OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:33

Ferencváros írta:Vagy a görög-olasz partokon olyan egységet felállítani, ami semmiképpen sem engedi át őket, és visszaküldi őket onnan, ahová jöttek.
Akkor jönnének máshol. Tudod, mekkora partszakaszokról beszélünk? Eleve mindkét ország félsziget.
Tegyük fel, ha sikerülne is, jönnének az oroszok felől, azok pedig nevetve mutatnák nekik az utat a romlott, kapitalista Európába.
Ferencváros írta:De lehet tűzparancs is a határon,igen, ha már a demokratikus Amerikának szabad.
Azokat a törvényeket ott még akkor fogadták el, amikor más világ volt. Manapság egy politikus sem vállalna magára több ezer, millió emberéletet. Senki sem akarja, hogy Hitlerrel egy lapon említsék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ericco 2015. augusztus 20., csütörtök 14:37-kor.
Merci Zizou!

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:30

ericco írta:Most tényleg az lenne a megoldás, hogy minden határsértőt, az összes illegálisan Európa partjai felé tartó hajót szitává lövünk?
Vagy a görög-olasz partokon olyan egységet felállítani, ami semmiképpen sem engedi át őket, és visszaküldi őket onnan, ahová jöttek.
De lehet tűzparancs is a határon,igen, ha már a demokratikus Amerikának szabad.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:27

Én is utálom ezt a helyzetet, hogy jönnek. Pontosan tudom, milyen emberek élnek arrafelé, ahol nincs tél. Egyszerűen nincs beléjük kódolva az előre gondolkodás, a jövőkép felépítése, az, hogy a magam sorsáért magam vagyok felelős. Ezért is függ náluk szorosan össze a politika a vallással még mindig. Mert nekik ez kell, ez számukra a kényelmes, egyszerűen lemaradtak a társadalmi evolúcióban.
De jönnek, jönni is fognak. Készek a saját és családjuk életét is kockáztatni. És nem csak azok, akik az ISIS és hasonlók elől menekülnek, hanem azok is, akik ezt az áradatot csak meglovagolják a könnyebb élet reményében. Most tényleg az lenne a megoldás, hogy minden határsértőt, az összes illegálisan Európa partjai felé tartó hajót szitává lövünk?
Merci Zizou!

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:27

Félelmetes..

Csak az a baj hogy ha átváglak egyszer,akkor én vagyok a köcsög,de ha átváglak még egyszer,akkor te vagy a hülye..
Ezt ez az ország nagyon régóta csinálja...
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:20

miro írta:
hehe írta: nem. mi milliárdokat fogunk költeni rájuk, hamarabb kapnak újépítésű lakást, mint egy frissen végzett egyetemista.
nem kell aggódni, ruházni, etetni fogjuk őket.
persze nekik nem kell semmilyen papír, nekik alanyi jogon jár minden, főleg azoknak, akik szénné szálkásodva, iphone 6-tal a kézben jönnek, nagy szenvedve, közben meg én, mint adófizető magyar állampolgár nem mehetek le egy velencei tavi szabadstrandra, mert tilos nekem a fürdőzés a saját országomban, és még meg is büntetnek.

küldd már el a gyerekedet egyedül iskolába, ezek között. főleg ha egy tinédzser lányod van.
a deák téren amikor leszólítgatnak minden nőt okádékabbnál undorítóbb szövegekkel.
bassza meg magát az összes.
:salute:

+1.
Amúgy miért kellett a kerítés,ha táborokat csinálunk nekik?
Ez abszolút csak a látszat, hogy elmondhassuk: mi foglalkozunk velük, mi megpróbáltuk megfékezni őket. Közben meg mindent megkapnak. :lol:

ez amúgy jellemző a fideszre.... más csinál mint amit kommunikál, sokszor az ellenkezőjét

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:19

azért kellenek a táborok, hogy az európia parlamentben újra elmondhassák, hogy magyarország 21. századi holocaustot szervez és amúgyis rohadjunk meg mind, miért nem vagyunk hajlandóak azonnal odaadni minden javunkat, anyagi és természeti kincsünket a zsidóknak, idegeneknek, bevándorlóknak.
Kép
Kép
Kép

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:18

hehe írta: nem. mi milliárdokat fogunk költeni rájuk, hamarabb kapnak újépítésű lakást, mint egy frissen végzett egyetemista.
nem kell aggódni, ruházni, etetni fogjuk őket.
persze nekik nem kell semmilyen papír, nekik alanyi jogon jár minden, főleg azoknak, akik szénné szálkásodva, iphone 6-tal a kézben jönnek, nagy szenvedve, közben meg én, mint adófizető magyar állampolgár nem mehetek le egy velencei tavi szabadstrandra, mert tilos nekem a fürdőzés a saját országomban, és még meg is büntetnek.

küldd már el a gyerekedet egyedül iskolába, ezek között. főleg ha egy tinédzser lányod van.
a deák téren amikor leszólítgatnak minden nőt okádékabbnál undorítóbb szövegekkel.
bassza meg magát az összes.
:salute:

+1.
Amúgy miért kellett a kerítés,ha táborokat csinálunk nekik?
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:15

ericco írta:Az is érdekes, hogy mi lesz a menekültekkel, mikor beköszönt a tél? A legtöbbjük sátrakban lakik, vagy éppen szédeleg valahol Európában. Lehet, az első fagy megoldja ezt a problémát :shutup:
nem. mi milliárdokat fogunk költeni rájuk, hamarabb kapnak újépítésű lakást, mint egy frissen végzett egyetemista.
nem kell aggódni, ruházni, etetni fogjuk őket.
persze nekik nem kell semmilyen papír, nekik alanyi jogon jár minden, főleg azoknak, akik szénné szálkásodva, iphone 6-tal a kézben jönnek, nagy szenvedve, közben meg én, mint adófizető magyar állampolgár nem mehetek le egy velencei tavi szabadstrandra, mert tilos nekem a fürdőzés a saját országomban, és még meg is büntetnek.

küldd már el a gyerekedet egyedül iskolába, ezek között. főleg ha egy tinédzser lányod van.
a deák téren amikor leszólítgatnak minden nőt okádékabbnál undorítóbb szövegekkel.
bassza meg magát az összes.
Kép
Kép
Kép

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:15

kelemen.istvan írta:
kiserik írta:Én gonosz vagyok
Milyen szempontból? Azt a határsértőt, aki Mexicóból szökik az Usa felé, lelövik. Nekik "szabad"?
Ausztrália hadi flottával védi a partjait, amelyik hajó nem tudja azonosítani magát, kilövik. Nekik "szabad"?
Calaisnál a határsértőket a britek lelölvik. Nekik is "szabad"?
Csak itt, az öreg kontinensen van megkötve a keze a vezetőknek..

Az is érdekes, hogy az Usa mi alapján válogat, hogy hol lehet diktatúra, hol nem?
(Költői kérdés.)
Líbia vs. Szaud-Arábia? :hmmm:

Az is érdekes, hogy hol bujkálnak a jobbik szavazói ilyenkor? Vagy csak egy bizonyos etnikum ellen, többszörös túlerőben olyan kemény legények?

Mindaddig, míg valaki szentül hisz abban, hogy a robbantás után várja a szebb élet, a 73 szűz leányzójával együtt, az elkövető édesanyját pedig vállon veregetik, hogy milyen nemes embert faragott a fiából, addig ne várjunk változást a Közel-Keleten. Hisz ezt látják sokan, mint követendő példa. Jelentős szemléletbeli változásnak kellene ott végbe mennie, amit a nyugat, "ha a bika bikát ba :cens: ik akkor se tud fentről irányítani. :kivagyhe:

Ezek jó kérdések.

Valaki lentebb írta hogy erdélyiként mennyit kellett vesződnie.
Eu alapvetően a nyitottságot saját országain belül értette, és sajnos teljesen impotensen kezeli ezt a helyzetet.
Itt több érdekes ötlet felmerült a folyamat szabályozására, és köztük vannak nagyon jók (szerintem) amit igazán megfogadhatna az EU (nem csak a magyar vezetők). Valóban meg van kötve a kezünk, senki nem mer lépni...
Én is azon a véleményen vagyok, hogy ebből a vándorlásból (mivel az EU nem reagálja le jól ezt az egészet, mi meg tehetetlenek vagyunk ebben, mert félünk a következményektől - elég erősen függ a magyar gazdaság az EUtól ezt be kell látni) nagyon nagy baj lesz még, ha nem most akkor 5-10-20 év múlva, de meg lesz a következménye.

A legnagyobb bajt ott látom, hogy nem működik kölcsönösen jól a viszony. Ingyen, mindent megkapnak a bevándorlók, de kevesen tisztelik ezt. Pedig tőlünk függnek...egyedül ez zavar engem. Illetve tartok attól, hogy túlságosan felhígul egy-egy nemzet, akkor az nagyon visszaüthet...

Abszolút nyitott a gondolkodásom (legalábbis így gondolom) próbálok több alternatíva közül a legjobbat választani mindig, de ez iszonyat nehéz kérdés, hogy most valóban mi lenne a legjobb. Sajnos ez Európának a következő 1-5 évben nagyon nagy problémát fog okozni, hogy helyén kezelje a "népvándorlást" (Gondolok itt arra, hogy európai országokon belül is nagy a mozgás).

Egy nagy bajom van a keleti országokban szocializálódott emberekkel. Iszonyatosan eltér a kultúránk, de brutálisan. És soha nem fogok megérteni, hogy szinte mióta világ a világ, ezek ott ölik egymást mint az állatok, csak azért mert más a vallása vagy más nemzetiségű. Szóval akik igazán rasszisták, azok ők... (Tisztelet a kivételeknek, mert vannak! Csak sajnos ők vannak kevesebben)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:14

Por nép? Az mi? :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:10

Az is érdekes, hogy mi lesz a menekültekkel, mikor beköszönt a tél? A legtöbbjük sátrakban lakik, vagy éppen szédeleg valahol Európában. Lehet, az első fagy megoldja ezt a problémát :shutup:
Merci Zizou!

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:09

Ha valami is történik ellenük/mellettük,azt nem Magyarország fogja eldönteni.

Valahogy otthon az emberek mindig csak panaszkodnak,nyavajognak,teljesen jogosan,de senki nem tesz semmit érte,amikor kéne akkor csönd van..
Görögországba balhé volt,a nép tönkre vágta Athént.
Láttuk mi volt Moszkvába.
Kuba-Amerika, nem is kell részleteznem mi volt köztük.

Nem hagyja a "por nép" hogy tönkre tegyék őket.

Velünk mindent meg lehet csinálni sajnos,van egy olyan mondás,hogy olyan az ország amilyen a lakosok.. :/
Lehúzzák az utolsó utáni bőrt is rólunk...
Nagyon sajnálom ezt az egészet,de úgy se akarunk/tudunk mit tenni..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:07

Az is érdekes, hogy hol bujkálnak a jobbik szavazói ilyenkor? Vagy csak egy bizonyos etnikum ellen, többszörös túlerőben olyan kemény legények?
mindenki nyaral.
Kép
Kép
Kép

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:01

tucsoki írta:Nem kötekvésből, de sajnos más sem hiányzik hogy még több "ingyenélőt" kezdjünk el "babusgatni", míg az ország eladósodott, a minimálbér (és a fizetések) a béka feneke alatt, adók nagyon magasak, és sorolhatnánk. Nekem nem hiányzik.
De jönnek, és jönni is fognak. Visszafordítani pedig csak erőszakkal lehet őket. Szerinted ez járható út?

Aztán lehet úgy is az lesz, hogy ahogy ezek az emberek ráeszmélnek, hogy itt sem kapnak semmit ingyen, kiszorulnak a nyomornegyedekbe, elkezdenek randalírozni, robbantgatni, neadjisten a fehéreket terrorizálni, kitör egy szép kis háború Európán belül, és mindenképp süvíteni fognak a golyók. Az pedig senkinek sem jó, nagyon nem.
Merci Zizou!

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2922
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. augusztus 20., csütörtök 14:00

kiserik írta:Én gonosz vagyok
Milyen szempontból? Azt a határsértőt, aki Mexicóból szökik az Usa felé, lelövik. Nekik "szabad"?
Ausztrália hadi flottával védi a partjait, amelyik hajó nem tudja azonosítani magát, kilövik. Nekik "szabad"?
Calaisnál a határsértőket a britek lelölvik. Nekik is "szabad"?
Csak itt, az öreg kontinensen van megkötve a keze a vezetőknek..

Az is érdekes, hogy az Usa mi alapján válogat, hogy hol lehet diktatúra, hol nem?
(Költői kérdés.)
Líbia vs. Szaud-Arábia? :hmmm:

Az is érdekes, hogy hol bujkálnak a jobbik szavazói ilyenkor? Vagy csak egy bizonyos etnikum ellen, többszörös túlerőben olyan kemény legények?

Mindaddig, míg valaki szentül hisz abban, hogy a robbantás után várja a szebb élet, a 73 szűz leányzójával együtt, az elkövető édesanyját pedig vállon veregetik, hogy milyen nemes embert faragott a fiából, addig ne várjunk változást a Közel-Keleten. Hisz ezt látják sokan, mint követendő példa. Jelentős szemléletbeli változásnak kellene ott végbe mennie, amit a nyugat, "ha a bika bikát ba :cens: ik akkor se tud fentről irányítani. :kivagyhe:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ikelemen5 2015. augusztus 20., csütörtök 14:02-kor.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2620
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2015. augusztus 20., csütörtök 13:57

A menekültáradatot megállítani nem lehet. Max ha elkezdjük őket halomra lőni a határokon, az ugye nem megoldás (meg nem is hiszem, hogy visszatartja az otthoniakat). Jönni fognak, az információ manapság gyorsan terjed, interneten látják, hogy itt van életszínvonal, nincs 40 fok meleg árnyékban, és még a nők is lengén öltözködnek a nyáron, akiket egy erőszakolás után még csak meg sem kövez a családjuk. Nem csak háborús övezetekből fognak jönni, hanem mindenhonnan, ahol elviselhetetlen a hőség, a szegénység vagy csak simán nincs elég punci a többnejűség miatt.
Ha a big picturet nézzük, két forgatőkönyv van: vagy teljesen kizárjuk őket, ha kell, erőszakkal is, és hagyjuk, hogy Európa szomszédságában nőjjön egy agresszív és a nyugati világot egyre inkább gyűlölő másik civilizáció, és csak idő kérdése, mikor kerül közülük ki egy vezető, aki mögé felsorakozva szervezetten, felfegyverkezve megindítsák Európa tényleges invázióját, elindítva a harmadik világhávorút. Vagy fokozatosan integráljuk őket, ésszel, szigorú feltételek mellett segítünk nekik, és pár generáció múlva (talán) többé-kevésbbé békésen fogunk egymás mellett élni. Persze vaskézel kell köztük rendet tartani, és a szélsőségeseken példát kell statuálni, hogy a többieknek az eszébe se jusson még csak nekik szurkolni sem. Gondolok itt olyanokra, mint pl. az a Belgiumban élő muszlim, aki képes volt a belga TV-ben lenyilatkozni már nem emlékszem, milyen téma kapcsán, hogy akinek nem tetszik az ő kultúrájuk, vallásuk, szokásaik, le lehet lépni Belgiumból. Na az ilyen uszításokért ugyanakkora büntetést adnék, mint egy robbantás kiterveléséért, minimum életfogytiglant, de lehet kiúsztatnám őt a tengerre egy darab gumicsónakban, hogy evezz szépen haza, és élőben vetíteném a társainak, ahogy szomjan hal a semmi közepén.

:salute:

Abszolút egyetértek.

Engem is irgalmatlanul felbosszant a mostani helyzet, főleg azok a csoportok, akik a balhét szítják, randalíroznak, uszítanak... Viszont miután az első mérgem elül, be kell látni, hogy a fegyveres fellépés a határon - olyan mértékű, ami megállíthatná az áradatot - nem lehetséges, és nem is lenne megoldás.

Viszont amennyiben itt akarnak élni, akkor nehogy már az itteni, úgymond "őslakosoknak" kelljen alkalmazkodni... Ha tetszik, ha nem, a betelepültekkel szemben szigorúbb fellépést kezdeményeznék, zéró toleranciát, ha úgy tetszik. Az ellenszegülőkkel pedig példát kellene statuálni, egészen addig, amíg akár egynek is eszébe jut lázadozni.

Csak sajnos a hatás valószínűleg így sem maradna el, az otthon maradottakhoz valószínűleg ugyanúgy eljutna a hír, hogy "szegény testvéreiket" a gonosz Európa elnyomja. Nagyon nehéz ügy.

Nem kötekvésből, de sajnos más sem hiányzik hogy még több "ingyenélőt" kezdjünk el "babusgatni", míg az ország eladósodott, a minimálbér (és a fizetések) a béka feneke alatt, adók nagyon magasak, és sorolhatnánk. Nekem nem hiányzik.
A háborús alternatíva nyilván szélsőséges eset már, de elég lenne pár "apró terrorcselekmény", gondolom az sem hiányzik. :(

De természetesen értem mire gondolsz, csak nem fekete vagy fehér ez az ügy, túl sok tényezőt kellene figyelembe venni.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. augusztus 20., csütörtök 13:49

ericco írta:Ha a big picturet nézzük, két forgatőkönyv van: vagy teljesen kizárjuk őket, ha kell, erőszakkal is, és hagyjuk, hogy Európa szomszédságában nőjjön egy agresszív és a nyugati világot egyre inkább gyűlölő másik civilizáció, és csak idő kérdése, mikor kerül közülük ki egy vezető, aki mögé felsorakozva szervezetten, felfegyverkezve megindítsák Európa tényleges invázióját, elindítva a harmadik világhávorút. Vagy fokozatosan integráljuk őket, ésszel, szigorú feltételek mellett segítünk nekik, és pár generáció múlva (talán) többé-kevésbbé békésen fogunk egymás mellett élni. Persze vaskézel kell köztük rendet tartani, és a szélsőségeseken példát kell statuálni, hogy a többieknek az eszébe se jusson még csak nekik szurkolni sem.
Nem kötekvésből, de sajnos más sem hiányzik hogy még több "ingyenélőt" kezdjünk el "babusgatni", míg az ország eladósodott, a minimálbér (és a fizetések) a béka feneke alatt, adók nagyon magasak, és sorolhatnánk. Nekem nem hiányzik.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 20., csütörtök 13:42

A menekültáradatot megállítani nem lehet. Max ha elkezdjük őket halomra lőni a határokon, az ugye nem megoldás (meg nem is hiszem, hogy visszatartja az otthoniakat). Jönni fognak, az információ manapság gyorsan terjed, interneten látják, hogy itt van életszínvonal, nincs 40 fok meleg árnyékban, és még a nők is lengén öltözködnek a nyáron, akiket egy erőszakolás után még csak meg sem kövez a családjuk. Nem csak háborús övezetekből fognak jönni, hanem mindenhonnan, ahol elviselhetetlen a hőség, a szegénység vagy csak simán nincs elég punci a többnejűség miatt.
Ha a big picturet nézzük, két forgatőkönyv van: vagy teljesen kizárjuk őket, ha kell, erőszakkal is, és hagyjuk, hogy Európa szomszédságában nőjjön egy agresszív és a nyugati világot egyre inkább gyűlölő másik civilizáció, és csak idő kérdése, mikor kerül közülük ki egy vezető, aki mögé felsorakozva szervezetten, felfegyverkezve megindítsák Európa tényleges invázióját, elindítva a harmadik világhávorút. Vagy fokozatosan integráljuk őket, ésszel, szigorú feltételek mellett segítünk nekik, és pár generáció múlva (talán) többé-kevésbbé békésen fogunk egymás mellett élni. Persze vaskézel kell köztük rendet tartani, és a szélsőségeseken példát kell statuálni, hogy a többieknek az eszébe se jusson még csak nekik szurkolni sem. Gondolok itt olyanokra, mint pl. az a Belgiumban élő muszlim, aki képes volt a belga TV-ben lenyilatkozni már nem emlékszem, milyen téma kapcsán, hogy akinek nem tetszik az ő kultúrájuk, vallásuk, szokásaik, le lehet lépni Belgiumból. Na az ilyen uszításokért ugyanakkora büntetést adnék, mint egy robbantás kiterveléséért, minimum életfogytiglant, de lehet kiúsztatnám őt a tengerre egy darab gumicsónakban, hogy evezz szépen haza, és élőben vetíteném a társainak, ahogy szomjan hal a semmi közepén.
Merci Zizou!

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. augusztus 20., csütörtök 13:28

Menekültügy: egész addig aranyos, meg jajj szegények, míg egyszer az a pár "jókatona", aki menekültnek álcázva beszivárog az EU-ba el nem kezd akciózni és nagyon félő, hogy el fog kezdeni. Az Iszlám Államnak (USA?) a legnagyobb ellensége az EU.
Én gonosz vagyok (olyan, mint Géci). Az egész határon való átszaladgálást megoldanám fegyverrel. Van elég katona, rendőr, volt határőr, stb. Lehet jönni az átkelőn legálisan, vagy a zöldhatáron tepsiben.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. augusztus 20., csütörtök 13:21

Nem egyszerű kérdés ez a menekültügy az biztos.

Én annyit tudok, hogy erdélyiként alig pár évvel ezelőtt útlevéllel tudtam csak belépni Magyarországra, 1 hónapnál tovább nem maradhattál, ezrek jártak a határra pecsételni (kiléptek, majd rögtön vissza), tanuláshoz vízumot kellett kérjek, majd tartózkodási engedélyt csináltatni (arról is tudnék mesélni).

Erre most jönnek a menekültek és átsétálnak a határokon, országokon, majd segélyt kapnak a németektől, angoloktól, hát ez elég wtf. És nem páran vannak, hanem milliós nagyságrendben. Hol van az EU, Schengen, a határok?

Értem én, hogy ahonnan ezek az emberek jönnek azokban az országokban háború van, de nem fogadhat be végtelen számú migránst az EU sem. Én szerintem haza kell toloncolni őket, a segélyt megszűntetni. A Natonak meg legyen vér a pucájába és csináljon rendet Szíriában, tegye helyre az Iszlám Államot is.

Annyit még hozzátennék, hogy nem utálom a menekülteket, és amit a magyar kormány leművel az azért visszataszító. A gyűlöletkampány amit folytatnak eléggé extrém.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég