OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 17:49

Az más technológia akkor, az enyém levegő-levegő nem levegő-víz, ez nem tud vizet. Ettől függetlenül nem értek hozzá, ha van itt olyan aki igen, egy felmérésre vevő vagyok :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 19., szerda 17:11

Halfkey írta:

Nemtudom nála a melegvíz mivel megy. Normál üzemmenetben semmit nem fizetek még egyébként a szaldó miatt, ezért nincs H tarifa sem. Ha a szaldót kivezetik (ami vagy jövőre vagy 2033, nem egyértelmű még) akkor majd utánanézek jobban, de első körben azzal riogattak a helyi villanyszerelők hogy az a napelemmel együtt nem fog menni, mivel azt mindhárom fázisra rá kell kötni, nem marad fázis amin jöhetne a H.
Hőszivattyúval megy a meleg víz is, éves szinten olyan 5500 kWh megy el rá (most direkt megkérdeztem, hogy nem értettem-e félre legutóbb), H tarifával. Ki lehet számolni mennyi az annyi.
Persze plusz fogyasztók is vannak, de az kevesebb mint ez.

Igen azt tudom, az nappaliról tud akkor menni már csak.
Mindegy igazából, nekem fűtés, hűtés, melegvíz-re számítások szerint 4100 kwh/év lesz a fogyasztásom, H tarifáról ez nem egy nagy dolog. (gépészeti és energetikai számítások szerint persze)

Meglátjuk, ha a visszatáplálást vissza hozzák, akkor elgondolkozom a napelemen. Mert most már se pénzem, se időm kiépíteni, talán még dec31-ig marad a szaldó.

szerk: persze sok függ a felhasználási szokásoktól, hány fok kell, mennyire szigetelt a ház, stb.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 16:54

csababarca írta:
Halfkey írta: Nekem a padláson van a hőszivattyú, szóval a külön helyiség az nem egy szoba.

Viszont 4 hónapig nem volt napelem, azalatt valami 450 ezer volt a számla, ez még a rezsicsökkentés módosítása előtt 2022 elején. 135 nm körül van a ház, mérések szerint faszán szigetelve, új építés.
H tarifa van?
Érdekes, mert ismerősöm H-tarifával, napelem nélkül, 210nm-en, 14kw-os hőszivattyúval 25-35ezer forint közül fizet per hó.

Nálad valami szerintem nem oké, nem szabadna ennyinek lennie egyébként.
Mármint ilyet még nem hallottam, pedig rengeteg ismerősömnél van napelem nélkül hőszivattyú.
Nemtudom nála a melegvíz mivel megy. Normál üzemmenetben semmit nem fizetek még egyébként a szaldó miatt, ezért nincs H tarifa sem. Ha a szaldót kivezetik (ami vagy jövőre vagy 2033, nem egyértelmű még) akkor majd utánanézek jobban, de első körben azzal riogattak a helyi villanyszerelők hogy az a napelemmel együtt nem fog menni, mivel azt mindhárom fázisra rá kell kötni, nem marad fázis amin jöhetne a H.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 19., szerda 16:50

rashidm írta:

Meglévő ház felújítása lesz. De még nincs meg a ház, csak szeretnenk kicsit képben lenni, hogy mi van ha.
Arra figyelni kell, hogy akkor kell egy álmennyezet is, nem tudom mekkora a mostani belmagasságod pl.
Illetve nagyon meg kell válogatni a kivitelezőt, haverom albérletében van ilyen, és párás időben kirajzolódnak a mennyezeti csövek.
Szóval ott valami kókány munka volt, az ilyeneket jól ki kell szűrni.

mi is gondolkoztunk rajta, de olyan többletköltséget jelentett volna, hogy ezt passzoltuk.
de biztos jó megoldás.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 16:43

istimester írta:
rashidm írta:

Köszi! És mennyivel macerásabb technológia, mint a padlófűtés? mert mégiscsak a mennyezeten lenne felszerelve, nem tudom az ott keletkező víz hogy távozna.
Nem macerás technológia. Annyi "gond" van vele, hogy a hosszivattyun atkapcsolsz hutesrol futesre és vice versa. Ha gondolod kuldj emailt is kuldok róla képeket. Úgy tart huvoset, hogy nem fujja rad a hideg levegot mint a klasszik klíma. A ház már kész vagy ti építitek?
Meglévő ház felújítása lesz. De még nincs meg a ház, csak szeretnenk kicsit képben lenni, hogy mi van ha.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. július 19., szerda 15:36

miro. írta: Parom nagymamaja,szivelegtelenseggel korhazba kerult szombat reggel.

Ma van 4.napja ott,orvossal meg nem tudtak beszelni.
Annyit mondtak,hogy beprobaltak allitani a szivet,de nem sikerult.
Az eg vilagon semmit nem tudunk,4.napja ott fekszik az intenziven.
Tegnap csinaltak rola egy ket kivizsgalast elsonek,mert ugye hetvege volt. Viszont az eredmenyekrol meg semmit nem tudunk.
A parom anyja,(az o edesanyja van korhazba) 30 eve egeszsegugyis. Most csinalja a 3.diplomajat.
Csak azert irom,hogy o neki ott vannak kozeli ismerosei es meg igysincs semmi info.

Edesanyam ketto hete korhazba kerult itt nalunk.
Vesekove lett,szombat reggel volt,azonnal korhazba kellett vinni,mert mar elajulas szinten volt.
Surgossegi,ott max 3 perc varas(!!!!). Kulon szobaba vittek,kapott ket infuziot,vizelet,vervizsgalat,onnan fel CT,onnan ultrahang.
Fel 10kor beertunk,1 orakor bent fekudt az osztalyon,felvettek,minden allergia,adat stb kitoltve.
Vizsgalatok eredmenyei mindig ott voltak ahova mentunk.
Annyi dolga volt,hogy a 4menubol kivalassza,hogy mit akar enni majd a heten.
Vasarnap MR(!!) vizsgalat!
8 infuziot kapott meg a hetvegen,olyan eros fajdalmai voltak.
Hetfon delutan ugy hoztuk ki,hogy egy honap mulva kontrol,ujra MR,CT stb,illetve felev mulva ujra. Elmondtak hany mm volt a ko,kapott szurot mar bent,vegig neztek,hogy hogy tavozik a ko es kezd e homok lenni az allaga.
Hetfon volt neki megint egy ultrahang,CT vizsgalata es megvan.

A ketto dolog nem ugyanaz,csak a lefolyasat akartam szemleltetni.
Ahova mentunk a papirokkal,vizsgalatokra,max 3 percet kellett varni,mindezt HETVEGEN.
Mindenhol tudtak,hogy jovunk,lattak a papirjait stb.
Mr,ct,ultrahang 24 oran belul.
Otthon mar a surgossegin vart volna 5-6 ora hosszat,nemam 4 ora alatt osztalyra felveve lett volna.
Kis update.
5.napja nem tudjak elerni az orvost. Mondvan tul keves az orvos igy csak uzenni tud. Ha hivjak,ha keresik bent,pont nem elerheto.
Odaig jutottak,hogy anyosom megszerezte a privat szamat,es ezen hivogatja.
Mamarol meg mindig nem tudjak hogy mi van,odaig jutottak hogy benyugtatoztak,mert elkezdett halucinalni,valoszinuleg az oxigenhianytol.

Kabare bazdmeg,kabare.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. július 19., szerda 14:50

rashidm írta:
istimester írta:

Hagyd a gázt a fenébe, 100 méter csak a behúzás, felesleg munka és ido.

Ha maradsz a hoszivattyunal, vagd hozza a mennyezethutest is. Van elerheto technologia, MO-n gyártott panelek, kb.40 szazalekkal olcsobb mint a standrad megoldások.
Köszi! És mennyivel macerásabb technológia, mint a padlófűtés? mert mégiscsak a mennyezeten lenne felszerelve, nem tudom az ott keletkező víz hogy távozna.
Nem macerás technológia. Annyi "gond" van vele, hogy a hosszivattyun atkapcsolsz hutesrol futesre és vice versa. Ha gondolod kuldj emailt is kuldok róla képeket. Úgy tart huvoset, hogy nem fujja rad a hideg levegot mint a klasszik klíma. A ház már kész vagy ti építitek?

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. július 19., szerda 14:33

rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Ha úgy is klímát szeretnétek, akkor miért nem azzal akartok fűteni?

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 14:01

Marky írta:
rashidm írta:

Nekem az a bajom, hogy a napelem nem hiszem, hogy beleférne a költségekbe, így lehet hogy a hőszivattyú sem érné meg annyira.
Magyarorszag aramot tud termelni, gazt nem. Nyilvan nem egyik naprol a masikra tortenik az atallas, de hosszutavon en mar nem epitenek a gazra.
Főleg ha meghekkelik a ruszki vezetéket.
Ezért is írtam az első kommentben, hogy Pellettre mennek rá.
Ott nem tudnak annyit csalni.
A gáz futoertekevel annyit csalnak amennyit akarnak.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 19., szerda 13:59

rashidm írta:
csababarca írta:

5000 forint/A a plusz költség, teljesítménybővítésnél.
mondjuk egy 3x16-nál 240000 forint.

Nem tudom, pedig rengeteg ismerősömnek van, és keveset fizetnek így, napelem nélkül is.
Mi majd meglátjuk, tervezünk egyszer napelemet, de addig így kell megoldanunk.
Nekem az a bajom, hogy a napelem nem hiszem, hogy beleférne a költségekbe, így lehet hogy a hőszivattyú sem érné meg annyira.
Magyarorszag aramot tud termelni, gazt nem. Nyilvan nem egyik naprol a masikra tortenik az atallas, de hosszutavon en mar nem epitenek a gazra.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 19., szerda 13:57

Szerintem mindenki költözzön Szicíliaba.

Jó idő adott , nem kell foglalkozni a fűtéssel :kalapos:
Max a maffiózók néha bejönnek egy kis aproert, azt meg lehet venni fűtési költségnek :mrgreen:

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 13:39

csababarca írta:
Nika91127 írta:

A H-tarifának is van egy bekerülési költsége tudtommal, ami többszázezer Ft.
A napelemmentes hőszivattyú az önmagad tökönlövése
A napelem most amúgy se éri meg, mert havi elszámolós a buli, télen meg ki tudja megtermeli-e azt a mennyiséget...
5000 forint/A a plusz költség, teljesítménybővítésnél.
mondjuk egy 3x16-nál 240000 forint.

Nem tudom, pedig rengeteg ismerősömnek van, és keveset fizetnek így, napelem nélkül is.
Mi majd meglátjuk, tervezünk egyszer napelemet, de addig így kell megoldanunk.
Nekem az a bajom, hogy a napelem nem hiszem, hogy beleférne a költségekbe, így lehet hogy a hőszivattyú sem érné meg annyira.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 13:37

istimester írta:
rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Hagyd a gázt a fenébe, 100 méter csak a behúzás, felesleg munka és ido.

Ha maradsz a hoszivattyunal, vagd hozza a mennyezethutest is. Van elerheto technologia, MO-n gyártott panelek, kb.40 szazalekkal olcsobb mint a standrad megoldások.
Köszi! És mennyivel macerásabb technológia, mint a padlófűtés? mert mégiscsak a mennyezeten lenne felszerelve, nem tudom az ott keletkező víz hogy távozna.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 19., szerda 12:50

Nika91127 írta:

A H-tarifának is van egy bekerülési költsége tudtommal, ami többszázezer Ft.
A napelemmentes hőszivattyú az önmagad tökönlövése
A napelem most amúgy se éri meg, mert havi elszámolós a buli, télen meg ki tudja megtermeli-e azt a mennyiséget...
5000 forint/A a plusz költség, teljesítménybővítésnél.
mondjuk egy 3x16-nál 240000 forint.

Nem tudom, pedig rengeteg ismerősömnek van, és keveset fizetnek így, napelem nélkül is.
Mi majd meglátjuk, tervezünk egyszer napelemet, de addig így kell megoldanunk.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. július 19., szerda 12:44

csababarca írta:
Halfkey írta: Nekem a padláson van a hőszivattyú, szóval a külön helyiség az nem egy szoba.

Viszont 4 hónapig nem volt napelem, azalatt valami 450 ezer volt a számla, ez még a rezsicsökkentés módosítása előtt 2022 elején. 135 nm körül van a ház, mérések szerint faszán szigetelve, új építés.
H tarifa van?
Érdekes, mert ismerősöm H-tarifával, napelem nélkül, 210nm-en, 14kw-os hőszivattyúval 25-35ezer forint közül fizet per hó.

Nálad valami szerintem nem oké, nem szabadna ennyinek lennie egyébként.
Mármint ilyet még nem hallottam, pedig rengeteg ismerősömnél van napelem nélkül hőszivattyú.
A H-tarifának is van egy bekerülési költsége tudtommal, ami többszázezer Ft.
A napelemmentes hőszivattyú az önmagad tökönlövése
A napelem most amúgy se éri meg, mert havi elszámolós a buli, télen meg ki tudja megtermeli-e azt a mennyiséget...

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. július 19., szerda 12:32

Halfkey írta: Nekem a padláson van a hőszivattyú, szóval a külön helyiség az nem egy szoba.

Viszont 4 hónapig nem volt napelem, azalatt valami 450 ezer volt a számla, ez még a rezsicsökkentés módosítása előtt 2022 elején. 135 nm körül van a ház, mérések szerint faszán szigetelve, új építés.
H tarifa van?
Érdekes, mert ismerősöm H-tarifával, napelem nélkül, 210nm-en, 14kw-os hőszivattyúval 25-35ezer forint közül fizet per hó.

Nálad valami szerintem nem oké, nem szabadna ennyinek lennie egyébként.
Mármint ilyet még nem hallottam, pedig rengeteg ismerősömnél van napelem nélkül hőszivattyú.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 19., szerda 12:26

Nekem a padláson van a hőszivattyú, szóval a külön helyiség az nem egy szoba.

Viszont 4 hónapig nem volt napelem, azalatt valami 450 ezer volt a számla, ez még a rezsicsökkentés módosítása előtt 2022 elején. 135 nm körül van a ház, mérések szerint faszán szigetelve, új építés.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. július 19., szerda 12:00

És napelem nélkül mennyire éri meg a hőszivattyú?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 19., szerda 11:41

Napelem nalunk kivancsi vagyok, mikor erkezik, pont a rezsiagyfasz bejelentese elott szerzodtunk, azota mar volt szerzodesmodositas az emelkedett arrol, de pont belefertunk az akksimentesek koze. Azota kuss van, a ceg nevet valtott, erdeklodve varom a fejlemenyeket. :kalapos:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. július 19., szerda 11:14

rashidm írta: Sziasztok!

Házvásárlásról már kérdeztelek Titeket, most egy ehhez kapcsolódó téma lenne. Adott egy ház, ahol nincs bevezetve a gáz, csak a telekig. Kb 100 nm, lenne vele munka rendesen.

A: Ha nincs bent a gáz, akkor legyen bevezetve és gázzal menne a fűtés (leginkább padlófűtést szeretnénk) vagy hőszivattyúval? Klímát szeretnénk a jövőben.

B: mennyibe kerülne a gáz bevezetése, gázkazán, kémény javítása/cseréje/felújítása, radiátorok, csövek, stb.? Olcsóbb lenne, mintha hőszivattyú+padlófűtés lenne kialakítva?

Köszönöm! :salute: :agree:
Hagyd a gázt a fenébe, 100 méter csak a behúzás, felesleg munka és ido.

Ha maradsz a hoszivattyunal, vagd hozza a mennyezethutest is. Van elerheto technologia, MO-n gyártott panelek, kb.40 szazalekkal olcsobb mint a standrad megoldások.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 134 regisztrált és 0 vendég