OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3577
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 6., péntek 21:46

___Samy___ írta: Dobnek egy uj temat :mrgreen:

Adott egy 110 negyzetmeter alapteruleten futheto kertes csaladi haz. A futesrol gazkazan gondoskodik, lapradiatorokkal szerelve. A hazon 8 centis szigeteles van, a mennyezet pedig felulrol, a padlason szigetelt 10 centi uveggyapottal, illetve gipszkartonnal lejjebb lett hozva a belmagassag 270 centire.

Na most, mivel meg nem lakunk ott, igy a termosztat le van huzva 15 fokra, egy honapban mikor ott vagyunk 3-4 napot takaritani, vagy jonnek a szerelok, szakik dolgozni, akkor fel van huzva 18-19 fokra. Ennek ellenere az elmult egy honapban elment 128 kobmeter gaz, ami szerintem kurva sok.

Ez realis fogyasztas lehet a fentieket figyelembe veve, vagy jol erzem azt, hogy ez sok?
December elég higed volt (szerintem). Mi a ca. 120ból 85 m2-t fűtünk be, 20,5 fokon van a ház tartva, és 130 m3 a havi általányunk (csak a fűtés gáz), a leolvasás óta (okt 4) 548 m3 pörgött le.
Szóval figyelembe véve, hogy nálunk minden más, szerintem nem kevés :mrgreen: :mrgreen:, de a miénknél harmaddal kevesebb.. Vészesnek szerintem nem az..

Szerk.: de rikko ért is hozzá... tőle jobban elhiheted..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára raul 4 ever 2023. január 6., péntek 21:48-kor.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 6., péntek 21:21

___Samy___ írta: Dobnek egy uj temat :mrgreen:

Adott egy 110 negyzetmeter alapteruleten futheto kertes csaladi haz. A futesrol gazkazan gondoskodik, lapradiatorokkal szerelve. A hazon 8 centis szigeteles van, a mennyezet pedig felulrol, a padlason szigetelt 10 centi uveggyapottal, illetve gipszkartonnal lejjebb lett hozva a belmagassag 270 centire.

Na most, mivel meg nem lakunk ott, igy a termosztat le van huzva 15 fokra, egy honapban mikor ott vagyunk 3-4 napot takaritani, vagy jonnek a szerelok, szakik dolgozni, akkor fel van huzva 18-19 fokra. Ennek ellenere az elmult egy honapban elment 128 kobmeter gaz, ami szerintem kurva sok.

Ez realis fogyasztas lehet a fentieket figyelembe veve, vagy jol erzem azt, hogy ez sok?
Nagyban függ a külső hőmérséklettől.

Ha hideg van, akkor annak a kazánnak ki kell termelni azt a hőmennyiséget ami biztosítja a 15 fokot.
Tehát nem mindegy, hogy -10 van kinn vagy +4. Ergo 128 M3 még rendben is lehet. De van sok hangyapöcsnyi tényező ami befolyásolja a gázfogyasztást. Kazán mérete, fűtött helyiségek nagysága, égtáj beli elhelyezkedése. Arról nem is beszélve, alá van -e pincézve az épület, jó -e a talaj felé a szigetelés, nyílászárók minősége. A jó szigetelés még nem minden , de sokat segít.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. január 6., péntek 20:06

Dobnek egy uj temat :mrgreen:

Adott egy 110 negyzetmeter alapteruleten futheto kertes csaladi haz. A futesrol gazkazan gondoskodik, lapradiatorokkal szerelve. A hazon 8 centis szigeteles van, a mennyezet pedig felulrol, a padlason szigetelt 10 centi uveggyapottal, illetve gipszkartonnal lejjebb lett hozva a belmagassag 270 centire.

Na most, mivel meg nem lakunk ott, igy a termosztat le van huzva 15 fokra, egy honapban mikor ott vagyunk 3-4 napot takaritani, vagy jonnek a szerelok, szakik dolgozni, akkor fel van huzva 18-19 fokra. Ennek ellenere az elmult egy honapban elment 128 kobmeter gaz, ami szerintem kurva sok.

Ez realis fogyasztas lehet a fentieket figyelembe veve, vagy jol erzem azt, hogy ez sok?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 18:41

sámat írta:
Halfkey írta: Hitelkártya gyakorlatilag minden banknál úgy működik, hogy a havi költésedet a fordulónap után 15 napon belül törlesztve kamatmentes volt a hitel. A kártyának van egy 10-20 ezres éves díja, a tranzakciók közül a kártyás fizetés díjmentes.

Eközben diszkont kincstárjegy 12%-13% körül hoz.

Vagyis ha a fordulónapod például elseje, február elsején a teljes hitelkeretedből veszel a március 8.-án lejáró diszkont kincstárjegyből. Az március 8.-án lejár, és kiutalod a hitelkártya számlájára, vagyis kamatmentesen törlesztesz. Amint törlesztettél már veszed is a következő kincstárjegyet ami majd április 5.-én jár le, és így tovább.

Az egyetlen éves díjad a kártya díja lesz (jár mellé mindenféle biztosítás meg airport lounge), cserébe te benyeled az összeg kamatját az államtól mint profit. A fizetésed háromszorosa a legtöbb banknál az igényelhető max keret, amit szoktak banktól függően 2-3 (néha 5) millában maximalizálni. Sztem megér egy kattintást minden hónapban, 2 millás kerettel ez 220-230 ezerre jön ki ami ha Teslára nem is, de használt iphonera elég lesz :D

Az egy negatívum - akinek ez szempont - hogy nyilván ennyivel kevésbé leszel más hitelre hitelképes, tehát ha épp 50 milliós lakáshitelt akarsz, akkor előbb intézd azt :D
Vérplazmával még hozzáteszel 5-600 ezret és lassan dolgozni sem kell :D

Működhet, a dátumokra kell nagyon figyelni, illetve az utalási költségek csökkenthetik a hozamot.
Igen dátumra figyelni kell - de igazából ez elméleti probléma mert amikor megveszed a DKJt már rendelkezhetsz is a kifizetésről. Szóval egyszer kell észnél lenni öt percre/hó, amikor megveszed.

Kártyás vásárlás ktge 0, illetve államkincstárról kiutalás költsége is 0, így tranzakciós ktg nincs.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. január 6., péntek 18:24

ANDS írta:
És akkor még érdemes szólni a hitel összegéről.
Mert nem mindegy, hogy annyi a hitel, amit ha baj van, valahogy ki tud köhögni az ember, mondjuk a családtagok segítségével, vagy akárhogy,
vagy lehet indulni nulláról.

És kérdés, hogy valóban szükséges egy hitel, vagy csak az ego miatt kell, hogy legyen egy mutatós autó a ház előtt?
A hitel egy jo dolog, abbol tudsz novekedni. Abbol tudsz nagyobb helyre koltozni, abbol tudsz uj, korszerubb eszkozoket venni, amik nagyobb bevetelhez juttatnak.
De ha felesleges dologra baszod el, akkor abbol csak egy nyogvenyelos tartozas lesz.
Ehhez kell esz, kell tudni mit akarsz, kell tudni milyen feltetelekkel kapod. Novekedned kell belole, mert kulonben az egesz szart sem er es egy csapda.
Kb. ilyen lenne egy feltetel nelkuli alapjovedelem, egy olyan helyen ahol a penzugyi tudatossag 0 (csak hogy parhuzamot vonjak egy mindig aktualis temaval).

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2023. január 6., péntek 18:22

Halfkey írta: Hitelkártya gyakorlatilag minden banknál úgy működik, hogy a havi költésedet a fordulónap után 15 napon belül törlesztve kamatmentes volt a hitel. A kártyának van egy 10-20 ezres éves díja, a tranzakciók közül a kártyás fizetés díjmentes.

Eközben diszkont kincstárjegy 12%-13% körül hoz.

Vagyis ha a fordulónapod például elseje, február elsején a teljes hitelkeretedből veszel a március 8.-án lejáró diszkont kincstárjegyből. Az március 8.-án lejár, és kiutalod a hitelkártya számlájára, vagyis kamatmentesen törlesztesz. Amint törlesztettél már veszed is a következő kincstárjegyet ami majd április 5.-én jár le, és így tovább.

Az egyetlen éves díjad a kártya díja lesz (jár mellé mindenféle biztosítás meg airport lounge), cserébe te benyeled az összeg kamatját az államtól mint profit. A fizetésed háromszorosa a legtöbb banknál az igényelhető max keret, amit szoktak banktól függően 2-3 (néha 5) millában maximalizálni. Sztem megér egy kattintást minden hónapban, 2 millás kerettel ez 220-230 ezerre jön ki ami ha Teslára nem is, de használt iphonera elég lesz :D

Az egy negatívum - akinek ez szempont - hogy nyilván ennyivel kevésbé leszel más hitelre hitelképes, tehát ha épp 50 milliós lakáshitelt akarsz, akkor előbb intézd azt :D
Vérplazmával még hozzáteszel 5-600 ezret és lassan dolgozni sem kell :D

Működhet, a dátumokra kell nagyon figyelni, illetve az utalási költségek csökkenthetik a hozamot.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 6., péntek 18:10

hehetheoriginal írta:
Nika91127 írta:

Elég visszanézni, mihez tudok hozzászólni :)
Kibaszottul





Semmihez



:lol: :lol: :lol: :mrgreen:


De ilyen sürgősségi osztályos doktorbára emlékszem, magyarul mindenhez is ért gondolom.
Köszi Hehito ❤️❤️

Ortopéd-traumatológus vagyok :)

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 18:03

Valamit szerintem félreértelmezel ANDS, olvasd újra át a amit írtam. Ezt a pénzt nem elköltöd, hanem kihasználsz egy arbitrázs lehetőséget, hogy a bank kamatmentes ad pénzt (rövid távra), az állam viszont rövid távra is ad neked hozamot.

Ez nem ingatlanfedezetes hitel és nem is autóra/lakásra költöd. Ennek tényleg ez az egy negatívuma van amit írtam, hogy használod a ‘hitelképességed’. Viszont ha egyébként úgy vagy vele mint te amit írsz - vagyis nem akarsz egyéb hitelt - akkor ez az egy negatívum sem baj.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 6., péntek 17:10

Nika91127 írta:
istimester írta:

Mi a szakterületed?
Hentes? Punibúvár? Nővérmolesztáló? :mrgreen:
Elég visszanézni, mihez tudok hozzászólni :)
Kibaszottul





Semmihez



:lol: :lol: :lol: :mrgreen:


De ilyen sürgősségi osztályos doktorbára emlékszem, magyarul mindenhez is ért gondolom.
thereisonly1ronaldo

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. január 6., péntek 16:41

Vagy válaszolhatsz is ha nem szupertitkos, nem mindenki fórumozik annyit mint 10 évvel korábban.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 6., péntek 16:30

istimester írta:
Nika91127 írta:
Ne haragudj, de nincs háziorvosi szakvizsgám. Nem vagyok belgyógyász beállítottságú sem. Itt a környékbd a "falvakban" is brutál árak vannak Ausztria közelsége miatt.
És van új autó 4,4 millióért meg 44 millióért is. Nem hinném, hogy ugyanaz a célközönség.
Mi a szakterületed?
Hentes? Punibúvár? Nővérmolesztáló? :mrgreen:
Elég visszanézni, mihez tudok hozzászólni :)

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. január 6., péntek 16:20

Nika91127 írta:
Ne haragudj, de nincs háziorvosi szakvizsgám. Nem vagyok belgyógyász beállítottságú sem. Itt a környékbd a "falvakban" is brutál árak vannak Ausztria közelsége miatt.
És van új autó 4,4 millióért meg 44 millióért is. Nem hinném, hogy ugyanaz a célközönség.
Mi a szakterületed?
Hentes? Punibúvár? Nővérmolesztáló? :mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 15:24

hehetheoriginal írta: Nekem mást szokott írni, igaz privatban :kalapos: :mrgreen:
Az emelt díjas szolgáltatás :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 6., péntek 15:23

Nekem mást szokott írni, igaz privatban :kalapos: :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 6., péntek 15:17

Halfkey írta: Összeszedek egy ilyen jószándékú hszt, és a végén a poénon akad fenn :D #madridomlife
Ja azt nem olvastam, nem csak hehenek irtad?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 15:12

Összeszedek egy ilyen jószándékú hszt, és a végén a poénon akad fenn :D #madridomlife

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 6., péntek 14:50

Halfkey írta:
hehetheoriginal írta: Hazard egy fos



:coffee: :mrgreen:
Na akkor tessék:

Hitelkártya gyakorlatilag minden banknál úgy működik, hogy a havi költésedet a fordulónap után 15 napon belül törlesztve kamatmentes volt a hitel. A kártyának van egy 10-20 ezres éves díja, a tranzakciók közül a kártyás fizetés díjmentes.

Eközben diszkont kincstárjegy 12%-13% körül hoz.

Vagyis ha a fordulónapod például elseje, február elsején a teljes hitelkeretedből veszel a március 8.-án lejáró diszkont kincstárjegyből. Az március 8.-án lejár, és kiutalod a hitelkártya számlájára, vagyis kamatmentesen törlesztesz. Amint törlesztettél már veszed is a következő kincstárjegyet ami majd április 5.-én jár le, és így tovább.

Az egyetlen éves díjad a kártya díja lesz (jár mellé mindenféle biztosítás meg airport lounge), cserébe te benyeled az összeg kamatját az államtól mint profit. A fizetésed háromszorosa a legtöbb banknál az igényelhető max keret, amit szoktak banktól függően 2-3 (néha 5) millában maximalizálni. Sztem megér egy kattintást minden hónapban, 2 millás kerettel ez 220-230 ezerre jön ki ami ha Teslára nem is, de használt iphonera elég lesz :D

Az egy negatívum - akinek ez szempont - hogy nyilván ennyivel kevésbé leszel más hitelre hitelképes, tehát ha épp 50 milliós lakáshitelt akarsz, akkor előbb intézd azt :D

Szerk: Realista most mondd hogy a hitel szar! :D
Már megint a ferdítés. :(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 6., péntek 14:32

Nika91127 írta:
Halfkey írta:

Na akkor tessék:

Hitelkártya gyakorlatilag minden banknál úgy működik, hogy a havi költésedet a fordulónap után 15 napon belül törlesztve kamatmentes volt a hitel. A kártyának van egy 10-20 ezres éves díja, a tranzakciók közül a kártyás fizetés díjmentes.

Eközben diszkont kincstárjegy 12%-13% körül hoz.

Vagyis ha a fordulónapod például elseje, február elsején a teljes hitelkeretedből veszel a március 8.-án lejáró diszkont kincstárjegyből. Az március 8.-án lejár, és kiutalod a hitelkártya számlájára, vagyis kamatmentesen törlesztesz. Amint törlesztettél már veszed is a következő kincstárjegyet ami majd április 5.-én jár le, és így tovább.

Az egyetlen éves díjad a kártya díja lesz (jár mellé mindenféle biztosítás meg airport lounge), cserébe te benyeled az összeg kamatját az államtól mint profit. A fizetésed háromszorosa a legtöbb banknál az igényelhető max keret, amit szoktak banktól függően 2-3 (néha 5) millában maximalizálni. Sztem megér egy kattintást minden hónapban, 2 millás kerettel ez 220-230 ezerre jön ki ami ha Teslára nem is, de használt iphonera elég lesz :D

Az egy negatívum - akinek ez szempont - hogy nyilván ennyivel kevésbé leszel más hitelre hitelképes, tehát ha épp 50 milliós lakáshitelt akarsz, akkor előbb intézd azt :D

Szerk: Realista most mondd hogy a hitel szar! :D
Ez mennyire valid? Mármint ez ennyire "egyszerű" lenne?

Mi ez a diszkont biszbasz?
Most rákeresve 3-6-12 hónaposak vannak.
Akkor egy hónap után hogy fizeted vissza?

Közbe nézem, előbb is eladható...

Buta vagyok én ehhez
Nem vagyok pénzügyi ember, így lehetnek nem szakmai kifejezések, de ha több embertől jön infó, akkor jobban lehet hinni a dolgoknak.

Diszkont kincstárjegy: fix kamapozású papír. A jövőbeni érték %-os arányú részéért veszed meg. Például van 1 millió forintod. Ha most beteszed 1 éves kincstárjegybe, ami kb hoz 13,5%-ot, akkor technikailag úgy működi, hogy a 1.135.000 Ft értékű kincstárjegyet veszed meg 88%-os áron, aminek az eladási ára lejáratkor éri el a 100%-ot. Ugye a vételi ár mindig magasabb, mint az azonnali eladási. Lehet őket lejárat előtt 1 hónappal is venni, ekkor kb 1%-ot hoz (most néztem, a 2023.02.08-án lejárót 98,9528%-on lehet venni). Ez évi szinten 12%. A kincstárnál kell ingyenes értékpapír számlát nyitni. Konyhanyelven kb ennyi :)
cart írta:
h3x0r írta: Nalam a jelenleg meg ingyenes toltohalozaton kivul mindenben veri ez a bmw a teslat.
Ugy tudom az ingyenes toltes csak a Model S-hez jart, az is csak egy bizonyos evjaratig. A Model 3-ra peldaul mar egyaltalan nincs ilyen opcio.

Piaci aron veve ugy tudom peldaul a Superchargerbol valami 1 euro/kWh korul van Europaban.
Jól tudod, de egyéb okok miatt Magyarországon a Tesla superchargerek ingyenesek (és pl Romániában is, ha jól tudom).

Az az 1 euro pdig inkább 0,5-0,75 euro és már bevezették az időarányos díjazást, tehát csúcsidőben drágább, holtidőben olcsóbb.

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2023. január 6., péntek 14:30

Halfkey írta: A 12-13% éves hozam vissza van osztva annyira ahány napig nálad van. Államkincstár mobilappján faék egyszerű a számolás, beütöd amennyid van és kiírja mennyid lesz. A matekot leírtam lentebb, egyenesen arányos bármekkora összegre. Milliónként egy 10-es havonta most a hozam kb.
Értem, köszi! Utánna nézek. Nem jöhet rosszul néhány Mátyás hónap végére :kalapos:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 14:27

A 12-13% éves hozam vissza van osztva annyira ahány napig nálad van. Államkincstár mobilappján faék egyszerű a számolás, beütöd amennyid van és kiírja mennyid lesz. A matekot leírtam lentebb, egyenesen arányos bármekkora összegre. Milliónként egy 10-es havonta most a hozam kb.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 152 regisztrált és 0 vendég