OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 10., hétfő 11:36

Értem, köszi a tippeket.
Én is csak támogatni tudom a döntéstét, viszont arról lövése sincs, hogy melyik suli milyen, mit tud. Hova érdemes menni és hová nem.

Esetleg erről valami konkrét tapasztalat/ötlet?
ZIDANE

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 11:02

nyilván mindenre igaz, hogy minél többet fordít rá, annál jobb lesz.

de itt most a pályaváltás volt a téma, sztem kurvára megéri, ha van minimális érzéke hozzá, akkor menjen csak, angoltudással - ami kb alap ma már - bárhol a világon, nemcsak itthon fog találni jól fizető állást.

aztán, ha már megbolondul és belefárad a sok szarba, el lehet menni szektoron belül más irányba, nem sok 40es korosztálybeli van, aki a mai napig szórja a c+ vagy abap vagy bármilyen sorokat.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

AdamTaylor
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2018. szeptember 10., hétfő 10:59

fél év alatt szellemi segédmunkás lehet az emberből, nem programozó. egy bizonyos részfeladatot el tud végezni, de ennek köze nincs ahhoz hogy szakember legyen. meg abban se legyen kétség, hogy ahogy fejlődik a mesterséges intelligencia ezek lesznek az elsők akiknek értelmetlenné válik a foglalkoztatása.

az tény, hogy fél év energia befektetéssel ezen a területen lehet a legnagyobbat kaszálni, de cserébe mindig le lesz maradva azoktól akikkel együtt dolgozik. ha egy jó kezdőfizu a cél akkor hajrá, de ennél többre nem jók ezek a fél éves képzések.

másik fele meg aki magától megtanul mindent netről. ez teljesen másik téma, egy versenyszektorban nyilván ezek az emberek tudnak a legjobban érvényesülni és itt nem is számít hogy mit végzett. ha egy ilyen ember elvégez egy fél éves greenfoxot akkor se lesz rá igaz hogy fél év alatt tanult meg programozni, mert már sokkal több órát ölt bele azelőtt hogy a képzést elkezdte volna.

szóval a lényeg, hogy az összes beleölt óra az érdekes. egy egyetemen a képzés ideje miatt adott hogy többet kell vele foglalkozni és sokkal több témakört érintenek, mint egy fél éves képzésen. az, hogy valaki a szabadidejét is ezzel tölti az a lehető legnagyobb löket ahhoz hogy jó szakemberré váljon. de ez nem csak erre a területre igaz, hanem kb mindenre a világon.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 10:56

ezért érdemes olyan oktatásra menni, ahol eleve benn van a szerződésben, hogy ha megfelelsz és fasza vagy, akkor a megfelelő és specifikus helyekre már azonnal be is lehet kerülni.
úgyis ott szedi össze az ember igazán, hogy mi a fasz van, innentől meg nincs az a para, hogy mi lesz az interjún, mert ezek a cégek eleve pont oda akarnak embert, azért bízták meg az oktatást szervezőket, hogy nekik ilyen ember kell, ilyet csináljatok nekem.

az IT olyan mértékben fejlődik, hogy én nem basznék el éveket egyetemen.
a legtöbb más szakmánál természetesen én is úgy gondolom, hogy érdemes továbbtanulni, nem mindenki születik zseninek, vagy übertehetségesnek vmi témában, hogy 16 évesen már levágod mi lesz és hogy.

ha lenne türelmem, energiám és agyam monoton kódolni meg, nem is kérdés, hogy erre a pályára mennék én is, de nekem kell a változatosság.
hiába csinálják meg hogy játszós meg pihenőszoba meg high-tech, meg ki van nyalva, tele a hűtő az ilyen helyeken, én nem azért élek, hogy dolgozzak, nekem nem ilyen céljaim vannak, hogy picsát növesszek, hogy reggeltől éjszakáig gubbasszak vmi kód előtt.
szóval ezt át kell gondolni, hogy tényleg mit akar az ember.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. szeptember 10., hétfő 11:00-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. szeptember 10., hétfő 10:45

ha bejön és elhelyezkedik haverodnak, onnantól én pl kétszer is meggondolnám, hogy van-e értelme fősulira, egyetemre menni időtelbaszni, esetleg nem korszerű, naprakész tudást kapni, tök feleslegesen.
biztos hogy nincs értelme. haverom 16 éves korától programozik, magától tanulta, otthon, könyvek segítségével, kurzusok nélkül. 3 különféle egyetemet kezdett el, egyiket se fejezte be, mert mindig rájött, hogy tök felesleges (meg egyszer jelentkezett egy szakra, aminek jó volt a neve, de fingja nem volt hogy mit kell tanulni :mrgreen: )

lényeg a lényeg, soha nem volt problémája se a pénzzel se a munkakereséssel, dolgozott már be kis cégeknek, nokiának, mest meg a számlázz.hu-nál dolgozik.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Berti » 2018. szeptember 10., hétfő 10:34

Szerintem meg lehet hehenek igaza. Az IT talán az a szakág, ahol azt követelik tőled, hogy mi a tudásod, nem pedig azt, hogy milyen végzettséged van róla. Én ismerek olyat, aki netről tanult minden programozást (meg ami vele jár..idk nem értek hozzá) és jobb benne, mint azok az ismerőseim, akik ezt végezték egyetemen. Összeszedett valami gyorstalpaló képzést, hogy legyen egy dokumentum róla és had ne mondjam, hogy el is tudott helyezkedni egy multinál.

Az hogy interjún mennyire fingatnak meg, az meg cégfüggő. De ha értesz hozzá, akkor nincs mitől félni.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 10., hétfő 10:23

Nem tudom, hol lenne erdemes elkezdeni az IT-t.

Viszont a kepzesek, amikrol HEHE beszel, erdekesse teszik az allasinterjukat, mert a jelentkezo azt hiszi, ert hozza. Csunyan elhiszik, hogy versenykepes tudast kaptak. Egyebkent az irany maga jo, csak hianyzik meg 2 ev tudas mogule, amit egyetemen leadnak.

Az eletben nem fogja ez kivaltani az egyetemet. Mindig jo temat adnak az ilyen helyeken (greenfox, ami meg jo helynek is szamit, stb) vegzettek a szakmai resz utan. Ha erdekel titeket a tema, majd nem telefonrol bepotyogom.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. szeptember 10., hétfő 10:13

KAG írta:Egyik barátom szeretne pályátváltani.
IT-val kezdett el szemezgetni, sajnos az egyetemi/főiskolai képzésekről már lecsúszott. . . Esetleg tudtok valami fasza privát képzést, ami ad valami papírt ami ér is valamit és nem egy 2-3 hónapos alibi kézpés.
Az lenne a legtutibb, ha pluszpontokat is vinni vele a felsőoktatásra.
van pár cég, akik arra specializálódtak, akik ilyesmi képzést nyújtanak, kb fél év, utána viszont azonnali elhelyezkedést is nyújtanak a kapcsolataikon keresztül.
volt elég sok hír is erről, nagy a hiány IT emberekből.
nekem is volt kollégám projektmendzser és folyamatfejlesztő volt telekom szektorban évtizedekig, de most otthagyott mindent és nemrég fejezett be egy ilyet.
ha bejön és elhelyezkedik haverodnak, onnantól én pl kétszer is meggondolnám, hogy van-e értelme fősulira, egyetemre menni időtelbaszni, esetleg nem korszerű, naprakész tudást kapni, tök feleslegesen.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 10., hétfő 9:39

Egyik barátom szeretne pályátváltani.
IT-val kezdett el szemezgetni, sajnos az egyetemi/főiskolai képzésekről már lecsúszott. . . Esetleg tudtok valami fasza privát képzést, ami ad valami papírt ami ér is valamit és nem egy 2-3 hónapos alibi kézpés.
Az lenne a legtutibb, ha pluszpontokat is vinni vele a felsőoktatásra.
ZIDANE

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. szeptember 5., szerda 16:37

___Samy___ írta:Épp ezért keresek én is most vmi külföldi iptv szolgáltatást. Nincs már kedvem kuszkodni sem a magyar szolgáltatókkal, sem a magyar csatornákkal. Ahogy nézegettem ott több ezer csatornás csomagra lehet előfizetni, aztán van köztük egy raklap sportcsatorna is, angolul is többek között (beIN, stb.)

És akkor ott is lehet ugye tv-n, telefonon meg gépen nézni a csatornákat, nyilván egyszerre csak egy eszközön.

Ez nagyon érdekelne engem is.
Életemben nem hallottam róla... hogy működik? :hmmm:
ZIDANE

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2018. szeptember 5., szerda 13:55

Shin Lim: Magician Bends Reality With Incredible Smoke Card Tricks - America's Got Talent 2018
elég durva a pali :D
Kép

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. szeptember 3., hétfő 22:01

Pipita írta:
dzsi91 írta:Izé kiszeretnénk menni páran erre a vidi-chelsea európai szuperrangadóra,ha lehet emberi árakon jegyekhez jutni. :D valaki esetleg van itt aki tudja ennek a menetét? Életemben nem voltam még mo-n meccsen még a google se ad ki jegyeket ha beírom,hogy vidi-chelsea. Esetleg valaki felvilágosítana,hogy mikor és hol kell nézelődni eme csodálatos esemény után? Kell-e szurkolói kártya erkölcsi bizonyítvány stb :D
Ha személyesen veszed a jegyet, akkor nem kell kártya, csak fényképes igazolvány. Szurkolói kártya (mindegy, milyen) akkor kell, ha online akarod venni a meccsjegy.mlsz.hu oldalon. Nem tudom mikor kezdik árusítani a jegyeket és mennyiért, de ha miattad maradok le róla, remélem kapok tőled. Jó szurkolást. :mrgreen: :mrgreen:
http://m.nemzetisport.hu/europa_liga/vi ... aign=nsofb

Nem túl sok info. Mondjuk az a baj,hogy utsó fordulóban kesz a meccs.Chelsea kb 3-4ik körre nyeri a csoportot,szóval esélyes,hogy zs csapattal jönnek.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. szeptember 3., hétfő 14:32

Épp ezért keresek én is most vmi külföldi iptv szolgáltatást. Nincs már kedvem kuszkodni sem a magyar szolgáltatókkal, sem a magyar csatornákkal. Ahogy nézegettem ott több ezer csatornás csomagra lehet előfizetni, aztán van köztük egy raklap sportcsatorna is, angolul is többek között (beIN, stb.)

És akkor ott is lehet ugye tv-n, telefonon meg gépen nézni a csatornákat, nyilván egyszerre csak egy eszközön.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 3., hétfő 13:46

Horizon GO teljesen jó, de Spílerből még csak 1 van fent. Nem tudom hogy azt lehet e külön, én cimbiét használom. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 3., hétfő 13:30

BBeno írta:ha gépen nézed a tvgo-t akkor botrány. nem hajlandó HD-ban adni ellenben tableten, telón simán átvált HDra. sajnos magától csinálja tehát manuláisan nem lehet ráerőszakolni a HD-t.
Kerlon, erről beszéltem. :D Biztos nem fogok szórakozni azzal, hogy onnan átrakjam gépre, akkor már egyszerűbb a külföldi stream. A macerát szeretném elkerülni, ami néha-néha a stream keresésével jár vagy a random leállásokat, de így sajnos nem lesz egyszerűbb. Nem értem, miért fájna HD-ban adni a PC-s változatra, ha máshova sikerül.

Köszi az infót, akkor marad a bevált módszer. :)

Gondolkoztam még előfizetni a beIN online adására is, de akkor VPN-nel kéne szórakozni és ismét nem lesz egy kattintás.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. szeptember 3., hétfő 13:24

Petr írta:Próbálta már valaki a Telekom online tévénézős lehetőségét, a TV GO-t?

Ha a Spíler 2 bekerül a kínálatba, el fogok gondolkozni az előfizetésen, de csak akkor, ha tudok olyan minőségben meccseket nézni, mint a neten. Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen minőségben adják a tartalmakat? Versenybe tud szállni a HD streamekkel?
ha gépen nézed a tvgo-t akkor botrány. nem hajlandó HD-ban adni ellenben tableten, telón simán átvált HDra. sajnos magától csinálja tehát manuláisan nem lehet ráerőszakolni a HD-t.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 3., hétfő 13:20

Kerlon írta:Ingyen streamet nézel HD-ban, akkor szerinted a fizetős milyen lesz? :mrgreen:
Az külföldi, ez magyar. :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. szeptember 3., hétfő 13:19

Petr írta:Próbálta már valaki a Telekom online tévénézős lehetőségét, a TV GO-t?

Ha a Spíler 2 bekerül a kínálatba, el fogok gondolkozni az előfizetésen, de csak akkor, ha tudok olyan minőségben meccseket nézni, mint a neten. Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen minőségben adják a tartalmakat? Versenybe tud szállni a HD streamekkel?
Ingyen streamet nézel HD-ban, akkor szerinted a fizetős milyen lesz? :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2018. szeptember 3., hétfő 13:17

Próbálta már valaki a Telekom online tévénézős lehetőségét, a TV GO-t?

Ha a Spíler 2 bekerül a kínálatba, el fogok gondolkozni az előfizetésen, de csak akkor, ha tudok olyan minőségben meccseket nézni, mint a neten. Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen minőségben adják a tartalmakat? Versenybe tud szállni a HD streamekkel?

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. szeptember 2., vasárnap 22:08

H.E.H.E. írta:ha már itt tartunk új, puskás stadion mikor lesz kész?
2019 vége. Bár ahogy hallom, az is bennevan, hogy előbb.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég