OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. április 17., hétfő 10:19

hehetheoriginal írta: suvokat, egyteruket meghagyom Máténak, nekem hánynom kell tőlük.
A SUV azért más kategória, mint az egyterű azért, ne sározz be. :mrgreen:

Nekem a fontos, hogy legyen kényelmes vezetni, nem akarok én ilyen limuzinokat meg hosszú orrú szarokat, amiknek a csomagtérnyílása kisebb, mint a kipufogócső átmérője. Prémium márkáktól is ódzkodok. A Fiatomnak megadok mindent amit kér és hibátlanul elvisz mindenhova, harmad annyit költök rá hasonló km-rel, mint öcsém az ugyanannyi idős Audira. Én kompromisszumom, hogy nem tekerek 160-nal és az sem érdekel, ha ronda az autó. Totál fapad, megbízható gép kell nekem. Fiat Doblo v. régi Touran pl tetszene, csak utóbbiból elég nehéz olyan látni is, ami nincs széthajtva.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62616
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 17., hétfő 10:18

Helyben járatva fogyaszt ennyit, plusz lassabb tempóval spórolsz a normálisodhoz képest ugyanannyit. Ez persze minimális különbség, de az biztos hogy nem amellett érv hogy érjen oda gyorsabban és majd helyben járassa.
Mi az hogy helyben jarasztva fogyaszt ennyit?
Helyben 0.6l kb az atlagfogyasztas, de van 0.3 es 0.8-ra is sajat peldam.
70-nel szamoljunk egy 5 literrel atlagban (benya/gazolaj keverek). Ha megy 70-nel plusz 30 percet, akkor is legalabb a haromszorosat fogyasztja el a kopason kivul.
(ha rossz a matek, korrigalj pls., de csak nem :mrgreen: )

Ha meg mar mentel x km-t, akkor nincs hidegben jaratas, hiszen a motor mar bemelegedett. Turbos kocsiknak meg amugy is jo kicsit jaratni, mintsem azonnal leallitani. Nyilvan ez sem tizpercek, de itt a hidegben jaratasra celoztam csak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 17., hétfő 10:17

nmate írta:
miro. írta: Van esetleg tapasztalat 2018-as Opel Insignia teren?
2,0 dieselest neztem. Nalunk is tervben van a gyerek,aztan akarunk egy nagyobb autot.
Erre a témára feliratkozok, hasonló cipőben járok majd lassan. Bár én elsősorban egyterűeket nézegettem.
Kollégámnak van, újonnan vette, utálja.
Mik a szempontok, mi az összeg, ami belefér?

Egyterű akkor VW Touran, 5 teljes értékű ülés, ha nem mész sokat, az 1.4 TSI + DSG7 kombó elég.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2023. április 17., hétfő 10:13

miro. írta:
Yazid írta: Biztos nem vennék opelt, főleg nem ilyen "felső" kategóriás insigniát. Ha annyira opel vegyetek astra inkabb minél fiatalabbat
Kifejtened,hogy miert nem?
Ford Mondeot neztem meg,illetve mennyasszonyom Hyundai Tucsont akar,de az ilyen arban csak 140 loerosbe van,amitol felek hogy keves lesz ekkora kasznihoz.
( 90% csak autopalyan megyunk.)





(Nem 70-nel.) :mrgreen:
Mert egy hulladék millio hibaval. Olvassatok népitelet.hu, nagyon hasznos. En biztos ha vennék ázsiait vennék barmely német marka helyett.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 17., hétfő 10:07

A masikra, hogy 70 vagy 140 mar reagaltam, ha forgalom van, nem lassit, hanem plusz kört megy.
Én ezt nem látom abban amit írt, szerintem az egy gúnyolódás volt hogy mit kellett volna tennie, elmennie Szlovákiáig?

Helyben járatva fogyaszt ennyit, plusz lassabb tempóval spórolsz a normálisodhoz képest ugyanannyit. Ez persze minimális különbség, de az biztos hogy nem amellett érv hogy érjen oda gyorsabban és majd helyben járassa.

Autókhoz én ilyen szinten nem értek hogy kifejtsem a részleteket, de a szerelő ismerőseim és netes cikkek mind intenzíven a "hidegben járatás" ellen kardoskodnak, ebben én más tudására támaszkodom inkább - lehet tévedek. A motor miatt mondják.

Látod, még hehe is ezt mondja, csak igaz lehet :D

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. április 17., hétfő 10:05

Yazid írta: Biztos nem vennék opelt, főleg nem ilyen "felső" kategóriás insigniát. Ha annyira opel vegyetek astra inkabb minél fiatalabbat
Kifejtened,hogy miert nem?
Ford Mondeot neztem meg,illetve mennyasszonyom Hyundai Tucsont akar,de az ilyen arban csak 140 loerosbe van,amitol felek hogy keves lesz ekkora kasznihoz.
( 90% csak autopalyan megyunk.)





(Nem 70-nel.) :mrgreen:
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62616
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 17., hétfő 10:02

Halfkey írta:
SZERK:
Bar nem igy gondoltam, de pont toled nem vartam egy ilyen felvetest, ha gazdasagi oldalrol akarom megkozeliteni.
Nem értem mire gondolsz, mert a 70 speciel kevesebbet fogyaszt mint a 130. bármilyen meghajtással. Szóval a lassabb odaérés itt konkrétan spórolás is egyébként.
Igyal mar egy kavet.
Ezt irtad.
Vagy ha úgy értetted hogy helyben járatod a motort 10-20 percig, az nemtudom mivel jobb mint közben menni.
Helyben jaratva mit fogyaszt a kocsi? 0,6 litert egy ora alatt? Kopik a gumi? Hasznal olajat?

A masikra, hogy 70 vagy 140 mar reagaltam, ha forgalom van, nem lassit, hanem plusz kört megy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2023. április 17., hétfő 10:01

Biztos nem vennék opelt, főleg nem ilyen "felső" kategóriás insigniát. Ha annyira opel vegyetek astra inkabb minél fiatalabbat

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11132
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 17., hétfő 9:59

Realista24 írta:
Halfkey írta: Vagy ha úgy értetted hogy helyben járatod a motort 10-20 percig, az nemtudom mivel jobb mint közben menni.
Bar nem igy gondoltam, de pont toled nem vartam egy ilyen felvetest, ha gazdasagi oldalrol akarom megkozeliteni.
azt nem szabad, a duplaturbos v8-nak nem tesz jót sokaig az alapjarat :mrgreen:

autoajánlas: legfontosabb kérdés: mennyit szan ra az ember, belekalkulalta e a biztositast, (casco kell e pl), gumit, szervizt (minimum olaj, fék, szűrők), fenntartasi ktsg, benzinpénz, stb.
opel helyett inkabb a skoda vonalon nezelodnek, nagyon stabil autok (belso egesurol beszelek, ev-ket hagyom Eriknek) vagy ha van banánra, akkor wv arteon pl, gecijol nez ki, kurvanagy belül mindenütt, bár vezetési élmény ilyen semmilyen.
dacia dusterrol sok jot mondanak, hogy olcso es elpusztithatatlan, mint a romá őő izé a csótányok
én (személy szerint) mindenképp vmi szivobenzint vennék, pl mazda 6 kivalo valasztas.
suvokat, egyteruket meghagyom Máténak, nekem hánynom kell tőlük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hehetheoriginal 2023. április 17., hétfő 10:04-kor.
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 17., hétfő 9:59

En nem oldom meg Halfi, de nekem ne mondd, hogy ezek a szulok csak es kizarolag kocsiban, menetközben altatjak napkozben a gyereket.
Nem is mondtam ilyet se neked se másnak. Azt mondtam hogy az autóban altatás létező dolog, merthogy úgy tűnik ilyenről te még nem hallottál.

És nyilván nem elektro-kiserikek az ismerőseim, rendes benyásban altatnak.

Félre ne érts, kiserik nyilván abban hibázott hogy pályán bohóckodott, biztosan át lehet a fantasztikus Tesla touchpadon tervezni az útvonalat, nem gondolom hogy csak pálya köt össze A-t meg B-t Magyarországon. De ettől még nem lesz hülyeség az egész koncepciója hogy menjen egy picit lassabban hogy tovább aludjon a gyerek.

SZERK:
Bar nem igy gondoltam, de pont toled nem vartam egy ilyen felvetest, ha gazdasagi oldalrol akarom megkozeliteni.
Nem értem mire gondolsz, mert a 70 speciel kevesebbet fogyaszt mint a 130. bármilyen meghajtással. Szóval a lassabb odaérés itt konkrétan spórolás is egyébként. Ráadásul helyben ne járasd a kocsid, mert többet költesz szervízre mint bármire.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Halfkey 2023. április 17., hétfő 10:01-kor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62616
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 17., hétfő 9:57

Halfkey írta: Vagy ha úgy értetted hogy helyben járatod a motort 10-20 percig, az nemtudom mivel jobb mint közben menni.
Bar nem igy gondoltam, de pont toled nem vartam egy ilyen felvetest, ha gazdasagi oldalrol akarom megkozeliteni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62616
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 17., hétfő 9:54

Talán akkor Neked nem kellene személyes ügyet csinálni belőle, vagy inkább mondjam úgy, hogy személyeskedni.
Ha szemelyeskednek, azt eszrevenned.

70-es temahoz, elkepzelem, ahogy csapatja a szulo 140-nel, majd sehol senki, lelassitok 70-re.
Hopp, jon egy auto, akkor ujra 140, de akkor 15 perccel hamarabb erek haza? Hm, jo, menjunk Ausztria fele.
Szulo elindul, megint sehol senki, ujra 70, most akkor megse menjek Ausztriaba?
Dilemma, dilemma...majd megis megyek, mert lattam ket autot jonni, meg mar amugy is uton voltam oda.
Kozben felebred a gyerek, üvölt, ehes, faj a hasa, tisztaba kell tenni, akarmi. Baszki, minel elobb haza kell erni, nyomjuk meg kicsit, 160 meg belefer...francba, hogy ilyen messze vagyok otthonrol.


En nem oldom meg Halfi, de nekem ne mondd, hogy ezek a szulok csak es kizarolag kocsiban, menetközben altatjak napkozben a gyereket.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11132
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 17., hétfő 9:51

nmate írta:
miro. írta: Van esetleg tapasztalat 2018-as Opel Insignia teren?
2,0 dieselest neztem. Nalunk is tervben van a gyerek,aztan akarunk egy nagyobb autot.
Erre a témára feliratkozok, hasonló cipőben járok majd lassan. Bár én elsősorban egyterűeket nézegettem.
fúj.
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 17., hétfő 9:50

A BABAkocsiban való altatás teljesen természetes dolog rengeteg családban.
Nálunk hálistennek nem kellett ehhez folyamodni csak egyszer az életben, de rengeteg ismeretségi körbe tartozó családban a kocsiban való altatás is teljesen természetes. Egyszerűen van olyan baba akit elaltat az autó rezgése, de a babakocsi nem.
Vagy saját példa, amikor aludt a kocsiban, és nem akartam felébreszteni, amikor megérkeztünk haza, volt hogy meg a kocsiban üldögéltem 10-20 percet vele, amíg felébredt magától.
Ez zseniális példa arra hogy azt gondolod minden gyerek olyan mint a tiéd :mrgreen: Nálunk és a hsz-ek alapján kiseriknél is Tjacksnál is amint megáll az autó, 99% hogy a gyerek azonnal felébred. Nem azért mert kiszállok, nem azért mert otthagyom, nem azért mert zajongok, hanem mert megszűnt a rezgés. Vagy ha úgy értetted hogy helyben járatod a motort 10-20 percig, az nemtudom mivel jobb mint közben menni.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 17., hétfő 9:47

100 alatti tempó balesetveszélyes az autópályán, ezért szinte minden kamion balesetveszélyes az autópályán, mivel ők általában 90-nel mennek :lol: Félre értés ne essék, és is utálom az indokolatlanul kullogókat, balesetveszélyesnek is tartom, de azért nem minden fehér és fekete. Egy teljesen kihalt útszakaszon figyelve a tükröt nálam belefér a 70-es tempó, ha (mégegyszer kihangsúlyozom) senki nem jön mögöttem és senkit nem veszélyeztetek. Egyébként ez jó magyar szokás, hogy "menjél már, menjél már", aztán a porfelhőbe meg rongyolunk bele 100-zal fékezés nélkül...
Realista24 írta:
hehetheoriginal írta:
en minden teslas temat neki cimeztem, hogy terjen eszhez vegre :mrgreen:

gondolom erre kötött rá, hogy akarmi van, ha tesla, akkor neki szól
A kigyulladt trailer is csak egy trollkodas volt, de sikerult szemelyes ugyet csinalni belole :mrgreen:

Te meg
Egy
Szemet-
Lada
Alak vagy.
Talán akkor Neked nem kellene személyes ügyet csinálni belőle, vagy inkább mondjam úgy, hogy személyeskedni.

"Beirom (barki), hogy Tesla, kerdes nelkul, es itt vagy, reagalsz." Talán egy fórum arra való, hogy fizikailag távol lévő emberek beszélgethessenek. Ebben a témában általában én vagyok az egyik oldalon és mindenki a másikon, de attól még 2 oldala van a dolognak. A kigyulladt trailer is trollkodás volt, nekem címezve: "Jajj kiserik, annyira tudtam :kalapos:
Olyan a Tesla szó neked, mint a az egre vetített Batman jel :lol:
" Ezt próbáltam is humorosan lereagálni, mert a tököm kivan, hogy állandóan csak a vita van: "Zupermen!!! Segít a bajban, megvéd, ha baj van :D", amire persze megkapom a "Szar lehet az elet humorerzek nélkül. Inkább legyen rossz mint semmilyen." személyeskedést.

"Irok egy felvetest, ami alapvetoen egy temaindito is lehetett volna, es adod a hulyet, hogy jajj, nem volt kerdes :lol:"Bennem az merült fel hogy benyat is egetett volna e plusz fel óra miatt vagy akkor azért megtalálja a megoldást." Ez aztán a felvetés és témaindítás. Egyébként egy táma el is indult, ahol Te a mindentudó szerepében tetszelegtél, de választ még mindig nem kaptunk Tjacks kollégával együtt: "R24: kíváncsi vagyok arra a megoldásra, mert nekem valahogy nem jut eszembe jobb." "R24: kérlek írd meg hogy mit kell csinálni egy olyan gyerkőccel aki azonnal ébred ha megáll a feneke alatt a kocsi/ babakocsi."

Ezt viszot én itt lezárom. A nagy titkot, a ""megoldást"" úgy se tudjuk meg.
hehetheoriginal írta: :lol: :lol: :lol:

ez jó volt.

csak tudnám,
sokan miért
akarnának ilyen
kukaszar
autót, mikor
bármikor
elérhető a jóval környezetkímélőbb, már rég legyártott használtautó,
nem pedig
zárt aggyal, csak a debil és fals nullaco2-zést
ismételgetni, előrehátra dőlőngélve, mint adolf fullbekábszizva a berlini olimpián, mikor a
néger jesse owens kifutotta őket a stadionból.

:mrgreen:
Pucukám, mert a legyártott használtautó alól kikapján a részecskeszűrőt, meg minden ilyen bizbazt belőle és máris nem olyan környezetkímélő :mrgreen: , mert (és nálam ezek voltak az indokok, ilyen fontossági sorrendben) jelenleg a világ legbiztonságosabb autói, egyszerű mivoltuk miatt megbízhatóak, olcsó a fenntartásuk (ha már van napelemem, teljesen logikus döntés volt számomra), érdekel a technológia és jól használható családi autó, kényelmes, nagy beltérrel és 5 mp-es gyorsulással :mrgreen:
dortev írta:
kiserik írta: Más: valaki használ a YouTube Vancedhez hasonló appot?
ReVancedre álltak át ismerőseim. Annyiból nyögvenyelősebb, hogy a Vanced-eset miatt már nincsenek előpatchelt hivatalos apk-k. Vagy patcheled a hivatalos ReVanced Managerrel ezen guide alapján, vagy revanced-cli-al PC-ről, vagy ebből a GitHub repóból leszeded a készre patchelt, aktuális félhivatalos apk-t, aztán frissíted mikor úgy érzed, hogy kezd bugzani ami éppen telepítve van nálad. Rootolt eszköz esetén mehet a magiskes, minden más esetén a sima apk.
Nagyon szépen köszönöm. Akkor én elengedem ezt a témát. Nem bonyolítom ennyire az életem. Köszi mégegyszer :salute:

Soha nem érek a végére és még dolgoznom is kellene :lol:
miro. írta: En azt nem ertem csak,hogy aki 70-nel megy autopalyan,az miert nem megy autouton?
Mert elindulsz haza az autópályán, látod, hogy bealudt a gyerek és nincs senki az autópályán, akkor megtörténik az az életveszélyes és botrányos, maximálisan elítélendő cselekedet, hogy lelassítassz 70-re, hogy minél többet aludjon a gyerek. Ma már tudom, hogy nagyot hibáztam és Istennek adok hálát, hogy nem okoztam tömegbalesetet a teljesen üres autópályán. Most megígérem Nektek, hogy soha többé ilyen nem fog előfordulni. Tényleg. Soha, soha, soha, csak akadjunk már le a 70-enről :lol: :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. április 17., hétfő 9:39

miro. írta: Van esetleg tapasztalat 2018-as Opel Insignia teren?
2,0 dieselest neztem. Nalunk is tervben van a gyerek,aztan akarunk egy nagyobb autot.
Erre a témára feliratkozok, hasonló cipőben járok majd lassan. Bár én elsősorban egyterűeket nézegettem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62616
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 17., hétfő 9:35

hehetheoriginal írta: mert alszik a gyerek.
Azt hittem azt irod, hogy mert Teslaja van :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11132
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 17., hétfő 9:31

mert alszik a gyerek.
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. április 17., hétfő 9:30

En azt nem ertem csak,hogy aki 70-nel megy autopalyan,az miert nem megy autouton?

Van esetleg tapasztalat 2018-as Opel Insignia teren?
2,0 dieselest neztem. Nalunk is tervben van a gyerek,aztan akarunk egy nagyobb autot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro. 2023. április 17., hétfő 9:31-kor.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. április 17., hétfő 9:23

zsuninnyo írta:
h3x0r írta:
Ha a tavolsag fix, akkor csak az idejet "egetne el", ha benyarol is van szo, fogyasztasban pont hogy penzt sporolna azzal, hogy 140 helyett 70-nel megy. :kalapos:
(ettol fuggetlenul autopalyan a 100 alatti tempo balesetveszelyes)
Miert lenne autopalyan 100 alatti tempo balesetveszelyes? Kulso savban siman belefer. Persze akkor balesetveszelyes, ha te 160nal erkezel mogotte.
Tök mindegy, M6-os kivételével katasztrófálisak az autópályáink sajnos, bármilyen sebességgel is mész.
De egy kamion sebességével (95+-5 km/h) azért azt mondom minimum illik menni.
160 km/h sem feltétlen balesetveszélyes, inkább az, hogy mindenki türelmetlen és tiszta idegbeteg ezeken a tetves utakon, követési távolság meg abszolút ismeretlen fogalom. Meg a szájbabaszott telefont is folyton nyomkodni kell, attól is kivagyok.

De nem akartam elterelni a témát a rendkívül izgalmas Teslázgatásokról :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég