OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. február 13., hétfő 11:21

Realista24 írta:
Kercsó írta: én a "return with full tank" szabályt eddig mindig beszptam.

elvettem az autót és kb. 30km múlva már egy csikkal kevesebb volt. aztán, ha én tankoltam fullba, kellett 100km hogy csökkenjen ugyanennyit
Indulaskor erdemes feliratni, hogy mit mutat a kocsi, hany km-re elegendo nafta van benne. Foto rola, rairni az atvevos papirra, es azzal kikuszobolheto ez.
Mar ha mutatja a kocsi persze.
itt bukott a dolog :)

legutóbb Krétán egy 2006 Peugeot 107t kaptunk, tele horpadással :smile: legalább beolvadtunk a helyi közegbe vele
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 13., hétfő 11:16

Kercsó írta: én a "return with full tank" szabályt eddig mindig beszptam.

elvettem az autót és kb. 30km múlva már egy csikkal kevesebb volt. aztán, ha én tankoltam fullba, kellett 100km hogy csökkenjen ugyanennyit
Indulaskor erdemes feliratni, hogy mit mutat a kocsi, hany km-re elegendo nafta van benne. Foto rola, rairni az atvevos papirra, es azzal kikuszobolheto ez.
Mar ha mutatja a kocsi persze.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. február 13., hétfő 11:12

én a "return with full tank" szabályt eddig mindig beszptam.

elvettem az autót és kb. 30km múlva már egy csikkal kevesebb volt. aztán, ha én tankoltam fullba, kellett 100km hogy csökkenjen ugyanennyit
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 13., hétfő 10:09

gkovi írta:
nmate írta: Malagában érdekelne, hogy közületek bérelt-e már valaki autót? Ha igen, az is, hogy honnan és hogy jó volt-e?
Malaga - Granada - Sierra Nevada - Nerja - Malaga kör lenne bő 1 hét alatt, erre kellene. Néztem, tömegközlekedéssel is meg lehetne oldani azért olcsóbban, bár kevésbé rugalmas.
Én a Centauro-t ajánlanám, nincs km megkötés és kaució se. Hertz az szerintem drágább a többihez képest, és az értékelései is a legrosszabbak között van.
Ez eleg valtozo tud lenni, a centauronak is van rengeteg szar ertekelese, ahogy az osszes kolcsonzonek.
All in all, full casco es full-full uzemanyag policy-val sok baj nem erhet.

Enterprise-nal talalkoztam a legfiatalabb gepparkkal, ha ez meg szamit esetleg. Volt, hogy 2000km-es kocsit adtak, nyilvan metalfekete szinben, amin a legaprobb dolog is meglatszott volna, ha baj van :lol:
Jobb szeretem a ciprusi leharcolt kocsikat 60-80ezer km-rel, amikkel szabadon lehet garazdalkodni lelkiismeretfurdalas nelkul.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2023. február 13., hétfő 10:04

nmate írta: Malagában érdekelne, hogy közületek bérelt-e már valaki autót? Ha igen, az is, hogy honnan és hogy jó volt-e?
Malaga - Granada - Sierra Nevada - Nerja - Malaga kör lenne bő 1 hét alatt, erre kellene. Néztem, tömegközlekedéssel is meg lehetne oldani azért olcsóbban, bár kevésbé rugalmas.
Én a Centauro-t ajánlanám, nincs km megkötés és kaució se. Hertz az szerintem drágább a többihez képest, és az értékelései is a legrosszabbak között van.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 13., hétfő 8:20

Norbi90 írta: gondolatolvasók is vagytok már a madridomon.
énis akartam a témában kérdést feltenni :D

Portugláiába megyünk mi juniusban,kérdésem az volna hogy nekem nincs hitrelkártyám,
csak egy giro kártya német ami semmire nemjó szinte csak fizetni vele a benzinkuton.
meg egy magyar otp kártyám van debit, maestro.
már foglaltam autot a hirecar nevü oldalon, a giro kártyámmal abszolut nemtudtam fizetni, a magyarral tudtam 12 euros előleget . olvastam hogy kell nekik hitel kártya, namost csináltassak, vagy elég a magyar is , kauciot nemtudok kp-ban adni? illetve menniyvel terhelik meg meg olvastam ennél a kölcsönzönél pl össszvissz 3 ezer eurot terhelnek le a 200 euros autora ez komoly? vagyhogy mukodik ez, németben béreltem már autot itt bementem europcarhoz és kpban is tudtam adni kauciot.
köszi válaszaitokat.
Kaucio eleg valtozo.
Fugg a kocsi erteketol, es a biztositas tipusatol.
Full cascoval le szokott menni 150-300 euro koruli ertekre, Cipruson altalaban nullara.
A minimalis osszeget full casco ellenere szelvedore, kerekre szoktak esetleg fenntartani, meg ha nem full tankkal viszed vissza a verdat.

Ezt Matenak is irom meg, hogy a full casco spanyolban altalaban ezeket nem tartalmazza...egyszer sajnos raszaladtam es ramvertek olyan 60-80 euro koruli osszeget egy fika meretu felverodes miatt a szelvedon. (Ami gondolom ott volt honapok ota es mindenkit lehuztak vele :lol: )

Vissza a kerdeshez, irj a kolcsonzonek, hogy milyen kartyad van, elfogadjak-e, nehogy a helyszinen erjen meglepetes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. február 13., hétfő 8:10

Realista24 írta: Enterprise, Alamo és Hertz. Mind rendben volt, full cascoval nyilván, mégiscsak déli népség.
rikko írta:Hertz nekem bejött
:salute: csekkolom.

Norbi90
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2023. február 13., hétfő 8:02

gondolatolvasók is vagytok már a madridomon.
énis akartam a témában kérdést feltenni :D

Portugláiába megyünk mi juniusban,kérdésem az volna hogy nekem nincs hitrelkártyám,
csak egy giro kártya német ami semmire nemjó szinte csak fizetni vele a benzinkuton.
meg egy magyar otp kártyám van debit, maestro.
már foglaltam autot a hirecar nevü oldalon, a giro kártyámmal abszolut nemtudtam fizetni, a magyarral tudtam 12 euros előleget . olvastam hogy kell nekik hitel kártya, namost csináltassak, vagy elég a magyar is , kauciot nemtudok kp-ban adni? illetve menniyvel terhelik meg meg olvastam ennél a kölcsönzönél pl össszvissz 3 ezer eurot terhelnek le a 200 euros autora ez komoly? vagyhogy mukodik ez, németben béreltem már autot itt bementem europcarhoz és kpban is tudtam adni kauciot.
köszi válaszaitokat.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. február 13., hétfő 7:28

nmate írta: Malagában érdekelne, hogy közületek bérelt-e már valaki autót? Ha igen, az is, hogy honnan és hogy jó volt-e?
Malaga - Granada - Sierra Nevada - Nerja - Malaga kör lenne bő 1 hét alatt, erre kellene. Néztem, tömegközlekedéssel is meg lehetne oldani azért olcsóbban, bár kevésbé rugalmas.

Hertz nekem bejött. Tömegközlekedés a spanyoloknál eléggé meredek így Európa keleti feléből nézve. Illetve sok a zsebes mindenfelé, de főleg Malagában , így emiatt is inkább bér autó.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 13., hétfő 3:52

nmate írta: Malagában érdekelne, hogy közületek bérelt-e már valaki autót? Ha igen, az is, hogy honnan és hogy jó volt-e?
Malaga - Granada - Sierra Nevada - Nerja - Malaga kör lenne bő 1 hét alatt, erre kellene. Néztem, tömegközlekedéssel is meg lehetne oldani azért olcsóbban, bár kevésbé rugalmas.
Többször is.
Enterprise, Alamo és Hertz. Mind rendben volt, full cascoval nyilván, mégiscsak déli népség.

Ekkora távolságokat egy hétre nem ajánlam tomeggel, ha belefér.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2023. február 12., vasárnap 21:59

RealAsensio írta:
Nika91127 írta: Na fiukák, robog tovább a "Nagy házalakítás"!

Mi a tapasztalat a "fénycsatornákkal"? A lépcsőházunkba úgy lehetne természetes fény vinni, mert a ferde falunk "vakon" megy a tűzfalra, nem szerelhető rá tetőablak.
Ma volt kint a generálkivitelező, meg a csapata...Elég impozáns volt az összeszokottságuk.
Rakogatom is a diszkont kötvényekbe a pénzem, amíg el nem kezdjük költeni a pénzt.
Nem fogod megbanni :) fenycsatorna nagyon klassz dolog.
Nálunk is van; kivitelező javasolta, teljesen bevált.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. február 12., vasárnap 21:08

Malagában érdekelne, hogy közületek bérelt-e már valaki autót? Ha igen, az is, hogy honnan és hogy jó volt-e?
Malaga - Granada - Sierra Nevada - Nerja - Malaga kör lenne bő 1 hét alatt, erre kellene. Néztem, tömegközlekedéssel is meg lehetne oldani azért olcsóbban, bár kevésbé rugalmas.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. február 11., szombat 22:38

Nika91127 írta: Na fiukák, robog tovább a "Nagy házalakítás"!

Mi a tapasztalat a "fénycsatornákkal"? A lépcsőházunkba úgy lehetne természetes fény vinni, mert a ferde falunk "vakon" megy a tűzfalra, nem szerelhető rá tetőablak.
Ma volt kint a generálkivitelező, meg a csapata...Elég impozáns volt az összeszokottságuk.
Rakogatom is a diszkont kötvényekbe a pénzem, amíg el nem kezdjük költeni a pénzt.
Nem fogod megbanni :) fenycsatorna nagyon klassz dolog.
:goat:

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. február 11., szombat 21:54

Két kollégám is rakatott fénycsatornát, mikor építkeztek.
Mindketten a ház közepén lévő belső közlekedőbe csináltatták.

Elképesztően jó, konkrétan mintha ablak mellett állnál, a villanykapcsoló csak dísznek van nappalra.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 11., szombat 21:02

Én azért megnézném egy referencia ingatlanban.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 11., szombat 20:49

Halfkey írta: Irodaházban láttam ilyet a hanyatló nyugaton, nagyon nagyon jó volt, nappali fény egy ablak nélküli helyiségben.

Hogy nálunk meg tudják-e oldani kivitelezōk azt nemtudom, de maga a koncepció mūködik.
Akik nekem csinálják, megtudják. Már nem egyszer csináltak ilyet. A kivitelező ötlete volt konkrétan.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 11., szombat 19:32

Irodaházban láttam ilyet a hanyatló nyugaton, nagyon nagyon jó volt, nappali fény egy ablak nélküli helyiségben.

Hogy nálunk meg tudják-e oldani kivitelezōk azt nemtudom, de maga a koncepció mūködik.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 11., szombat 18:23

Na fiukák, robog tovább a "Nagy házalakítás"!

Mi a tapasztalat a "fénycsatornákkal"? A lépcsőházunkba úgy lehetne természetes fény vinni, mert a ferde falunk "vakon" megy a tűzfalra, nem szerelhető rá tetőablak.
Ma volt kint a generálkivitelező, meg a csapata...Elég impozáns volt az összeszokottságuk.
Rakogatom is a diszkont kötvényekbe a pénzem, amíg el nem kezdjük költeni a pénzt.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 11., szombat 8:48

'shutterisland írta: nekem meg felnyitotta a szemem, mikor a 4 fal kozott dekkoltam, hogy mennyire keves elmenyt es oromet okozok magamnak ahhoz kepest, hogy masok total hedonista es mindenbe beleszarok mert nincsen holnap elven elnek nalam kisebb jovedelembol is.
En pl. introvertalt emberkent ugy eltem meg a covid altal okozott bezartsagot, mintha semmi sem tortent volna, sot elkezdhettem itthonrol dolgozni, nem kellett vegre bejarnom baszom munkahelyre baszom tomegkozlekedessel (pont jokor, amikor a gyerek par honapos volt). Szoval nekem peldaul pozitiv volt az egesz. Az otthonunk ugy van kialakitva, hogy ide bezarva tokeletesen jol erezzuk magunkat. Ez is volt a cel. Mondjuk nekem peldaul nem celom az elmenyek halmozasa, meg az utazgatas mar jo reg ota. En egy szobaba bezarva is ellenek heteket :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 10., péntek 18:20

Élményeket meg lehet ingyen is szerezni, jókat sétálni, kirándulni, játszani a gyerekekkel és az unokákkal, jókat beszélgetni. Lehet. Nem mindig és nem mindenkinek sikerül.
egy bizonyos szintig igen, de neha azert strandra is elmegy az ember, nem csak teleengedi a kadat hideg vizzel, elmegy etterembe otthon fozes helyett, megnez egy filmet moziban a netflix elott dogles helyett.
persze ezek olcso peldak, de gondolom maga az elv atjon.
vannak az alap oromok az eletben es van az extra.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég