OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:38

Nagyon szívesen! Én is emlékszem, nekem se mondott senki semmi biztosan, aztán megkérdeztem egy rendőr ismerősöm hogy is van. Pár hét aztán nyomhatod :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2922
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:36

L.Miki írta:Egy kérdés azoknak, akik már rendelkeznek jogosítvánnyal:

Igaz-e az, hogy ha valaki levizsgázik forgalomból és már meg van minden vizsgája, be megy az okmányirodába és ott kap egy A4-es méretű lapot, melyen az adatai vannak feltüntetve, melyek majd a rózsaszínű hivatalos jogosítványon rajta lesznek... vezethet már azzal?

Nagyon bonyolultan van megfogalmaza, de biztos értitek. :mrgreen:

Köszi előre is!
Nem.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:36

sebydani írta:Régen működött a dolog,legalábbis én is hallottam olyanokat évekkel ezelőtt de amennyire én tudom az a papír nem elegendő most, legalábbis én mikor 2 éve megkaptam a jogsim azt mondták azzal nem vezethetek. Nem ér annyi kockázatot :)

Köszönöm a választ!! Csak mindenki mást mond, így gondoltam jobb ha itt is rá kérdezek, de akkor megvárjuk a kipostázást, biztos ami biztos. Jobb később, mint soha! :coffee:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:29

Alipayben nem vagyok otthon, nem azzal szoktam fizetni :/
gondolom azért nem tudsz aktát nyitni, mert már nyomtál egy cancel ordert, nem?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:29

Régen működött a dolog,legalábbis én is hallottam olyanokat évekkel ezelőtt de amennyire én tudom az a papír nem elegendő most, legalábbis én mikor 2 éve megkaptam a jogsim azt mondták azzal nem vezethetek. Nem ér annyi kockázatot :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:26

Egy kérdés azoknak, akik már rendelkeznek jogosítvánnyal:

Igaz-e az, hogy ha valaki levizsgázik forgalomból és már meg van minden vizsgája, be megy az okmányirodába és ott kap egy A4-es méretű lapot, melyen az adatai vannak feltüntetve, melyek majd a rózsaszínű hivatalos jogosítványon rajta lesznek... vezethet már azzal?

Nagyon bonyolultan van megfogalmaza, de biztos értitek. :mrgreen:

Köszi előre is!
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Laci » 2015. szeptember 17., csütörtök 17:07

Realista24 írta:Szia,
leírom a saját példám.
Elvileg nem vagy köteles megvárni a processing time végét. Én volt, hogy két hét után indítottam, mert elérhetetlen volt a partner vagy adott egy shipping numbert, ami fake volt.
Ha nem adta fel a terméket, és nem is akarja, akkor nem fog reagálni arra, ha nyitsz egy aktát. Megnyitod, lesz azt hiszem 5 napja reagálni, és ha nem csinál semmit, akkor utalják vissza a pénzed.
Én eddig három-négyszer jártam így.
Köszi a választ!
Ha jól értem, az "aktanyitást" Alipay-en kell intézni, ott láttam 5 napos válaszidőt.

edit:
Aliexpressen nem tudok "open disputet" nyomni, ott így néz ki az order status jelenleg.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 17., csütörtök 16:54

Szia,
leírom a saját példám.
Elvileg nem vagy köteles megvárni a processing time végét. Én volt, hogy két hét után indítottam, mert elérhetetlen volt a partner vagy adott egy shipping numbert, ami fake volt.
Ha nem adta fel a terméket, és nem is akarja, akkor nem fog reagálni arra, ha nyitsz egy aktát. Megnyitod, lesz azt hiszem 5 napja reagálni, és ha nem csinál semmit, akkor utalják vissza a pénzed.
Én eddig három-négyszer jártam így.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Laci
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:36

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Laci » 2015. szeptember 17., csütörtök 15:04

Aliexpress.

Július 26-án rendeltem egy cuccot, amit a seller el se küldött.
Processing time 60 nap, ami egy hét múlva lejár, ha jól számoltam. Ez után visszakapom a pénzemet automatikusan majd?

Pár nappal a rendelés után, ahogy láttam, hogy nem küldte el, cancel ordert nyomtam, ami viszont szintén 60 nap vagy mennyi, mire véghez megy... ha addig nem "approve-olja" maga a seller - persze hiába írok neki, semmi válasz. Vagy csak ezután kapom majd vissza?

Alipay-el fizettem ugye, ott 90 napig tart a "protection" a refundra, ami kb. akkor jár majd le, amikor ez a 35 nap.

Szóval a kérdésem az, hogy a Processing time, ami jövő héten lejár... visszakapom a pénzemet automatikusan, vagy csak amikor a rendelés magától "cancel"-olódik, mert nem "approveolja" az én "requestemet" a seller?

Supportosok annyit írtak, hogy felszólítják a sellert h fogadja el a "cancel requestemet".... és h nem tudok mást csinálni, mint várni... no ez a jó ebay-nél, paypal-al fizetek és nincs szarozás, visszakapom egyből. Alipay-en is van member protection, de körülményes... Csomó adatot, számlát kell képekben feltölteni.

Valaki erről véleményt? :mrgreen: Azon kívül, hogy csak megbízható sellertől rendeljek a jövőben? :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. szeptember 17., csütörtök 10:43

http://netk.uni-nke.hu/uploads/media_it ... iginal.pdf

ezt érdemes átolvasni amúgy, végre valakik mintha próbálnának megoldást találni. a vége a legérdekesebb, a kvótarendszeres megoldásuk. :)
Mert ahogy a nyugat áll ehhez az egészhez, pár év múlva németek,hollandok osztrákok akarnak majd menekültként bejutni hozzánk.
kétlem hogy ettől kellene tartani.
Budapest nem lesz London/Párizs, már sokszor megmondták. :lol:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11110
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. szeptember 17., csütörtök 10:41

Nem vagyok egy nagy politikus,gazdasági részét se vágom, de szerintem hosszútávon rohadt jól járnánk ha kiutálna minket az eu, esetleg csatlakozna hozzánk pár szomszéd.

Mert ahogy a nyugat áll ehhez az egészhez, pár év múlva németek,hollandok osztrákok akarnak majd menekültként bejutni hozzánk.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2015. szeptember 17., csütörtök 10:22

Hát igen.
Mondjuk tegnap a TEK-sek elkenték őket rendesen ha minden igaz.
Azthitték,hogy győztek aztán mégsem.
Rendőr ismerősről.
Anya beszélt az egyik ismerősével neki a fia készenlétis,ők is lennt vannak.
Ő mondta,hogy köpködik őket lefelé stb.

Ezt valahogy nem nagyon akarják megírni meg elmondani a tv-ben az okosok.

A legszomorúbb az,hogy Magyarország magára maradt.
Egyértelmű hogy a nyugat számára mi mindig is kelet európai kis senkik leszünk.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. szeptember 17., csütörtök 10:00

Az utolso pontnal felreertettel, a magyar ember alatt pont a rendorokre gondoltam, oket dobaljak ego rongyokkal, kovekkel, uvegekkel. Es nem uthet oda, mert akkor az Amnesty International meg a BBC egybol lehozza, hogy Orban tuzes vassal egeti a bevandorlokat. Nem hogy nem uthet oda fegyelmezesi cellal, de meg magat is csak mersekelten vedheti meg. Ez szerinted korrekt dolog?
Egy korábbi hsz-ben már leírtam tegnap, hogy egyáltalán nem tartom korrektnek, sőt.
elhuzta a mezesmadzagot a nagy tomegek elott, de ne legyenek ketsegeink, amikor egni fog a haz, akkor Orban peldajat fogja kovetni.
Ez a kétszínűség jellemző az egész nyugatra. Eleinte dánék is sírtak hogy mekkora csúnya nácik vagyunk, aztán...
Hat ezt ok sem tudjak.
Ez jogos. Nem tudnak semmit sem, eléggé megalázta az egész EU-t néhány százezer ember. :roll:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4765
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2015. szeptember 17., csütörtök 1:10

Norbii írta:Nincs megerositve. Az m1 szanalmas, nem is tudom hanyszor dobtak mar be.meg nem erositett halottakat mostanaban...aztan ez a terroristazas..plz

Amugy ezt nezzetek meg, mert jobb mint egy akció trailer. ;dd https://youtu.be/fgJRjy2Xc0c
A videó elég vicces, de a kommenteket azért érdemes elolvasni.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. szeptember 17., csütörtök 0:08

Pipita:
-Merkelnel fokent arra gondoltam, hogy elhuzta a mezesmadzagot a nagy tomegek elott, de ne legyenek ketsegeink, amikor egni fog a haz, akkor Orban peldajat fogja kovetni. Egyebkent meg Europaban akar kvotarendszert, mikozben a sajat orszagan belul is kb 2 tartomanyba akarnak menni a bevandorlok(mert a korabbi NDK-t leszoltak, az nekik nem jo), eloszor talan ott kene rendet tenni, ugyanis kb lebenult a vasuti halozat. Masik problema a kvotarendszerrel, hogy Ahmed majd 2 honap mulva kitalalja, hogy neki nem jo Franciaorszagban, o Belgiumba akar menni, mert Mohamed baratjanak ott sokkal jobb. Na akkor mit fog lepni a vezeto reteg? Hat ezt ok sem tudjak.
Lehet sok dologert tamadni draga miniszterelnokunket, de ez most nem az a dolog, sok inkompetens europai vezetonel hatszor jobban kezeli a dolgokat. Erdemes felmenni a facebook oldalara es megnezni a kulfoldiek altal irt bejegyzeseket, a media nyomasanak ellenere azert latszik, hogy nem vagyunk egyedul, a jozan esz talan megis gyozhet.
-Ez a minden embertomeg eros tulzas, inkabb az aluliskolazott, kobunko embertomeg, lsd focihuliganok. Ha minden embertomeg igy mukodne, akkor Gyurcsany egy-egy (szineszi jatekkal felero) beszede utan a nyugdijasok korberaknak a Parlamentet a nyuggertankjaikkal, nem csak alkalomadtan szervezodnenek csoportta. Es itt van a baj, en nem akarok ide olyan (tobb ezres/tizezres) fanatikus embertomeget, aki par buzdito szora kepes akar veszelybe helyezni a sajat testi epseget.
-Nem a keleti elott tartottam volna oket, hanem valahol Gorogorszag vagy eppen az Arab-felsziget kornyeken. Jamaika a jamaikaiake, Europa az europaiake. Pont. Es tudod mit? Meg belefernek a SZIR MENEKULTEK!!! is, akik igazoljak mivoltukat(annak ellenere, hogy Bajororszag nem az elso biztonsagos terulet), de ennek adnek maximum 15-20 szazalekot. Nincs statisztikai adatom, de nem veletlen, hogy szinte senkinel se talalnak ervenyes igazolvanyt.
-A legtobb embernek nem azokkal van a baja, aki papirral jon, legalisan, ujjlenyomattal, hasonloval, de ezt szerintem te is erzed, inkabb mellebeszelesnek fogom fel reszedrol, igy meg tovabbra is fent all a kerdes, hogy majd mindenfele ember, aki eltepi az utlevelet, szabadon aramolhat befele? A Nemetorszagos reszre a valaszom lsd. az elso pontban.
-Szerintem nem tudjak kiszurni, egyszeruen nincs ra lehetoseg ilyen szamu embernel, de ha igen, varom az otleted.
-Az utolso pontnal felreertettel, a magyar ember alatt pont a rendorokre gondoltam, oket dobaljak ego rongyokkal, kovekkel, uvegekkel. Es nem uthet oda, mert akkor az Amnesty International meg a BBC egybol lehozza, hogy Orban tuzes vassal egeti a bevandorlokat. Nem hogy nem uthet oda fegyelmezesi cellal, de meg magat is csak mersekelten vedheti meg. Ez szerinted korrekt dolog?

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. szeptember 16., szerda 20:21

Van vagy 600 stáb a helyszínen, valószínű, hogy senki nem vette észre... Kb mindenhol ez menne már.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 16., szerda 20:19

miro írta:Nem tudom hogy volt-e,egyik spanom csaja rendőr,és most írta neki hogy két rendőr fölgyulladt mert behajítottak közéjük pár molotov koktélt a gcik.
Elsore ezt sem tudom elhinni. Szkeptikus vagyok minden hírrel ami jon. Bármelyik irányból.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. szeptember 16., szerda 20:14

miro írta:Nem tudom hogy volt-e,egyik spanom csaja rendőr,és most írta neki hogy két rendőr fölgyulladt mert behajítottak közéjük pár molotov koktélt a gcik.
Remélem megy ki Zsohar Zsuzsika főzni egy jó paprikás krumplit ezeknek a szerencsétlen menekülteknek.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. szeptember 16., szerda 20:06

Nem tudom hogy volt-e,egyik spanom csaja rendőr,és most írta neki hogy két rendőr fölgyulladt mert behajítottak közéjük pár molotov koktélt a gcik.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. szeptember 16., szerda 19:35

Amugy ezt nezzetek meg, mert jobb mint egy akció trailer. ;dd https://youtu.be/fgJRjy2Xc0c
Azért a "2015 Hunyadija" hozzászólás eléggé "karcol". :roll:

Azért elég kétségbeejtő a helyzet. Jött néhány százezer ember - menekült, gazdasági bevándorló, migráns, potenciális terrorista, világutazó kalandor bárhogy nevezhető oldalak szerint - viszont az EU határőrizete és eljárási gépezete lényegében összeomlott. (cirka 550 milliós közösség) A szlovákok a hidakra rakosgatnak fémelemeket, a franciák is határellenőréseket vezetnek be, a magyarok 1 hónapra zárják a déli határt, az osztrák, német szintén korlátoz, kerítéseket építgetnek orrba-szájba- (már a horvát határra is kerül csibedrót egyes részekre, egyszerűbb lenne megépíteni a kínai Csang Cseng mását :lol: )


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 30 regisztrált és 0 vendég