OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 11:01

Realista24 írta: Sajnos a '21es arak nem mervadoak, bejott a 3+3 es tonkrevagott mindent.
21 decemberben csináltam, már pont egy éve volt akkor a 3+3.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 11:00

Bocs a dupláért, közben látom Zsunyi posztját, ennyiért esélytelen lesz a tetõcsere ekkora házra (már ha cserepet akarsz és nem zsindelyt). 100 nmesre rokon Fejér megyében 5-6 millát költött, és ott szerkezetbe keveset kellett belenyúlni. Nikának a palát ráadásul eleve drága lesz leszedetni és elszállíttatni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 11:00

Sajnos a '21es arak/aranyok nem mervadoak, bejott a 3+3 es tonkrevagott mindent.

Viszont jo latni, hogy tobb helyen is olcsobb az asztalos, mint az IKEA. Ha van ra ido, akkor azt erdemesebb valasztani.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 10:58

2017ben újítottam fel az elõzō lakás konyháját, akkor olcsóbb volt az asztalos árajánlata mint az IKEA-ban az ami tetszett volna.

2021-ben vettem a házat, akkor is olcsóbb volt az asztalos mint az IKEA.

Mindkét esetben (két másik) szolnoki asztalos csinálta (család oda való, anya szerezte), Budapesten jóval több lett volna. Elsō prémium lett, a mostanival nem vagyok 100%ban elégedett azért.

Szigetelés meg egy dolog hogy mennyivel jobb az egyik anyag, az ára mennyivel drágább? Mert ha ugyanannyira jön ki 15 cm dryvit mint az 5 cm grafit akkor hiába jobb anyag a grafit, a kettõ közül a sima dryvitos fog jobban szigetelni neked. Nemtudom hol állnak most az árak, de ugyanattól az embertõl kérj ajánlatot mindkettõre és gyorsan kiderül :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. január 29., vasárnap 10:40

Nekunk a konyha ikeas a munkalapot leszamitva ami bauhasus, az egesz kb 1.1M volt (szerelessel) 2021 oszen. Teljesen rendben van, tok jo, minosegi, semmi baja.
Az asztalos hatarideje attol fugg, milyet fogsz ki. Lehet, hogy tartja a par honapot es kapsz egy rohadt szep munkat, amire csettintesz, vagy lehet kifogsz egyet, akinel hamarabb te kitanulod a szakmat, berelsz egy muhelyt es megcsinalod a konyhadat *mint minden szakembernel).

A tetocsere az pedig olyan 2-3M szokott lenni atlagosan (legalabbis novemberben ilyen infot hallottam).

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 10:30

Nezd meg handras konyhajat - az elektromosautos figura - youtubeon, egy pelda a sok kozul, igenyes, szep, okos megoldasokkal teli konyhat lehet csinaltatni nem feltetlen horribilis osszegekert, az egyik legfontosabb pont a lakasban, nem ikeat csinaltatnek, ha van ra ido, penz es energia.
thereisonly1ronaldo

ferni
Hozzászólások: 8258
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 29., vasárnap 10:13

Realista24 írta:
Ezzel kezdtem, hogy elszalltak :mrgreen:
Az okè, de nem gondoltam hogy ennyire :lol:

Akkor beleláttam jó pár konyha építésébe, alapanyagok ára, fiók sínek stb, az Ikeás árhoz volt hasonlítva minden, kicsit meglepő hogy ennyire felborult a dolog.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 9:28

ferni írta: Lehet akkor az elmúlt 2-3 évben ennyire elszálltak az Ikea àrak, 2020 körül voltam ebben a témában benne eléggé.

Akkor te fix nem tudtál olcsóbban csinàltatni, mint az Ikea.
Ezzel kezdtem, hogy elszalltak :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rikko
Hozzászólások: 894
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 29., vasárnap 9:27

hehetheoriginal írta:
Padlófűtés. Csakis hidegburkolt helyiségekbe ajánlom. Bár láttam már laminált padló alatt is, de az totál haszontalan.
Tehát konyha, előtér, fürdő. Ha van elég pénzed egy kb Németországban AA kategóriás házat osszedobni, akkor simán kifűtöd vele a lakást. Azonban általában csakis kisegítő fűtesnek használjuk
nem ertek egyet, nem egy lakasban es hazban voltam az elmult evek soran, ahol laminalttal es parkettaval is mukodik tokeletesen, nincsenek ugye otromba futotestek a falon , es kizárólag ez az egyetlen futesi megoldas.
Bellitod hogy ejszaka mindig csinaljon 21-23 fokot, ahogy erzed, aztan nappalra kikapcsolhatod, orzi a meleget, sokkal kellemesebb a kozerzetnek, labnak is.
Uj epitesu, magas enerigahatekonysagu hazakat szinte kizarolag csakis padlofutessel epitenek ma mar pl ausztriaban, melle feldobjak a napelemet es a vizpumpat, meg a gazzal se kell torodni.
Csak amíg egy laminált padló alatt az előremenő vízhőmérséklet magasabb, addig a hidegburkolt felület alacsonyabb eloremenővel is elvan. A jobb hőátadasi érték miatt. Ez pedig hosszú távon kifizetődő ugyanis az ízületek szempontjából nem mindegy, hogy 40 fok az előremenő vagy 45. Padlófűtés esetén mérlegelni kell a felületi hőmérsékletet is. Nagyon nem mindegy, hogy hőátadas vagy hoatbocsajtasrol beszél az ember.

Amíg a radiátorok nem érintik a bőrfelületet, addig a padlófűtés igen, oké zokni stb... Az, hogy tartja a hőmérsékletet az badarság. 41-43 fokos előremenőnél,ha azt lekapcsolod egy jó téli napon , akkor reggelre nem lesz boldog a tappancsod. Az ízületek meg pláne nem.

Természetesen lehet mindenhová is rakni, egyéni választás, de én mint szakmabeli egyáltalán nem ajánlom.

ferni
Hozzászólások: 8258
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 29., vasárnap 9:26

Lehet akkor az elmúlt 2-3 évben ennyire elszálltak az Ikea àrak, 2020 körül voltam ebben a témában benne eléggé.

Akkor te fix nem tudtál olcsóbban csinàltatni, mint az Ikea.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferni 2023. január 29., vasárnap 9:27-kor.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 29., vasárnap 9:09

Pest megyében teljesen nulláról ácsolt tető plusz fedése 12-15ezer/nm. (nem összetévesztendő a nm az alapterülettel, az ácsok a tetőfelület nm-ét nézik)

Mi is dilemmázunk, hogy csináltassunk, vagy ikea.
A csináltatás ellen egy érv van, itt a környéken az asztalosok 6-8 hónapos vállalással dolgoznak, ha baszogatod őket, hogy mikor lesz már kész? Ha nem akkor egy év is lehet.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 9:01

Én meg fernivel nem ertek egyet asztalos vs IKEA bútorban.

Számos ismerősöm csináltatott arányaiban jobb áru konyhát, de nekem a támogatás miatt azonnal kellett minden. Nem értem rá.

Pl egy olyan konyhára mint az enyém, 400ezres szerelési ajánlatot adott az Ikea, mindennel együtt 1,6m lett volna úgy. Asztalos 1,2-1,4 körül vállalt ilyet mindennel együtt.

És ez csak egy példa a sokból.

Az meg hogy ha asztalos, akkor jobb az alapanyag is, általánosságban nem igaz, mert a normál ajánlatok ugyanolyan egyszerű anyagokat tartalmaznak. Onnan meg határ a csillagos ég.

Azt kell kerülni, aki basic anyagokert ker extra arat.

Nekem két éve 7k volt a tető munkadíja per nm.

Creaton jó Nika, meg Bramac. Nekem utóbbi lett.

Sokan raknak meg lemezt vagy zsindelyt, mindegyikre mehet napelem ugyanúgy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 29., vasárnap 8:58

Nika91127 írta: Kedves Madridom Népe!

Nagy lakásfelújítóktól, építési vállalkozóktól és társaiktól - meg persze hehitotól <3 - szeretném kérni a tanácsaitokat pár ingatlan-kérdésben. Vettünk egy házat, ami felújításra szorul, de a piaci ár alatt annyival megvettük, hogy bele mertünk vágni (van ilyen irányultságú segítség, aki ezzel foglalkozik, így az emberekkel gond nem lesz). A várható költségek, esetleg a megoldások validsága érdekel.
A teljesség igénye nélkül:

1. Mennyibe kerül most egy 120 nm-es alapterületű, kétszintes ház tetőcseréje? Jelenleg pala+bitumen van rajta. Nem ázik be, van alatta 15 cm szigetelés, de mivel szeretnénk pár tetőablakot, meg későbbiekben lehet, hogy napelemet is (ha a kormány újra támogatja), akkor arra a palatető már nem éppen alkalmas. Plusz az eléggé káros anyag, inkább eliminálnám.
Vélhetően a gerendákat is erősíteni kellene, plusz totál tetőcsere.*

Hali,

a tetőcseréhez van saját infóm. Nekünk tavaly a munkadíj 13E/m2 volt: 1500/m2 a bontás és 11,5E/m2 az új szerkezet+cserepezés (győri árak). Persze tetőfelületre értve, nem a ház alapterületére :mrgreen: , és az anyagdíj is hasonlóba jött ki.

-Mi a szarufákat kompletten cseréltettük (a régiben voltak "megerősített" szakaszok, 10 évet bírtak --> inkább most cseréljétek ki, de persze a fájától is függ, nekünk nagyon régi volt a tetőnk). Az ács azt mondta, az a párszáz kg. napelem még tuti nem okoz gondot majd
-synus alapcserepet dobtunk fel a régi cserép helyett

Tavaly óta biztos nem lett semmi sem olcsóbb, de összehasonlítani nagy vonalakban jó lehet.

Jó munkát :)
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 8:56

rikko írta:
Nika91127 írta: Kedves Madridom Népe!

Nagy lakásfelújítóktól, építési vállalkozóktól és társaiktól - meg persze hehitotól <3 - szeretném kérni a tanácsaitokat pár ingatlan-kérdésben. Vettünk egy házat, ami felújításra szorul, de a piaci ár alatt annyival megvettük, hogy bele mertünk vágni (van ilyen irányultságú segítség, aki ezzel foglalkozik, így az emberekkel gond nem lesz). A várható költségek, esetleg a megoldások validsága érdekel.
A teljesség igénye nélkül:

1. Mennyibe kerül most egy 120 nm-es alapterületű, kétszintes ház tetőcseréje? Jelenleg pala+bitumen van rajta. Nem ázik be, van alatta 15 cm szigetelés, de mivel szeretnénk pár tetőablakot, meg későbbiekben lehet, hogy napelemet is (ha a kormány újra támogatja), akkor arra a palatető már nem éppen alkalmas. Plusz az eléggé káros anyag, inkább eliminálnám.
Vélhetően a gerendákat is erősíteni kellene, plusz totál tetőcsere.

2. Mennyire éri meg az elektromos padlófűtés, a hagyományos gázos padlófűtés illetve a radiátoros rendszerrel szemben? Ahogyan nézegettem, kiegészítő, vagy teljes fűtésnek is alkalmazható, de ilyen energiárak mellett nem támaszkodnék csak erre. A gázkazán mindenképpen cserés lenne, a melegvíz miatt. Én arra gondoltam, hogy a kisebb helységekben (fürdő, kisebb szobák, konyha) használnám helytakarékosság és praktikum szempontjából, míg a nagyobb tereknél meghagynám a radiátoros rendszert. Nem tudom, ez mennyire élhető.

3. Ház külső szigetelése. Grafit vagy klasszik szigetelés? Van bármi érdemi különbség hatékonyságban, árban? Melyik a jobb?

4. Konyhabútor kérdés: IKEA, random bútorbolt, vagy egyénileg asztalossal? Gondolom az utóbbi a legjobb, meg legdrágább. Én az IKEA-s cuccokat szerettem régebben, de szerintem mostanában az anyaghasználat sokat romlott. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

5. Mennyi most kb. egy kisebb méretű (10-12) nm-es fürdőszoba felújítási költsége? Nincsenek nagy elvárások, szimpla mosókagyló, egy kád, wc, csempézés, esetleg törölköző szárító radiátor. A házban 2 fürdő van kialakítva, de mindkettő renoválásra szorul. Az egyikben kádat akarunk (gyerekek miatt), a másikba zuhanyzót.

Egyelőre ennyi. Sajnos a mostani 24 óra kikészített, így nincs agyam több kérdést összeírni.

Válaszokat előre is köszi srácok!

Nika
Szia Nika.

Tetőfedéshez a tető mérete kell.
Nem kb, hanem a pontos. :) Itt érdemes megjegyeznem, hogy jobb inkább egy drágább cserepet feldobni, mint valami basic szutykot. Ha érdekel, akkor a Creatonnal vannak kapcsolataim, illetve pár értékesítőt is ismerek, akik kimennek és mindent is elmagyaráznak.

Padlófűtés. Csakis hidegburkolt helyiségekbe ajánlom. Bár láttam már laminált padló alatt is, de az totál haszontalan.
Tehát konyha, előtér, fürdő. Ha van elég pénzed egy kb Németországban AA kategóriás házat osszedobni, akkor simán kifűtöd vele a lakást. Azonban általában csakis kisegítő fűtesnek használjuk. Tehát pl a fürdőben , előtérben biztosan kell mellé radiátor is. Ha már gázkazán is szóba jött, akkor biztosan nem bohóckodnék elektromos padlófűtéssel. Amennyi plusz KW kell a padlófűtéshez annyit nem sporolsz vele, ha egyáltalán spórolnál. Tehát inkább eggyel nagyobb gázkazán, mint egy kicsi + elektromos fűtés. Egy háromutas motoros szelep röhögve megoldja a problémát. Lesz melegvíz, fűtés stb.

Szigetelés, ahogy írták előttem . Drágább és jobb.


IKEA vs asztalos.
Ha minőséget szeretnél hosszú évekre akkor asztalos. Ha elég a svéd funérlemez , akkor IKEA.

Fürdőszoba. Hm eléggé elrohantak az árak. Egy egész kicsi fürdőszoba is kb 500k minimum.
Ja, hát, sajnos pontosat nem tudok megmondani :/ De majd valaki kijön, felméri, mond egy árat, én meg kapok egy infarktust :)

Creaton? Nem hallottam róluk, utánanézek :)

Én is inkább kiegészítőnek gondoltam fürdőbe-konyhába.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 8:51

Padlófűtés. Csakis hidegburkolt helyiségekbe ajánlom. Bár láttam már laminált padló alatt is, de az totál haszontalan.
Tehát konyha, előtér, fürdő. Ha van elég pénzed egy kb Németországban AA kategóriás házat osszedobni, akkor simán kifűtöd vele a lakást. Azonban általában csakis kisegítő fűtesnek használjuk
nem ertek egyet, nem egy lakasban es hazban voltam az elmult evek soran, ahol laminalttal es parkettaval is mukodik tokeletesen, nincsenek ugye otromba futotestek a falon , es kizárólag ez az egyetlen futesi megoldas.
Bellitod hogy ejszaka mindig csinaljon 21-23 fokot, ahogy erzed, aztan nappalra kikapcsolhatod, orzi a meleget, sokkal kellemesebb a kozerzetnek, labnak is.
Uj epitesu, magas enerigahatekonysagu hazakat szinte kizarolag csakis padlofutessel epitenek ma mar pl ausztriaban, melle feldobjak a napelemet es a vizpumpat, meg a gazzal se kell torodni.
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 894
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 29., vasárnap 8:35

Nika91127 írta: Kedves Madridom Népe!

Nagy lakásfelújítóktól, építési vállalkozóktól és társaiktól - meg persze hehitotól <3 - szeretném kérni a tanácsaitokat pár ingatlan-kérdésben. Vettünk egy házat, ami felújításra szorul, de a piaci ár alatt annyival megvettük, hogy bele mertünk vágni (van ilyen irányultságú segítség, aki ezzel foglalkozik, így az emberekkel gond nem lesz). A várható költségek, esetleg a megoldások validsága érdekel.
A teljesség igénye nélkül:

1. Mennyibe kerül most egy 120 nm-es alapterületű, kétszintes ház tetőcseréje? Jelenleg pala+bitumen van rajta. Nem ázik be, van alatta 15 cm szigetelés, de mivel szeretnénk pár tetőablakot, meg későbbiekben lehet, hogy napelemet is (ha a kormány újra támogatja), akkor arra a palatető már nem éppen alkalmas. Plusz az eléggé káros anyag, inkább eliminálnám.
Vélhetően a gerendákat is erősíteni kellene, plusz totál tetőcsere.

2. Mennyire éri meg az elektromos padlófűtés, a hagyományos gázos padlófűtés illetve a radiátoros rendszerrel szemben? Ahogyan nézegettem, kiegészítő, vagy teljes fűtésnek is alkalmazható, de ilyen energiárak mellett nem támaszkodnék csak erre. A gázkazán mindenképpen cserés lenne, a melegvíz miatt. Én arra gondoltam, hogy a kisebb helységekben (fürdő, kisebb szobák, konyha) használnám helytakarékosság és praktikum szempontjából, míg a nagyobb tereknél meghagynám a radiátoros rendszert. Nem tudom, ez mennyire élhető.

3. Ház külső szigetelése. Grafit vagy klasszik szigetelés? Van bármi érdemi különbség hatékonyságban, árban? Melyik a jobb?

4. Konyhabútor kérdés: IKEA, random bútorbolt, vagy egyénileg asztalossal? Gondolom az utóbbi a legjobb, meg legdrágább. Én az IKEA-s cuccokat szerettem régebben, de szerintem mostanában az anyaghasználat sokat romlott. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

5. Mennyi most kb. egy kisebb méretű (10-12) nm-es fürdőszoba felújítási költsége? Nincsenek nagy elvárások, szimpla mosókagyló, egy kád, wc, csempézés, esetleg törölköző szárító radiátor. A házban 2 fürdő van kialakítva, de mindkettő renoválásra szorul. Az egyikben kádat akarunk (gyerekek miatt), a másikba zuhanyzót.

Egyelőre ennyi. Sajnos a mostani 24 óra kikészített, így nincs agyam több kérdést összeírni.

Válaszokat előre is köszi srácok!

Nika
Szia Nika.

Tetőfedéshez a tető mérete kell.
Nem kb, hanem a pontos. :) Itt érdemes megjegyeznem, hogy jobb inkább egy drágább cserepet feldobni, mint valami basic szutykot. Ha érdekel, akkor a Creatonnal vannak kapcsolataim, illetve pár értékesítőt is ismerek, akik kimennek és mindent is elmagyaráznak.

Padlófűtés. Csakis hidegburkolt helyiségekbe ajánlom. Bár láttam már laminált padló alatt is, de az totál haszontalan.
Tehát konyha, előtér, fürdő. Ha van elég pénzed egy kb Németországban AA kategóriás házat osszedobni, akkor simán kifűtöd vele a lakást. Azonban általában csakis kisegítő fűtesnek használjuk. Tehát pl a fürdőben , előtérben biztosan kell mellé radiátor is. Ha már gázkazán is szóba jött, akkor biztosan nem bohóckodnék elektromos padlófűtéssel. Amennyi plusz KW kell a padlófűtéshez annyit nem sporolsz vele, ha egyáltalán spórolnál. Tehát inkább eggyel nagyobb gázkazán, mint egy kicsi + elektromos fűtés. Egy háromutas motoros szelep röhögve megoldja a problémát. Lesz melegvíz, fűtés stb.

Szigetelés, ahogy írták előttem . Drágább és jobb.


IKEA vs asztalos.
Ha minőséget szeretnél hosszú évekre akkor asztalos. Ha elég a svéd funérlemez , akkor IKEA.

Fürdőszoba. Hm eléggé elrohantak az árak. Egy egész kicsi fürdőszoba is kb 500k minimum.

ferni
Hozzászólások: 8258
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 29., vasárnap 8:31

Nika91127 írta: Kedves Madridom Népe!

4. Konyhabútor kérdés: IKEA, random bútorbolt, vagy egyénileg asztalossal? Gondolom az utóbbi a legjobb, meg legdrágább. Én az IKEA-s cuccokat szerettem régebben, de szerintem mostanában az anyaghasználat sokat romlott. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

Válaszokat előre is köszi srácok!

Nika
Nem éri meg csináltatni szerintem, azt a felárat amennyibe kerül egy asztalos által készített konyha nem tudja egyse.

Max ha nagyon spécit akarsz, de az nagyon drága is lesz.

Ikeával nem tudsz versenyezni árban, még ha magadnak gyártod/tervezed/építed se lesz kb olcsóbb annyival mint egy Ikeás, sőt.

Ha méretben passzol kb egy Ikeás a konyhába én fix azt ajánlanám.

Lehet drágultak az Ikeás konyhák az elmúlt évek alatt, de ugyanúgy drágultak az alapanyagok is.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 7:43

Realista24 írta: Ikeas konyhát most raktam össze, tularazott de azonnal volt keszleten, magam tudtam csinálni.
Viszont ahogy írtam, az árak nagyon elszálltak, másfél éve vettünk a hétvégi házba is onnan konyhát…az nevetségesen alacsony összeg volt ehhez képest. 3+3as támogatás az ikeat is felhúzta.

Tetohoz a tető mérete kell, illetve milyen fedest akartok?

Én azt hallottam egyébként két építési vállalkozótól hogy ha minden jól megy 5+5os támogatás formájában indítják újra a 3+3at, így akkor minden drága már-már vagy meg drágább.

Rám egy fürdő vár meg…pénznyelő tud bármilyen kicsi is :lol:

Szigetelés, elvileg grafitra azt mondjak hogy +20% a hatékonysága kb, de ez az árában is ott van. A lehető legvastagabbat dobjatok fel, bármelyik típusú is lesz.
Hú, méret... a pontos alaprajz nincs meg, de 45fokos dőlésszög, utcafronti oldal kb 8-8,5 méter, hosszú oldal kb. 9-10 méter. De pontosat sajnos nem tudok mondani.
A fedés... milyen van? Valami basic cserepes kellene (Bramac, Terrán), amire később lehet szerelni napelemet.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 7:35

Ikeas konyhát most raktam össze, tularazott de azonnal volt keszleten, magam tudtam csinálni.
Viszont ahogy írtam, az árak nagyon elszálltak, másfél éve vettünk a hétvégi házba is onnan konyhát…az nevetségesen alacsony összeg volt ehhez képest. 3+3as támogatás az ikeat is felhúzta.

Tetohoz a tető mérete kell, illetve milyen fedest akartok?

Én azt hallottam egyébként két építési vállalkozótól hogy ha minden jól megy 5+5os támogatás formájában indítják újra a 3+3at, így akkor minden drága már-már vagy meg drágább.

Rám egy fürdő vár meg…pénznyelő tud lenni bármilyen kicsi is :lol:

Szigetelés, elvileg grafitra azt mondjak hogy +20% a hatékonysága kb, de ez az árában is ott van. A lehető legvastagabbat dobjatok fel, bármelyik típusú is lesz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 7:25

Kedves Madridom Népe!

Nagy lakásfelújítóktól, építési vállalkozóktól és társaiktól - meg persze hehitotól <3 - szeretném kérni a tanácsaitokat pár ingatlan-kérdésben. Vettünk egy házat, ami felújításra szorul, de a piaci ár alatt annyival megvettük, hogy bele mertünk vágni (van ilyen irányultságú segítség, aki ezzel foglalkozik, így az emberekkel gond nem lesz). A várható költségek, esetleg a megoldások validsága érdekel.
A teljesség igénye nélkül:

1. Mennyibe kerül most egy 120 nm-es alapterületű, kétszintes ház tetőcseréje? Jelenleg pala+bitumen van rajta. Nem ázik be, van alatta 15 cm szigetelés, de mivel szeretnénk pár tetőablakot, meg későbbiekben lehet, hogy napelemet is (ha a kormány újra támogatja), akkor arra a palatető már nem éppen alkalmas. Plusz az eléggé káros anyag, inkább eliminálnám.
Vélhetően a gerendákat is erősíteni kellene, plusz totál tetőcsere.

2. Mennyire éri meg az elektromos padlófűtés, a hagyományos gázos padlófűtés illetve a radiátoros rendszerrel szemben? Ahogyan nézegettem, kiegészítő, vagy teljes fűtésnek is alkalmazható, de ilyen energiárak mellett nem támaszkodnék csak erre. A gázkazán mindenképpen cserés lenne, a melegvíz miatt. Én arra gondoltam, hogy a kisebb helységekben (fürdő, kisebb szobák, konyha) használnám helytakarékosság és praktikum szempontjából, míg a nagyobb tereknél meghagynám a radiátoros rendszert. Nem tudom, ez mennyire élhető.

3. Ház külső szigetelése. Grafit vagy klasszik szigetelés? Van bármi érdemi különbség hatékonyságban, árban? Melyik a jobb?

4. Konyhabútor kérdés: IKEA, random bútorbolt, vagy egyénileg asztalossal? Gondolom az utóbbi a legjobb, meg legdrágább. Én az IKEA-s cuccokat szerettem régebben, de szerintem mostanában az anyaghasználat sokat romlott. Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

5. Mennyi most kb. egy kisebb méretű (10-12) nm-es fürdőszoba felújítási költsége? Nincsenek nagy elvárások, szimpla mosókagyló, egy kád, wc, csempézés, esetleg törölköző szárító radiátor. A házban 2 fürdő van kialakítva, de mindkettő renoválásra szorul. Az egyikben kádat akarunk (gyerekek miatt), a másikba zuhanyzót.

Egyelőre ennyi. Sajnos a mostani 24 óra kikészített, így nincs agyam több kérdést összeírni.

Válaszokat előre is köszi srácok!

Nika


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég