OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 15:04

El Sie7e írta:ja h a kotvenyesek :lol: na ne vicceljunk kerem....
Mert?
Ők miért kivételek? A zseton miatt?

egyébként kínai a javarésze. állítólag. Tóni mondta.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2018. április 9., hétfő 15:02

ja h a kotvenyesek :lol: na ne vicceljunk kerem....
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. április 9., hétfő 15:02

kiserik írta: Azért, mert Te egy burokban élsz Budapesten! Ha én itt vidéken megkérdezek random 10 embert, hogy mi a különbség a jobb meg a bal oldal között akkor ezt tapasztalom. Azt tapasztalom, hogy a Fidesz szavazók a lemaradottak, a hátrányos helyzetűek az egyszerűbb értelmi képességűek, akiknek annyi maradt bent az agyukban, hogy migráncs meg Sörös Laci. Ezek szerinted tudják, hogy mi a bal meg a jobb? Főleg ha politikai nézetekről beszélünk? Szombaton 15 emberrel beszélgettem, falumbeliek, egyszerű, szegény sorsú roma emberek. Ilyeneket mondtak: A Fideszre kell szavazni, mert különben jönnek a migránsok és megerőszakolnak meg gyilkolászni fognak. 10000 embert akarnak betelepíteni." Mondom nekik: "A Fidesz 20000 embert telepített be! Észrevették? Láttak egyet is?" Erre ők: "Nem, de a 10000 akkor is sok, azok majd mindenhová be lesznek költöztetve és megölnek, megerőszakolnak mindenkit. Meg különben is mondta a TV." Na ebből van olyan 2-3 millió szavazó. Ezt nagyon jól csinálta Viktor, hogy a cigányságot, köszönet Flórinak, feltétel nélkül maga mellé állította (főleg a hátrányos helyzetűeket). Miről beszélsz? Ki a balfasz?
Messze áll tőlem a politika, nem is akarok belefolyni. Viszont te most csak szimplán általánosítottad az összes fideszest az alapján, amit a cigokkal beszéltél. Ez a kijelentesed csak akkor lenne mérvadó, ha mind a 2-3 millió emberrel beszéltél volna.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 15:01

hehe arra célzott, hogy vannak a baloldalon is ilyen emberek, ami igaz is.

szomorúbb az, hogy papíron tanult, értelmesnek gondolt emberek is beveszik a dumát, hogy vasárnap már a határokon várták a szavazás végét és a fidesz bukását a migráncsok (milliónyian), és már ugráltak volna be ha nem a fidesz győz.
számomra ez a szomorúbb, hogy iskolázott emberek égetik magukat a propaganda dumával. őket is meg tudták vezetni. ezt kéne észrevenni, nem csóri csórókat, akik antennával befogják az M1et meg a Kossuthot, meg olvassák az ingyen osztott lokális lapokat.

El Sie7e írta:mikor telepitett amugy a fidesz be 20e migranst? ezt mar tobb helyen olvastam vagy hallottam de nem emlekszem hirtelen
kötvényesek.



Morvaival meg ne vicceljünk már, attól hogy következetesen kitart az ostobaságai mellett, attól még ostoba. párszázezresre zsugorodna a jobbik egy Morvaival. Pelczné Gál Ildikó, meg Selmeczi Gabi szint.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2018. április 9., hétfő 14:59

mikor telepitett amugy a fidesz be 20e migranst? ezt mar tobb helyen olvastam vagy hallottam de nem emlekszem hirtelen
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2018. április 9., hétfő 14:58

Morvai lényegében elárulta a választások előtt (az utóbbi pár hónapban fordult igazán a Jobbik ellen, és állt be a Fidesz mögé) a Jobbikot. Ha legalább tisztesség lenne benne, akkor azt mondta volna, hogy köszi Vona, ebből amit csinálsz nem kérek, de nem kellett volna beállni egyből Fideszes szónoknak. Könnyen el tudom képzelni, hogy miután kitették a pártból megkereste a Fidesz egy jól jövedelmező lehetőséggel, hogy mondjon már pár keresetlen szót a Jobbikról és fényezze a Fideszt.

Vonáról meg az a véleményem, hogy lefőtt neki. Mivel eléggé úgy sejlik a Toroczkai nyilatkozatból, hogy elfogadják a lemondását, ezért két lehetősége lesz. Vagy hátralép és beáll katonának az újra radikalizálódó Toroczkai vezette Jobbikba, vagy kilép és néhány hűséges követőjével együtt alapít egy újabb pártot, amivel tovább viszik az elmúlt 2-3 Jobbikos évet. Mondanom se kell, hogy ő személy szerint egyikkel se fog jól járni. Az ő nevét már nem fogja elválasztani semmi a szavazótöbbség szemében a gárdás idők Vonájától. Talán egy új párttal a következő választásra össze tud rakni egy parlamenti küszöböt alig elérő pártot. Belőle szerintem ezzel a bukással nem lesz már komoly tényező a politikában.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 9., hétfő 14:54

H.E.H.E. írta:
Egy átlag szavazó, főleg a Fidesz oldalon azt se tudja mi a jobb meg bal.
az ilyen balfasz megnyilvánulásokra mi szükség van?
főleg a fidesz oldalon... :lol:

az ilyenek miatt sem lehet sok embert komolyan venni.
Azért, mert Te egy burokban élsz Budapesten! Ha én itt vidéken megkérdezek random 10 embert, hogy mi a különbség a jobb meg a bal oldal között akkor ezt tapasztalom. Azt tapasztalom, hogy a Fidesz szavazók a lemaradottak, a hátrányos helyzetűek az egyszerűbb értelmi képességűek, akiknek annyi maradt bent az agyukban, hogy migráncs meg Sörös Laci. Ezek szerinted tudják, hogy mi a bal meg a jobb? Főleg ha politikai nézetekről beszélünk? Szombaton 15 emberrel beszélgettem, falumbeliek, egyszerű, szegény sorsú roma emberek. Ilyeneket mondtak: A Fideszre kell szavazni, mert különben jönnek a migránsok és megerőszakolnak meg gyilkolászni fognak. 10000 embert akarnak betelepíteni." Mondom nekik: "A Fidesz 20000 embert telepített be! Észrevették? Láttak egyet is?" Erre ők: "Nem, de a 10000 akkor is sok, azok majd mindenhová be lesznek költöztetve és megölnek, megerőszakolnak mindenkit. Meg különben is mondta a TV." Na ebből van olyan 2-3 millió szavazó. Ezt nagyon jól csinálta Viktor, hogy a cigányságot, köszönet Flórinak, feltétel nélkül maga mellé állította (főleg a hátrányos helyzetűeket). Miről beszélsz? Ki a balfasz?

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3448
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. április 9., hétfő 14:54

Az a helyzet, hogy ha rajtam múlna, egy pártszakadással, a Jobbik vállalható arcait összefognám, és Morvai Toroczkai vonallal együtt újból kezdeném az építkezést, talán egyszerűbb lenne, mint Jobbik néven megint szélkakaskodni, és jobban le is lehetne kommunikálni a dolgot.
Ahol Morvai meg Torockai a vállalható arc, abból nem lesz kormányzó párt. Ennyi hely jobbra már nincs a Fidesztől.

Nem védeni akarom a videóban lévő egy-két embert, de az is lehet hogy mivel régen hallotta így hogy arab számok, elfelejthette. Én is így vagyok csomó mindennel: nemcsak egy-két alapvetőnek mondható fogalmat felejtettem el, hanem pl régen látott ismerősök nevét is (tudom hogy ki ő, de nem ugrik be a neve).
A Másik meg, hogy kamerát odanyomják a szádba, eleve nem arra számítasz, hogy valami hülyeséget fognak kérdezni, kapaszkodsz kb az ismert szavakba.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. április 9., hétfő 14:30

Dupla D írta: Arról a Morvairól van szó, aki már vagy az 5. pártnak nyal be tövig? Arra forog, amerre süt a nap.
Arról. Korántsem annyira érdekel a párthovatartozása, a pártok is tolódnak jobbra-balra, persze nem mindegy hogy milyen mértékben és mennyi idő alatt. Viszont amit mondd, az vállalható, és következetes. Van akinek tetszik, van akinek nem. Nekem Thürmer ilyen, kb. teljesen más vonalon mozog az elképzeléseimhez képest, de hitelesnek tartom az öreget, mert nem mond mást az egyik héten mint a másikon. Ellenpéldának ott a 2016-os szavazás az alkotmánymódosításról. Áprilisban Vona kijelentette, hogy aki nem szavazza meg, az hazaáruló. Eljött az október, és nem szavazta meg, hanem feltételekhez kötötte pár nappal a szavazás előtt. Egyet lehetett vele érteni, hogy jó, akkor a kötvényesek se jöhessenek, de az, hogy a saját kijelentésével került emiatt szembe, az öngyilkosság volt. Az ilyenek miatt ment le folyamatosan a Jobbik népszerűsége hónapról hónapra.
Szóval nem a párthűségről van itt szó, hanem hogy következetes legyen egy párt vezetője, és emiatt tartom Morvait alkalmasnak. Amúgy lehet van nála jobb, értelmesebb arc, nem követem már annyira a jobbikot, de én már vele is elégedett lennék.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 9., hétfő 14:21

rashidm írta:Nem védeni akarom a videóban lévő egy-két embert, de az is lehet hogy mivel régen hallotta így hogy arab számok, elfelejthette. Én is így vagyok csomó mindennel: nemcsak egy-két alapvetőnek mondható fogalmat felejtettem el, hanem pl régen látott ismerősök nevét is (tudom hogy ki ő, de nem ugrik be a neve).

Egyébként csak én vettem magamon észre, hogy sok mindent amit az általánosban/gimiben tanultam stb. szépen lassan elfelejtem? :lol: Kicsit úgy érzem, hogy a mindennapokhoz nem szükségesek, nem fontosak ezért már nem emlékszem rá. Utánaolvasnék tuti beugrana. :lol:
Az hagyján, múltkor fél oldalt kellett papírra írnom...meglepődtem :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 14:21

Egy átlag szavazó, főleg a Fidesz oldalon azt se tudja mi a jobb meg bal.
az ilyen balfasz megnyilvánulásokra mi szükség van?
főleg a fidesz oldalon... :lol:

az ilyenek miatt sem lehet sok embert komolyan venni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. április 9., hétfő 14:21-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. április 9., hétfő 14:19

Nem védeni akarom a videóban lévő egy-két embert, de az is lehet hogy mivel régen hallotta így hogy arab számok, elfelejthette. Én is így vagyok csomó mindennel: nemcsak egy-két alapvetőnek mondható fogalmat felejtettem el, hanem pl régen látott ismerősök nevét is (tudom hogy ki ő, de nem ugrik be a neve).

Egyébként csak én vettem magamon észre, hogy sok mindent amit az általánosban/gimiben tanultam stb. szépen lassan elfelejtem? :lol: Kicsit úgy érzem, hogy a mindennapokhoz nem szükségesek, nem fontosak ezért már nem emlékszem rá. Utánaolvasnék tuti beugrana. :lol:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4925
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. április 9., hétfő 14:16

Kerlon írta:nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én az egyetemen is bőven találkoztam nagoyn buta emberekkel és valamelyik még mérnöknek is mondhatja magát :ozil:
Sajnos az, hogy valaki jo tanulo nem jelenti azt hogy nem hulye az elethez.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. április 9., hétfő 14:14

A Fidesz mar atvette a Jobbik helyet, ennel radikalisabb mar nem nagyon lehetne. Ha csak a kommunikaciot es az EU-hoz valo hozzaallasukat vesszuk alapul. A Jobbik megprobalt belepni a Fidesz helyere, kitettek a radikalis emberkeket (ha csak latszolag is), es finomitottak a dolgokon. Nem jott be. Azt gondolom, hogy Vonanak most kicsit hatrebb kell huzodnia, nem feltetlenul kell lemondania (szerintem nem engedik majd hogy lelepjen).
:goat:

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 9., hétfő 14:10

Dupla D írta: Egyébként a személyes véleményem, hogy ez a bal/jobb/liberális/zöld/szélsőbal/szélsőjobb egy baromság. A valóság nem ilyen fekete-fehér. Az emberek sem ilyen egyszerűek. Az ésszerűség a fontos.
Dehogynem ilyen egyszerűek, sőt. Egy átlag szavazó, főleg a Fidesz oldalon azt se tudja mi a jobb meg bal. Ő Fideszes oszt kész. Csakafidesz, hozmégegyembert, hallgassaszívedre, nemkellmigráns. A Jobbik név egyértelműen azt jelenti, hogy Gárda, cigány üldözés, terrorizmus. Ezt nem lehet kimosdatni soha. Új jobb oldali valamit kell létrehozni, de nem szélső jobbot, mert azt könnyen kicsinálják ismét a kisebbség miatt. Vonáék ezt látták meg, de már menthetetlennek bizonyult a Jobbik név.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 14:10

nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én az egyetemen is bőven találkoztam nagoyn buta emberekkel és valamelyik még mérnöknek is mondhatja magát :ozil:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 14:02

kelemen.istvan írta: Annyira utálom az ehhez hasonló videókat. Megállítanak 2000 embert, persze, hogy lesz köztük 10 hülye. Adjanak egy statisztikát, hogy hány embert állítottak meg. :roll:
Mondjuk a történész forma az elég meredek. :x
de hisz pont ez volt a videóban, hogy volt akik idióták voltak, és mutattak olyanokat is akik rájöttek hogy hát eddig is azokat használtuk.

történész csaj...istenem, szégyellem magam ilyenkor, hogy én is történészként is végeztem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2018. április 9., hétfő 13:50

füst írta:Morvai szerintem a leghitelesebb jobbikos arc, az EU-ban ismerik a nevét, és kiáll az elvei mellett. A Jobbiknak szerintem erre van most a legnagyobb szüksége, az elvhűségre
Arról a Morvairól van szó, aki már vagy az 5. pártnak nyal be tövig? Arra forog, amerre süt a nap.
füst írta:Az ellenzék nagy hibájának tartom, hogy ha a Fidesz mondott A-t, akkor az összes többi reflexszerűen mondott B-t, és ez rossz. Nem hibázhat mindig a kormány, és az ellenzéknek nem az a feladata hogy mindig aláaknázzon, hanem ha kell, ha közös az ügy, vagy ha, esetleg jó az elgondolás, akkor támogassa a kormányt.
A Jobbik minden olyan kezdeményezést támogatott és megszavazott a parlamentben, ami szerintük az ország sorsát vitte előre. Nem az volt a lényeg, mint az MSZP-Fidesz duónál, hogy csak a másiknak ne lehessen igaza. Ez megy már 20 éve közöttük. A Fidesz soha nem volt hajlandó semmit elfogadni, amit az ellenzék terjesztett be a parlament elé.

Én nem érzem, hogy Vona átvitte volna balra a pártot, csak beljebb húzta a Fidesz korábbi helyére. Ez nálam közel sem a bal oldal.
füst írta:Ebben nincs semmi ördögtől való, nem kishitlerek nevelésére gondolnék, de bőven van még tér a fidesztől jobbra.
Lehet, hogy te így gondolod, de az emberek 80%-ának szerintem nincs jobbra a Fidesznél.

Egyébként a személyes véleményem, hogy ez a bal/jobb/liberális/zöld/szélsőbal/szélsőjobb egy baromság. A valóság nem ilyen fekete-fehér. Az emberek sem ilyen egyszerűek. Az ésszerűség a fontos.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. április 9., hétfő 13:33

kodo írta:
Másik, ebben tényleg érdekel a véleményed. Ha jól emlékszem mondtad, hogy bízol egy erős jó kezekben lévő Jobbikban, vagyis bíztál az elmúlt években. Ki lenne szerinted a jelenlegi jobbik élére az ideális vezető/pártelnök hívjuk akárhogy? Milyen politikát várnál el tőlük?
Amennyire tudom, Morvai Krisztina már fél lábbal kint van a jobbikból, de ha rajtam múlna, irtógyorsan visszacsinálnék mindent, körbenyalnám, és az ő személye köré építeném a Jobbikot. Nem tudom mennyire lenne jó vezető, de Toroczkaival együtt úgy hiszem képesek lennének a Jobbikot összekaparni. Morvai szerintem a leghitelesebb jobbikos arc, az EU-ban ismerik a nevét, és kiáll az elvei mellett. A Jobbiknak szerintem erre van most a legnagyobb szüksége, az elvhűségre, mert nem fognak úgy tömegek a Jobbikra szavazni, ha azt látják hogy 3 éven belül képes komplett arculatváltásra a párt.
Az ellenzék nagy hibájának tartom, hogy ha a Fidesz mondott A-t, akkor az összes többi reflexszerűen mondott B-t, és ez rossz. Nem hibázhat mindig a kormány, és az ellenzéknek nem az a feladata hogy mindig aláaknázzon, hanem ha kell, ha közös az ügy, vagy ha, esetleg jó az elgondolás, akkor támogassa a kormányt. Ez nekem nagyon hiányzott a Jobbikból, gyakorlatilag saját magukból csináltak ellenségképet, pedig ők tudták volna legjobban gyengíteni a Fideszt.
Csalóka ez a nagy arányú Fidesz győzelem, de annyit mindenképp láthatunk, hogy Magyarországon rengeteg jobb oldali szavazó van. Adódik a megoldás, hogy egy jobbos alternatíva tudná legjobban gyengíteni Orbánékat, mert a kormánypárti szavazók egy ilyen pártra lennének a leginkább hajlandóak átszavazni. Ennélfogva végzetes hiba volt, hogy Vona balra akarta tolni a pártját, ahol már amúgyis féltucat másik szerencsétlen párt verseng a szavazatokért. Más jobboldali párt meg nincs... Nem vagyok biztos abban, hogy most lehetett volna kormányváltás, akármit is csinál a Jobbik. De biztos vagyok benne, ha elvű maradt volna, bizonyos kérdésekben együttműködött volna a kormánypárttal - ettől ugyanúgy kijátszhatta volna a korrupció kártyát-, akkor most lényegesen nagyobb szeletet nyert vola a tortából, akár koalícióra is késztethette volna a Fideszt, mivel őket gyengítette volna leginkább. De Vona türelmetlen volt, legalábbis azt látom rajta hogy mindenképp most akart világot megváltani, és ez nem jött be, ráadásul sokat rombolt a Jobbik megítélésén is.

Az a helyzet, hogy ha rajtam múlna, egy pártszakadással, a Jobbik vállalható arcait összefognám, és Morvai Toroczkai vonallal együtt újból kezdeném az építkezést, talán egyszerűbb lenne, mint Jobbik néven megint szélkakaskodni, és jobban le is lehetne kommunikálni a dolgot. És a fentiek alapján, konzervatív, a fidesznél radikálisabb pártként. Ebben nincs semmi ördögtől való, nem kishitlerek nevelésére gondolnék, de bőven van még tér a fidesztől jobbra. A balos pártoknak amúgyis épp elég nagy baja, hogy nem látnám hogy lenne bármiféle társadalmi beágyazottságuk, Pesten még úgy elvannak, de vidéken esélytelenek. Pont ebben volt a Jobbik lehetősége...

Ja, bocs, fontos ide a végére hogy szerintem.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. április 9., hétfő 13:23

Remy írta:Jönnek az arab számok 2019-től!! Pécsen kérdezgették az embereket... :|
Annyira utálom az ehhez hasonló videókat. Megállítanak 2000 embert, persze, hogy lesz köztük 10 hülye. Adjanak egy statisztikát, hogy hány embert állítottak meg. :roll:
Mondjuk a történész forma az elég meredek. :x
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég