OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

untouchable
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 20:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: untouchable » Tegnap, 18:01

Donát írta: Fúú, de cringe ez a szoboszlais telekom reklám, nagyon beszari hangja van. :lol:
Inkább olyan, mintha végig olvasná a szöveget. :D
Amúgy nem jobb és nem rosszabb, mint bármelyik focistás reklám, na jó talán CR kicsit profibb és magabiztosabb, mint a többiek.
Szoboszlai legalább nem Potemixet reklámoz a Napkeltében, mint Détári jó 20 évvel ezelőtt. :D
Hala Madrid y nada más 🤍

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1726
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » Tegnap, 15:57

Fúú, de cringe ez a szoboszlais telekom reklám, nagyon beszari hangja van. :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » Tegnap, 13:35

szamomra, aki evente 2x jar pesten altalaban atutazoban, sokkolo volt az a rengeteg futar.
a pesti szem mar biztos megszokta, hogy minden 5. ember kek vagy rozsaszin cuccban teker egy taskaval a hatan.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » Tegnap, 12:48

filatáska írta: Teljes állású ételfutárkodással kapcsolatban van itt valakinek tapasztalata, hallomása, bármi? wolt, foodora stb. :)

Haver gondolkodik, hogy belevág, de szerintem irreálisan magas bevételt vízionál. :kivagyhe:
Ilyen 400 bruttó reális napi 8 órával heti 5 napban?

Vidéki város, Szeged.

Tudom sok összetevős dolog. De úgy nagyjából ki mit tud, hallott?
Mennyit lehet megkeresni havonta (bruttó-nettó), napi 8-10-12 órás lebontásban.
Óránként hány kiszállítás fér bele? 2-3?

Mennyire alja jobbágy munka?

Kiadás oldalon jármű, üzemanyag, könyvelő.

Miket kell még számításba venni?
Amig nem volt ez a katas szarsag addig egyik haverom pesten woltozott eveken at, kb netto 500 ezret keresett havonta. Azota a magyarok nagy resze viszont otthagyta, mivel allitolag mar nem lehet ennyit megkeresni a szabalyozasvaltozas miatt, szoval maradt a sok pakisztani meg indiai wolt futar bp-n.

filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » Tegnap, 12:40

Teljes állású ételfutárkodással kapcsolatban van itt valakinek tapasztalata, hallomása, bármi? wolt, foodora stb. :)

Haver gondolkodik, hogy belevág, de szerintem irreálisan magas bevételt vízionál. :kivagyhe:
Ilyen 400 bruttó reális napi 8 órával heti 5 napban?

Vidéki város, Szeged.

Tudom sok összetevős dolog. De úgy nagyjából ki mit tud, hallott?
Mennyit lehet megkeresni havonta (bruttó-nettó), napi 8-10-12 órás lebontásban.
Óránként hány kiszállítás fér bele? 2-3?

Mennyire alja jobbágy munka?

Kiadás oldalon jármű, üzemanyag, könyvelő.

Miket kell még számításba venni?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 21:00

_Bushido_ írta:
nzooli93 írta:

Packeta oldalán ezt találtam :
"A csomag feladását már kifizettem, de meggondoltam magam. Mi a teendő?
Semmi gond. A fel nem adott csomag feladási díja csak zárolva van a számlán, 5 nap után a zárolást automatikusan feloldjuk és jóváírásra kerül a feladás díja a feladó számláján (azaz visszakerül a megterhelt összeg a bankszámlára). 30 napig is eltarthat a jóváírás, bankonként eltérő lehet a zárolt összeg feloldásának az ideje."
Köszönöm.
Vannak még rendes, válaszoló fórumozók B-)
Mármint életképes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. március 14., csütörtök 20:39

nzooli93 írta:
_Bushido_ írta: Valaki esetleg?

Packetával, miután feladás esetén megtörtent a fizetés (utánvét) 1290+400 Ft, utána, ha én nem adom fel azt a "boltban", visszautalják az összeget?
(rosszul lett megcsinalva, nagyobb összeg lett beírva, így kéne egy másik / új)
Packeta oldalán ezt találtam :
"A csomag feladását már kifizettem, de meggondoltam magam. Mi a teendő?
Semmi gond. A fel nem adott csomag feladási díja csak zárolva van a számlán, 5 nap után a zárolást automatikusan feloldjuk és jóváírásra kerül a feladás díja a feladó számláján (azaz visszakerül a megterhelt összeg a bankszámlára). 30 napig is eltarthat a jóváírás, bankonként eltérő lehet a zárolt összeg feloldásának az ideje."
Köszönöm.
Vannak még rendes, válaszoló fórumozók B-)

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 14., csütörtök 19:21

Ki gondolta volna hogy egy Raisen kérdésre az a válasz hogy Googlezz rá :mrgreen:

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2024. március 14., csütörtök 18:12

_Bushido_ írta: Valaki esetleg?

Packetával, miután feladás esetén megtörtent a fizetés (utánvét) 1290+400 Ft, utána, ha én nem adom fel azt a "boltban", visszautalják az összeget?
(rosszul lett megcsinalva, nagyobb összeg lett beírva, így kéne egy másik / új)
Packeta oldalán ezt találtam :
"A csomag feladását már kifizettem, de meggondoltam magam. Mi a teendő?
Semmi gond. A fel nem adott csomag feladási díja csak zárolva van a számlán, 5 nap után a zárolást automatikusan feloldjuk és jóváírásra kerül a feladás díja a feladó számláján (azaz visszakerül a megterhelt összeg a bankszámlára). 30 napig is eltarthat a jóváírás, bankonként eltérő lehet a zárolt összeg feloldásának az ideje."

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2024. március 14., csütörtök 17:50

Valaki esetleg?

Packetával, miután feladás esetén megtörtent a fizetés (utánvét) 1290+400 Ft, utána, ha én nem adom fel azt a "boltban", visszautalják az összeget?
(rosszul lett megcsinalva, nagyobb összeg lett beírva, így kéne egy másik / új)

magnus666
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: OFF

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2024. március 14., csütörtök 17:47

filatáska írta: 1) Igen, valahogy így gondoltam. több oldalon is olvastam, hogy április 10 körül várhatóan felmegy 91 k-ra. 4 éves távon pedig 450 k-ra.
Nyilván tudom, hogy ezek becslések-tippek, de azért jól hangzik. :lol: Meg gondolom, az eddigi 14-15 éves minta alapján vizionálnak.
Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb, aztán most hol van.
Az a baj, hogy túl régimódi beszari típus vagyok, aztán csak utólag verem a fejem a falba. Mikor sokkal alacsonyabb értéken volt is sokalltam, aztán most csak nézem mi van. És túl sok nagyon-nagyon optimista előrejelzést olvastam a napokban... Csak ezért érdeklődöm, hogy most hogy csúcsot döntött már hülyeség beszállni?
2) Ha jól értem, akkor te most tartod valameddig (meddig, kb mire számítasz?) amíg a felezés hatására felmegy még jobban, és eladod?
Majd ezután, amikor visszaesik az értéke újra bevásárolsz bitcoinból?

Bocs ha valami hülyeséget írtam, csak noob vagyok.
Annyit tudok csak, hogy pénzből lehet sok pénzt csinálni, nem a proli munkából. :mrgreen: :D
nem tudom meddig megy fel, senki nem tudja, nem számítok egy fix árra, akkor fogok mindent eladni amikor a hazai és a nemzetközi mainstream média is mesés meggazdagodásról ír. ilyenkor már lehet sejteni, hogy a blackrock, vanguard, elon, stb. exit liquidity-t gyűjtenek és a tömeg belefomózik a tetejébe. Aztán amikor bezuhant visszaforgatom a profitot.

Teszek be egy grafikont, a crypto market piaci kapitalizációjáról, btc-eth is benne van. Ez is közelít a csúcshoz.katt

itt arra “számítok” hogy elviszi a tetejét aztán beszakad, de ahogy Halfkey írta, a crypto mögött nincs érték, ne vedd ezt pénzügyi tanácsadásnak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 16:45

ikelemen5 írta:
Realista24 írta:

4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
150-el, talán.
Örülök, hogy bevált. :)
Ami idegesítő volt, de lehet, hogy azt az újabb modellekben máshogy van, hogy az anyósülés magassága nem volt állítható. :x Az neked már állítható?
Az.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 12:10

ikelemen5 írta:
Realista24 írta:

4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
150-el, talán.
Örülök, hogy bevált. :)
Ami idegesítő volt, de lehet, hogy azt az újabb modellekben máshogy van, hogy az anyósülés magassága nem volt állítható. :x Az neked már állítható?
Fogalmam sincs megmondom oszinten :mrgreen: de megnezem majd.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2922
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2024. március 14., csütörtök 12:00

Realista24 írta:
ikelemen5 írta: A csodálatos hybrid rendszer... nemrég mentem Pestre egy corollával, tele tankból nem fordult meg a Pécs-Budapest útvonalon... ráadásul kényelmetlen is volt.. :x
Nem tudom, hogy mi lesz a megoldás, de ennél egy "egyszerű" turbó benzin motor is kevesebbet fogyaszt.
4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
150-el, talán.
Örülök, hogy bevált. :)
Ami idegesítő volt, de lehet, hogy azt az újabb modellekben máshogy van, hogy az anyósülés magassága nem volt állítható. :x Az neked már állítható?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. március 14., csütörtök 11:41

ikelemen5 írta: A csodálatos hybrid rendszer... nemrég mentem Pestre egy corollával, tele tankból nem fordult meg a Pécs-Budapest útvonalon... ráadásul kényelmetlen is volt.. :x
Nem tudom, hogy mi lesz a megoldás, de ennél egy "egyszerű" turbó benzin motor is kevesebbet fogyaszt.
4 honap hasznalat utan.
Az auto kenyelmes.
650-670km-t ir full tank eseteben a computer.
Ha odafigyelek a verdara, akkor a Becs-Szfvar utovnalat 4,5-4,7bol megjarom. Varosban alig fogyaszt, nyilvan ha allatkodok sport uzemmodban, akkor valamivel magasabb, de rovid szakaszokon, az sem dobja meg, ellenben elvezet vezetni.

Ha vegig autopalyazok, M7, M0, M1 Becsig, akkor 7 korul fogyaszt, 280km, odavissza 560, de az is megvan egy tankbol. Szoval nem tudom nalad mi volt a gond a Pecs-Pest utonvalon, hacsak nem kilo nyolcvannal mentetek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2024. március 14., csütörtök 7:13

Halfkey írta: Az a jó a realista (szándékosan kis r :mrgreen: ) felfogással, hogy nem szándékosan, de sikeresen vitába kerülsz a szélsőséges haterekkel meg a loverekkel is. Éljen.
A részvények célára úgy működik, hogy fundamentumokra alapozva van egy projected growth, vannak várakozásaid, elképzeléseid.
Ha már kötekszünk, a részvények célára nem így működik. Egy adott célár egy adott pénzügyi analyst árfolyam várakozása, aminek lehetnek fundamentális, de lehetnek technikai alapjai is. Én személy szerint ahogy gondolom a hsz-ed alapján te is, a fundamentális elemzésben hiszek jobban, de attól még nem mosok össze fogalmakat.

Az is tiszta sor, többször leírtam én is ebben a topicban (amikor a másik oldallal, a crypto brokkal vitáztam) hogy nincs mögötte fundamentum. Egy részvény az eszközök, munkavállalók, épületek, stb. közösségében vett részesedés, ez a cryptora nem igaz, ez önmagában nem rendelkezik semmilyen belső értékkel.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem lehet áremelkedésre spekulálni a portfóliód egy kis részével.

Nem tudom az amit én írtam miért üti azt amit te írtál. (Leszámítva a technikai alapú árazást, de az az esetek jelentős részében short term, amivel én találkoztam). Nyilván az elemző várakozásai és elképzelései, ha az ő céláráról beszélünk.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2024. március 14., csütörtök 0:08

Az a jó a realista (szándékosan kis r :mrgreen: ) felfogással, hogy nem szándékosan, de sikeresen vitába kerülsz a szélsőséges haterekkel meg a loverekkel is. Éljen.
A részvények célára úgy működik, hogy fundamentumokra alapozva van egy projected growth, vannak várakozásaid, elképzeléseid.
Ha már kötekszünk, a részvények célára nem így működik. Egy adott célár egy adott pénzügyi analyst árfolyam várakozása, aminek lehetnek fundamentális, de lehetnek technikai alapjai is. Én személy szerint ahogy gondolom a hsz-ed alapján te is, a fundamentális elemzésben hiszek jobban, de attól még nem mosok össze fogalmakat.

Az is tiszta sor, többször leírtam én is ebben a topicban (amikor a másik oldallal, a crypto brokkal vitáztam) hogy nincs mögötte fundamentum. Egy részvény az eszközök, munkavállalók, épületek, stb. közösségében vett részesedés, ez a cryptora nem igaz, ez önmagában nem rendelkezik semmilyen belső értékkel.

Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem lehet áremelkedésre spekulálni a portfóliód egy kis részével.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2024. március 13., szerda 19:13

h3x0r írta:
filatáska írta: Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb,
vagy epp egy elon musk tweet :mrgreen:
Vagy egy rosszul leinformalt cegtol allasinterju. Az egyik chain bridge-t ugy tortek fel, hogy egy eszak-koreai csoport fake allasinterjuztatott egy fejlesztot, aki vegigment a 4-5 lepeses processen, majd a legvegen az ajanlatot tartalmazo pdf-ben volt a virus. Zuhant is utana par dolog.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. március 13., szerda 19:08

filatáska írta: Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb,
vagy epp egy elon musk tweet :mrgreen:

filatáska
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2024. március 13., szerda 19:04

magnus666 írta: 1)Ha biztonságosan akarod csinálni és nem akarod magad beleásni igazán, akkor menj a tutira, vegyél btc-t, eth-t, tartsd őket, figyeld a híreket X-en meg fészbukon.

2)Előző bull runban elbasztam és nem adtam el mindent amikor már a szomszéd néni is btc-t akart venni, most nem követem el ezt a hibát.
1) Igen, valahogy így gondoltam. több oldalon is olvastam, hogy április 10 körül várhatóan felmegy 91 k-ra. 4 éves távon pedig 450 k-ra.
Nyilván tudom, hogy ezek becslések-tippek, de azért jól hangzik. :lol: Meg gondolom, az eddigi 14-15 éves minta alapján vizionálnak.
Meg, hogy bármi közbe jöhet, de eddig is jött közbe migráció, covid, háború, infláció stb, aztán most hol van.
Az a baj, hogy túl régimódi beszari típus vagyok, aztán csak utólag verem a fejem a falba. Mikor sokkal alacsonyabb értéken volt is sokalltam, aztán most csak nézem mi van. És túl sok nagyon-nagyon optimista előrejelzést olvastam a napokban... Csak ezért érdeklődöm, hogy most hogy csúcsot döntött már hülyeség beszállni?
2) Ha jól értem, akkor te most tartod valameddig (meddig, kb mire számítasz?) amíg a felezés hatására felmegy még jobban, és eladod?
Majd ezután, amikor visszaesik az értéke újra bevásárolsz bitcoinból?

Bocs ha valami hülyeséget írtam, csak noob vagyok.
Annyit tudok csak, hogy pénzből lehet sok pénzt csinálni, nem a proli munkából. :mrgreen: :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 24 regisztrált és 0 vendég