OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 20., péntek 20:52

Kerlon írta: Farok Ryanairrel én közel egy éve harcolok. Decemberben késett a gépem 20 órát, a jegy árát kb 10 napon belül rendezték, de igényelhetek 400 euró kártérítés, amire van egy külön felületük, ahol hiába ismeri fel a jegy adataimat, de az utolsó lépcsőnél invalidra hivatkozva nem engedi a igényt leadni.

Ügyfélszolgálatnak 4!szer írtam le a hibát és folyamatosan arra hivatkoznak, hogy jelentsem be a felületen és azért nem rendezik, mert nem ott tettem ezt meg hiába írtam le részletesen a hibát képekkel és hiába fenyítettem be őket a fogyasztó védelemmel. Próbálnak hülyének nézni, de kitartok, bepanaszoltam már a haszontalan ügyfélszolgálatot is és nem adom fel, mert elvből sem. B-) :lol:
Fogyasztóvédelem meg a ryanair :kalapos:

Csak kemenyen, meglesz az.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2023. október 20., péntek 20:46

Farok Ryanairrel én közel egy éve harcolok. Decemberben késett a gépem 20 órát, a jegy árát kb 10 napon belül rendezték, de igényelhetek 400 euró kártérítés, amire van egy külön felületük, ahol hiába ismeri fel a jegy adataimat, de az utolsó lépcsőnél invalidra hivatkozva nem engedi a igényt leadni.

Ügyfélszolgálatnak 4!szer írtam le a hibát és folyamatosan arra hivatkoznak, hogy jelentsem be a felületen és azért nem rendezik, mert nem ott tettem ezt meg hiába írtam le részletesen a hibát képekkel és hiába fenyítettem be őket a fogyasztó védelemmel. Próbálnak hülyének nézni, de kitartok, bepanaszoltam már a haszontalan ügyfélszolgálatot is és nem adom fel, mert elvből sem. B-) :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 20., péntek 20:42

Realista24 írta: Haver is lepattant róluk többször, aztán végül meglett.
Nem tudom a tobbi tarsasagnal hogy mukodik,de abszurd,amikor ott rengeteg ember,es senki nem tud semmit,nem ered el oket,nincs semmifajta informacio amit kiadnak.
Megszunik a ceg letezni.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 20., péntek 20:37

Haver is lepattant róluk többször, aztán végül meglett.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 20., péntek 20:36

Realista24 írta:
miro. írta:

Tudsz irni valami konkret ceget?
Airhelp pl az egyik de előbb menj fel a ryanair oldalára es add be ott a claimet.
Ha visszadobjak, irj újra. Három dobás után menj céghez.

Nekem volt egy ügyem, Level Airlines-szal, nem tudtam megoldani, egy év után es 50%ert oldottak meg végül. Nehez ügy volt, de megérte. A harom repjegy volt összesen 6 cent es jött belőle 375 euró :mrgreen:
Azt beadtam kb egy oraja. Koszi! Meglatom akkor,hogy mi lesz.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 20., péntek 20:18

miro. írta:
Halfkey írta: Vissza lehet kérni a jegyed árát, igen. Kell őket baszogatni, meg utánamenni, de visszaszerezhető. Vannak erre szakosodott cégek is, a pénz 10-20%-ért kiverik neked tőlük.
Tudsz irni valami konkret ceget?
Airhelp pl az egyik de előbb menj fel a ryanair oldalára es add be ott a claimet.
Ha visszadobjak, irj újra. Három dobás után menj céghez.

Nekem volt egy ügyem, Level Airlines-szal, nem tudtam megoldani, egy év után es 50%ert oldottak meg végül. Nehez ügy volt, de megérte. A harom repjegy volt összesen 6 cent es jött belőle 375 euró :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 20., péntek 20:12

Halfkey írta: Vissza lehet kérni a jegyed árát, igen. Kell őket baszogatni, meg utánamenni, de visszaszerezhető. Vannak erre szakosodott cégek is, a pénz 10-20%-ért kiverik neked tőlük.
Tudsz irni valami konkret ceget?
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 20., péntek 20:11

Vissza lehet kérni a jegyed árát, igen. Kell őket baszogatni, meg utánamenni, de visszaszerezhető. Vannak erre szakosodott cégek is, a pénz 10-20%-ért kiverik neked tőlük.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 20., péntek 20:06

Realista24 írta:
miro. írta: Sracok a Ryanairrel volt valakinek mar problemaja?
Jaratkeses stb? Ugye veluk kb lehetetlen beszelni.
Mi a pontos kérdés?
Szerdan 11 utan indult par perccel a repulonk Teneriferol,elviekben 16:30-40 kornyeken Becsbe kellett volna leszallnunk. Ehelyett 16 orakor Bergamoba lekellett szallnunk,mert technikai problema volt a geppel.
Ott egy orat ultunk a gepbe,majd bevittek minket a terminalba ahhoz a kapuhoz,ahonnan egy Lengyelorszagbol jovo gep tovabb visz minket 8 ora utan par perccel.
Na ez lett 6 ora utan mar fel9,majd 9,majd torolve lett.
Aztan jott egy no a reptertol,hogy indul 21:40kor egy jarat,majd arrol kiderult,hogy az egy menetrendszerinti,baromira nem a mienk.
Majd 10 utan jott egy no,hogy 22:35kor indul egy repulo,az a mienk,de nem is errol a kapurol..
Aztan azzal elindultunk fel12 utan ertunk kb Becsbe.
Lehet ezert kapni valamit,hogy 12 orat voltunk uton?
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 20., péntek 20:01

Fapados társaság=késés. Ha nem az első reggeli járattal mész, akkor ez kb garantált.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. október 20., péntek 19:49

miro. írta: Sracok a Ryanairrel volt valakinek mar problemaja?
Jaratkeses stb? Ugye veluk kb lehetetlen beszelni.
Mi a pontos kérdés?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1248
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. október 20., péntek 19:46

Sracok a Ryanairrel volt valakinek mar problemaja?
Jaratkeses stb? Ugye veluk kb lehetetlen beszelni.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. október 20., péntek 0:19

hollokon (hollokovon, hehe ? :D ) volt mostansag, a post covid eraban valaki ?
megeri egy napot elsetalgatni ott ?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. október 19., csütörtök 9:14

:sziv: :-*

Megyek is bankokhoz személyesen, hogy mit tudnak ajánlani.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 18., szerda 21:02

Bankmonitornál érdemes megfuttatni a kérdést, melyik bank mennyit ad. Szinte biztos hogy lesz jobb, mint a számlavezetőd - az új ügyfelekre harapnak. Ha a jelenlegi banknál akarsz maradni, még mindig oda lehet menni hogy megadjátok-e ezt ti is?

Egyedileg sokszor megadják ha jó a jövedelmed és tudják hogy amúgy elmész.

Fundát meg bármilyen lakáscélú hitelbe bele lehet tolni :) Még ez a legegyszerűbb adminisztráció, de amúgy ez is macerás, legalàbb 3 adag papírkitöltés (1x kikéred, 1x a bankodnál betörleszted, 1x utólag leigazolod hogy ez lakáscél volt). De előre kérni ahogy írod, kb lehetetlen, és általában ráadásul kis összeg is.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. október 18., szerda 19:53

nmate írta: 2x1% kamatkedvezmény jönne jövedelmek után, emiatt volt téma.

Amúgy ez a "beletörlesztés" nem tiszta. Kiválthatok a fundamentával bármilyen lakáscélú hitelt? Erről nem meséltek ott valamiért.

Asszem meg is van:

Kód:

Hitelkiváltásra szeretném fordítani a szerződésemet, van rá lehetőség?
Van rá lehetőség, amennyiben a megtakarítását vagy a lakáskölcsönét kívánja erre a célra fordítani. Abban az esetben számít lakáscélú felhasználásnak a hitelkiváltás, ha az eredetileg felvett hitelét szintén lakáscélra folyósították.

Kérjük, keresse fel a kiváltandó hitelt folyósító bankját, és töltesse ki a Hitelintézeti igazolás - magánszemélyek részére nyomtatványunkat, és annak cégszerű aláírással, pecséttel ellátott, 30 napnál nem régebbi példányának másolatát juttassa el hozzánk.

Amennyiben a Fundamenta által folyósított hitelét kívánja kiváltani, nincs szükség külön nyomtatvány beküldésére, elegendő megadnia a kiváltandó szerződések számát.

Fontos feltétel, hogy még legalább akkora összegű, fennálló hiteltartozása legyen, amekkora összeg kifizetését kéri erre a lakáscélra, és a szerződő vagy kedvezményezett jelölése esetén a kedvezményezett vagy közeli hozzátartozója tulajdonjoggal rendelkezzen vagy haszonélvezője/özvegyi jog jogosultja legyen a hitelből finanszírozott ingatlannak.
Köszi. :mrgreen:
Hát, én megkérdezném máshol is, hogy a jövedelmedre mennyit adnának...
Jelenleg az MHB-nál én is kaphatnék jobbat, mint a mostani 8,4-es hitel :) De nem éri meg még kiváltani a régebbi hitelem, az egyenlítö konstrukció miatt :)

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. október 18., szerda 19:15

Persze, hogy kiválthatod.

Egyebként a lakástakarékban lévő összeg 1%-a a kiutalás díja.

Én kértem, hogy utalják ki azonnal - 3%-ért cserébe. (50 helyett 150eFt). Én ezt azonnal az eladóhoz utaltattam.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. október 18., szerda 19:10

2x1% kamatkedvezmény jönne jövedelmek után, emiatt volt téma.

Amúgy ez a "beletörlesztés" nem tiszta. Kiválthatok a fundamentával bármilyen lakáscélú hitelt? Erről nem meséltek ott valamiért.

Asszem meg is van:

Kód:

Hitelkiváltásra szeretném fordítani a szerződésemet, van rá lehetőség?
Van rá lehetőség, amennyiben a megtakarítását vagy a lakáskölcsönét kívánja erre a célra fordítani. Abban az esetben számít lakáscélú felhasználásnak a hitelkiváltás, ha az eredetileg felvett hitelét szintén lakáscélra folyósították.

Kérjük, keresse fel a kiváltandó hitelt folyósító bankját, és töltesse ki a Hitelintézeti igazolás - magánszemélyek részére nyomtatványunkat, és annak cégszerű aláírással, pecséttel ellátott, 30 napnál nem régebbi példányának másolatát juttassa el hozzánk.

Amennyiben a Fundamenta által folyósított hitelét kívánja kiváltani, nincs szükség külön nyomtatvány beküldésére, elegendő megadnia a kiváltandó szerződések számát.

Fontos feltétel, hogy még legalább akkora összegű, fennálló hiteltartozása legyen, amekkora összeg kifizetését kéri erre a lakáscélra, és a szerződő vagy kedvezményezett jelölése esetén a kedvezményezett vagy közeli hozzátartozója tulajdonjoggal rendelkezzen vagy haszonélvezője/özvegyi jog jogosultja legyen a hitelből finanszírozott ingatlannak.
Köszi. :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. október 18., szerda 19:04

nmate írta:
Halfkey írta: Vedd fel a lakáshitelt a teljesre, és törleszd elő abba utólag a Fundát. Ha minősített fogyasztóbarát a hiteled, akkor az előtörlesztés ingyen lesz. Funda kb 2-3 hónap míg méltóztatik kiutalni, sem az eladó sem a bank nem szívesen szuttyog vele.
Közben visszahívott, azt mondta így nem fog működni, főleg, hogy lesz mellette csok is, mert OTP valószínűleg nem enged saját maga után több hitelt - ha meg már van bejegyzés, akkor ők nem adnak.
Cserébe viszont végösszegben jobban jövök ki, ha a fundamentánál kérek lakáshitelt még ltp áthidaló mellé - mondjuk, faszom, ezek ha 2-3 hónap mire folyósítanak, hát nem tudom akarok-e bármit :lol:

Amúgy első nap a bankban, babaváró igénylés, időpontra mentem, 6-ból 5 ügyintéző pikachu face-t dobta, mert nem tudta hogyan kell. Egy volt aki értett hozzá, rá meg még 5-en vártak kb :lol:
Biztos az OTP a nyerő?
Én MKB/MHB-nál vagyok, a hitel felvétel után (csok+piac), beletörleszthettem az ERSTE-s LTP-m.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. október 18., szerda 18:59

Halfkey írta: Vedd fel a lakáshitelt a teljesre, és törleszd elő abba utólag a Fundát. Ha minősített fogyasztóbarát a hiteled, akkor az előtörlesztés ingyen lesz. Funda kb 2-3 hónap míg méltóztatik kiutalni, sem az eladó sem a bank nem szívesen szuttyog vele.
Közben visszahívott, azt mondta így nem fog működni, főleg, hogy lesz mellette csok is, mert OTP valószínűleg nem enged saját maga után több hitelt - ha meg már van bejegyzés, akkor ők nem adnak.
Cserébe viszont végösszegben jobban jövök ki, ha a fundamentánál kérek lakáshitelt még ltp áthidaló mellé - mondjuk, faszom, ezek ha 2-3 hónap mire folyósítanak, hát nem tudom akarok-e bármit :lol:

Amúgy első nap a bankban, babaváró igénylés, időpontra mentem, 6-ból 5 ügyintéző pikachu face-t dobta, mert nem tudta hogyan kell. Egy volt aki értett hozzá, rá meg még 5-en vártak kb :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 41 regisztrált és 0 vendég