OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2073
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. december 1., kedd 9:29

Dereng, hogy már lett volna téma, de nálam most lett aktuális. Orrspray függőségről valaki tudna nyilatkozni? Akinek volt része benne, mennyi ideig tolta? Mi segített a letevésében? Milyen házi módszerek vannak, hogy ne azt a xart nyomkodjam folyton az orromba? Kb. az első őszi megfázásom óta kell napi 2x befújnom. Reggel és este. Már több , mint egy egész Nasivint elhasználtam, de nem nagyon múlik el. Pedig most nem hiszem, hogy még mindig náthás lennék. Az az igazság, hogy nem nagyon akarnék ezekben a macerás időkben orvoshoz menni.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. november 30., hétfő 8:26

BlancoMark írta:

Érdemes lenne felhívnod a helyi magyar nagykövetségeket az említett két országban. Nyáron nekem is hasonló problémáim voltak és nagyon segítőkészek voltak minden vonalon.
magyart felhívtam közben, sajnos meg voltunk lőve.
elvileg ha kimegyünk lengyelbe két hét karantén ott, vagy két negatív teszt, mikor visszajönnénk, ugyanez.

más kérdés, hogy ellenőriz e valaki a határon egyáltalán, de nem vállaltuk be.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. november 30., hétfő 8:22

RealAsensio írta: Egyetlen forinttal sem fog lejjebb menni az ingatlanok atlag arai. Es tenyleg nem akarok unnepronto lenni, de ez az igazsag. Elertuk a nyugat-europai arak aljat, innen csak felfele vezet az ut vagy legjobb esetben maradnak a mostani arak, amig nem jon egy uj rendszer vagy tamogatasi program. Rengeteg vallalkozonak teli van a zsebe, elmeleti sikon, ha elkezdenek csokkenni az arak, ok azonnal elkezdik felvasarolni az ingatlanokat, hogy beforgassak a penzuket, amire az eladok megint ugy reagalnak, hogy tobb penzt lehet kerni. Egy egyszeru embernek mar nem sok eselye marad. Csak a hitel jatszik, vagy orokolsz, vagy behazasodsz a joba, esetleg a paroddal kemenyen kuzdve elersz egy kisebb ingatlant vagy videken kifogsz egy jot. Erdemes megnezni a 100 leggazdagabb magyar kozul hanyan foglalkoznak ingatlanokkal. Az 1000 leggazdagabb magyar kozott meg nagyobb aranyban vannak ingatlannal foglalkozo capak. Ezek ugranak az ilyen lehetosegekre. Es valljuk be, a kormanykozeli oligarchak es penztarcak, azonnal ramennek a lehetosegekre, kicsiben es nagyban is ugyanaz megy. Es akkor a kisebb befektetokrol, vallalkozokrol, mint az ismerosok kozott oly sokan, meg meg sem emlitettem.

Osszessegeben, nem fognak elmozdulni lefele az ingatlanok arai, nyilvan a foldrajzi pozicio befolyasolja a dolgokat, de Magyarorszagon most az ingatlan a legnagyobb ertek, es egyben befektetes is.
Hasonloan latom en is a helyzetet. Az elmult 10 evben az ingatlan lett A befektetes, a 0 kozeli kamatok vilagaban ez a legbiztosabb befektetesi forma.
Hosszabb tavon en remenykedek egy berlesi rendszer reformban. Legyen jogilag lehetoseg arra, hogy akar evtizedeken at bereljek egy ingatlant, mint Europaban. Nem kell a tulajdonjog, engem nem erdekel, hogy kinek a neve szerepel a tulajdoni lapon, nekem, mint lakonak az a fontos, hogy ne legyek kiszolgaltatva.
Most egy teljesen felujitott belvarosi 80 millio koruli lakast berlek, amiben nagyon kenyelmesen elferek, a berleti dij pedig joval alacsonyabb, mintha behiteleznem magam akar a CSOK-al 20-30 evre. Ilyen helyzetbol nezve mar nem is erdekel a lakasvasarlas, mert nem versenykepes, ahogy a nagy tomegeknek sem lenne az, ha nem feketen porogne ez a piac, 1-2 evente kotelezo koltozessel es kilakoltatasokkal. :)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4883
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. november 30., hétfő 5:56

csababarca írta: Nem tudok eligazodni a rendelkezéseken nagyon, pls help.
Olyan szerencsétlenül alakult az életünk hogy az én nagymamám és lengyel barátnőm mamája is meghalt pár nap különbséggel.
Az ő mamájának temetése holnap lesz, és szeretnénk kimenni ha lehet.
De mivel én covidos voltam (tegnap járt le a karantén), nem akarok még egyszer karanténba kerülni...
Lehet egyáltalán a lengyelekhez utazni, meg hazajönni?
Barátnőm helyzete talán egyszerűbb mert neki van itt is ott is lakcímkártyája.

Bevállaljuk, vagy tuti lekapcsolnak már a magyar szlovák határon?
Érdemes lenne felhívnod a helyi magyar nagykövetségeket az említett két országban. Nyáron nekem is hasonló problémáim voltak és nagyon segítőkészek voltak minden vonalon.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. november 30., hétfő 0:47

Millió más erő hajtotta az ingatlanokat az elmúlt évtizedben, a CSOK csak egy a sok közül. Gyakorlatilag minden más főváros is megfizethetlen nem csak Budapest, pedig máshol nincs is CSOK. Távol álljon tőlem a kormány védése és lehet ennél sokkal jobban is csinálni a családtámogatást, de ez nem egy rossz dolog.

Az az érvelés meg szerintem kimondottan plusz hogy ez a tehetősebbeket segíti. Minden tisztelettel, ne is az vállaljon 3 gyereket aki ezt azért tenné mert kell neki a megélhetéshez az a pénz amit ebből kap....

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. november 29., vasárnap 17:36

Egyetlen forinttal sem fog lejjebb menni az ingatlanok atlag arai. Es tenyleg nem akarok unnepronto lenni, de ez az igazsag. Elertuk a nyugat-europai arak aljat, innen csak felfele vezet az ut vagy legjobb esetben maradnak a mostani arak, amig nem jon egy uj rendszer vagy tamogatasi program. Rengeteg vallalkozonak teli van a zsebe, elmeleti sikon, ha elkezdenek csokkenni az arak, ok azonnal elkezdik felvasarolni az ingatlanokat, hogy beforgassak a penzuket, amire az eladok megint ugy reagalnak, hogy tobb penzt lehet kerni. Egy egyszeru embernek mar nem sok eselye marad. Csak a hitel jatszik, vagy orokolsz, vagy behazasodsz a joba, esetleg a paroddal kemenyen kuzdve elersz egy kisebb ingatlant vagy videken kifogsz egy jot. Erdemes megnezni a 100 leggazdagabb magyar kozul hanyan foglalkoznak ingatlanokkal. Az 1000 leggazdagabb magyar kozott meg nagyobb aranyban vannak ingatlannal foglalkozo capak. Ezek ugranak az ilyen lehetosegekre. Es valljuk be, a kormanykozeli oligarchak es penztarcak, azonnal ramennek a lehetosegekre, kicsiben es nagyban is ugyanaz megy. Es akkor a kisebb befektetokrol, vallalkozokrol, mint az ismerosok kozott oly sokan, meg meg sem emlitettem.

Osszessegeben, nem fognak elmozdulni lefele az ingatlanok arai, nyilvan a foldrajzi pozicio befolyasolja a dolgokat, de Magyarorszagon most az ingatlan a legnagyobb ertek, es egyben befektetes is.
:goat:

Professore
Hozzászólások: 1972
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. november 29., vasárnap 16:19

sonic írta:
chosenone46 írta:
ez engem is erdekelne, mert onerobol egyelore meg nem latom, hogy lenne elerheto a kozeljovoben lakas vagy neadjisten haz. barati tarsasagban mostanabn tobben is felvettek es kb igy tudtak csak venni valamit. (mondjuk a teljes eladasodas 20 evre nyilvan jelen van...)
teny egyebkent hogy boldog-boldogtalan felveszi most, de kivancsi vagyok meddig lesz ez. aki mostanaban vallal gyereket jol jar vele, de aki csak azutan tartana ott miutan bebukik a csok, az megszivta es a kormany szetteszi a kezet? igy is szivas a genZ-nek, hat meg ezutan :mrgreen:
Majd ha elkezdenek berogyni a csok-os es nem csok-os hitelek, vagy maga a csok mint tamogatas megszunik akkor elkezdenek lejebb menni az ingatlanarak is. Mondjuk akinek nincs penze az akkor se tud majd ingatlant venni. De annyibol nem lesz kulonbseg hogy nagyjabol hasonlo mennyisegu hitelt kell majd vallalni mint most a csok-on felul. A csok 1 az 1-be beepul az ingatlan araiba, a csaladosokat max annyiban segiti hogy aki nem akar vagy nem tud gyereket vallalni azt a csok nagyjabol kizarja az ingatlanpiacrol ha csak nem alapbol tehetos. Akinek van sok penze (pl fidesz holdudvar) az olcsobban hozzajut majd ingatlanokhoz ha beborul a dolog, addig meg a csok arra jo nekik hogy pumpalja az epitoipart aminek jelentos hanyada ugye kormanykozeli szemelyek kezeben van.
Nem akarok ünneprontó lenni de ha nem lesz majd CSOK drasztikusan akkor sem fognak csökkenni az ingatlanárak, valamennyire igen az várható. Hogy miért mondom ezt? Mert nálunk nincs lényegében semmilyen családtámogatási program csak egy vérszegény "első ház" program de ettől függetlenül egekben vannak az ingatlanárak (főképp a nagyobb városokban). Sokkal inkább követi a világgazdaság ritmusát az egész.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 29., vasárnap 16:06

chosenone46 írta:
revolver írta:

milyen kockázatokra gondolt? a csokos hiteleknél elvileg védett vagy, nem? fixált kamatok, hosszú periódusokon keresztül. komolyan érdekelne, uh pls share :)
ez engem is erdekelne, mert onerobol egyelore meg nem latom, hogy lenne elerheto a kozeljovoben lakas vagy neadjisten haz. barati tarsasagban mostanabn tobben is felvettek es kb igy tudtak csak venni valamit. (mondjuk a teljes eladasodas 20 evre nyilvan jelen van...)
teny egyebkent hogy boldog-boldogtalan felveszi most, de kivancsi vagyok meddig lesz ez. aki mostanaban vallal gyereket jol jar vele, de aki csak azutan tartana ott miutan bebukik a csok, az megszivta es a kormany szetteszi a kezet? igy is szivas a genZ-nek, hat meg ezutan :mrgreen:
Majd ha elkezdenek berogyni a csok-os es nem csok-os hitelek, vagy maga a csok mint tamogatas megszunik akkor elkezdenek lejebb menni az ingatlanarak is. Mondjuk akinek nincs penze az akkor se tud majd ingatlant venni. De annyibol nem lesz kulonbseg hogy nagyjabol hasonlo mennyisegu hitelt kell majd vallalni mint most a csok-on felul. A csok 1 az 1-be beepul az ingatlan araiba, a csaladosokat max annyiban segiti hogy aki nem akar vagy nem tud gyereket vallalni azt a csok nagyjabol kizarja az ingatlanpiacrol ha csak nem alapbol tehetos. Akinek van sok penze (pl fidesz holdudvar) az olcsobban hozzajut majd ingatlanokhoz ha beborul a dolog, addig meg a csok arra jo nekik hogy pumpalja az epitoipart aminek jelentos hanyada ugye kormanykozeli szemelyek kezeben van.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

pitkon
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 14:11
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pitkon » 2020. november 28., szombat 12:12

h3x0r írta:
Steve írta:És ezer egy ilyen példa van.

Szóval hiába a rendeletek, szigorítások, az idóta idióta és felelőtlen marad akkor is.

Az pandémiával az a baj, hogy sok az egyéni felelősség, amit az embereknek vállalni kell, hogy vissza lehessen szorítani. A kevésbbé értelmes réteget ez meg nem érdekli.
Errol eszembe jut, mikor a 2. vilaghaborurol tanultunk iskolaban, nagymamam meg meselte, hogy 16-17 eves koraban a falutol par km-re levo Korozs partjan a korabeli lanyokkal godrot astak, amibe bele bujtak, betakartak agakkal meg amit ott talaltak, epp hogy csak egy kis lyuk maradt, amin levegot kaptak; feltek, hogy az orosz katonak megeroszakoljak oket (sok katona minden fele betegseget hordozott), ezert egesz nap ott voltak, csak ejszaka mereszkedtek haza aludni.
Ehhez kepest most azon megy a siras, hogy nekem aztan senki ne mondja meg, hogy mikor menjek el otthonrol, meg miert nem mehetek koncertekre vagy hogy a maszkot hogy vegyem fel. Azonnal megy a kiskapuzas a biciklizessel meg "egeszsegugyi setaval", kutyasetaltatassal, stb. Persze most is van aki ehezik meg telen otthon a hidegben ul, de nagy atlagban kurva kenyelmes eletunk van.
Nagyon szomoru dolog, hogy a nagymamadnak ezt kellett atelnie azonban velemenyem szerint egy haborut vagy megszallast nincs ertelme osszehasonlitani a jelenlegi virushelyzettel.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. november 28., szombat 10:42

Nem tudok eligazodni a rendelkezéseken nagyon, pls help.
Olyan szerencsétlenül alakult az életünk hogy az én nagymamám és lengyel barátnőm mamája is meghalt pár nap különbséggel.
Az ő mamájának temetése holnap lesz, és szeretnénk kimenni ha lehet.
De mivel én covidos voltam (tegnap járt le a karantén), nem akarok még egyszer karanténba kerülni...
Lehet egyáltalán a lengyelekhez utazni, meg hazajönni?
Barátnőm helyzete talán egyszerűbb mert neki van itt is ott is lakcímkártyája.

Bevállaljuk, vagy tuti lekapcsolnak már a magyar szlovák határon?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. november 26., csütörtök 10:48

Steve írta:És ezer egy ilyen példa van.

Szóval hiába a rendeletek, szigorítások, az idóta idióta és felelőtlen marad akkor is.

Az pandémiával az a baj, hogy sok az egyéni felelősség, amit az embereknek vállalni kell, hogy vissza lehessen szorítani. A kevésbbé értelmes réteget ez meg nem érdekli.
Errol eszembe jut, mikor a 2. vilaghaborurol tanultunk iskolaban, nagymamam meg meselte, hogy 16-17 eves koraban a falutol par km-re levo Korozs partjan a korabeli lanyokkal godrot astak, amibe bele bujtak, betakartak agakkal meg amit ott talaltak, epp hogy csak egy kis lyuk maradt, amin levegot kaptak; feltek, hogy az orosz katonak megeroszakoljak oket (sok katona minden fele betegseget hordozott), ezert egesz nap ott voltak, csak ejszaka mereszkedtek haza aludni.
Ehhez kepest most azon megy a siras, hogy nekem aztan senki ne mondja meg, hogy mikor menjek el otthonrol, meg miert nem mehetek koncertekre vagy hogy a maszkot hogy vegyem fel. Azonnal megy a kiskapuzas a biciklizessel meg "egeszsegugyi setaval", kutyasetaltatassal, stb. Persze most is van aki ehezik meg telen otthon a hidegben ul, de nagy atlagban kurva kenyelmes eletunk van.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 26., csütörtök 8:17

Yazid írta: kb olyan 3 és fél hónapos a kutyám, 2 napja azt vettem észre nem ráncigálja a szövet plüss szarját meg a száraz tápot se nagyon eszi, de aktív meg minden. lehet valami köze, hogy nő/nőni fog a foga? neten olvastam itt az ideje kb. belenéztem a szájába nem piros az ínye vagy ilyesmi
Aha, fogcsere lesz.
Nálunk 3 hét alatt cserélte le a cápafogakat, azidő alatt alutasakos prémiumkaját kapott fene a belét.
Kívülről ez nem igazán látható, ha nagyon biztosra akarsz menni akkor meg kell vizsgálni a száját, talán már mozog is 1-2 foga.
Amúgy a viselkedéséből is le lehet szűrni, a mancsával fogja baszogatni, meg csikorogtatja majd egymáson a fogait.
Ilyen gumirágókát lehet neki venni, az talán meggyorsítja a tejfogak kihullását. Nálunk 1-2 hátsóbb fog volt ami nehezen ment, ott besegítettem kézzel amikor már nagyon lötyögött.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. november 26., csütörtök 7:10

kb olyan 3 és fél hónapos a kutyám, 2 napja azt vettem észre nem ráncigálja a szövet plüss szarját meg a száraz tápot se nagyon eszi, de aktív meg minden. lehet valami köze, hogy nő/nőni fog a foga? neten olvastam itt az ideje kb. belenéztem a szájába nem piros az ínye vagy ilyesmi

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. november 25., szerda 22:11

chosenone46 írta:
revolver írta:

milyen kockázatokra gondolt? a csokos hiteleknél elvileg védett vagy, nem? fixált kamatok, hosszú periódusokon keresztül. komolyan érdekelne, uh pls share :)
ez engem is erdekelne, mert onerobol egyelore meg nem latom, hogy lenne elerheto a kozeljovoben lakas vagy neadjisten haz. barati tarsasagban mostanabn tobben is felvettek es kb igy tudtak csak venni valamit. (mondjuk a teljes eladasodas 20 evre nyilvan jelen van...)
teny egyebkent hogy boldog-boldogtalan felveszi most, de kivancsi vagyok meddig lesz ez. aki mostanaban vallal gyereket jol jar vele, de aki csak azutan tartana ott miutan bebukik a csok, az megszivta es a kormany szetteszi a kezet? igy is szivas a genZ-nek, hat meg ezutan :mrgreen:
Sehogy, javarészt a csoknak is köszönhetően.

Megelőzvén a degyúccsánynemadottsemmitacsaládoknak érvelést, és az érdemeket el nem vitatva (az autóvásárlás-támogatás, a mostani felújítási támogatás, a csed/gyed növelés, ezek mind-mind kiváló dolgok) a 10 millás csok ha ne is vakvágány, de nagyon veszélyes. Alapból nagyon el lett rontva (számomra nyilvánvalóan nem véletlenül), hogy anno a csok bevezetésénél nem határolták be valamilyen módon az építőipar árképzését, az alapból is hipermagas ingatlanárak teljesen elszálltak a csok miatt (a magyar építőipari okoskodó gondolatmenete egyértelmű: kapják az emberek az "ingyen" 10 millákat ---> ráverjük az árakra és többet keresünk).

Egyrészt állami fedezet túlzottan azért nincs mögötte, hiába hangoztatják, másrészt az ingatlanárak miatt az emberek több mint 50%-a (nyilván nem hivatalos adat, de az én környezetemben brutális az arányuk) csak azért veszi fel, hogy meglegyen az önerő egy 25-40 milliós hitelhez egy másik banknál, ami mondanom sem kell, óriási hitellufi, ami ha kipukkad, csúnya idők jönnek. Erre rájön a tény, hogy sokan három gyerekre szerződnek, de két gyereknél rájönnek, hogy kurvára nem kell harmadik, hiszen attól még, hogy egyszer kaptál 10 milliót, amit elvertél felújításra/önerőre/bármire, már nincs meg, de a gyerek nevelése óriási összeg, és mellé a hiteleket is fizetni kell, ezért nem teljesítik a szerződésben foglaltakat. Ahhoz, hogy valódi támogatássá váljon a csok (mert a kedvezményes hitel akárhogyis, de nem támogatás, legalábbis nekem nem hozza meg a gyerekvállalási kedvemet jobban az, hogy kurva sok hitelt vehetek fel, de a minimálbér semmire nem elég, az ingatlanárak a csillagokban, Európa legnagyobb áfáját fizetjük, stbstbstb), nagyon sok mindennek kell együtt állnia, és három gyereket jó szívvel és ÉSSZEL szerintem csak olyan párok vállalnak be, akik a tehetősebb réteghez tartoznak, ergo nem feltétlenül őket kellene támogatni. De persze ezt nem lehet ennyire beszabályozni, csak a balhé lenne belőle. Viszont itt bejön, hogy a nép semmiből nem tanul, egyszer már falhoz ment az ország a leírhatatlan mennyiségű, ész nélkül és felelőtlenül felvett hitel miatt, és nem kizárt, hogy újra robogunk a téglafal felé. És ezt nem varrnám a kormány nyakába, arról, hogy ennyi hülye van, csak közvetve tehetnek.

Amennyiben normálisabb az anyagi helyzeted, és kellő felelősségtudattal állsz hozzá, nincs baj a csokkal, csak épp le kell nyelni, hogy nem sokat érsz vele, mert bevezették a csokot és drágább minden. :lol: Plusz kérdéses, erről fogalmam nincs hisz nem ismerem a szerződéseket, hogy ha a más banki tartozások miatt bedőlő csokosok hulláma (ami egy újabb gazdasági válságban elég valószínűen bekövetkező dolog) okán megpróbálja-e az állam a kieső összeget azokra terhelni, akik fizetik rendesen.

Szóval csak okosan. Minket valószínűleg semmi családtámogatás nem érint, hiszen én katázom (mintha lenne más lehetőség), feleségem pedig két éve ápolási segélyen van az anyós végett, aztán hiába vagyok hitelképesebb, mint főállásban dolgozó magyarok százezrei, a mi leendő gyerekeink nem számítanak, csak majd füst statisztikáiba. :mrgreen:

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2020. november 25., szerda 20:49

revolver írta:
bar azert a csoktol ovakodjatok, otp-s ismerosom inkabb lebeszelt rola, par ev mulva nagy crash varhato a korukben.
milyen kockázatokra gondolt? a csokos hiteleknél elvileg védett vagy, nem? fixált kamatok, hosszú periódusokon keresztül. komolyan érdekelne, uh pls share :)
ez engem is erdekelne, mert onerobol egyelore meg nem latom, hogy lenne elerheto a kozeljovoben lakas vagy neadjisten haz. barati tarsasagban mostanabn tobben is felvettek es kb igy tudtak csak venni valamit. (mondjuk a teljes eladasodas 20 evre nyilvan jelen van...)
teny egyebkent hogy boldog-boldogtalan felveszi most, de kivancsi vagyok meddig lesz ez. aki mostanaban vallal gyereket jol jar vele, de aki csak azutan tartana ott miutan bebukik a csok, az megszivta es a kormany szetteszi a kezet? igy is szivas a genZ-nek, hat meg ezutan :mrgreen:
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. november 25., szerda 19:17

géza írta: Klasszikus. :lol: Nalunk ezek utan meg volt az ilyen emberek szamara egy oriasi akadaly, ugyanis soronkent, egyesevel kellett elhagyni a gepet, szegeny stewardessek agyergorcsot kaptak, hogy nem voltak kepesek felfogni az emberek.

egyik legkeményebb reptéri sztorim: Marokkóból jöttünk haza, késett a gép, ott volt a váróban egy nyugdíjas csoport. de azok a fajta gazdag nyugdíjasok, kiló púder a fejen, belőtt haj, 5 megpakolt szatyor a reptéri boltokból...klasszik.
ott tolongtak a beléptető kapuknál már régóta...várták a gépet, hiába mondták, hogy késik (magyarul is szóltak), ott tolongtak.
Oké, elkezdődik a beléptetés, ugye van a priority, akit már kb mindenki megvesz, na nekik nem volt, meg kb kevés embernek.
Mi beálltunk a prioritybe, de csak akkor amikor szóltak, hogy mehet a beléptetés.
Ezek a nyugdíjasok elkezdték a szokásos "felháborító", "ezt hogy képzelik", "fiatalokat engedik előre" stb mantrákat...egyszer csak fogta két felbátorodott, és az elválasztót szétszedte, és elkezdtek ott zombiként átözönleni a priorityba, fellökve a jegykezelőket, irány a gép :ozil:

le se kezeltették a jegyet, mentek a gépre. (ott állt a gép 50 méterre a kaputól)
gépen is lökdösődtek, és leültek találomra helyekre, mert majd ők eldöntik, hova ülnek.
jöttek a normális emberek, keresték a helyüket, ezek már ott pöffeszkedtek, és nem adták át a helyet, mondván ők voltak itt előbb.

aztán feljöttek a gépre a marokkói rendőrök, név szerint minden ilyet leszállítottak (20an kb jegykezelés nélkül jöttek fel), mehettek vissza jegyet kezeltetni, majd egyesével leültették őket, ahova a jegyük szólt...
persze egész úton hőbörögtek, meg szidták a stewardesseket, meg minket...

rémísztő volt.

Mindig eszembe jut, ahogy jártam BP-re (Népliget) és már mikor Pesterzsébeten voltunk (onnan még jó 15 perc az út, vagy 20), tolongtak az ajtóban, hogy már leszállnának....
persze aki meg a Határ útnál akartak leszállni, ők nem tudtak, mert elállták az utat, és "mit képzelnek, miért tolakodnak" szövegeket toltak.

Na mindegy, de elmebetegek tudnak lenni. (nem csak a nyuggerek, de most itt a repteres eset miattuk volt, a buszon is ezt eljátszották minden alkalommal)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. november 25., szerda 18:37

Steve írta: Nekem most repüléskor olyan élményem is volt, hogy az idióta a repülőn direkt lehúzza a maszkot at orráról-szájáról. A stewardess tök kedvesen szól, hogy tegye vissza. Pár perccel később megint lehúzza, stewardess tök kedvesen szól ismét. Így ment ez kb 4alkalommal, majd a stewardess megunta és megfenyegette, hogy mivel kötelező a gépen orron és szájon viselni, jelenti a rendőröknek..Akkor morogva ült ott maszkkal a barom utána
Klasszikus. :lol: Nalunk ezek utan meg volt az ilyen emberek szamara egy oriasi akadaly, ugyanis soronkent, egyesevel kellett elhagyni a gepet, szegeny stewardessek agyergorcsot kaptak, hogy nem voltak kepesek felfogni az emberek.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. november 25., szerda 18:33

Nika91127 írta:
Steve írta:

Nem is értem miért hőzöngenek emberek a korlátozás, extra biztonság ellen..??!!

Senki sem jókedvéből csinálja ezt.

Olvastam olyat is, hogy ez a kormánynak jó :ozil: Szerintem konkrétan ez egy kormánynak sem lehet jó. Tök mindegy ki van kormányon ez csak egy szívás. Folyik el a pénz értelmetlenül, nem szimpatikus korlátozások. Az nem hír ha valaki meggyógyul, a halálozások viszont igen.

Később ezt a pénzt amit most elégetünk ezt vissza kell termelni..

Szóval szerintem ez nem egy öröm senkinek sem. Ilyen helyzetben meg össze kell fogni pártállásoktól függetlenül.
Rendeletek a való világban:
Most jöttem meg a boltból. Párom terhes, így mielőtt megyek be melózni, gondoltam elmegyek pékcuccért, ne neki kelljen. 11:30-kor utána közvetlen 7 nyugdíjas házaspár jött be. Ennyit arról, hogy mennyire "körültekintőek" az idősek.

Más: ha annyira "maradjonotthonmindenki", de a parkolást ingyenessé tették mindenhol a városokban. Szombathelyen ha a Főtér környékén van dolgod (Kormányablak, Városháza, nagyobb bankok), 15-20 perc mire találsz parkolót, mindenhol egymás hegyén-hátán vannak az autók. A Főtéren boldog-boldogtalan sétálgat.
Persze abszolút értem!

Nekem most repüléskor olyan élményem is volt, hogy az idióta a repülőn direkt lehúzza a maszkot at orráról-szájáról. A stewardess tök kedvesen szól, hogy tegye vissza. Pár perccel később megint lehúzza, stewardess tök kedvesen szól ismét. Így ment ez kb 4alkalommal, majd a stewardess megunta és megfenyegette, hogy mivel kötelező a gépen orron és szájon viselni, jelenti a rendőröknek..Akkor morogva ült ott maszkkal a barom utána :lol:

Ennek mi értelme? :hmmm:

És ezer egy ilyen példa van.

Szóval hiába a rendeletek, szigorítások, az idóta idióta és felelőtlen marad akkor is.

Az pandémiával az a baj, hogy sok az egyéni felelősség, amit az embereknek vállalni kell, hogy vissza lehessen szorítani. A kevésbbé értelmes réteget ez meg nem érdekli.

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. november 25., szerda 15:07

bar azert a csoktol ovakodjatok, otp-s ismerosom inkabb lebeszelt rola, par ev mulva nagy crash varhato a korukben.
milyen kockázatokra gondolt? a csokos hiteleknél elvileg védett vagy, nem? fixált kamatok, hosszú periódusokon keresztül. komolyan érdekelne, uh pls share :)

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2020. november 25., szerda 14:53

https://www.mdpi.com/2073-4409/9/9/2100/htm

Pár vizsgálat lezárult, az ivermectin eddig hatásosnak tűnik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 34 regisztrált és 0 vendég