OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. november 13., hétfő 23:52

most csalodott vagyok, mert mikor meglattam a kommentet meloban, vartam, hogy estere olvasgathatok egy jo kis tomeges raisen bullyinget, de egyelore csak par downvote erkezett. :sly:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2023. november 13., hétfő 23:43

_Bushido_ írta: ...

Add le a jogsid, mindenki jobban jar.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2023. november 13., hétfő 20:24

Elkezdtem KRESZ teszteket kitölteni, elég sok fura jellegű kérdés van benne. Vannak bizonyos kérdések, ahol 1et, akár 2t egyből ki is lehet zárni, így kijön a helyes válasz. Vagy épp a képes kérdésnél, ahol ha ügyesen kiokoskodod az áthaladási sorrendet vagy "Előzhetsz-e", akkor okés a dolog. Viszont vannak a sima kérdések, és "egyszerű válaszok" fajták.

Lenne pár, amit egyszerűen nem értek meg, hogy miért az a válasz, ami. Hátha ti okosabbak vagytok, vagy netán valaki közelmúltban vizsgázott. és tud értelmes magyarázatot adni rájuk.

1.
Szabad-e lakott területen belül a távolsági fényszórót fényjelzés céljából használni?
(A: Igen, ha az elsőbbségünkről kívánunk lemondani, B: Igen, ha ez a közlekedés többi résztvevőjét nem vakítja el, C: Nem). 15 évnyi tapasztalatból az A-t jelöltem meg, de mint kiderült a B a helyes. Holott a villantás szerintem nem vakít el senkit. Ha folyamat ég, az igen.

2.
Lakott területen kívül egy lassabban haladó járművet utolér. Használhat-e hangjelzést?
(A: Csak akkor, ha ezzel előzési szándékát kívánja jelezni, B: Nem, mert csak belesetek megelőzése érdekében szabad hangjelzést használni). Szintén számomra értelmetlen az A válasz, úgyhogy B-t nyomtam, de rosszul.... Sose hallottam még, hogy valaki így jelezte volna az előzést.

3.
Szabad-e megállni útkereszteződésben?
(A: Igen, B Nem, soha. C: Általában nem)
Értelemszerűen mindenki a B-t nyomná szerintem, de a helyes válasz a C. Általában nem. DE akkor valamikor igen. Akkor mikor igen? HA megállok az útkereszteződésben, akkor a többiek "szétvernének", mert akadályozom őket, nem?

4.
Szabad-e előzni vasúti átjáróban és közvetlenül előtte?
(A: Igen, a kézikocsit mindig, B: Általában nem, C: Igen, lassú mezőgazdasági vontatót). Helyes válasz a B. Újra, ha általában nem, akkor mikor igen? nálam az A lenne a helyes.

5.
Megállhat-e kapukijáró előtt? Itt simán Igen vagy nem.
Szerintem nem. Mondván, ha valaki ki vagy be akar menni/jönni, akkor azt akadályozom. De a helyes válasz igen... Megállni, szóval ott hagyom a kocsit... Itt volt magyarázat is, miszerint: "Olyan helyen, ahol az út menti ingatlanra a behajtást akadályozza várakozni tilos, de megállni szabad." Szerintem ez pont fordítva lenne, nem?

És a legnevetségesebb szerintem:
6.
Főúton közlekedik. Kényszerítheti-e Önt egy másik jármű fékezésre vagy irányváltoztatásra. Válaszlehetőségek: Nem / Csak balesetveszély esetén, a baleset megelőzése érdekében / Igne, mert számos olyan helyzet adódhat, amelyet csak a partner közreműködésével lehet biztonságosan megoldani. Értelemszerűen a NEM-et nyomtam, de a helyes válasz a harmadik volt. Amit full nem értek miért.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 12., vasárnap 11:22

whitemadrid írta: Sziasztok, nincs valaki képben az álláskeresesi jaradekkal kapcsolatban ?
Januarban voltam álláskeresesin aztan elhelyezkedik viszont a fennmaradó összeget megigenyeltem.
Ha megint allaskeresesire mennék akkor már nem jarna a jaradek mert azt felhasznaltamml ?
Hogy van ez ilyenkor ?
Azzal hogy a fennmaradót megigényelted, 3 évig lemondtál róla. Ha nem igényelted volna, járna.

Avatar
whitemadrid
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: whitemadrid » 2023. november 12., vasárnap 8:49

Sziasztok, nincs valaki képben az álláskeresesi jaradekkal kapcsolatban ?
Januarban voltam álláskeresesin aztan elhelyezkedik viszont a fennmaradó összeget megigenyeltem.
Ha megint allaskeresesire mennék akkor már nem jarna a jaradek mert azt felhasznaltamml ?
Hogy van ez ilyenkor ?

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. november 9., csütörtök 18:08

lordgabi írta:
zsuninnyo írta:

Akkor gondolom azt is tudod, ezek a dolgok hogyan mukodnek, foleg egy Xiaominal.
Nem tudok én semmit, hogyan működnek?
https://www.androidauthority.com/xiaomi ... e-1118444/

Tulajdonkeppen naluk nem igazan lopja senki sem jobban az adatokat. Ez mar a multban bebizonyosodott.
Aztan az aktualis user majd eldonti, neki megeri-e havi par ezerert ez az egesz.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2023. november 9., csütörtök 17:58

zsuninnyo írta:
lordgabi írta:
Xiaomi gyári zenelejátszón belül is reklámmentes teljesen a YouTube és megy lezárt képernyővel is évek óta ingyenesen, szívesen. :mrgreen:
Akkor gondolom azt is tudod, ezek a dolgok hogyan mukodnek, foleg egy Xiaominal.
Nem tudok én semmit, hogyan működnek?
h3x0r írta:
lordgabi írta:
Xiaomi gyári zenelejátszón belül is reklámmentes teljesen a YouTube és megy lezárt képernyővel is évek óta ingyenesen, szívesen. :mrgreen:
Arra a "Music" appra gondolsz, ami lezart kepernyovel elindit random youtube videokat meg reklamokat, mikozben epp hallgatsz valamit? :kalapos:
Sosem fordult még elő egyik sem. Xiaomi Redmi Note 10 Pro.

Zene--->Beállítások--->További beállítások--->Hirdetések megjelenítése
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 9., csütörtök 15:12

hehetheoriginal írta:
Faust írta: Ahol a 300 forintos vizitdij pokoli bun, de 600 milliard a vodafonert csekelyseg. :mrgreen: Hogy nem haltunk meg ki, sosem fogom megerteni.
hat ami túlnő a horizonton és nem látod, nem érzed, az nem is létezik akkor.
roncstársadalom. :lol:
Igy igy, 600mrd forint olyan sok, hogy nem letezik, de 300 Ft-ot lattak mar egyben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 9., csütörtök 15:09

Faust írta: Ahol a 300 forintos vizitdij pokoli bun, de 600 milliard a vodafonert csekelyseg. :mrgreen: Hogy nem haltunk meg ki, sosem fogom megerteni.
hat ami túlnő a horizonton és nem látod, nem érzed, az nem is létezik akkor.
roncstársadalom. :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. november 9., csütörtök 14:55

Ahol a 300 forintos vizitdij pokoli bun, de 600 milliard a vodafonert csekelyseg. :mrgreen: Hogy nem haltunk meg ki, sosem fogom megerteni.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 9., csütörtök 14:29

zsuninnyo írta:
lordgabi írta:
Xiaomi gyári zenelejátszón belül is reklámmentes teljesen a YouTube és megy lezárt képernyővel is évek óta ingyenesen, szívesen. :mrgreen:
Akkor gondolom azt is tudod, ezek a dolgok hogyan mukodnek, foleg egy Xiaominal.
ferni írta: Nálunk 6 ember használja a YT Premiumot családiban.
2700ért nem drága ennyi emberre.
Tudod, hogy ebben az orszagban elvbol nem akar senki fizetni semmiert. Minden jar, es a masik meg bassza meg. Kruvamindegy, hogy 400ft vagy 4ezer :D
Abban az országban, ahol a 300 Ftos vizitdíj is istenkáromlás volt? Kérem...

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. november 9., csütörtök 14:21

lordgabi írta:
h3x0r írta: Ott azért a reklámmentességen kívül letöltheted a videót, megy lezárt képernyővel, a youtube musiccal meg kiválthatod a spoty-t is.
Xiaomi gyári zenelejátszón belül is reklámmentes teljesen a YouTube és megy lezárt képernyővel is évek óta ingyenesen, szívesen. :mrgreen:
Akkor gondolom azt is tudod, ezek a dolgok hogyan mukodnek, foleg egy Xiaominal.
ferni írta: Nálunk 6 ember használja a YT Premiumot családiban.
2700ért nem drága ennyi emberre.
Tudod, hogy ebben az orszagban elvbol nem akar senki fizetni semmiert. Minden jar, es a masik meg bassza meg. Kruvamindegy, hogy 400ft vagy 4ezer :D

ferni
Hozzászólások: 8377
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. november 9., csütörtök 13:53

Nálunk 6 ember használja a YT Premiumot családiban.
2700ért nem drága ennyi emberre.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8208
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. november 9., csütörtök 13:29

Youtube revanced. Minden problemat megold.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. november 9., csütörtök 12:03

lordgabi írta:
h3x0r írta: Ott azért a reklámmentességen kívül letöltheted a videót, megy lezárt képernyővel, a youtube musiccal meg kiválthatod a spoty-t is.
Xiaomi gyári zenelejátszón belül is reklámmentes teljesen a YouTube és megy lezárt képernyővel is évek óta ingyenesen, szívesen. :mrgreen:
Arra a "Music" appra gondolsz, ami lezart kepernyovel elindit random youtube videokat meg reklamokat, mikozben epp hallgatsz valamit? :kalapos:

En a Brave bongeszot ismerem, azon is megy a reklammentes youtube lezart kepernyovel.

Mondjuk videokat en inkabb tv-n nezek, persze ott is rakothetnem a laptopot hdmi kabellel, ha mar azon ugyis van adblocker vagy akkor elore by click downloaderrel letolthetnem a videokat es stick-re felmasolhatnam, szivesen. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2023. november 9., csütörtök 11:11

h3x0r írta:
Nika91127 írta:

Amint belépsz. Havi 4000 Ft.
Ott azért a reklámmentességen kívül letöltheted a videót, megy lezárt képernyővel, a youtube musiccal meg kiválthatod a spoty-t is.
Xiaomi gyári zenelejátszón belül is reklámmentes teljesen a YouTube és megy lezárt képernyővel is évek óta ingyenesen, szívesen. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2023. november 9., csütörtök 10:42

h3x0r írta:
Ezért adnak bármi extrát a reklámmentes facebookon és instán kívül? Mert igy elég drága, főleg ha mellé teszem a youtube prémiumot, ahol a családi csomag olcsóbb ennél. Ott azért a reklámmentességen kívül letöltheted a videót, megy lezárt képernyővel, a youtube musiccal meg kiválthatod a spoty-t is.
Amit írtak ezzel kapcsolatban, hogy az eu-s izomkodásra ez a reakciójuk. Kiszámolták, hogy átlagosan 1account user adatai ennyi pénzt ér havonta, így mivel eu-ban nem gyűjthetik a felhasználó adatait, így nekik nem feltétlen lesz "ingyenes" a szolgáltatás. Eddig sem volt ingyenes, az felhasználói profiloddal/szokásaiddal fizettél.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. november 9., csütörtök 10:18

h3x0r írta:
Nika91127 írta:

Amint belépsz. Havi 4000 Ft.
Ezért adnak bármi extrát a reklámmentes facebookon és instán kívül? Mert igy elég drága, főleg ha mellé teszem a youtube prémiumot, ahol a családi csomag olcsóbb ennél. Ott azért a reklámmentességen kívül letöltheted a videót, megy lezárt képernyővel, a youtube musiccal meg kiválthatod a spoty-t is.
Semmit.

rashidm
Hozzászólások: 4548
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. november 9., csütörtök 9:35

sámat írta: Azt vettem észre, hogy tele van a Facebook üzenőfalam reklámokkal, de inkább idióta külföldi oldalak bejegyzéseivel, pörgetem és ismerősök bejegyzéseit csak elvétve látok. Kamu focis oldalak tömkelege, most épp egy csomó jóbarátok sorozathoz kapcsolódó idióta bejegyzés. Hiába jelentem, blokkolom, törlöm, sosem fogynak el. Ezzel mit lehet kezdeni?
Nem mész fel facebookra, ahogy én is, már csak elvétve. Semmi nincs fent, amit kell azt messengeren meg tudom oldani.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. november 9., csütörtök 9:05

Nika91127 írta:
sámat írta:
Hol találok ilyen lehetőséget vagy funkciót?
Amint belépsz. Havi 4000 Ft.
Ezért adnak bármi extrát a reklámmentes facebookon és instán kívül? Mert igy elég drága, főleg ha mellé teszem a youtube prémiumot, ahol a családi csomag olcsóbb ennél. Ott azért a reklámmentességen kívül letöltheted a videót, megy lezárt képernyővel, a youtube musiccal meg kiválthatod a spoty-t is.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 29 regisztrált és 0 vendég