OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Sorrentino
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sorrentino » 2023. július 27., csütörtök 15:15

ANDS írta: Macskák.
Volt már szó kertes házban megjelenő állatokról.
A hangyák ellen jó az a por.
A vakondot békén hagyom.
A madarakat szeretem.
Korábbi szomszéd próbálkozott mindennel, mert a környék macskái odajártak d***ni és egyéb ügyeiket intézni a kertjébe.
Ültetett növényeket, amiket nem szeretnek elvileg. Majd vmi macskariasztót is felszerelt a kerítésre. Természetesen egyik sem működött. :D
Aztán rakott le öntözőrendszert, ami bevált egy ideig, de azt meg megtanulták, hogy mikor működik. :lol:
Végül szerzett egy rottweiler-t, ami megoldotta a problémát. B-)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. július 27., csütörtök 15:11

hehetheoriginal írta: nem ertem mi a problema, ez a termeszet rendje.
csak azert hogy te madarcsicsergesre ebredj?
fene azt a luxus izleseteket :kalapos:
Nem. Igazából azért mert egy tucat betegséget hordoznak, ott fekszenek a teraszomon, szanaszét szarnak mindenhova. A madár csak plusz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

florentino007
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2023. április 24., hétfő 21:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Cristiano
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: florentino007 » 2023. július 27., csütörtök 15:09

Élvefogó csapda (házilag kb fel óra legyartani pár deszkából és szögekből), aztán kocsiba be és atviszed a Duna túloldalára.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 27., csütörtök 15:07

Értelmező hehe megint lecsap. Mutasd meg, hogy hol írtam ilyet, hogy bántsuk a macskákat!

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 27., csütörtök 15:06

Aha. Tehát akkor az a megoldas, hogy ti elbasztatok, es akkor most szenvedjenek a macskak, mert az embernek kenyelmetlenkednek itt osszevissza. :lol:
Zseni.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 27., csütörtök 15:03

hehetheoriginal írta: nem ertem mi a problema, ez a termeszet rendje.
csak azert hogy te madarcsicsergesre ebredj?
fene azt a luxus izleseteket :kalapos:
A macskák nem maguktól szaporodtak el, a természet rendjét mi basztuk el azzal hogy felszaporítottuk a nekünk tetsző állatokat.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 27., csütörtök 14:59

nem ertem mi a problema, ez a termeszet rendje.
csak azert hogy te madarcsicsergesre ebredj?
fene azt a luxus izleseteket :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. július 27., csütörtök 14:57

Realista24 írta: Igen, zavar, mert nagyjabol kiirtottak az osszes madarat, amelyik idejart. Szoval jah, kutya, az hasznos tud lenni, de egy seggre leadott loves is tanito jellegu.
Volt is erről nem rég egy cikk, hogy mennyire károsak a környezetre amúgy a kóbor macskák.

A dorombolós oldalukat ismerjük inkább, de a házimacskák hatalmas pusztítást végeznek a természetben

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. július 27., csütörtök 14:54

KAG írta:
ANDS írta: Macskák.
Volt már szó kertes házban megjelenő állatokról.
A hangyák ellen jó az a por.
A vakondot békén hagyom.
A madarakat szeretem.

De….
a szomszéd macskák elkezdtek átjárni és a madarakra vadászni. Ez kifejezetten zavar. (Kifosztják a fészket, tojáshéj a földön reggel).
Eddig vizipisztollyal és ásványvizes flakonokkal jeleztem nekik, hogy nem kedvelem a társaságukat,
nem veszik túl komolyan.
Akkor most valami hatásosabb macskariasztó kellene.
Egérfogóba a szomszédnál a süni sétált be…

Kinek mi vált be?
Slag?
Airsoft pisztoly?
Légpuska?
Az zavar, hogy ő vadássza a madarkat,de te azért lövöldöznéd őt.
:kivagyhe:
Ez nalunk is problema, es igen, zavar. Mivel raadasul folyamatosan kapjak a kajat, de pl a madaretetobe bemegy, elbujik es megvarja, amig beszall a madar, es megoli.

Igen, zavar, mert nagyjabol kiirtottak az osszes madarat, amelyik idejart. Szoval jah, kutya, az hasznos tud lenni, de egy seggre leadott loves is tanito jellegu.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. július 27., csütörtök 14:45

ANDS írta: Macskák.
Volt már szó kertes házban megjelenő állatokról.
A hangyák ellen jó az a por.
A vakondot békén hagyom.
A madarakat szeretem.

De….
a szomszéd macskák elkezdtek átjárni és a madarakra vadászni. Ez kifejezetten zavar. (Kifosztják a fészket, tojáshéj a földön reggel).
Eddig vizipisztollyal és ásványvizes flakonokkal jeleztem nekik, hogy nem kedvelem a társaságukat,
nem veszik túl komolyan.
Akkor most valami hatásosabb macskariasztó kellene.
Egérfogóba a szomszédnál a süni sétált be…

Kinek mi vált be?
Slag?
Airsoft pisztoly?
Légpuska?
Az zavar, hogy ő vadássza a madarkat,de te azért lövöldöznéd őt.
:kivagyhe:
ZIDANE

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2023. július 27., csütörtök 14:41

Kutya. :D

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 27., csütörtök 11:10

A következő sorozat 10 éves és csak 0.25% az infláció feletti kamatprémium. Tavaly még 4 és 7 évest is lehetett kapni 1.5 és 0.75 prémiummal, június óta 5 és 8 éves van 0.75 és 0.25el. Ezek még kaphatóak július 31-ig. Nem mindegy azért hogy ugyanolyan feltételekkel 5 vagy 10 évre ígéred oda a dellát :)

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 27., csütörtök 10:36

dzsi91 írta: milyen egeret ajánlanátok hozzá?
Amelyik kenyelmes. En munka miatt az extra konnyu egereket szeretem, most egy Glorious Model D-t nyuzok.
Halfkey írta: Aki eddig a párnacihában tartotta és gondolkodott h állampapír vagy ne, az már csak hétfőig tud venni olyat ami nem 10 éves lejárat :/
Mit valtoztattak?

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. július 27., csütörtök 10:22

dzsi91 írta: Páromnak vettünk egy macbook airt és most próbálunk rájönni néhány dologra.

command+m ugye lerakja dockra azt az ablakot amelyikbe éppen belevagy kattintva de van olyan billentyű parancs ami az összes megnyitott ablakot leteszi a dockra-tálcára?

+ milyen egeret ajánlanátok hozzá?
Magic Mouse-zal ki lehet használni az os-ben rejlő lehetőségeket, de iszonyúan szar fogni. Akkor más inkább Logitech Mx Master. Ezt jó fogni, és ugyanúgy ki lehet használni a Macos sajátosságait.

Command+Opt+H+M
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 27., csütörtök 10:01

dzsi91 írta: Páromnak vettünk egy macbook airt és most próbálunk rájönni néhány dologra.

command+m ugye lerakja dockra azt az ablakot amelyikbe éppen belevagy kattintva de van olyan billentyű parancs ami az összes megnyitott ablakot leteszi a dockra-tálcára?

+ milyen egeret ajánlanátok hozzá?

Szerintem olyan nincs, ami mindent lerak.
Ablak alatt programokat értesz, ami meg van nyitva?

Ha van pénz akkor:
magic mouse:D
Egyébként az egyéni preferencia, be kell menni mediamarktba (vagy bármilyen számtech boltba), és megfogdosni párat, melyik esik a kezére.
Én trackpadet használok, nekem a macbookon kényelmes, és abban is van egy csomó gesztus, amivel lehet csinálni a dolgokat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

realmadrid95
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 27., csütörtök 9:41

dzsi91 írta: Páromnak vettünk egy macbook airt és most próbálunk rájönni néhány dologra.

command+m ugye lerakja dockra azt az ablakot amelyikbe éppen belevagy kattintva de van olyan billentyű parancs ami az összes megnyitott ablakot leteszi a dockra-tálcára?

+ milyen egeret ajánlanátok hozzá?



Hugomnak ezt vettuk szulinapjara hozza:

https://m.alza.hu/apple-magic-mouse-d66 ... DoQAvD_BwE


A masik kerdesedre sajnos nem tudom a valaszt, de ha nem erkezik mastol sem, akkor megcsorgom a kisasszonyt. :D

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. július 27., csütörtök 9:32

Páromnak vettünk egy macbook airt és most próbálunk rájönni néhány dologra.

command+m ugye lerakja dockra azt az ablakot amelyikbe éppen belevagy kattintva de van olyan billentyű parancs ami az összes megnyitott ablakot leteszi a dockra-tálcára?

+ milyen egeret ajánlanátok hozzá?
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 26., szerda 22:33

Aki eddig a párnacihában tartotta és gondolkodott h állampapír vagy ne, az már csak hétfőig tud venni olyat ami nem 10 éves lejárat :/

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. július 24., hétfő 22:18

tubatibi írta: Sziasztok,

Van kb 500.000 Ft értékben euró amit átkell utaljak foglalási előlegként egy osztrák hotelnek.

Melyik éri meg jobban:
-A sima mezei K&H számlámról utalom el(ahol forintban van)?

-Feltöltöm a forintot Revolutra, átváltom eurora és onnan utalom el?

A K&H visszakövethető, bármilyen probléma van betudok menni személyesen a bankba, feltudom hívni az ügyfélszolgálatot, viszont gondolom magasabb a kezelési költség és az átváltás is a lehető legrosszabb árfolyamon fog történni.

A Revolutnál előny a váltási és utalási díj, viszont félek, hogy esetleges probléma esetén nem fogom tudni orvosolni a problémát.
Én revoluttal szoktam ezeket.
csináld apránként (100e pl) ha nem bizol a revoltuban.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. július 24., hétfő 15:08

lordgabi írta:
hehetheoriginal írta:
szeretünk Gábor :mrgreen:

hogy van a lábad basszamkiatarkód?
:iszunk: :box:
Gyógytorna heti 1 alkalommal van, 7 hetes korában látta először a gyógytornász, mert végre kaptam olyan beutalót a kontroll után, hogy bárhol elfogadták, teljesen meg volt elégedve (3 héttel előtte én már nyomtam stabilan videók alapján a boka és a térd tornáját, 16. kerületi rendelőbe elmentem a zárójelentéssel, és egyből passzoltak, hogy nézzek be a Fiumei útiba inkább, ők nem foglalkoznak műtött beteg gyógytornájával :lol: ), először ilyen kezdetleges gyakorlatokkal jött, simán ment mind, aztán gondolta mutat újat ilyen labdás gyakorlatokkal, mert 20 kg terheléssel kellett kezdeni, az se izzasztott meg egyáltalán, úgyhogy nem hordok én magamnál mérleget, hogy mi az a 20 kg terhelés, 2 mankóval ugyan, de szépen sétálok, pont úgy lépek rá mint a másik lábamra, nem érzékeny, szét már nem fog csúszni ennyitől. :D 2 napja kint a fűben már mankó nélkül is elindultam néhány kört, de borzalmas volt az első néhány lépés, videóra vettem, mint aki a levegőben úszni készül, olyan hülyén eveztem közben a kezemmel, talpamban éreztem kis szúró érzést sarok résznél, de tűrhető volt, műtét után tényleg 0 fájdalommal teltek a napjaim, nem érzékeny semmilyen időre, 12 km szobabiciklit nyomatok 5-6 alkalommal egy héten, meg is volt tőle lepődve a gyógytornász és a doki is a kontrollon, hogy a térd teljesen 100%-os már mint a másik, ugye ott tették be a szeget. Felül egy csavar, alul kettő van, kérdeztem, hogy készüljek majd lelkileg felfelé fél, egy év, másfél év után, hogy ki kell szedni, azt mondja stabilabb lesz ha bent marad, nem egy nagy súly, úgyis fogok sportolni, dolgozni, ha nem akadályoz benne, akkor jó helyen van.
10 napja megpróbáltam megbirkózni a kuplunggal, teljesen olyan érzés volt, mint régen, mentem is már vagy 25 km-t napközben, forgalomban tesztelni, fájdalommentesen, mintha tényleg csak hanyagolva lett volna a vezetés, még befelé jövet a könnyem is kicsordult, és megittam rá egy jó sört is természetesen, hogy kezd visszatérni minden a normális kerékvágásba, már csak a két legjobb baráttól kellene szabadulni, víz alatt is simán tudok járni rajta, úszás is ment, 1,5 méteres vízben próbáltam, és például bevásárló kocsit is simán tudtam tolni mankó nélkül, de inkább nem erőltetettem, mert az elég frissen volt még, és inkább beszürcsölöm a cuccot, mint a csempével itassak meg ne adj Isten valamit a boltban. :mrgreen: Biztonság kedvéért, mert nem tudja a dokim, hogy milyen állapotban leszek amire vár az augusztus 28-i röntgen kontrollra még felírt mindig 30 darab Clexane injekciót, 90 lesz összesen bepattintva ezzel majd itthon (ma 59. db), de elég jól tűrtem mindet, semmi vészes folt vagy akármi. Szóval lelkileg jobban megviselt az egész mint testileg, varratszedés után egy nappal már mentem le az edzőterembe felső testre edzegetni, aztán egyszer már nem bírtam tovább és felpattantam a szobabiciklire, na az nagyon helyrehozta a dolgokat (talán 40. nap volt), és legalább volt több hasznos dolog, amivel repült kicsit az idő. Tömegközlekedéssel már nagyon régóta utazok, lépcsőn tökéletesen megy szünet nélkül is a mankózás fel-le, de iszonyodok nagyon tőle, hogy lesz a járás teljesen a régi, aztán az első kocogás, futás, rettenetesen hiányzik már, fal egyik részén a futball, másik részén a futás érmeim kacsintgatnak minden ébredés és lefekvés idején, na meglássuk...
Melózni is kellene ugye már lassan, 9 hete volt a műtét kereken, táppénzzel sem vagyok tisztában, hogy kb. mire számítsak, 4 igazolás már meg van a háziorvostól (8 hét), de még nem jött csekk, bankszámla nem volt a történet előtt, úgyhogy ez a része még homály.
Egész napi program után sem dagad már meg vészesen, 1-2 óra polcolás után olyan mintha kímélve lett volna teljesen.

Köszi az érdeklődést, jól esett, Nika doktor úr sokat segített amikor kérdéseim voltak ( :iszunk: :sziv: ), mert aki műtött egy igazi arrogáns pöcs, főorvos, magánklinika is van neki, neten olvastam róla, gondolom ott még meg is simogatja az embert, itt pedig a dühöngője van (XII. Kerület, Szent János Traumatológia).
Semmiség. Örülök, ha segíthetek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 96 regisztrált és 0 vendég