OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. február 8., szerda 10:43

Az élmény mellett szól nálam pl az is, hogy az segít igazán kiszakadni a mókuskeréktől. Ez is változó, de ha pl belföldön vagyok, akkor nem tudok elszakadni a melótól teljesen, kattogok rajta folyamatosan, ott a céges teló, jó felveszem stb. És persze puhulunk mindjárt jön hehe, de azért a mental health care létező dolog, azon meg nem segít vagy csak tüneti kezelés ha veszel egy újabb cipőt vagy hazamész nézni a 160 centis tévédet. Nálam itt pl csak a külföldi trip játszik, na akkor nem viszek semmit, hagyjanak békén, tudom resetelni az agyam és utána kb 2 hétig minden szép és jó. :mrgreen:

Vezetés kapcsán meg ugyanaz mint Máté csak nekem Ford Mondeo van, amire kell tökéletes bár már kicsit öreg meg jönnek a szokásos problémák, de felesleges teljesen ehhez a főleg Budapesthez kötött élethez valami újabb/jobb.
Nem illik.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. február 8., szerda 10:17

Én a cipőtől vagyok ki. Amikor a 20 pár mellé (amiből nem hord kb csak vagy 4-et) kell még egy 21. Télleg ettől érzi jól magát?

nokedli
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2022. augusztus 31., szerda 11:02
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nokedli » 2023. február 8., szerda 9:49

Én élmény párti vagyok. 2 iphone árából majdnem bárhová el lehet utazni,Európában meg bárhová. 1 hetes élményem még akkor is meglesz,amikor 1 év elteltével már a másik iphone-ért csorog az ember nyála és amit megéltem,még csak el sem romlik. Szóval +1 az élményekre.
Nyilvan egy arany ekszer, vagy egy megfelelo ora nem kerdes, hogy ertekallo
És erre ugyanúgy vágyik az ember és ugyanúgy örül neki,ha megvan mondjuk 2 éve? Vagy csak akkor erős a vágy,amikor nincs a birtokodban? Fel lehet venni ugyanazzal az örömmel az aranyláncot 130. alkalommal is?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 8:43

kiserik írta: Már többször írtam, nekünk feleségemmel simán összejön az évi 40k km. Nincs napi ingázás, de mindentől messze lakunk. Nagyváros 40km, anyós 200km, BP 220km. Szerencsére mostmár szinte csak autópályán, ami autopilottal még pihentető is :mrgreen:
Halfkey írta:

A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?
Emellett gazdaságilag is jobban megéri egy tárgy birtoklása, aminek marad értéke, mint egy élményé, amivel csak a lélek gazdagodik. És itt akkor már be is gyűrűzik, hogy ebben a materiális világban melyik a fontosabb, a test vagy a lélek. Minden embernek más a fontos. Én itt is azt vallom, hogy meg kell találni az arany középutat. Persze én sem díjazom a női gyűjtögető életmódot és azt, hogy csak ezért kell valami, mert a másiknak is...
Nyilvan egy arany ekszer, vagy egy megfelelo ora nem kerdes, hogy ertekallo, de rengeteg olyan termek van, ami szinte azonnal elertektelenedik, ahogy megvetted. Mert se nem kuloneges, se nem egyedi. Nyilvan el tudod adni aproert, masodkezbol. Vagy csak ugy tartja az erteket, ha folyamatosan koltesz ra, lasd auto.

Az elmeny soran nem csak a lelek gazdagodhat, hanem a tudasod, kapcsolataid, motivaciod, eletcelod, prioritasok, amelyek mind kihatassal vannak a tovabbi eletedre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. február 8., szerda 8:28

Már többször írtam, nekünk feleségemmel simán összejön az évi 40k km. Nincs napi ingázás, de mindentől messze lakunk. Nagyváros 40km, anyós 200km, BP 220km. Szerencsére mostmár szinte csak autópályán, ami autopilottal még pihentető is :mrgreen:
Halfkey írta:
Elmenyre szeretek es koltok is, sokat. Abban hiszek.
A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?
Emellett gazdaságilag is jobban megéri egy tárgy birtoklása, aminek marad értéke, mint egy élményé, amivel csak a lélek gazdagodik. És itt akkor már be is gyűrűzik, hogy ebben a materiális világban melyik a fontosabb, a test vagy a lélek. Minden embernek más a fontos. Én itt is azt vallom, hogy meg kell találni az arany középutat. Persze én sem díjazom a női gyűjtögető életmódot és azt, hogy csak ezért kell valami, mert a másiknak is...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 8:04

Halfkey írta:
BlancoMark írta:
Oke csak nezzuk szigoruan neurologiai szempontbol. Mi stimulalja jobban az agyadat, egy trip vagy egy ora birtoklasa? :D
Azert ezt ne nevezzuk mar szubjektiv kulonbsegnek konyorgom.
Már miért ne lenne szubjektív különbség az hogy mikor épp élvezni akarsz valamit, akkor épp az kell hogy stimulálja valami az agyad? És ha valaki nem akarja stimulálni?
Értem az érveket és el is fogadom. Itt jön képbe az, hogy ismerem és tudom miért akarja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 8., szerda 7:54

BlancoMark írta:
Halfkey írta:

A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?
Oke csak nezzuk szigoruan neurologiai szempontbol. Mi stimulalja jobban az agyadat, egy trip vagy egy ora birtoklasa? :D
Azert ezt ne nevezzuk mar szubjektiv kulonbsegnek konyorgom.
Már miért ne lenne szubjektív különbség az hogy mikor épp élvezni akarsz valamit, akkor épp az kell hogy stimulálja valami az agyad? És ha valaki nem akarja stimulálni?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. február 8., szerda 7:53

Nekem elég hektikus, évente 10k jön össze átlagban. Vannak időszakok, amikor csak azért indítom be az autót, hogy járjak vele egyet, ne csak álljon, lemossam vagy valami, de van amikor havi 1500+ belemegy.
Az autó Fiat Punto 1.3 jtd, 143k van benne,,imádom. 4,2 - 4,5 l/100km-rel megy vegyes használatban, alkatrészekre is alig kellett költenem eddig. Amikor vettem fékeket cseréltem, kipufogódobot meg futómű szilentet. Évente olaj- / szűrőcserét megkapja persze.
4,5 év alatt egyszer rosszalkodott, map szenzor, légtömegmérő, turbó takarítás után kiderült, hogy a testkábel szopatott :lol:
Lecserélni csak akkor fogom, ha a lesz gyerek, addig ez mindenre elég. De eladni szerintem akkor sem fogom.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11331
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 8., szerda 7:50

zoli0415 írta:
ikarus93 írta: Gondoltam bedobok egy új témát, :kalapos:

Ki mennyit vezet egy héten? kmbe.

Nálam 150 és 200 km között mozog, attól függ hogy mennyit megyek officeba.
Naponta vezetek 6-700 kilométert és bármilyen hihetetlennek hangzik már csak belföldön, viszont 8 évig külföldre is jártam rendszeresen, 16 ország több mint 600 városában megfordultam a kormányt tekergetve.
Therealst22zolika :smile:
thereisonly1ronaldo

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. február 8., szerda 7:40

ikarus93 írta: Gondoltam bedobok egy új témát, :kalapos:

Ki mennyit vezet egy héten? kmbe.

Nálam 150 és 200 km között mozog, attól függ hogy mennyit megyek officeba.
Naponta vezetek 6-700 kilométert és bármilyen hihetetlennek hangzik már csak belföldön, viszont 8 évig külföldre is jártam rendszeresen, 16 ország több mint 600 városában megfordultam a kormányt tekergetve.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 8., szerda 6:20

ikarus93 írta:
Realista24 írta:

800 korul.
Gondolom nem csak belföldön ügyködsz ennyi km mellett.
Heti egy Bécs van benne.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4883
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2023. február 8., szerda 2:16

Halfkey írta:
Elmenyre szeretek es koltok is, sokat. Abban hiszek.
A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?
Oke csak nezzuk szigoruan neurologiai szempontbol. Mi stimulalja jobban az agyadat, egy trip vagy egy ora birtoklasa? :D
Azert ezt ne nevezzuk mar szubjektiv kulonbsegnek konyorgom.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 8., szerda 1:34

Elmenyre szeretek es koltok is, sokat. Abban hiszek.
A korábbi posztok után engem ez az állítás meglep, mert ez szerintem már csak egy szubjektív különbség. Neked a madridi út az élmény, van akinek egy adott tárgy birtoklása. Ezzel az egyikre azt mondod hogy igen az õ élménye megéri, a másiké meg nem. Mondom ezt úgy hogy én is inkább a te nézõpontod felé hajlok, de most ez mivel felsõbbrendūbb mintha valaki harmadik órára vágyik?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11331
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 7., kedd 22:31

Ha emlekszunk még a carmageddon cimu szamitogepes jatekokra... :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. február 7., kedd 22:08

hehetheoriginal írta:
ikelemen5 írta:

Hehe ennyit csak tolat a kamionnal. :mrgreen:

600 km. Körül
Nekem nem km, hanem üzemóra számlálóm van kispajtas :kalapos:
Nincs szőke herceg fehér lovon, csak faszagyerek targoncán?! :lol: :lol: :mrgreen:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11331
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 7., kedd 22:01

ikelemen5 írta:
Realista24 írta:

800 korul.
Hehe ennyit csak tolat a kamionnal. :mrgreen:

600 km. Körül
Nekem nem km, hanem üzemóra számlálóm van kispajtas :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2023. február 7., kedd 20:57

Realista24 írta:
ikarus93 írta: Gondoltam bedobok egy új témát, :kalapos:

Ki mennyit vezet egy héten? kmbe.

Nálam 150 és 200 km között mozog, attól függ hogy mennyit megyek officeba.
800 korul.
Gondolom nem csak belföldön ügyködsz ennyi km mellett.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2023. február 7., kedd 20:52

ikarus93 írta: Gondoltam bedobok egy új témát, :kalapos:

Ki mennyit vezet egy héten? kmbe.

Nálam 150 és 200 km között mozog, attól függ hogy mennyit megyek officeba.
Alapba kb heti 80 km, ha nem megyek sehova csak melo+kondi. :mrgreen:
Amugy kb havi 1x tankolok teli, az meg olyan 750 kmnyi utra valo benzin, de altalaban havi 1x megyek pestre is. Evi kb 10 ezer km szoktam menni.

rikko
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. február 7., kedd 20:46

ikarus93 írta: Gondoltam bedobok egy új témát, :kalapos:

Ki mennyit vezet egy héten? kmbe.

Nálam 150 és 200 km között mozog, attól függ hogy mennyit megyek officeba.
1200-1400 pedig még csak sofőr sem vagyok.
Sokallom, de valahol megéri.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 7., kedd 20:44

ikarus93 írta: Gondoltam bedobok egy új témát, :kalapos:

Ki mennyit vezet egy héten? kmbe.

Nálam 150 és 200 km között mozog, attól függ hogy mennyit megyek officeba.
Változó. Heti 150, ha utazni kell asszony sulija miatt Bp-re, vagy családlatogatunk (Bp, Kaposvár), akkor az alapból + 400-450 km egy héten :)
Évi átlag 20.000 km megvan.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég