OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. szeptember 19., szombat 15:56

realistahuni írta:Hát ilyen szar sört mint ez a jenki miller még nem ittam.
És még üzletben is kerek 1 euró volt egy 330-as.
Okádék. :[
Nem nagy cucc, de szerintem nem rossz. Lite volt vagy Genuine?
Coronita az igazi lóhúgy.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 19., szombat 15:37

metalBOY írta:Itt a videó az incidensről. 1:15-nél nyílik a kapu. 1:39-nél kezdődik az incidens.

Valahol sajnálos is ezt a sok embert,de köztük sok olyan van,aki nem valódi menekült,csak e mögé bújik......ha én mennék másik országba,és a törvények ellen cselekednék,majd megdobálnám a rendőröket.......akkor jogosan kapnék a pofámba gázt.....jogosan.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 19., szombat 13:46

Legnagyobb baj ezzel a bevándorlással (mert el lehet felejteni a menekült szót, mert ők a kisebbség, kb 5-10%), hogy szándékosan hatnak az ember jó érzésére, és ki próbálják használni ezt. Elég jól is működik.

A politikai vezetés káosz és egységesnek egyáltalán nem nevezhető, ez is kedvez az egész folyamatnak.
Én megértem a magyar kemény fellépést is, mert tényleg pofátlan amit sok bevándorló csinál. Sajnos az okádék média ebben segít nekik, és a demagógiát kimaxolják, sőt új szintre emelik.

Én bízom abban, hogy ez pár hét, de lekésőbb pár hónap múlva nagyvonalakban megoldódik. De sajnos ez csak a reményem, a valóság valószínűleg más lesz.

Itt Európának egységesen kéne fellépni. De sajnos vannak iszonyat naiv emberek akik nem látják a fától az erdőt, és le vannak ott maradva, hogy jaj szegény menekültek. Miközben nem menekültek, és óriási problémát okoz majd az integrációjuk, anyagilag, szociálisan, mindenhogy. Nem 1-2 hónapik, hanem onnantól kezdve hogy letelepednek, évtizedeken át! Ideáig nagyon kevesen jutnak el a gondolatmenetben. Tájékozatlanság, és naivitás miatt.

Biztos vagyok abban, hogy Európa reagálni fog erre az egészre. Már csak abban bízom, hogy időben, és hatékonyan. Mert ami az elmúlt hetekben ment, az maga volt a kabaré, és sosem gondoltam volna hogy mi magyarok fogjuk még ezt a legjobban kezelni.

metalBOY
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014. december 11., csütörtök 9:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: metalBOY » 2015. szeptember 19., szombat 13:32

Itt a videó az incidensről. 1:15-nél nyílik a kapu. 1:39-nél kezdődik az incidens.

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 19., szombat 13:28

Kerlon írta: Na gyerünk védjed Gyurcsányt, támaszd alá videókkal. ;D ;d
:D egy kreténnek tartom és amit tegnap leművelt a rádióban...én szégyelltem magam, viszont az általad linkelt videó szerintem különbözik attól amit ő megmutatott.
https://www.youtube.com/watch?v=4bfPcYm5rfQ 3:47

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. szeptember 19., szombat 13:23

Na jól van, részemről ennyi :) És nem azért, mert nem tudom bizonyítani az "igazam", hanem mert nem akarok árral szemben úszni. :mrgreen: Elfogadom a fórum álláspontját, csak nem értek vele egyet. :) :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

metalBOY
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014. december 11., csütörtök 9:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: metalBOY » 2015. szeptember 19., szombat 13:16

M1Ö írta:
ThePilgrim írta:Miért robbantottak anno Londonban? És Madridban? Miért mészároltak le egy komplett szerkesztőséget Párizsban? Miért akarták pár hete kiirtani egy vonat utazóközönségét Belgiumban? Ugyanezért lesznek a későbbiekben is merényletek Európában, csak a több százezer (pár éven belül millió) muszlim vallású arab és fekete-afrikai között még több lesz a lappangó terrorista, vagy a könnyen fanatizálható szélsősége...
Lehet teljesen vakon vagyok, de elvileg nem terroristák menekülnek. Arra gondoltam, hogy pl Szíriának miért lenne érdeke Európába terroristákat küldeni? Nem hinném, hogy ilyeneket terveznének...
kiserik írta:NE légy ennyire naív! Az ide beáramló emberek 80-90%-a soha a büdös életbe nem volt életveszélyben. Szépen éldegéltek a kis otthonukban, dolgoztak, élték mindennapjaikat olyan országokban, ahol háború van, de nem ott, ahol ezek az emberek éltek. Ezért nincs egyiknek sem papírja, ugyanis azokból egyértelműen kiderül, hogy Szíria olyan területéről származik e, ahol a harcok dúlnak és akkor minden veszekedés, verekedés, meg tököm tudja mi nélkül megkapja az áhított menekült státuszt a határátkelőn belépve az EU-ba. Ezek a jobb (esetleg az ingyen, segélyből) élet reményében indultak útnak a nagy és jóságos Németország felé (mert ezt hallották a korábban jöttektől, hogy ott a fasza).
Nem érzem magam naívnak. Az a háború kihat mindenre, nem csak 1 városra pl. Ne haragudj, de ebből a kommentből sem jön le semmi emberség. Kis túlzással úgy írsz, mintha nem lenne semmi gondjuk. Te csak úgy ok nélkül, ha minden rendben lenne megindulnál egy teljesen más világba? Nem azt mondom, hogy mit tom én 500.000 menekültből 500.000 tényleges életveszélyben van, de hogy van okuk elhagyni az otthonuk, az biztos.


Ezért nem akartam belefojni a témába... A többség gyűlöli őket, fejbe lőné őket, állatként néznek rájuk. Ahelyett, hogy együttéreznénk és emberként viselkednénk. Ha már őket nem nézzük annak.... :ike:
Nem akarom magam szentnek beállítani, de engem elszomorít ez az egész reakció a témára... :(

Tudod ez pont az a helyzet amikor el kell gondolkodni, mert itt a racionlás gondolkodás megy szembe az együttérzéssel. Fel kell tenni a kérdést magadnak, mit akarsz. Azt hogy a családodnak legyen jobb, vagy azt hogy az ún. menekülteknek. Ne legyenek kétségeid afelől, hogy ők egy jó ideig biztos, hogy a szociális rendszer részesei lesznek. Fogalmam sincs mikor fognak tudni visszaszolgáltatni valamit is abból amit kapnak.

A másik fontos dolog pedig az, hogy ők nem fognak tudni integrálódni. Soha se fogják elfogadni az itteni törvényeket. Ők a Saria szerint élnek, mást nem fognak elfogadni. Nem tudják elválasztani a világi és egyházi életet. Miért a mi lakosaiknek kelljen alkalmazkodni. Ha valakinél vendégeskedel akkor tiszteletben tartod a vendéglátód szokásait.

Még mindig nem tudott senki sem választ adni arra, hogy miért nem használják a hivatalos határátkelőket. Ilyet még ember nem látott. Kifejezetten kerülik azokat.

Szegénységben élnek, és jobb élet reményében indultak útra pontos úticéllal. Rengetegen megtették már azelőtt is. Európából is rengetegen indultak útra az új világ felé Amerikába. Nincs ezzel semmi probléma, de akkor azt nem illegálisan kell megtenni. Valamint betartva a szabályokat minden értelemben.

A helyzet szomorú, de Európa nem tud szociálisan ellátni ennyi embert. Biztos vannak ismerőseid akik most is munkát keresnek nem nagy sikerrel. Akkor akik még a nyelvet se beszélik biztos nagyobb sikerrel fognak járni.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 19., szombat 13:07

Norbii írta:
Kerlon írta: gyurcsány :lol: :lol: :lol:
ez teljesen más videó szerintem. gyurcsányéban látszik hogy a rendőrök kaput nyitnak...de rongyá van vágva, szóval kitudja hogy az a jelenet is mikori..;d
Na gyerünk védjed Gyurcsányt, támaszd alá videókkal. ;D ;d
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. szeptember 19., szombat 13:06

M1Ö írta: Lehet teljesen vakon vagyok, de elvileg nem terroristák menekülnek.
Ja,ha ELVILEG nem,akkor rendben jöjjenek csak.
Mondjuk hova,azt nem tudom,mert ennyi embert nem tud befogadni Európa,ugyan is ebből milliós nagyságú lesz.

Ahelyett, hogy együttéreznénk és emberként viselkednénk. Ha már őket nem nézzük annak.... :ike:
A videóban van erre a válasz.
Ha én menekült vagyok,akkor megpróbálok beállni a sorba,és befogom a pofám,esetleg ha egy darab száraz zsemlét adnak akkor azt is 15000x köszönöm meg,és nem követelek,hanem örülök annak hogy most már nem üldöznek.
Illetve azt is megadom,hogy bebizonyítom hogy igen,nekem nagyon szar ott,szóval had maradjak Európába,és nem eldobálom az irataimat,és új személyazonosságot veszek föl.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 19., szombat 13:04

Kerlon írta: gyurcsány :lol: :lol: :lol:
ez teljesen más videó szerintem. gyurcsányéban látszik hogy a rendőrök kaput nyitnak...de rongyá van vágva, szóval kitudja hogy az a jelenet is mikori..;d

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 19., szombat 13:02

Ma azt olvastam, hogy a menekültek közül 5/4 nem is szír, szóval ja. Szíria lehet nem küld terroristák, dehogy az iszlám terroristákból kapunk az biztos. Meg a békés menekült, aki tényleg menekül, az szerinted miért kezd el határt ostromolni? Mert a többség nem menekült, hanem megélhetési bevándorló. Vajon miért nem akarnak regisztrálni? Miért nem akarnak kicsit sem alkalmazkodni?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5598
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. szeptember 19., szombat 12:53

ThePilgrim írta:Miért robbantottak anno Londonban? És Madridban? Miért mészároltak le egy komplett szerkesztőséget Párizsban? Miért akarták pár hete kiirtani egy vonat utazóközönségét Belgiumban? Ugyanezért lesznek a későbbiekben is merényletek Európában, csak a több százezer (pár éven belül millió) muszlim vallású arab és fekete-afrikai között még több lesz a lappangó terrorista, vagy a könnyen fanatizálható szélsősége...
Lehet teljesen vakon vagyok, de elvileg nem terroristák menekülnek. Arra gondoltam, hogy pl Szíriának miért lenne érdeke Európába terroristákat küldeni? Nem hinném, hogy ilyeneket terveznének...
kiserik írta:NE légy ennyire naív! Az ide beáramló emberek 80-90%-a soha a büdös életbe nem volt életveszélyben. Szépen éldegéltek a kis otthonukban, dolgoztak, élték mindennapjaikat olyan országokban, ahol háború van, de nem ott, ahol ezek az emberek éltek. Ezért nincs egyiknek sem papírja, ugyanis azokból egyértelműen kiderül, hogy Szíria olyan területéről származik e, ahol a harcok dúlnak és akkor minden veszekedés, verekedés, meg tököm tudja mi nélkül megkapja az áhított menekült státuszt a határátkelőn belépve az EU-ba. Ezek a jobb (esetleg az ingyen, segélyből) élet reményében indultak útnak a nagy és jóságos Németország felé (mert ezt hallották a korábban jöttektől, hogy ott a fasza).
Nem érzem magam naívnak. Az a háború kihat mindenre, nem csak 1 városra pl. Ne haragudj, de ebből a kommentből sem jön le semmi emberség. Kis túlzással úgy írsz, mintha nem lenne semmi gondjuk. Te csak úgy ok nélkül, ha minden rendben lenne megindulnál egy teljesen más világba? Nem azt mondom, hogy mit tom én 500.000 menekültből 500.000 tényleges életveszélyben van, de hogy van okuk elhagyni az otthonuk, az biztos.


Ezért nem akartam belefojni a témába... A többség gyűlöli őket, fejbe lőné őket, állatként néznek rájuk. Ahelyett, hogy együttéreznénk és emberként viselkednénk. Ha már őket nem nézzük annak.... :ike:
Nem akarom magam szentnek beállítani, de engem elszomorít ez az egész reakció a témára... :(
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. szeptember 19., szombat 12:41

Nagyon jó videó tényleg,igaza van az öreg rájának. :agree:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 19., szombat 12:36

Becksy23 írta:
Rasszista, náci, fasiszta videó. :vivo:
Remélem csak ironizálsz. :lol:

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. szeptember 19., szombat 12:23

Rasszista, náci, fasiszta videó. :vivo:
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. szeptember 19., szombat 11:33

A keresztény Európa és az iszlám 1. - népvándorlás 2015.
Nagyon jó videó!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 19., szombat 11:01

Ez egy jó "menekültes" cikk
gyurcsány :lol: :lol: :lol:
Tudom, hogy nem nagyon lehet politizálni, de szerintem a baloldal totálisan saját magát építi le...

Ez meg zseniális magyar történet. :lol: :lol:
"Anton, a leggyorsabban tekerő közmunkás, “barna képű kölyök”.
A rendőrök, akik egyből migránsnak nézték a barna képű Antont, aki ijedtében előbb megnémult, aztán csak röhögni tudott." :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. szeptember 18., péntek 20:47

Norbii írta:
kiserik írta: Ausztrália tényleg rengeteget költ a bevándorlókra. Egyik, hogy a határait a flottával védi (ergó lelövik a picsába ezeket a kis bárkákat, akik belépnek a vizeikre igazolatlanul), másik, hogy fizetnek az embercsempészeknek, hogy Új Zélandra vigyék a bevándorlókat, ne hozzájuk.
mármint erre gondolsz?

Bár az egyre súlyosodó menekülthelyzet Ausztráliát földrajzilag nem érinti, az ausztrál kormány mégsem nézi tétlenül, hogy családok ezrei válnak hontalanná, és természetesnek tartja, hogy segítsen rajtuk.

Ausztrália 2015-ben már eddig is 13.750 menekültet készült befogadni, az ausztrál miniszterelnök, Tony Abbott (Ausztrália miniszterelnöke) azonban bejelentette, hogy Ausztrália ezen felül további 12.000 szír állampolgárnak kész menekültvízumot adni. Az intézkedéssel elsősorban olyan kisebbségi nők, gyerekek és családok helyzetén kívánnak javítani, akik Törökországba, Libanonba és Jordániába kényszerültek menekülni.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a menekültek csak a szokásos, nagyon szigorú biztonsági és egészségügyi ellenőrzések után léphetnek Ausztrália földjére. Tony Abbott fontosnak tartotta elmondani, hogy a humanitárius szándék mellett legfontosabb feladatának mindig a saját állampolgárainak védelmét tartja.

Az ausztrál kormány úgy döntött, hogy ezen felül több mint 9 milliárd forintnak megfelelő összeggel (44 millió ausztrál dollárral) fogja támogatni az Egyesült Nemzetek Szövetségét (UN), 240.000 további menekült ellátásában. Ezzel az ausztrál kormány humanitárius szerepvállalása a szír-iraki konfliktusban immár több mint 47 milliárd forintra (230 millió ausztrál dollárra) rúg 2011 óta.
Igen. Ez megint egy kirakatszöveg, pár napos döntés, hogy készek belépni azon országok közé, akik menekülteket fogadnak be. Papírral igazolt menekült státuszt igényelt menekülteket. Nem népvándorlókat, akik itt vannak nálunk. Eddig nagyon is menekült ellenesek voltak, pl: https://www.youtube.com/watch?t=2&v=rT12WH4a92w. Hivatalos üzenet a bevándorlóknak.
Ismétlem. El KELL különíteni a menekülteket és a gazdasági bevándorlókat. A menekültekkel nincs semmi baj, ők örülnek, hogy lyuk van a seggükön, őket segíteni kell. A gazdasági bevándorlókkal van a probléma, ők követelőznek, szervezkednek, lázadnak, nekik célállomásuk van, velük probléma volt, van és lesz is.
Valaki említette a fekete afrikaiakat. Jelentem, már itt vannak. Embercsempészek hozzák őket és vegyítik a szírek közé.

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 18., péntek 20:28

kiserik írta: Ausztrália tényleg rengeteget költ a bevándorlókra. Egyik, hogy a határait a flottával védi (ergó lelövik a picsába ezeket a kis bárkákat, akik belépnek a vizeikre igazolatlanul), másik, hogy fizetnek az embercsempészeknek, hogy Új Zélandra vigyék a bevándorlókat, ne hozzájuk.
mármint erre gondolsz?

Bár az egyre súlyosodó menekülthelyzet Ausztráliát földrajzilag nem érinti, az ausztrál kormány mégsem nézi tétlenül, hogy családok ezrei válnak hontalanná, és természetesnek tartja, hogy segítsen rajtuk.

Ausztrália 2015-ben már eddig is 13.750 menekültet készült befogadni, az ausztrál miniszterelnök, Tony Abbott (Ausztrália miniszterelnöke) azonban bejelentette, hogy Ausztrália ezen felül további 12.000 szír állampolgárnak kész menekültvízumot adni. Az intézkedéssel elsősorban olyan kisebbségi nők, gyerekek és családok helyzetén kívánnak javítani, akik Törökországba, Libanonba és Jordániába kényszerültek menekülni.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a menekültek csak a szokásos, nagyon szigorú biztonsági és egészségügyi ellenőrzések után léphetnek Ausztrália földjére. Tony Abbott fontosnak tartotta elmondani, hogy a humanitárius szándék mellett legfontosabb feladatának mindig a saját állampolgárainak védelmét tartja.

Az ausztrál kormány úgy döntött, hogy ezen felül több mint 9 milliárd forintnak megfelelő összeggel (44 millió ausztrál dollárral) fogja támogatni az Egyesült Nemzetek Szövetségét (UN), 240.000 további menekült ellátásában. Ezzel az ausztrál kormány humanitárius szerepvállalása a szír-iraki konfliktusban immár több mint 47 milliárd forintra (230 millió ausztrál dollárra) rúg 2011 óta.

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. szeptember 18., péntek 19:56

M1Ö írta:Ez nem megoldás, legalábbis szerintem. Már csak azért sem, mert akkor tényleg elég kemény erőszakhoz kéne nyúlni, hogy vissza lehessen fordítani őket. Meg kis túlzással így is visszaküldnénk őket a halálba.
NE légy ennyire naív! Az ide beáramló emberek 80-90%-a soha a büdös életbe nem volt életveszélyben. Szépen éldegéltek a kis otthonukban, dolgoztak, élték mindennapjaikat olyan országokban, ahol háború van, de nem ott, ahol ezek az emberek éltek. Ezért nincs egyiknek sem papírja, ugyanis azokból egyértelműen kiderül, hogy Szíria olyan területéről származik e, ahol a harcok dúlnak és akkor minden veszekedés, verekedés, meg tököm tudja mi nélkül megkapja az áhított menekült státuszt a határátkelőn belépve az EU-ba. Ezek a jobb (esetleg az ingyen, segélyből) élet reményében indultak útnak a nagy és jóságos Németország felé (mert ezt hallották a korábban jöttektől, hogy ott a fasza).
Norbii írta:amúgy Ausztrália befogadott elég sokat, és iszonyatos nagy pénzekkel költenek a menekült kérdésre, szóval ők pont rossz példa. USA meg amúgy is bevándorlókból épült fel.
Ausztrália tényleg rengeteget költ a bevándorlókra. Egyik, hogy a határait a flottával védi (ergó lelövik a picsába ezeket a kis bárkákat, akik belépnek a vizeikre igazolatlanul), másik, hogy fizetnek az embercsempészeknek, hogy Új Zélandra vigyék a bevándorlókat, ne hozzájuk.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 30 regisztrált és 0 vendég