OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. október 18., szerda 19:10

2x1% kamatkedvezmény jönne jövedelmek után, emiatt volt téma.

Amúgy ez a "beletörlesztés" nem tiszta. Kiválthatok a fundamentával bármilyen lakáscélú hitelt? Erről nem meséltek ott valamiért.

Asszem meg is van:

Kód:

Hitelkiváltásra szeretném fordítani a szerződésemet, van rá lehetőség?
Van rá lehetőség, amennyiben a megtakarítását vagy a lakáskölcsönét kívánja erre a célra fordítani. Abban az esetben számít lakáscélú felhasználásnak a hitelkiváltás, ha az eredetileg felvett hitelét szintén lakáscélra folyósították.

Kérjük, keresse fel a kiváltandó hitelt folyósító bankját, és töltesse ki a Hitelintézeti igazolás - magánszemélyek részére nyomtatványunkat, és annak cégszerű aláírással, pecséttel ellátott, 30 napnál nem régebbi példányának másolatát juttassa el hozzánk.

Amennyiben a Fundamenta által folyósított hitelét kívánja kiváltani, nincs szükség külön nyomtatvány beküldésére, elegendő megadnia a kiváltandó szerződések számát.

Fontos feltétel, hogy még legalább akkora összegű, fennálló hiteltartozása legyen, amekkora összeg kifizetését kéri erre a lakáscélra, és a szerződő vagy kedvezményezett jelölése esetén a kedvezményezett vagy közeli hozzátartozója tulajdonjoggal rendelkezzen vagy haszonélvezője/özvegyi jog jogosultja legyen a hitelből finanszírozott ingatlannak.
Köszi. :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. október 18., szerda 19:04

nmate írta:
Halfkey írta: Vedd fel a lakáshitelt a teljesre, és törleszd elő abba utólag a Fundát. Ha minősített fogyasztóbarát a hiteled, akkor az előtörlesztés ingyen lesz. Funda kb 2-3 hónap míg méltóztatik kiutalni, sem az eladó sem a bank nem szívesen szuttyog vele.
Közben visszahívott, azt mondta így nem fog működni, főleg, hogy lesz mellette csok is, mert OTP valószínűleg nem enged saját maga után több hitelt - ha meg már van bejegyzés, akkor ők nem adnak.
Cserébe viszont végösszegben jobban jövök ki, ha a fundamentánál kérek lakáshitelt még ltp áthidaló mellé - mondjuk, faszom, ezek ha 2-3 hónap mire folyósítanak, hát nem tudom akarok-e bármit :lol:

Amúgy első nap a bankban, babaváró igénylés, időpontra mentem, 6-ból 5 ügyintéző pikachu face-t dobta, mert nem tudta hogyan kell. Egy volt aki értett hozzá, rá meg még 5-en vártak kb :lol:
Biztos az OTP a nyerő?
Én MKB/MHB-nál vagyok, a hitel felvétel után (csok+piac), beletörleszthettem az ERSTE-s LTP-m.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. október 18., szerda 18:59

Halfkey írta: Vedd fel a lakáshitelt a teljesre, és törleszd elő abba utólag a Fundát. Ha minősített fogyasztóbarát a hiteled, akkor az előtörlesztés ingyen lesz. Funda kb 2-3 hónap míg méltóztatik kiutalni, sem az eladó sem a bank nem szívesen szuttyog vele.
Közben visszahívott, azt mondta így nem fog működni, főleg, hogy lesz mellette csok is, mert OTP valószínűleg nem enged saját maga után több hitelt - ha meg már van bejegyzés, akkor ők nem adnak.
Cserébe viszont végösszegben jobban jövök ki, ha a fundamentánál kérek lakáshitelt még ltp áthidaló mellé - mondjuk, faszom, ezek ha 2-3 hónap mire folyósítanak, hát nem tudom akarok-e bármit :lol:

Amúgy első nap a bankban, babaváró igénylés, időpontra mentem, 6-ból 5 ügyintéző pikachu face-t dobta, mert nem tudta hogyan kell. Egy volt aki értett hozzá, rá meg még 5-en vártak kb :lol:

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 18., szerda 15:52

Vedd fel a lakáshitelt a teljesre, és törleszd elő abba utólag a Fundát. Ha minősített fogyasztóbarát a hiteled, akkor az előtörlesztés ingyen lesz. Funda kb 2-3 hónap míg méltóztatik kiutalni, sem az eladó sem a bank nem szívesen szuttyog vele.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. október 18., szerda 15:50

Lakáshitel téma, hátha válaszol valaki addig is, amíg el tudom érni a kapcsolattartómat :mrgreen:

Vennék fel otp lakáshitelt, de szeretném felhasználni a fundamenta lakáskasszát is - meg ahhoz tartozó kölcsönt. Lehetséges ez egy lakásra ebben a sorrendben (először az OTP-hez megyek, utána a fundamenta)? OTP-nél azt mondták ők ezt tutira nem folyósítják - ha van mellé fundamenta is.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. október 18., szerda 5:53

Mindenre kiterjedő baratsagossag :lol: :kalapos:
Tehat szeret a betörő leszakitott fejevel jatszani, ideoda görgetni, élvezi :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. október 18., szerda 0:17

ANDS írta: Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mi történt a KBC brókerrel?
Küldtek egy e-mailt, hogy átadták az állományt…
https://www.reddit.com/r/kiszamolo/comm ... ar%C3%A1s/

https://www.khertekpapir.hu/allomany-atruhazas

Ennyit találtam redditen.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. október 17., kedd 17:07

https://www.youtube.com/watch?v=BR4bM2W ... yondyEdina

Imádom. :lol: Zseniális a nő.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. október 13., péntek 20:22

KAG írta:
h3x0r írta: Jart mar valaki ugy youtube premiummal, hogy csaladi csomagba csatlakozaskor azt irta ki, hogy "nem ugyanabban az országban vagy, mint aki meghívott" ?
Igen, amikor másik országban voltam


:mrgreen:
Az a gond, hogy egy orszagban vagyunk es megis kiirja

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. október 13., péntek 18:55

h3x0r írta: Jart mar valaki ugy youtube premiummal, hogy csaladi csomagba csatlakozaskor azt irta ki, hogy "nem ugyanabban az országban vagy, mint aki meghívott" ?
Igen, amikor másik országban voltam

























:mrgreen:
ZIDANE

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. október 13., péntek 18:47

Jart mar valaki ugy youtube premiummal, hogy csaladi csomagba csatlakozaskor azt irta ki, hogy "nem ugyanabban az országban vagy, mint aki meghívott" ?

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. október 12., csütörtök 15:05

lestat írta: Aki rendelt már a Real Madrid official shoppból esetleg tudna segiteni? Az érdekelne hogy kb mennyi a szállitási idő Magyarországra?

Unokahugomnak (keresztlányom) akarok venni egy hazai mezt :D
Kis szaros most lesz 3 éves.
Majdnem egy honap volt nekem.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. október 12., csütörtök 12:53

Aki rendelt már a Real Madrid official shoppból esetleg tudna segiteni? Az érdekelne hogy kb mennyi a szállitási idő Magyarországra?

Unokahugomnak (keresztlányom) akarok venni egy hazai mezt :D
Kis szaros most lesz 3 éves.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. október 11., szerda 12:37

KAG írta: Budapesten tud valaki jó gyógytornászt?
Nem tudom, hogy segítene e, de meg szeretném próbálni.

Idén lesz a harmadik éve, hogy leszakadt egy nagy darab porc a térdemben. (Meniszkusz)
Maga a műtét szerintem rendben ment. Vissza varrni a leszakadt darabot nem tudtak, mert óriási mértékben szakadt le. De ezen felül elvileg jól sikerült az orvos elmondása alapján.

Viszont, a rehabilitáció teljesen el lett kurva…
Emiatt, a mai napig érzem, hogy nagyon rossz az a lábam. Felek is használni, guggolni, futni, stb…
Ahogy azt mondtam, ennyi év után lehet halottnak a csók, de egy próbát szeretnek neki adni.
Szia!

Ha rendben ment, hogyhogy panaszos maradtál?
Mit jelent az, hogy a rehabilitáció "el lett kúrva"? Mi alapján ítéled meg ezt?
Menj el az operáló dokihoz kontrollra, hogy panaszos vagy. Aztán majd kér egy MRI-t és kiderül, hogy milyen eredetű a panasz.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. október 11., szerda 12:32

Budapesten tud valaki jó gyógytornászt?
Nem tudom, hogy segítene e, de meg szeretném próbálni.

Idén lesz a harmadik éve, hogy leszakadt egy nagy darab porc a térdemben. (Meniszkusz)
Maga a műtét szerintem rendben ment. Vissza varrni a leszakadt darabot nem tudtak, mert óriási mértékben szakadt le. De ezen felül elvileg jól sikerült az orvos elmondása alapján.

Viszont, a rehabilitáció teljesen el lett kurva…
Emiatt, a mai napig érzem, hogy nagyon rossz az a lábam. Felek is használni, guggolni, futni, stb…
Ahogy azt mondtam, ennyi év után lehet halottnak a csók, de egy próbát szeretnek neki adni.
ZIDANE

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2023. október 8., vasárnap 19:51

Köszönöm!!!

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 8., vasárnap 19:10

A legtöbb állampapír (köztük a baba is), egy bizonyos dátumon írja jóvá a kamatot. Babakötvénynél ez február 1. Vagyis technikailag úgy működik a papír, hogy 2023 február elsején beteszel 10000 forintot, az éves kamat idén 17.5%, akkor 2024 február elsején hozzáad a névértékhez 1750 forintot (plusz május körül kapod az 1000 forint támogatást, évi max 12000-ig, de az most mindegy).

De ha nem február elsején veszel, hanem mondjuk decemberben, akkor nem lenne túl korrekt ha szintén beteszed a 10 ezer forintot, és megkapnád 2 hónap alatt is az 1750 forintot - ebben az esetben mindenki január végén fizetne ugye be :)

Szóval bármikor is fizetsz be, napi szinten jegyzi hogy az 1750 forintból mennyi van még ‘hátra’. 6 hónap múlva, tehát augusztusban ugye fele-fele, tehát akkor a 10000 forint névértéknek volt még hátra 875 kamata, de a másik 875-öt neked kellett befizetned. Ez a 875 nem veszik el, ott lesz a számládon mint ‘megszerzett kamat’.

Más szóval van két zsebed, az egyik, a nagy zseb a tőke (névérték), a másik meg az aktuális évben szerzett kamat. Amikor befizetsz, megosztja a pénzed a két zseb között. De igazából mindegy, mert február elsején úgyis beteszi a babakötvény automatikusan a kamat zseb teljes tartalmát a tőke zsebbe.

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2023. október 8., vasárnap 16:59

Halfkey testvér pls come and explain smg to me :D :

Babakötvény befizetésnél egyre nagyobb a difi a névérték és a piaci érték között , úgy érzem megint az átbaszás kategória irányába haladunk. Mi alapján kerül ez megállapításra ?

Köszönöm előre is a seggítséget, és az se baj ha értem amit olvasok :mrgreen: ( asszem múltkor Süti okfejtett itt arabul )

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. október 8., vasárnap 15:57

Igazabol en a 220 voltosra gondoltam :mrgreen: Van kint konnektor, azzal nincs gond.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 8., vasárnap 15:55

A kocsisat nemtudom, de ezek a kerti/házbeli ultrahang riasztók szart se érnek, próbáltam már mindenfélét, de a vakond/pocok röhögve fúr mellette.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 50 regisztrált és 0 vendég