OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. november 5., csütörtök 10:14

az 538 fős kongresszus hogy áll össze? most tökre bezavarodtam.

100 fős a szenátus
435 fős a képviselőház

1 a szenátus elnöke
1 a képviselőház elnöke
1 pro tempore szenátusi elnök?

így jön ki az 538.
jól tudom?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2020. november 5., csütörtök 9:56

Szerintem azt kellene csinálni, hogy amíg nincs győztes addig ne rakják ki a részeredményeket se. Ez így csak arra jó, hogy jönnek az összeesküvéselméletek, hogy hát x jelölt az y államban hirtelen z%-ot felugrott, jaj ilyen biztos nem történhet meg, biztos csalnak. Mindenki várjon szépen pár napot aztán majd kiderül.
Normális esetben szerintem sincs sok értelme a levélszavazásnak, viszont idén a vírusra való tekintettel pont, hogy ez volt a helyes, hogy minél többen szavazzanak levélben.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. november 5., csütörtök 9:31

Ha jól tudom a levélszavazáshoz regisztrálni kellett. Aztán a szavazócetlit betenni egy boritékba, azt meg egy másik borítékba. Ebbe jön a a dátummal ellátott bélyeg. A dátum nem lehet későbbi mint nov. 3 (de később is beérkezhet) illetve a dátumot ha jól tudom mm/dd/yyyy formátumbam kell megadni. A mm/dd/yy pl elvileg nem érvényes.
Illetve ez nem új dolog, eddig is létezett csak Covid miatt biztatták az embereket ezért eddig sosem volt sorsdöndtő mennyiség.

Hivatalos eredmény meg soha nem volt még aznap (Magyarországon sem egyébként), csak általában olyan az állás és olyan kevés a levélszavazat, hogy a maradék már nem számít, és ezáltal tutibiztosan ki lehetett jelenteni a győztest.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 5., csütörtök 9:23

babaking írta: Az a vicces vagy szomorú mindeki ítélje meg maga, higy ezt előre tudta mindenki. A Demokraták pl Sanders ezt már kifejtette egy jó ideje. Hogy Trump kezdetek óta azt mondja, hogy a levélszavazás csalás, ezáltal a felmérések szerint a levélszavazók nagy többsége demokrata. Ergo könnyen előfordulhat az, hogy bizonyos államokban (és itt Sanders pont a Wisconsin, Michigan Pennsylvaniat nevezte meg, mert itt csak később kezdik a levélszavazatok számolását, amit ő is rossz módszernek tart) az elején Trupm fog fezetni, a TV Ben kihirdeti magát győztesnek, és amikor jönnek a többségében demokrata levélszavazatok azt fogja kiáltani, "hogy én megmondtam, hogy csalnak" .

Az a baj hogy a választási rendszer nagyon bonyolult, a törvények és lebonyolítás államonkémt változhat, és sokszor még a résztvevőknek sem tiszta nem, hogy az egybites (akármelyik oldalon álló) Twitter usernek.

Állítólag a Demokratáknattop félnek, hogy több millió levélszavazat lesz érvénytelen formai hibák miatt (rossz formátumu dátum, nem boríték a borítékban, vagy nem egyezik az aláírásod azzal amit 5 éve a nyilvántartásba adtál amikről pl aláírtad a jogsit). Ezekre egy átlag választó nem is gondol, vagy nem tud róla ezért utólag kiált csalást.

Ne értsetek félre messze nem vagyok szakértője a témának én sem, amit tudok azt én is különböző internetes forrásokból tudom. Pl Próbálom a CNN / FOX kettős közös metszetéből kihámozni az objektív tényeket/ szabályokat.
Ezt a lebonyolítást nem is értem egyébként, úgy tudom se pecsét se semmi, csak egy aláírásból áll a levélcédula, meg a másik, hogy van, ahol a szavazás lezárása után is még le lehet adni levélben a szavazatot. És még a számlálással is kavarnak. Nemcsoda hogy ekkora a katyvasz, azért eddig mindig másnapra lehetett tudni az eredményt. Több dologban kifogásolható ez az egész, akkor is ha amúgy rendben ment minden.
Sokkal tisztább lett volna ez az egész ha mindenki személyesen szavaz, az olyan helyekre meg mobil szavazóurna megy, ahol nem tudnak elmennni voksolni.
A levélben szavazásnak így semmi értelme, sokkal jobb szabálykeretet kellett volna erre kitalálniuk.
De... így legalább van dráma meg izgalom, meg a végén egy vérig sértett oldal. :mrgreen:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. november 5., csütörtök 9:08

Az a vicces vagy szomorú mindeki ítélje meg maga, higy ezt előre tudta mindenki. A Demokraták pl Sanders ezt már kifejtette egy jó ideje. Hogy Trump kezdetek óta azt mondja, hogy a levélszavazás csalás, ezáltal a felmérések szerint a levélszavazók nagy többsége demokrata. Ergo könnyen előfordulhat az, hogy bizonyos államokban (és itt Sanders pont a Wisconsin, Michigan Pennsylvaniat nevezte meg, mert itt csak később kezdik a levélszavazatok számolását, amit ő is rossz módszernek tart) az elején Trupm fog fezetni, a TV Ben kihirdeti magát győztesnek, és amikor jönnek a többségében demokrata levélszavazatok azt fogja kiáltani, "hogy én megmondtam, hogy csalnak" .

Az a baj hogy a választási rendszer nagyon bonyolult, a törvények és lebonyolítás államonkémt változhat, és sokszor még a résztvevőknek sem tiszta nem, hogy az egybites (akármelyik oldalon álló) Twitter usernek.

Állítólag a Demokratáknattop félnek, hogy több millió levélszavazat lesz érvénytelen formai hibák miatt (rossz formátumu dátum, nem boríték a borítékban, vagy nem egyezik az aláírásod azzal amit 5 éve a nyilvántartásba adtál amikről pl aláírtad a jogsit). Ezekre egy átlag választó nem is gondol, vagy nem tud róla ezért utólag kiált csalást.

Ne értsetek félre messze nem vagyok szakértője a témának én sem, amit tudok azt én is különböző internetes forrásokból tudom. Pl Próbálom a CNN / FOX kettős közös metszetéből kihámozni az objektív tényeket/ szabályokat.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 5., csütörtök 8:53

sonic írta:
Realista24 írta: Na. Meg valami.
Mi az hogy nem vegyek figyelembe a szavazatokat? Meg állítsák le a szamlalast? Ezt milyen alapon?
Trump telekiabalta a mediat hogy csalas tortent / tortenik. Bizonyitekot mondjuk nem produkalt hozza, csak allitja. Igazi gyoker.
Hogy lehet az ilyet bizonyítani? Majd kivizsgálják és kiderül. Ennyiből szerencsésnek tartom, hogy a legfelsőbb bíróság Trump felé húz, mert ha nem találnak semmit, akkor Trump se szólhat ez szót se.
Persze ettől még gyökér, ezt nem vitatom. :mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 5., csütörtök 8:44

Realista24 írta: Na. Meg valami.
Mi az hogy nem vegyek figyelembe a szavazatokat? Meg állítsák le a szamlalast? Ezt milyen alapon?
Trump telekiabalta a mediat hogy csalas tortent / tortenik. Bizonyitekot mondjuk nem produkalt hozza, csak allitja. Igazi gyoker.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 5., csütörtök 8:35

Na. Meg valami.
Mi az hogy nem vegyek figyelembe a szavazatokat? Meg állítsák le a szamlalast? Ezt milyen alapon?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. november 5., csütörtök 8:25

Dupla D írta: Azt magyarázza el valaki, hogy miért vannak kétségbeesve magyarok, akiknek semmi közük az USA-hoz, hogy nem Trump lesz az elnök? Tele van a Facebook ilyen kommenttel. Nem rád gondolok Füst.

Abszolút nem vagyok Trump ellenes, de azért az vicc, hogy az ő elnökké válása legitimizálta az elnöki hülyeséget. Négy évvel ezelőttig felkapta a sajtó, ha egy elnök valami baromságot mondott, de azóta mintha ezt megszoktuk volna és már nem szalagcímként érkezik.

Majd mehet a Kanye 2024. Republikánus színekben egy fekete. Sok mindenkinek meghasadna az elméje Amerikában mindkét oldalról. Bár most nem tudom épp milyen állásponton van a politikával és az oldalakkal Kanye.
Most is indult, csak lemaradt néhány határidőről, szóval nem mindenhol lehetett rá szavazni (pl ott sem ahol ő szavazott, szóval csak rajzolt magának egy extra rubrikat). Már kirakott egy képet miszerint 2024-re készül. :mrgreen:

Szerintem annak, hogy itthonról sokan támogatják Trumpot 3 oldala van:

- aki kormány párti az issza a a Fidesz szavait akik tegnap reggel már gratuláltak
- egyre több nem Fideszes is bevándorlásellenes (ami egy nagyon tág fogalom már önmagában,) és egyre gyakoribb az a hozzáállás, pl a menekültekkel, "hogy nekem nincs velük bajom, és sajnálom őket, de ne ide jöjjenek" és ezért egyezik az álláspontjuk Trumppal
- sok magyar balosnak nem szimpatikus a "Keleti nyitás" politika amit folytatunk, és ebben értenek egyet Trumppal
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 5., csütörtök 8:21

Dupla D írta: Azt magyarázza el valaki, hogy miért vannak kétségbeesve magyarok, akiknek semmi közük az USA-hoz, hogy nem Trump lesz az elnök? Tele van a Facebook ilyen kommenttel. Nem rád gondolok Füst.

Abszolút nem vagyok Trump ellenes, de azért az vicc, hogy az ő elnökké válása legitimizálta az elnöki hülyeséget. Négy évvel ezelőttig felkapta a sajtó, ha egy elnök valami baromságot mondott, de azóta mintha ezt megszoktuk volna és már nem szalagcímként érkezik.

Majd mehet a Kanye 2024. Republikánus színekben egy fekete. Sok mindenkinek meghasadna az elméje Amerikában mindkét oldalról. Bár most nem tudom épp milyen állásponton van a politikával és az oldalakkal Kanye.
Kanye West? :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. november 5., csütörtök 8:18

Ekkora boszme orszagbol (allamokbol) miert nem tud valaki elokapni egy nem kivenhedt ven fasz elmehaborodott elnokot?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. november 5., csütörtök 8:12

Azt magyarázza el valaki, hogy miért vannak kétségbeesve magyarok, akiknek semmi közük az USA-hoz, hogy nem Trump lesz az elnök? Tele van a Facebook ilyen kommenttel. Nem rád gondolok Füst.

Abszolút nem vagyok Trump ellenes, de azért az vicc, hogy az ő elnökké válása legitimizálta az elnöki hülyeséget. Négy évvel ezelőttig felkapta a sajtó, ha egy elnök valami baromságot mondott, de azóta mintha ezt megszoktuk volna és már nem szalagcímként érkezik.

Majd mehet a Kanye 2024. Republikánus színekben egy fekete. Sok mindenkinek meghasadna az elméje Amerikában mindkét oldalról. Bár most nem tudom épp milyen állásponton van a politikával és az oldalakkal Kanye.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 5., csütörtök 8:02

csababarca írta:
füst írta:

Nem véletlen nem írtam rasszokról, mivel a latinók, feketék, stb. A pop. része már a XVIII. sz végétől. Egy heterogén társadalomról beszélünk. A tősgyökeres amcsik között értelemszerűen vannak színesbőrűek is.

Én nem róluk beszéltem, hanem az újonnan bevándorló emberekről, bőrszíntől függetlenül, akik az első nagyvárosban letelepelnek többnyire valamelyik parton és potenciális demokrata szavazókká válnak amint megkapják az állampolgárságot.
Jah hogy még így is kategorizálni kell őket, értem.

Ezek a bevándorlók az amúgy is erős demokrata államokat erősítik, ahogy alább is mondták.
Nem kell kategorizálni, nem rassztól függ, ennyit mondtam. Te hoztad ide valamiért. Nagyvárosok nem csak a partokon vannak, hanem minden államban. Nincs röghöz kötés bárki bárhova mehet, jobb munka, jobb élet reményében vándorolnak az emberek egyik nagyvárosból a másikba.

Össze is kössem a pontokat, hogy végül megkapjuk a nyuszis rajzot? :mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 5., csütörtök 7:58

Süti írta: Isten ments hogy beleszóljak, de nem a legelegánsabb ha mikor győzelemre áll az arcod, jössz hogy, na sima Trump, amikor meg nem, akkor extenzív magyarázata a bizonyítványnak, csalás, migránsok, meg ami belefér.
Ennyi jött át neked? Szerintem csak bajod van velem , azért sarkosítod ennyire amiket írtam. Nem érdekel Trump, csak egy fokkal örültem volna jobba annak ha ő nyer, de nem különösebben izgat. Azt sem mondtam haz eredményekre, hogy csalás történt, hanem hogy gyanús. Megvizsgálják, újraszámolják, eldöntik. . Az utóbbi hsz-em meg mem Trumpról szól.. Jobban örülnék ha nem én lennék a hsz-ed tárgya, hanem te is a véleményedet osztanád meg, mert én is azt tettem, remélem nem haragszol.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. november 5., csütörtök 7:56

füst írta:

Nem véletlen nem írtam rasszokról, mivel a latinók, feketék, stb. A pop. része már a XVIII. sz végétől. Egy heterogén társadalomról beszélünk. A tősgyökeres amcsik között értelemszerűen vannak színesbőrűek is.

Én nem róluk beszéltem, hanem az újonnan bevándorló emberekről, bőrszíntől függetlenül, akik az első nagyvárosban letelepelnek többnyire valamelyik parton és potenciális demokrata szavazókká válnak amint megkapják az állampolgárságot.
Jah hogy még így is kategorizálni kell őket, értem.

Ezek a bevándorlók az amúgy is erős demokrata államokat erősítik, ahogy alább is mondták.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. november 5., csütörtök 7:49

Isten ments hogy beleszóljak, de nem a legelegánsabb ha mikor győzelemre áll az arcod, jössz hogy, na sima Trump, amikor meg nem, akkor extenzív magyarázata a bizonyítványnak, csalás, migránsok, meg ami belefér. (Én még csak nem is "szurkolok" senkinek, mert nem ismerem annyira a közeget és helyzetet innen a 11. kerületi szobámból)

Egyébként ülj le Vityával, hogy ő hogy szórta az állampolgárságokat, ez egyáltalán nem oldalspecifikus...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 5., csütörtök 7:47

csababarca írta: Gondolom akkor ezen elv mentén szavaztak tömegével latinok is Trumpra, meg feketék, stb.
Nem véletlen nem írtam rasszokról, mivel a latinók, feketék, stb. A pop. része már a XVIII. sz végétől. Egy heterogén társadalomról beszélünk. A tősgyökeres amcsik között értelemszerűen vannak színesbőrűek is.

Én nem róluk beszéltem, hanem az újonnan bevándorló emberekről, bőrszíntől függetlenül, akik az első nagyvárosban letelepelnek többnyire valamelyik parton és potenciális demokrata szavazókká válnak amint megkapják az állampolgárságot.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. november 5., csütörtök 7:25

Gondolom akkor ezen elv mentén szavaztak tömegével latinok is Trumpra, meg feketék, stb.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. november 5., csütörtök 7:23

füst írta:
Halfkey írta: Új Trumpot szerintem (sajnos) könnyű lesz találni, még egy fokkal értelmesebbet is. A stratégia megmarad, ezzel a populizmussal lehet most globálisan tarolni, bizonyítottan még akkor is ha nem túl értelmes a jelölted.
Azt ne mondd hogy Biden értelmes jelölt, és azért nyert. Azt se tudja mit beszél, őszintén kétlem hogy kihúzza a ciklus végéig. Ugyanolyan melléfogás mint Trump volt.

Hosszú távon pedig nem tud pariban maradni a populizmus a másik oldallal, hívjátok is azt aminek akarjátok. Egyszerű a recept, állampolgárságot kell adni kívülről érkező embertömegeknek, akik garantáltan nem fognak a konzervatív oldalra szavazni, mert nem fognak azonosulni vele és az értékeivel, hanem a haladó sokszínűség jegyében a másik oldalra szavaznak. Ez nem csak az USÁban stratégia, hanem az EUban is, jól látható, épp csak ki nem mondják.
Biden legutóbb valami tizenX millió embernek akart állampolgárságot adni, az már simán lehet a mérleg nyelve a következő választáson is, mert aligha a vidéki USÁban élő emberekről van szó akiket leginkább megszólítanak a repek.
Erre nincs és nem is lehet jó válasza az ún. populista oldalnak, nem lehet farzsebből előhúzni Xmillió új konzervatív szavazót, csak a meglévő szavazóbázis inaktív tagjait ösztökélheti szavazásra, de ez egy korlátolt mennyiség, nem veheti fel a versenyt.
Csak ennyit kell tenni a másik oldalnak, hogy olyan körülményeket teremt hogy szép lassan egyre több és több bevándorló érkezik akik pár év alatt állampolgárságot kapnak, letelepednek egy nagyvárosban, és potenciális demokrata-liberális-szocdem-baloldali szavazók lesznek, hol mi. Csak annyi a dolguk hogy ezt a stratégiát ne olyan látványosan vigyék végig hogy az inaktív, potenciális konzervatív szavazókat ezzel felkorbácsolják. Egy idő után már úgyis kisebbségben lesznek, idők kérdése, csak ki kell várni.
Biden szerintem is csak egy polccal van feljebb Trumpnál, de már az is előrelépés, még ha alacsony is a mérce.

A +10 millió bevándorlót meg szerintem nem segítene ha nagyvárosokba kerülnek, mert azok általában már így is demokraták. Pont, hogy vidéken erősek a republikánusok
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 5., csütörtök 7:13

Halfkey írta: Új Trumpot szerintem (sajnos) könnyű lesz találni, még egy fokkal értelmesebbet is. A stratégia megmarad, ezzel a populizmussal lehet most globálisan tarolni, bizonyítottan még akkor is ha nem túl értelmes a jelölted.
Azt ne mondd hogy Biden értelmes jelölt, és azért nyert. Azt se tudja mit beszél, őszintén kétlem hogy kihúzza a ciklus végéig. Ugyanolyan melléfogás mint Trump volt.

Hosszú távon pedig nem tud pariban maradni a populizmus a másik oldallal, hívjátok is azt aminek akarjátok. Egyszerű a recept, állampolgárságot kell adni kívülről érkező embertömegeknek, akik garantáltan nem fognak a konzervatív oldalra szavazni, mert nem fognak azonosulni vele és az értékeivel, hanem a haladó sokszínűség jegyében a másik oldalra szavaznak. Ez nem csak az USÁban stratégia, hanem az EUban is, jól látható, épp csak ki nem mondják.
Biden legutóbb valami tizenX millió embernek akart állampolgárságot adni, az már simán lehet a mérleg nyelve a következő választáson is, mert aligha a vidéki USÁban élő emberekről van szó akiket leginkább megszólítanak a repek.
Erre nincs és nem is lehet jó válasza az ún. populista oldalnak, nem lehet farzsebből előhúzni Xmillió új konzervatív szavazót, csak a meglévő szavazóbázis inaktív tagjait ösztökélheti szavazásra, de ez egy korlátolt mennyiség, nem veheti fel a versenyt.
Csak ennyit kell tenni a másik oldalnak, hogy olyan körülményeket teremt hogy szép lassan egyre több és több bevándorló érkezik akik pár év alatt állampolgárságot kapnak, letelepednek egy nagyvárosban, és potenciális demokrata-liberális-szocdem-baloldali szavazók lesznek, hol mi. Csak annyi a dolguk hogy ezt a stratégiát ne olyan látványosan vigyék végig hogy az inaktív, potenciális konzervatív szavazókat ezzel felkorbácsolják. Egy idő után már úgyis kisebbségben lesznek, idők kérdése, csak ki kell várni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég