy 4 napra mentunk es egesznap a varosba csaholtunk. Ott rajottem,hogy kicsit mashogy vannak a kategoriak. Tobbet kell olvashatni a velemenyeket.
Viszont mellette volt egy kis olasz pekseg..az a kave,az a prosciuttos ricottas szendvics,pisztacias tiramisu. :sziv: :sziv:

Az igazi vad italia romatol kezdodik lefele.
Milano,Bergamo kulturaltabb,viszont az a milio amirol beszelsz az delen van.
Szardinia,firenze meg calabria amit meg latnom kell mindenkepp.

En ezt a lakasos sztorit most tenerifen neztem nagyon,de 20 ev es leeg a sziget..

nyelv az jó és szép, pláne a köpet mindenféle ótvar semmiképpse hochdeutsch osztráknémet után azt hiszed bocelli énekel neked 0-24 :lol:
il bastardo :mrgreen:
Munkatarsam ezmiatt gyorsabban is beszel,kicsit olyan dallamosabban nemetul. Egybol levagod,hogy olasz. Mondta,hogy regen etteremben dolgozott,megszolalt es nyitott szajjal neztek ra a csajok. :lol:
Mondjuk nem tudom hol hallasz te hochdeutschot. Az kihalt itt mar. :lol:
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 27., péntek 21:09

Köszi :lol:
Andalúzia lesz ahol én élni fogok. Hacsak nem Remy is ott lesz :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 27., péntek 21:06

Van egy munkatarsam Calabriabol,sokat szokott meselni,mondta,hogy o is idejott penzt gyujteni,hogy ott tudjon egy hazat még venni amit ki tud adni egesz evben,aztan nem tervez mar tobbet igy dolgozni 8 orat naponta.
erről jut eszembe, régi álmom, hogy venni pár euroért ilyen történelmi olasz falucskában egy telket házzal, vannak ilyenek, hogy 1 euroért eladó, ha odaköltözöl - ott is kihalóban van a lakosság, mindenki megy város, mint a magyar falvakban -, aztán nagyjabol kipofozni és ott élni, csak egy üvegszálas net kell vhogy :mrgreen:
lehetséges, hogy öreg Swineherd kolléga vmi ilyesmit valositott meg, nem tudom :salute: :sziv: :-*
Mondjuk ez az olaszorszagi vezetes..
ja én azt nagyon éltem, pláne ez az überóvatos - és pont ezért veszélyes -, és gyöklassú, látomahogyelrepülazéletem, totymorgó, balfaszoskodó osztrák nyomorultak, ahogy vezetnek pl (a halálom édesfaszom bazmeg :vivo: :vivo: :vivo: :vivo: ), magyar stilus azért közelebb van az olaszhoz. nincs szarakodás, tempósan, jól vezetnek, nem kell aggódni miatta abszolut.

mondom lenn délen a 4 csillag az sokszor egy jó 3 csillag belföldön, de utana kell jarni, elolvasni velemenyeket, penészes e a klima miatt a szoba, mennyire tiszta, milyen a reggeli, ezek fontosak.

nyelv az jó és szép, pláne a köpet mindenféle ótvar semmiképpse hochdeutsch osztráknémet után azt hiszed bocelli énekel neked 0-24 :lol:
il bastardo :mrgreen:
Jöttem megölni a bulit. Utalom az olaszokat, lehúzó népség. Inkább nem megyek sehova, ha csak oda tudnék.
attól függ, nyilván hova. neked mondjuk látják a fejed, azonnalinstant rablást foganatositanak :mrgreen:
engem milánóban loptak meg 4 csillagos überhotelben, vhogy leneztek a kartyaadataimat, és leemeltek róla
de most szardiniarol beszelunk, ez teljesen más miliő, nem egy róma vagy milánó belváros.
Dolgozni is milyen jó velük. :kalapos: Még egy ilyen nemzetet. :lol:
nyilvan milyen munkakör....
volt olasz projektunk idén. egy álom. olyan szinten raktuk oda az EU-s követelményeket és határidőket, hogy spricceltek belgiumban a hq-ban a gyönyörtől. de ez a tanult, intelligens, menedzser, mérnök réteg, nem ugy mint nálad a tenyerestalpas kosz :kalapos:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hehetheoriginal 2023. október 27., péntek 21:09-kor.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. október 27., péntek 21:02

Realista24 írta: Jöttem megölni a bulit. Utalom az olaszokat, lehúzó népség. Inkább nem megyek sehova, ha csak oda tudnék.

Peace :kalapos:
Dolgozni is milyen jó velük. :kalapos: Még egy ilyen nemzetet. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 27., péntek 20:59

Jöttem megölni a bulit. Utalom az olaszokat, lehúzó népség. Inkább nem megyek sehova, ha csak oda tudnék.

Peace :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 27., péntek 20:54

hehetheoriginal írta:
miro. írta:

Egy uccso meg,szigetnek melyik reszen erdemesebb szallasokat nezni?
Itt is eszak-del bontas van,mint tenerifen?
Van valami kulonbseg,vagy itt nincsenek olyan szelsosegek,mint a kanari szigeteken? ( gondolok itt idojaras vagy termeszeti adottsagokra)
semmi, mindenhol lerohadsz, amig be nem mész a tengerbe. nyár van na mit mondjak dél olaszország, földközi tenger közepe :lol:
mi egy peugeot 106-ot (asszem) bereltunk, nyilvan csak ugy lehetett kisvarosban leparkolni, hogy kocc elol hátul, egymással támasztják ki az autokat leszarjak teljesen :lol: (gondolom egy ferrarival más a helyzet :lol: btw az tényleg nem mese, több esetben kisvárosokban mikor elment 1-2 lambo vagy ferrari majdhogynem felállva tapsolták meg kiabáltak az utcákon, hogy basszad neki, tapossad szépöcsém, carabinieri vagy rendőrbá vagy mi, az derűsen csacsogott a sofőrrel a piros lámpánál, aztán zöld lett, emberünk odalépett neki, rendőr csak mosolygott )
mi anno pár napot délen voltunk, pár napot északon, igazaból mindegy, gondolom vannak szar meg normalis szallasok is, mint mindenutt.
nézd meg bookingon mire van sok pozitiv, inkabb neznek jo 4 csillagost, gyakran az egy belkontinens 3 csillagnak szamit.
de ez mindenre igaz, nem csak ide nyilván. kibaszott közkedvelt nyaralohely, olaszokkal tele, ők meg tudják mi a fasza, nem bolondoznak balival megfaszomtudja costaricaval, bar azok is biztos jok, szardinia, szicilia nyáron tele vannak. sokan fogják a sátrat, aztán egész nyárra leköltöznek konkrétan a tengerparta, főznek mosnak, ott élnek, 20 méterre a viztol, de az is csak azért 20, hogy dagálykor ne mossa el őket a picsába. és beszelgetnek, játszanak, dugnak, gyereket nevelnek, kurvanagyokat kajálnak és buliznak, minden korosztály, szóval egyszeruen csak élnek, nem besavanyodva mint mi pl :lol:
amugy olaszorszag amugyis olyan ékszerdoboz, hogy egy élet is kevés felfedezni, szardinia a tipikus full relax tengerparti kikapcsolodas, amikor tényleg nyomd ki a picsába a telefonod meg a netet, laptopot eszedbe se jusson vinni...
jó sok szart összehordtam mindegy, feltöltödve, kipihenve ér haza az ember, és kurvára nem akar eljönni, vissza a posványba, a fosba, a sok nyomorult faszszopó "honfitárs" közé a savanyú hányásba, abból a közegből, ahol mindegy honnan jöttél, mindenki kurvajól érzi magát a másikkal este az éttermekben félig bebaszva, olasz, német, holland, spanyol, bolgár, román, magyar, lengyel, mindenki mindenkivel joban van, jobban érzed, hogy ember vagy, mint a saját hazádban :lol: :coffee: ez europa. kellenek ide a muszlimok bazmeg mindenképp, ebbe a kulturába, hogy felfogják az 500 év lemaradásukkal, hogy milyen szép is az evilági élet, és nem feltétlen állandoan a mindenki felrobbantására meg a másvilági életre kell készülni... :lol: :coffee:
szoval én ajánlom, de ugyanugy görögországot is - bizonyos részeit - vagy spanyolokat, tudnak élni kurvaanyjukat na, nagy ujdonsagot mondtam. :lol:

gondolom mexikó szinte pont ugyanilyen jó, ha épp nem vágják le a fejed a kartellek, de biztos szép az is :D
Megvan amirol beszelsz,sziciliaba januarban voltunk. Teljesen mas felfogasu emberek. Van egy munkatarsam Calabriabol,sokat szokott meselni,mondta,hogy o is idejott penzt gyujteni,hogy ott tudjon egy hazat még venni amit ki tud adni egesz evben,aztan nem tervez mar tobbet igy dolgozni 8 orat naponta. :lol:
Jol van akkor valojaban mindegy,hogy melyik resze.
Mondjuk ez az olaszorszagi vezetes..Ez az amire nem vagyom. :lol:
Viszont mi mindig ugy szoktunk,hogy ha 3-4 napra megyunk akkor 3 csillagos hotel eleg,ha igy 7-10 napra akkor 4-5 csillag.
Akkor nagyot dob egy extra hotel.
A kajak meg..egyszeruen imadom. A calabriai munkatarsam ismer egy itteni beszallitot aki hetente jar le olaszba cuccokert,aztan megadta a szamat,hogy ha valami kell mi is tudjunk vele hozatni. Olyan izesitesu tesztakat,szoszokat,sajtokat,proseccot szokott hozni hogy megorulsz. :sziv:
Meg a nyelv..szamomra a legszebb a vilagon. Regota tervezem,hogy elkezdem tanulni.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. október 27., péntek 20:46

realmadrid95 írta:
rashidm írta: Drága Madridom népe!

Egy albérletben mi számít rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használatnak? Volt egy beázás a wc-ben, és elázott a wc helyiség és kicsit az előszoba. Ezután penészesek lettek a falak, jónéhány helyen.

Ezt a főbérlő ki akarj fizettetni, mondván hogy nem szellőztettünk rendesen (ami félig meddig igaz, mert néha tényleg nem lett szellőztetve, amikor mostunk, de ez mondjuk 10-ből 2 eset). Szerintünk a penészedés az a csőtörés okozta víz miatt lehetett, amikor elázott a wc meg az előszoba. Az más kérdés, hogy nem csak ott lett penészes a fal egy része, hanem máshol is. De szerintünk ennyire lusták úgymond nem voltunk sose, hogy ekkora penész megjelenjen.

Hol lehet ennek utánajárni, hogy ez rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használatnak minősül-e?

Vegye fel a kapcsolatot a foberlo a kozos kepviselovel, mivel a biztosito allni fogja ezt is, ahogy a csotorest is.

Hetente van ket ilyen helyreallitasom, ezek igy zajlanak.
Anno volt itt biztosító, de lehet h ezt nem említette nekik vagy nem tudom, Messenger beszélgetés szerint írta anno hogy ezt is megemlíti, kérdés h tényleg mondta-e.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 27., péntek 20:08

miro. írta:
hehetheoriginal írta: Asszem 5 eve
Egy uccso meg,szigetnek melyik reszen erdemesebb szallasokat nezni?
Itt is eszak-del bontas van,mint tenerifen?
Van valami kulonbseg,vagy itt nincsenek olyan szelsosegek,mint a kanari szigeteken? ( gondolok itt idojaras vagy termeszeti adottsagokra)
semmi, mindenhol lerohadsz, amig be nem mész a tengerbe. nyár van na mit mondjak dél olaszország, földközi tenger közepe :lol:
mi egy peugeot 106-ot (asszem) bereltunk, nyilvan csak ugy lehetett kisvarosban leparkolni, hogy kocc elol hátul, egymással támasztják ki az autokat leszarjak teljesen :lol: (gondolom egy ferrarival más a helyzet :lol: btw az tényleg nem mese, több esetben kisvárosokban mikor elment 1-2 lambo vagy ferrari majdhogynem felállva tapsolták meg kiabáltak az utcákon, hogy basszad neki, tapossad szépöcsém, carabinieri vagy rendőrbá vagy mi, az derűsen csacsogott a sofőrrel a piros lámpánál, aztán zöld lett, emberünk odalépett neki, rendőr csak mosolygott )
mi anno pár napot délen voltunk, pár napot északon, igazaból mindegy, gondolom vannak szar meg normalis szallasok is, mint mindenutt.
nézd meg bookingon mire van sok pozitiv, inkabb neznek jo 4 csillagost, gyakran az egy belkontinens 3 csillagnak szamit.
de ez mindenre igaz, nem csak ide nyilván. kibaszott közkedvelt nyaralohely, olaszokkal tele, ők meg tudják mi a fasza, nem bolondoznak balival megfaszomtudja costaricaval, bar azok is biztos jok, szardinia, szicilia nyáron tele vannak. sokan fogják a sátrat, aztán egész nyárra leköltöznek konkrétan a tengerparta, főznek mosnak, ott élnek, 20 méterre a viztol, de az is csak azért 20, hogy dagálykor ne mossa el őket a picsába. és beszelgetnek, játszanak, dugnak, gyereket nevelnek, kurvanagyokat kajálnak és buliznak, minden korosztály, szóval egyszeruen csak élnek, nem besavanyodva mint mi pl :lol:
amugy olaszorszag amugyis olyan ékszerdoboz, hogy egy élet is kevés felfedezni, szardinia a tipikus full relax tengerparti kikapcsolodas, amikor tényleg nyomd ki a picsába a telefonod meg a netet, laptopot eszedbe se jusson vinni...
jó sok szart összehordtam mindegy, feltöltödve, kipihenve ér haza az ember, és kurvára nem akar eljönni, vissza a posványba, a fosba, a sok nyomorult faszszopó "honfitárs" közé a savanyú hányásba, abból a közegből, ahol mindegy honnan jöttél, mindenki kurvajól érzi magát a másikkal este az éttermekben félig bebaszva, olasz, német, holland, spanyol, bolgár, román, magyar, lengyel, mindenki mindenkivel joban van, jobban érzed, hogy ember vagy, mint a saját hazádban :lol: :coffee: ez europa. kellenek ide a muszlimok bazmeg mindenképp, ebbe a kulturába, hogy felfogják az 500 év lemaradásukkal, hogy milyen szép is az evilági élet, és nem feltétlen állandoan a mindenki felrobbantására meg a másvilági életre kell készülni... :lol: :coffee:
szoval én ajánlom, de ugyanugy görögországot is - bizonyos részeit - vagy spanyolokat, tudnak élni kurvaanyjukat na, nagy ujdonsagot mondtam. :lol:

gondolom mexikó szinte pont ugyanilyen jó, ha épp nem vágják le a fejed a kartellek, de biztos szép az is :D
thereisonly1ronaldo

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. október 27., péntek 19:53

rashidm írta: Drága Madridom népe!

Egy albérletben mi számít rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használatnak? Volt egy beázás a wc-ben, és elázott a wc helyiség és kicsit az előszoba. Ezután penészesek lettek a falak, jónéhány helyen.

Ezt a főbérlő ki akarj fizettetni, mondván hogy nem szellőztettünk rendesen (ami félig meddig igaz, mert néha tényleg nem lett szellőztetve, amikor mostunk, de ez mondjuk 10-ből 2 eset). Szerintünk a penészedés az a csőtörés okozta víz miatt lehetett, amikor elázott a wc meg az előszoba. Az más kérdés, hogy nem csak ott lett penészes a fal egy része, hanem máshol is. De szerintünk ennyire lusták úgymond nem voltunk sose, hogy ekkora penész megjelenjen.

Hol lehet ennek utánajárni, hogy ez rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használatnak minősül-e?

Vegye fel a kapcsolatot a foberlo a kozos kepviselovel, mivel a biztosito allni fogja ezt is, ahogy a csotorest is.

Hetente van ket ilyen helyreallitasom, ezek igy zajlanak.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. október 27., péntek 19:50

Halfkey írta: Szerintem olyan nincs hogy egy beázás miatt amit akkor feltöröltök van penész, de olyan se hogy ha nem szellőztetsz akkor az lesz. Az egy hibás ingatlan akkor, szar a szigetelés.
Egy hétvégén hazamentünk es akkor volt csőtörés, vasárnap mire visszajöttünk, tiszta víz volt a WC körüli kis lábtartó szőnyeg, meg talán (bár ebbe nem vagyok biztos) az előszobába is kijött picit a víz.

Nekünk valószínűbb az hogy a nem szellőztetés miatt magasabb lett a páratartalom, és ez meg megdobta masszívan és az miatt lett az egész.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég