OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 27., péntek 19:33

Szerintem olyan nincs hogy egy beázás miatt amit akkor feltöröltök van penész, de olyan se hogy ha nem szellőztetsz akkor az lesz. Az egy hibás ingatlan akkor, szar a szigetelés.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. október 27., péntek 19:22

Drága Madridom népe!

Egy albérletben mi számít rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használatnak? Volt egy beázás a wc-ben, és elázott a wc helyiség és kicsit az előszoba. Ezután penészesek lettek a falak, jónéhány helyen.

Ezt a főbérlő ki akarj fizettetni, mondván hogy nem szellőztettünk rendesen (ami félig meddig igaz, mert néha tényleg nem lett szellőztetve, amikor mostunk, de ez mondjuk 10-ből 2 eset). Szerintünk a penészedés az a csőtörés okozta víz miatt lehetett, amikor elázott a wc meg az előszoba. Az más kérdés, hogy nem csak ott lett penészes a fal egy része, hanem máshol is. De szerintünk ennyire lusták úgymond nem voltunk sose, hogy ekkora penész megjelenjen.

Hol lehet ennek utánajárni, hogy ez rendeltetésellenes vagy szerződésellenes használatnak minősül-e?

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 27., péntek 19:19

hehetheoriginal írta: Asszem 5 eve
Egy uccso meg,szigetnek melyik reszen erdemesebb szallasokat nezni?
Itt is eszak-del bontas van,mint tenerifen?
Van valami kulonbseg,vagy itt nincsenek olyan szelsosegek,mint a kanari szigeteken? ( gondolok itt idojaras vagy termeszeti adottsagokra)
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 27., péntek 17:27

Asszem 5 eve
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 27., péntek 16:52

hehetheoriginal írta:
miro. írta: Tervezzuk a jovo evi nyaralast parommal. Jart esetleg valaki Szardinian, vagy Mexikoban?
Erdekelne mindkettorol velemeny/honap/ev/elmenyek.
szardinia jelen.
nem sok ujdonságot fogok sztem irni:
jobban jársz, ha utánaolvasol, hol vannak eldugottabb partszakaszok, ahol nincs milliós tömeg (lehet érdemesebb szezon végefele, tehát augusztus végén szeptember elején, garantálom, hogy melegetek lesz), én már nem emlékszem nagyon, de általában ilyen kis fatábla vagy még az se volt, aztán földuton a partig, és onnan álom.
garantáltan bevágódsz a csajnál, ha ott csinálsz fotókat a parton, vizben róla, ahol nincs senki. aztán meg gyereket. :mrgreen:
kaja nyilván perfekt, autót mindenképp béreljetek (a szokásos dolgokra odafigyelve, és te is fotózd körbe, nézd meg átvétel előtt), minden minden nap, délelőtt, délután más strandra tudtok menni, kb 10 nap alatt a legjobb helyeket be lehet járni.
van ilyen hajóbérlés, azt is érdemes, alkudozz az áron. ilyet tipik 2-3-4 fős csónak motorral, be lehet járni a környéken lévő máshogy nem megközelithető strandokat es tenger felől nyiló barlangokat. nyilván ésszel, mert ha odabasz egy hullám, akkor minden törik a mécsesen kivül is :lol:
van ilyen hajout pancsival egybekötve egy partszakaszra, ahol rozsaszin a homok, évek ota tilos odamenni, csak messzirol megmutatják a hajorol, mert nyilvan sok faszfej turista vitte haza zsákszámra a homokot. szóval az természetvedelmi terulet meg minden, de kurvagyonyoru, el kell dönteni, hogy megéri-e.
de ez csak egy a millió majális program közül, utána kell nézni.
én a helyetekben utánanéznék mik es hol a jo strandok, aztán az alapján fogalnék 2 vagy 3 szállás az időszakra, bejárva az egész szigetet.
amugy árak tekinteben szinte mindegy manapsag már, kaja, étterem, normális szállás nagyjabol ugyanannyi mindenhol, legyen az hollandia, olaszorszag vagy ausztria..

ui.: mehikóban volt csajom volt, de ha nem gond nem hivom fel csak azért, hogy neked legyen megfelelő infod a helyről :kalapos:
Jol hangzik! Kosz hehe!
Mikor voltal amugy?
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 27., péntek 15:27

miro. írta: Tervezzuk a jovo evi nyaralast parommal. Jart esetleg valaki Szardinian, vagy Mexikoban?
Erdekelne mindkettorol velemeny/honap/ev/elmenyek.
szardinia jelen.
nem sok ujdonságot fogok sztem irni:
jobban jársz, ha utánaolvasol, hol vannak eldugottabb partszakaszok, ahol nincs milliós tömeg (lehet érdemesebb szezon végefele, tehát augusztus végén szeptember elején, garantálom, hogy melegetek lesz), én már nem emlékszem nagyon, de általában ilyen kis fatábla vagy még az se volt, aztán földuton a partig, és onnan álom.
garantáltan bevágódsz a csajnál, ha ott csinálsz fotókat a parton, vizben róla, ahol nincs senki. aztán meg gyereket. :mrgreen:
kaja nyilván perfekt, autót mindenképp béreljetek (a szokásos dolgokra odafigyelve, és te is fotózd körbe, nézd meg átvétel előtt), minden minden nap, délelőtt, délután más strandra tudtok menni, kb 10 nap alatt a legjobb helyeket be lehet járni.
van ilyen hajóbérlés, azt is érdemes, alkudozz az áron. ilyet tipik 2-3-4 fős csónak motorral, be lehet járni a környéken lévő máshogy nem megközelithető strandokat es tenger felől nyiló barlangokat. nyilván ésszel, mert ha odabasz egy hullám, akkor minden törik a mécsesen kivül is :lol:
van ilyen hajout pancsival egybekötve egy partszakaszra, ahol rozsaszin a homok, évek ota tilos odamenni, csak messzirol megmutatják a hajorol, mert nyilvan sok faszfej turista vitte haza zsákszámra a homokot. szóval az természetvedelmi terulet meg minden, de kurvagyonyoru, el kell dönteni, hogy megéri-e.
de ez csak egy a millió majális program közül, utána kell nézni.
én a helyetekben utánanéznék mik es hol a jo strandok, aztán az alapján fogalnék 2 vagy 3 szállás az időszakra, bejárva az egész szigetet.
amugy árak tekinteben szinte mindegy manapsag már, kaja, étterem, normális szállás nagyjabol ugyanannyi mindenhol, legyen az hollandia, olaszorszag vagy ausztria..

ui.: mehikóban volt csajom volt, de ha nem gond nem hivom fel csak azért, hogy neked legyen megfelelő infod a helyről :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 27., péntek 15:06

Tervezzuk a jovo evi nyaralast parommal. Jart esetleg valaki Szardinian, vagy Mexikoban?
Erdekelne mindkettorol velemeny/honap/ev/elmenyek.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Norbi90
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2023. október 26., csütörtök 17:46

ANDS írta:
___Samy___ írta: Nekem ugyanez volt augusztusra, 8 kobmeterre kuldtek egy 7500 forintos csekket, elotte honapban a 9 kobmeteresre meg kaptam 2200 forint korulit.

Felhivtam az mvm-et, mondtam hogy itt valamit nagyon beneztek, es a vegen kiderult, hogy nem volt a vegyes hasznalat bepipalva, vagy valami ilyesmit mondott a csaj. Ami eleg erdekes, mert a felhasznalovaltas nyomtatvanyat vegyes hasznalattal toltottuk ki, meg ugye egy evig semmi ilyen gond nem volt. Biztos a tavaly augusztusi rendkivuli diktalas megboritott naluk mindent.

A lenyeg, hogy a kovetkezo honapban mar jo csekket kaptam. En is diktalos vagyok.
Nálunk be van pipálva.
Azt mondták, melegebb volt a szeptember, nagyon meleg, ezért kevesebb gáz kellett volna, hogy fogyjon. Így a megengedett szeptemberi 38 m3 helyett nálunk igaz, hogy csak 30m3 fogyott, de...

....csak 25-26 m3 lett volna indokolt. Ezért 4m3-at piaci áron számláztak. De majd a következő hónapban kompenzálnak.

Erről persze előre nem tájékoztatják a felhasználót.

Na, mindenesetre megkérdeztem, ha a tél is enyhe lesz, akkor mire számíthatunk?
Azt válaszolták, hogy az éves 1729 m3 az mindenkinek jár, tehát, ha többet is kell fizetni év közben, akkor majd az éves elszámoláskor visszakapjuk.

Vagy igen, vagy nem, majd kiderül, ugye? HIGGYEM IS EL?

Feleségem ekkor elkáromkodta magát. De pedagógus, ezért nem tud olyan szépen káromkodni, mint én meccsnézés közben, és ezt most sajnálja. Javasoltam neki, hogy esténként a kertben gyakoroljunk... Mit gondoltok?

volt barátnőm is mvm-ben. előljáróban azt tudni kell, májusban vettük a lakást, akkor átirattuk a közműveket, diktálósra tettük, első hónapban 21 m3 jött az volt valami 4 ezer, aztan 10 m3 eket diktáltunk mert nem volt fogyasztás, (ez volt 2000 ft durván,) mert szétvan/volt verve a lakás, most mondom diktájunk 40 et azért mégiscsak már szeptember és legalább előre leszek, aztán kijött ez a 15 ezres számla, mondja az ügyintézőnek barátnőm, hát aztmondja ő a rendszerben nem látta a diktálást, érdekes akkor miért számlázztak annyit amennyit diktáltunk, és mivel átlag felett fogyasztottunk ezért a piaci árat kell fizessük, teszem hozzá a piaci ár közel sem annyi mint amenniyért nekünk adták, úgyhogy elvileg át tettek általányosra, de jövő hónapban jönnek leolvasni , remélem akkor kompenzálnak , meg az is érdekes, ugye 3097 es óraállásnál irattuk át májusban, és a mai napon is tehát okt. 26 án is 3097 en áll az óra, azota kifizettem cirka 100 m3 gázt, de a számlánkon amit kapunk ugyanugy 3097 van, nem kellene annyival többnek szerepelni a számlán? tehát 3197 nek kellene ott szerepelni nem? mert annyit diktáltunk hogy annyit fogyasztottunk ez idő alatt, de ottis ugyanugy 3097 szerepel. most akkor fizetem a semmit ? nem bizok én ebben az mvm ben miota lölő átvette, meg a kormány is beszél összevissza, holvan az évszázad gáz szerződése ?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11406
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 26., csütörtök 17:43

tudom már hogy gazdagszunk meg srácok :mrgreen: :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 26., csütörtök 17:19

ANDS írta:
___Samy___ írta: Nekem ugyanez volt augusztusra, 8 kobmeterre kuldtek egy 7500 forintos csekket, elotte honapban a 9 kobmeteresre meg kaptam 2200 forint korulit.

Felhivtam az mvm-et, mondtam hogy itt valamit nagyon beneztek, es a vegen kiderult, hogy nem volt a vegyes hasznalat bepipalva, vagy valami ilyesmit mondott a csaj. Ami eleg erdekes, mert a felhasznalovaltas nyomtatvanyat vegyes hasznalattal toltottuk ki, meg ugye egy evig semmi ilyen gond nem volt. Biztos a tavaly augusztusi rendkivuli diktalas megboritott naluk mindent.

A lenyeg, hogy a kovetkezo honapban mar jo csekket kaptam. En is diktalos vagyok.
Nálunk be van pipálva.
Azt mondták, melegebb volt a szeptember, nagyon meleg, ezért kevesebb gáz kellett volna, hogy fogyjon. Így a megengedett szeptemberi 38 m3 helyett nálunk igaz, hogy csak 30m3 fogyott, de...

....csak 25-26 m3 lett volna indokolt. Ezért 4m3-at piaci áron számláztak. De majd a következő hónapban kompenzálnak.

Erről persze előre nem tájékoztatják a felhasználót.

Na, mindenesetre megkérdeztem, ha a tél is enyhe lesz, akkor mire számíthatunk?
Azt válaszolták, hogy az éves 1729 m3 az mindenkinek jár, tehát, ha többet is kell fizetni év közben, akkor majd az éves elszámoláskor visszakapjuk.

Vagy igen, vagy nem, majd kiderül, ugye? HIGGYEM IS EL?

Feleségem ekkor elkáromkodta magát. De pedagógus, ezért nem tud olyan szépen káromkodni, mint én meccsnézés közben, és ezt most sajnálja. Javasoltam neki, hogy esténként a kertben gyakoroljunk... Mit gondoltok?
Regisztráljon ide, olvassa a sok magasröptű vitainkat és egyből megtanul káromkodni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 26., csütörtök 17:17

Jó ötlet, gyakoroljatok!

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. október 26., csütörtök 17:07

ANDS írta: Mit gondoltok?
En elhinnem, eddig semmi oka sincs senkinek ketelkedni barmiben, amit az allam vagy allami alkalmazott mondott. /s

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2023. október 26., csütörtök 10:57

hankook winter icept evo2

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 26., csütörtök 10:12

Nincs azaz Isten,hogy negyevszakosat vegyek.
Autopalyazom,ausztriaban azert kemenyebb kicsit meg mindig a tel,ha nem is annyira mint regebben. Illetve tisztak az utak,de kockazatos lenne sokkal.
Nekem abszolut nem lenne optimalis valasztas.
Remelem ezzel a hankookkal megleszek.
En is amugy ugy gondolkodom,hogy a gumi az egyik legfontosabb az olajcsere mellett.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Zsobo
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2022. február 11., péntek 11:07
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsobo » 2023. október 26., csütörtök 7:07

Adacot tenyleg érdemes nezegetni, neha a legjobban teljesito abroncs megkaphato egy kozepkategoria árán. Hatalmas ar- ertek javulas van, ha megveszed a legjobbak kozul a legolcsobbat egy random kozep-alsohoz kepest. ( bar ez kerekmeret fuggo is lehet)

A 4 evszakoshoz:
Csak a premium kategoriat javasolják es tengelyenkent bizonyos futott km utan ezt is cserelgetni kellene.
Nalunk apum most kapott egy Michelin szettet, keves eves futottra, az o vezetesi stílusában sztem okos valasztas volt.
Totalcaron tobb cikk foglalkozik vele, ott is talal tartalmakat, akit érdekel.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. október 26., csütörtök 6:46

Régen mikor? Amikor 10 éveket is eljártak egy gumival és nem is volt téli nyári gumi?
A 4 évszakost nagyon sokan dicsérik és ajánlják, én azt tervezek venni legközelebb. Télen alig járok a kocsival, azt is főleg városon belül. Ha nagy havazás van kibírom hogy ne is használjam a kocsit addig a pár napig.
Egyetlen baja hogy pár év után megkeményedik, de ha sokat jársz úgy is kell cserélni pár év után, és még mindig jobb mint 2 szettet venni és cserélgetni.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 25., szerda 22:41

Na fasza akkor ez a conti hankook vonal rendben lesz.
Koszi!
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. október 25., szerda 22:37

Babinho írta:
Sportage ugyanez. Nyári conti, téli 3 éve hankook. Tökéletes. Az egy jó gumi
Hankook-ból melyik?
Nekem is kellene venni, bár még lehet egy szezont kíbir a Conti.

Zsuzsinnyo amiket rendelt, azoknál árkategóriában olcsóbban...nekem abból egy szett fél havi fizum.:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. október 25., szerda 22:30

Nyári Hankook, téli Conti.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. október 25., szerda 22:13

miro. írta: Ki milyen autogumikra eskuszik?
Most rendeltem 4 teli hankookot a Tucsonra.
A nyari az Continental,de azt mar sokaltam kicsit.
teli: Bridgestone BLIZZAK (marha jo fogyasztas),
nyari: GOODYEAR Efficientgrip Performance 2 (nagyon alacsony fogyasztas es remek tapadas esoben)
ezeket tudom ajanlani


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég