OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. július 26., hétfő 16:49

szeglemezes tetőszerkezettel van valakinek tapasztalata?
Tervező azt mondta, lényegesen olcsóbb, mint az ácsolt tető, betonfödém páros.
Kértem egy gyártótól árajánlatot de majdnem hanyatt estem az összegtől.
(9millió anyag, 2,5milla kivitelezési munka :roll: és ez csak a szerkezet, még nincs fedve, meg a födém szigetelve, gipszkartonozva)

De telefonban előzetesen azt mondták, hogy 20%-30%al olcsóbb mint a hagyományos verzió. Tényleg egy betonfödém, ácsolt tetővel annyival drágább lenne ennél? tehát egy 180nm-es házhoz (garázzsal együtt) 13-14 millióba kerülne?

Elvileg faanyagot be tudjuk hozni a lengyelektől, ott olcsóbb, eleve onnan jön a fenyő javarésze.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2021. július 24., szombat 11:53

Engem ez az egész hóbelebanc csak addig érdekel, hogy hagy menjek el augusztusban (20-ai hétvégén) nyaralni Siófokra. Be vagyok oltva, úgy érzem ezzel elég felelősségteljesen jártam el és a 3. oltást is vállalnám, akár más vakcinából is (Szputnyikkal vagyok oltva). Egyszerűen egész évben nem voltam sehol és a munkám olyan, hogy nem is engednek el addig nyaralni, jó lenne ha legalább azon a hétvégén jól érezhetném magam. Remélem nem akarnak addig korlátozó intézkedéseket behozni, mert a szállás is le van foglalva.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. július 24., szombat 11:42

kiserik írta:
Donát írta:

(én full laikus vagyok, iszonyat nehézségeket okoz hitelesen tájékozódnom a neten, pedig pont ez a célom, hogy minél inkább képbe kerüljek. Hidd el, nem kötekedésből kérdezem, hanem csak simán szeretném tudni, mert amúgy amit írsz az jogos is lehet, és elgondolkodtató. Szóval a kérdésem a következő -> )

Honnan tudjuk?
Kicsit másak, de szintén koronavírusok voltak a SARS 1 és a MERS, 10% és 20%-os halálozási rátával, de sokkal kevésbé voltak fertőzők, így jóval 1000 alatt maradt a halálozás és kezelhetőbbek voltak. A fertőző képessége már megvan a vírusnak, sőt, tovább erősödik. Isten ments hogy másik irányba is elkezdjen erősödni egy mutációnak köszönhetően. Mint tudjuk, jelen állapotban a vírusok ellen nincs orvosság, csak a vakcinák és a jó öreg immunrendszer.
En is full laikus vagyok, de a fentiek eleve magasabb halalozasi rataval "indultak", nem? Amennyire sikerult utanaolvasni korabban, azert az nem jellemzo, hogy egy nagyon jo fertozokepesseggel biro virus halalozasi aranya hirtelen 10-szerezodik. Meg a logika is azt mondja, hogy kicsit vagy-vagy a dolog. Ugy ertem, hogy egy nagyon halalos virus kevesbe tud gyorsan terjedni, mert elpusztitja a gazdatestet, mielott fertozhetne masokat. Persze ha hosszu a lappangasi ideje es mar akkor is kepes fertozni biztos lehet ilyen nagyon kellemetlen kombo, de tenyleg semmi kozom a temahoz.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8393
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. július 24., szombat 9:40

azert valamire csak jo az oltas, ha azt nezzuk, hogy pl angliaban az uj esetek teren a teli szamokat produkaljuk de az egeszsegugy sokkal kevesbe rottyan bele es majd az osszes korlatozas fel lett oldva hetfovel.

az atoltott veszelyeztetett korosztalybol kevesebben kapjak el vagy aki elkapja az is enyhebb tunetekkel, a kevesbe atoltott fiatalsagot meg kisebb aranyban vagja agyhoz.

gondolom ez volt a cel, a korhazak tehermentesitese, az mintha ugy tunne, sikerul.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. július 24., szombat 9:39

En remenykedek egy 3. oltasban, jo lenne az orosz utan kapni mondjuk egy Pfizert, mert most a Szputnyikkal nem merek kulfoldre menni, ki tudja mikor vagnak karantenba.
Az az aggaszto, hogy ezek ellen az uj variansokkal szemben nem is nagyon talalni hatekonysagi kutatasi eredmenyeket a keleti vakcinakrol. A Pfizer eseteben lehet tudni, hogy korulbelul mennyivel kevesbe hatasos, de ott ugye a vakcina tipusa miatt par heten belul el is keszitik a 3. oltashoz szukseges oltoanyagot, mig az adenovirussal mukodo oltasoknal ez sokkal hosszabb idobe telne.

Egyebkent en biztosra veszem, hogy osztol ujra bezarasok lesznek, mert tovabbra is szar az atoltottsagunk, egy oltas nem szamit semmit es az idosek egy nagy resze Sinot kapott.

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 24., szombat 9:33

Donát írta:
kiserik írta: A szép majd az lesz, ha jön egy olyan mutáció, aminél a mostani szotyi halálozási arány mondjuk felmegy 10-20%-ra. Tudjuk, hogy a SARS törzsek képesek ilyenre. Majd akkor lehet remegni az oltás miatt.
(én full laikus vagyok, iszonyat nehézségeket okoz hitelesen tájékozódnom a neten, pedig pont ez a célom, hogy minél inkább képbe kerüljek. Hidd el, nem kötekedésből kérdezem, hanem csak simán szeretném tudni, mert amúgy amit írsz az jogos is lehet, és elgondolkodtató. Szóval a kérdésem a következő -> )

Honnan tudjuk?
Kicsit másak, de szintén koronavírusok voltak a SARS 1 és a MERS, 10% és 20%-os halálozási rátával, de sokkal kevésbé voltak fertőzők, így jóval 1000 alatt maradt a halálozás és kezelhetőbbek voltak. A fertőző képessége már megvan a vírusnak, sőt, tovább erősödik. Isten ments hogy másik irányba is elkezdjen erősödni egy mutációnak köszönhetően. Mint tudjuk, jelen állapotban a vírusok ellen nincs orvosság, csak a vakcinák és a jó öreg immunrendszer.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. július 24., szombat 9:22

El Sie7e írta:
füst írta:

Nem akarlak kizökkenteni, de a gamma a delta előtt van éppúgy a görög abc-ben, mint ezáltal a vírus variánsokban is.
én már a kappát várom, jönnek majd a meme-k :kalapos:
En azt varom, hogy vege legyen ennek az egesznek, es senki tobb embernek az apja, es baratja ne haljon meg teljesen feleslegesen. Abbol nem lesznek jo memek, de legalabb sporoltam volna par szaz eurot terapian.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 24., szombat 8:45

Kercsó írta:
nmate írta:

???

Van még bárki aki így gondolja?
speciel a kínaira gondoltam, hogy negatív lett sokaknak az antitest tesztje.
rosszul fejeztem ki magam.
a kínai esetében is csak az időseknél, náluk is kb. 25-30 %-uknál nem alakult ki ez az antitestes védettség, de ettől még sejtes védelem lehet
szóval a lópikulát nem ér, statisztaikai oldalról nézve a kínai esetében sem állja meg a helyét, egyéni szinten kérdéseket persze felvet
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. július 24., szombat 8:38

nmate írta:
Kercsó írta: jó, mert az oltás eddig úgy fest, lópikulát nem ér :kivagyhe:
???

Van még bárki aki így gondolja?
speciel a kínaira gondoltam, hogy negatív lett sokaknak az antitest tesztje.
rosszul fejeztem ki magam.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2021. július 24., szombat 8:32

kiserik írta: A szép majd az lesz, ha jön egy olyan mutáció, aminél a mostani szotyi halálozási arány mondjuk felmegy 10-20%-ra. Tudjuk, hogy a SARS törzsek képesek ilyenre. Majd akkor lehet remegni az oltás miatt.
(én full laikus vagyok, iszonyat nehézségeket okoz hitelesen tájékozódnom a neten, pedig pont ez a célom, hogy minél inkább képbe kerüljek. Hidd el, nem kötekedésből kérdezem, hanem csak simán szeretném tudni, mert amúgy amit írsz az jogos is lehet, és elgondolkodtató. Szóval a kérdésem a következő -> )

Honnan tudjuk?

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. július 24., szombat 8:01

h3x0r írta:
Kercsó írta: jó, mert az oltás eddig úgy fest, lópikulát nem ér :kivagyhe:
Kb 5 eve Romaniaban az ortodox egyhaz remek, oltasellenes propagandajanak koszonhetoen a kanyaro elleni atoltottsag 95%-rol leesett 87%-ra es elkezdett kitorni a jarvany. Vegul 25 ezer megbetegedesnel meg tudtak fogni. Covid ellen az EU-s atoltottsag nem eri el a 60%-ot. Az egesz vilagot tekintve ez a szam valahol 25% korul van. Akkor meg mirol beszelunk? Minel tobb ember nincs beoltva, annal nagyobb az esely, ujabb es ujabb variansok kialakulasara, amire kisebb mertekben hatasos az epp aktualis vakcina. (annyiban azert meg mindig segit, hogy a nagyon komoly tuneteket vagy a halalozast igen nagy mertekben megakadalyozza) Majd ha elerjuk azt, hogy az ajton nem mehetsz ki oltas nelkul es nehany honap alatt az egesz orszagot be tudjuk oltani, akkor lehet barmilyen nyajimmunitasrol beszelni, addig viszont lehet elvezni az ujabb korlatozo intezkedeseket.
A szép majd az lesz, ha jön egy olyan mutáció, aminél a mostani szotyi halálozási arány mondjuk felmegy 10-20%-ra. Tudjuk, hogy a SARS törzsek képesek ilyenre. Majd akkor lehet remegni az oltás miatt.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. július 24., szombat 7:43

Kercsó írta: jó, mert az oltás eddig úgy fest, lópikulát nem ér :kivagyhe:
Kb 5 eve Romaniaban az ortodox egyhaz remek, oltasellenes propagandajanak koszonhetoen a kanyaro elleni atoltottsag 95%-rol leesett 87%-ra es elkezdett kitorni a jarvany. Vegul 25 ezer megbetegedesnel meg tudtak fogni. Covid ellen az EU-s atoltottsag nem eri el a 60%-ot. Az egesz vilagot tekintve ez a szam valahol 25% korul van. Akkor meg mirol beszelunk? Minel tobb ember nincs beoltva, annal nagyobb az esely, ujabb es ujabb variansok kialakulasara, amire kisebb mertekben hatasos az epp aktualis vakcina. (annyiban azert meg mindig segit, hogy a nagyon komoly tuneteket vagy a halalozast igen nagy mertekben megakadalyozza) Majd ha elerjuk azt, hogy az ajton nem mehetsz ki oltas nelkul es nehany honap alatt az egesz orszagot be tudjuk oltani, akkor lehet barmilyen nyajimmunitasrol beszelni, addig viszont lehet elvezni az ujabb korlatozo intezkedeseket.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. július 24., szombat 6:24

Kercsó írta: jó, mert az oltás eddig úgy fest, lópikulát nem ér :kivagyhe:
???

Van még bárki aki így gondolja?

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. július 24., szombat 0:47

jó, mert az oltás eddig úgy fest, lópikulát nem ér :kivagyhe:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8393
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. július 23., péntek 22:31

lesz olyan, hogy nem jon egy kovetkezo hullam es egy ujabb varians, vagy most mar a hatralevo eletunk errol a sz@rrol fog szolni ?
rohadtul unom mar.

na persze ha nem leszunk visszaterelve a ketrecbe megint, es egyutt lehet vele elni majd normalis keretek kozott, akkor en aztan nem banom se kriptonit varianst se a hokuszpok mutaciot...csak nehogy megint oda jussunk a vegen.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. július 23., péntek 22:29

füst írta:
_Bushido_ írta:
Emellett még a delta mutáns is csak alig érkezett meg, már itt van a gamma is...
Nem akarlak kizökkenteni, de a gamma a delta előtt van éppúgy a görög abc-ben, mint ezáltal a vírus variánsokban is.
én már a kappát várom, jönnek majd a meme-k :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. július 23., péntek 22:19

_Bushido_ írta:
Emellett még a delta mutáns is csak alig érkezett meg, már itt van a gamma is...
Nem akarlak kizökkenteni, de a gamma a delta előtt van éppúgy a görög abc-ben, mint ezáltal a vírus variánsokban is.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 23., péntek 22:10

_Bushido_ írta: Mondjuk nekem a homokos verzió jobban tetszett
:shifty: :mrgreen:
_Bushido_ írta: Tegnap a híradóban a képernyő alján lévő csíkon ment a szöveg, ma már 2 beazonosított ilyen beteg van is.
A tegnapi kormányinfón ez hangzott el:
A Nemzeti Népegészségügyi Központban újabb 15 főnél igazolták a koronavírus-variánsok jelenlétét, köztük 14 esetben a delta-, egy esetben a gamma-variánsét (brazil). Eddig összesen 23 főnél mutatták ki a delta-, 2 főnél a gamma-variánst. Minden külföldi kutatási eredmény, a magyar orvosok véleménye is egyértelműen azt mutatja, hogy a delta-variáns terjedése gyorsaságában sokszorosa a korábbi variánsoknak. Az oltások védelmet nyújtanak a delta ellen is, de már kevésbé hatékony módon, mint a korábbi variánsokkal szemben.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. július 23., péntek 21:23

Amíg olyan elmebeteg világban élünk ahol Biden megengedi, hogy miután Bélát letartóztatták, lecsukták, de ő Julcsinak vallja magát, akkor a női börtönbe lesz zárva a biológiai nők közé.... no comment. Aztán máris megy a balhé, mert nyilván az a kánaán a férfiaknak, hogy ott van több 1000 nő... szóval megérett a világ a pusztulásra. Amúgy pár hete volt már megemlítve FB-n vagy itt fórumon (már nem tudom), hogy talán nem is lenne hülyeség Thanos csettintése. Ő csak jót akart, igaz nézőpont kérdése. De amikor külföldön már Drag Queenek járják az ovikat, ott már nem stimmel a világ.


Tiszánál kis gyerekkoromban voltam 1x, de fürdeni sajnos nem tudtunk az időjárás miatt, azóta nyilván változott a dolog. Tudtommal Balatonban pedig csak 2015-ben voltam először, előtte valahogy kimaradt :mrgreen: azóta is 2 fix strandon, egyik északon köves, másik délen homokos fajta. Mindkettővel meg voltam elégedve. Mondjuk nekem a homokos verzió jobban tetszett, a köveken való lépkedés szerintem zavaró tud lenni.


Nemrég értem haza Ausztriából, és bár ott továbbra is közelező a maszk a boltokban (már nem kell FFP2, akármilyen lehet), ehhez képest van pár renitens, akik nem veszik fel. Furcsa mód, senki sem szólt rájuk. Mondjuk inkább a fiatalabb korosztály. Lehet ennek még meg lesz a böjtje. Emellett még a delta mutáns is csak alig érkezett meg, már itt van a gamma is... Tegnap a híradóban a képernyő alján lévő csíkon ment a szöveg, ma már 2 beazonosított ilyen beteg van is. szóval remélem a nyarat még kivárja valahogy a vírus, aztán gondolom ősszel újra zárások lesznek :(

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 23., péntek 17:22

Vasárnap én is elértem végre fürödni, valami csodamód, hogy elkerülte az eső aznap Mogyoródot vagy két órán keresztül kavargott a vihar. Az Aquarénában voltunk barátnőmmel, köszönöm az ajánlást. A belépő 7900 forint a helyszínen, amit először sokalltam, de mivel bármiből bármennyit be lehet vinni, így nem is kell odanézni az árnak. Minden egyes medence, csúszda ki lett próbálva, két darabban kb teljesen megakadtam a korom sötétségben a közepén, és a végén úgy pottyantam ki belőle, hogy alig csobbantam, mint amikor elsüllyed egy üveg pia. :lol: De a többi komoly sebességgel csúszott, jó volt na, csak nagyobb társasággal érdemes ide elmenni, ne csak egy emberen lehessen röhögni. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég