OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 22., csütörtök 12:00

Halfkey írta:
k!ll3rcsöcs írta:

Szia uram, fűtőpanel érdekel? :lol:
Írd meg mennyibe adnád, aztán meggondolom :D
Én úgy tudom úgy vannak a csomagok hogy:

X forintért megkapod a terméket
2X forintért mellette egy évig nem basz ki
3X forintért két tetszőleges fórumtagot kirak a kedvedért mondvacsinált ürüggyel :)

10% kupon szemműtétre grátisz
Neeem.
Ha nem veszi meg x forintert, akkor kirakom azonnal.
Ha megveszi x forintert, akkor maradhat. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 22., csütörtök 11:48

k!ll3rcsöcs írta:
Realista24 írta:

2kw-os van nekem elado :mrgreen:
Szia uram, fűtőpanel érdekel? :lol:
Írd meg mennyibe adnád, aztán meggondolom :D
Én úgy tudom úgy vannak a csomagok hogy:

X forintért megkapod a terméket
2X forintért mellette egy évig nem basz ki
3X forintért két tetszőleges fórumtagot kirak a kedvedért mondvacsinált ürüggyel :)

10% kupon szemműtétre grátisz

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. szeptember 22., csütörtök 11:44

Realista24 írta:
k!ll3rcsöcs írta: Jól van srácok, köszönöm mindenkinek a segítséget, innen már el tudok indulni. Jelenleg inkább hajlok a fűtőpanel felé, főleg kiserik tesztje alapján, aztán meglátjuk nálam beválik-e.
2kw-os van nekem elado :mrgreen:
Szia uram, fűtőpanel érdekel? :lol:
Írd meg mennyibe adnád, aztán meggondolom :D

kiserik
Hozzászólások: 5753
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 22., csütörtök 11:06

k!ll3rcsöcs írta: Jól van srácok, köszönöm mindenkinek a segítséget, innen már el tudok indulni. Jelenleg inkább hajlok a fűtőpanel felé, főleg kiserik tesztje alapján, aztán meglátjuk nálam beválik-e.
Még egy adat. Ugyanaz a panel, ugyanaz a tetőtér, ugyanúgy 20cm-es szigetelés, de csak 9m2-es helység, nappal 18, éjszaka 15 fok, átlag napi 1-3 óra 22 fok, egyedüli fűtés, egyedüli fűtött helység a tetőtérben, tavaly decemberi fogyasztás: 327 kW.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 22., csütörtök 10:59

Halfkey írta:
Realista24 írta:

2kw-os van nekem elado :mrgreen:
Erre ment ki végig a játék, el tudd adni a lomit :D
Psztcshhh. :shifty:
Amugy tenyleg el akarom adni, igy is ugy is. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 22., csütörtök 10:52

Realista24 írta:
k!ll3rcsöcs írta: Jól van srácok, köszönöm mindenkinek a segítséget, innen már el tudok indulni. Jelenleg inkább hajlok a fűtőpanel felé, főleg kiserik tesztje alapján, aztán meglátjuk nálam beválik-e.
2kw-os van nekem elado :mrgreen:
Erre ment ki végig a játék, el tudd adni a lomit :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 22., csütörtök 10:12

k!ll3rcsöcs írta: Jól van srácok, köszönöm mindenkinek a segítséget, innen már el tudok indulni. Jelenleg inkább hajlok a fűtőpanel felé, főleg kiserik tesztje alapján, aztán meglátjuk nálam beválik-e.
2kw-os van nekem elado :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. szeptember 22., csütörtök 10:10

Jól van srácok, köszönöm mindenkinek a segítséget, innen már el tudok indulni. Jelenleg inkább hajlok a fűtőpanel felé, főleg kiserik tesztje alapján, aztán meglátjuk nálam beválik-e.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 22., csütörtök 9:46

Halfkey írta: Ezt nem fogjuk tudni megmondani, attól függ kell-e alakítani a hálózatodon. Ha nem, akkor olcsó, ha csak a táblán az még mindig nem vészes, ha kábelezni kell akkor szopóbb.
+1.

Ha van egy kis időd akkor kitudod számolni hogy eddig mekkora szeletet használtál el nagyjából a hálózatból, mert lehet még simán beleférsz. Persze a bővítést elöbb-utóbb érdemes megcsináltatni.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 22., csütörtök 9:29

Ezt nem fogjuk tudni megmondani, attól függ kell-e alakítani a hálózatodon. Ha nem, akkor olcsó, ha csak a táblán az még mindig nem vészes, ha kábelezni kell akkor szopóbb.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. szeptember 22., csütörtök 9:27

Realista24 írta:
k!ll3rcsöcs írta:

C25. 32-re cserére mi a reális díj?
32-ig ha jol tudom csak a szakembert kell megfizetni, mert a bovites addig "ingyenes".
Azt vágom, írták többen is, itt kifejezetten az érdekel, hogy mennyiért csinálja meg a szaki.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 22., csütörtök 8:04

k!ll3rcsöcs írta:
Tjacks írta:

1-1,5 kwnál nem lesz gond. A villanyórádnál meg tudod nézni, látni fogsz - elméletileg :mrgreen: - egy kismegszakítót odabent, azon látnod kéne hogy c32 Ha nincs 32, akkor érdemes bővíteni, a mai nagy fogyasztók mellett már minimum elvárás - szerintem. 32 amperig a bővítés költsége is olcsóbb, ha jól tudom ott nincs "csatlakozási díj" ami 3900+ áfa/ A lenne.

32 ampertől már fizetnéd ezt a díjazást, ha minden igaz.

Közben a kollégák már beelőztek :D
C25. 32-re cserére mi a reális díj?
32-ig ha jol tudom csak a szakembert kell megfizetni, mert a bovites addig "ingyenes".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. szeptember 22., csütörtök 7:57

Tjacks írta:
k!ll3rcsöcs írta: Ez esetben ÁVK :D Az, ami a villanyóránál van, azt szokta leverni. Nem értek hozzá, de szerintem 1 fázis van, azt nem tudom hány amper, de valami sztenderd dolog lehet. 1-1.5kw-os fűtőpanel van tervben, azzal pedig nem kellene gond legyen, mert Realistának igaza van abban, hogy ennél a sűtő önmagában véve is nagyobb fogyasztó.
1-1,5 kwnál nem lesz gond. A villanyórádnál meg tudod nézni, látni fogsz - elméletileg :mrgreen: - egy kismegszakítót odabent, azon látnod kéne hogy c32 Ha nincs 32, akkor érdemes bővíteni, a mai nagy fogyasztók mellett már minimum elvárás - szerintem. 32 amperig a bővítés költsége is olcsóbb, ha jól tudom ott nincs "csatlakozási díj" ami 3900+ áfa/ A lenne.

32 ampertől már fizetnéd ezt a díjazást, ha minden igaz.

Közben a kollégák már beelőztek :D
C25. 32-re cserére mi a reális díj?

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. szeptember 21., szerda 13:29

Meló után megnézem hány A van. Remélem 16, bár akkor meg a következő kérdés az lesz, hogy a vezetékek elbírnának-e többet :mrgreen:

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 21., szerda 11:48

ANDS írta: [

Az életvédelmi relé meg szélesebb, az más okból vág le. Sokkal kisebb áramnál már levág.
Adott esetben életet is menthet, de nem minden esetben. nagyon egyszerűen megfogalmazva azt vizsgálja hogy a bemeneti áram ugyanannyi-e mint a kimeneti. Beállítható hogy hol kapcsoljon le, mA-s értékeknél jó esélyel megmenti az életedet.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 21., szerda 11:43

k!ll3rcsöcs írta: Ez esetben ÁVK :D Az, ami a villanyóránál van, azt szokta leverni. Nem értek hozzá, de szerintem 1 fázis van, azt nem tudom hány amper, de valami sztenderd dolog lehet. 1-1.5kw-os fűtőpanel van tervben, azzal pedig nem kellene gond legyen, mert Realistának igaza van abban, hogy ennél a sűtő önmagában véve is nagyobb fogyasztó.
1-1,5 kwnál nem lesz gond. A villanyórádnál meg tudod nézni, látni fogsz - elméletileg :mrgreen: - egy kismegszakítót odabent, azon látnod kéne hogy c32 Ha nincs 32, akkor érdemes bővíteni, a mai nagy fogyasztók mellett már minimum elvárás - szerintem. 32 amperig a bővítés költsége is olcsóbb, ha jól tudom ott nincs "csatlakozási díj" ami 3900+ áfa/ A lenne.

32 ampertől már fizetnéd ezt a díjazást, ha minden igaz.

Közben a kollégák már beelőztek :D

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 21., szerda 11:41

Ha szerencséd van akkor annyi a baj hogy csak 16 ampered van most, azt 32-re ingyen bővítheted (szerelőt persze ki kell fizetni, de áramszolgáltatónak nem plusz).

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2022. szeptember 21., szerda 11:09

Ez esetben ÁVK :D Az, ami a villanyóránál van, azt szokta leverni. Nem értek hozzá, de szerintem 1 fázis van, azt nem tudom hány amper, de valami sztenderd dolog lehet. 1-1.5kw-os fűtőpanel van tervben, azzal pedig nem kellene gond legyen, mert Realistának igaza van abban, hogy ennél a sűtő önmagában véve is nagyobb fogyasztó.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 21., szerda 10:59

k!ll3rcsöcs írta:
kiserik írta:
Reggel 7:30-kor kapcsoltam ki. Így fogyasztott 7,4 kW áramot. A felfűtes volt sok, akkor több órán keresztül folyamatosan ment. Amint elérte a kívánt hőfokot, jócskán esett a fogyasztás, mert ki be kapcsolgat (ugye ezek a teljesítményt úgy szabályozzák, hogy vagy megy, vagy nem). Érdemes egy picit nagyobbat venni, hogy kevesebb legyen a fogyasztás. Ami még sarkalatos pont, hogy elég nagy az áram igényük (5-6 Amper). Át kell számolni az egyéb fogyasztókat, hogy lesz e elég a fűtésnek.
Alapvetően ez egész jól hangzik. Egyrészt alacsonyabb hőfokról indultál, és jóval magasabbra fűtöttél mint én szeretnék. A helyzetemen ront a szigetelés hiánya, de ez alapján azt gondolom, hogy egy este 4-5kw-ból akár ki is jöhetek, ami egész baráti. A fogyasztást egyébként írja az eszköz, vagy külön mérőd van hozzá?
Az áramigényen tegnap agyaltam már, mert az viszont necces. Nyáron előfordult, hogy az összes létező elektromos eszköz ment (sütő, mosogatógép, mosógép, tv, PS, miegymás), és leverte a kismegszakítót, pedig ezek nem olyan hatalmas fogyasztók. Az is igaz, hogy este egyik se megy ezek közül. Érzésre határon mozogna a fűtőpanel, de ez csak úgy derül ki, ha veszek egyet.
A mobil klíma is elgondolkodtatott, de egyelőre nem győzött meg + az áramigény ott se lenne alacsonyabb.
Mármint a kismegszakítókat? :) gondolom ezek nem egy áramkörre vannak kötve. vagy az ÁVK-ra gondolsz?

1 fázisú 32A-s a rendszer? A fűtőpanel teljesítménynél ezt mindenképp vedd figyelembe, mert egy 6kw-s eszköz már elzabál 25-6 ampert, ott már előfordulhat hogyha rákapcsolsz még egy mosógépet+szárítógépet, meg az asszony szárítja a haját akkor lecsapja a fenébe. Persze éjszaka amikor optimális esetben alszol és csak a hűtő fogyaszt akkor elegendő lehet.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 21., szerda 10:52

Realista24 írta:

Yep, nekem is külön van kötve.
Mindenképp így javasolt, a nagyobb fogyasztóknál legalább.

Mi is kipróbáltuk a minap a klíma fűtést, elég jól szuperál de az óránkénti 1kw-nál drága mulatság is lehet, hónapra vetítve. Persze lehet játszani vele, 2-3 óra alatt elég jó hőfokot biztosít, kérdés mennyire tartja meg éjszaka/hajnalban a kecó a meleget. Ez meg mindenkinél más lesz.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég