OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2018. április 10., kedd 9:58

reeed_ati írta:Egyébként mit szóltok a választási csalás témához?
Én azt, hogy nem tudom, hogy az-e a rosszabb és szomorúbb, ha volt csalás vagy az, ha nem...

Egyébként szerintem nem volt. Ezek az anomáliák szerintem nettó inkontinenciára vezethetők vissza. A fideszes gyűlöletpropaganda és a választási rendszer töredékszavazatos torzító hatása miatt ez a 2/3 sajnos reális eredmény választási csalás nélkül is.

9RoNaLdO9
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. december 18., szerda 19:50
Kedvenc játékosaid: Raúl, Morientes, Iker, Ramos, Khedira
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 9RoNaLdO9 » 2018. április 10., kedd 9:56

A milliárdokért elkészitett program összedőlt és az nvinél bevallották h a 8 évvel ezelőtti rendszert tették vissza. Aztán mikor Baló rákérdezett erre a főnöktől, még fel volt háborodva h ők egész nap dolgoznak...

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2018. április 10., kedd 9:37

Egyébként mit szóltok a választási csalás témához?
Nyilván lehet ez a vesztesek utolsó szalmaszála, de a kormányt ismerve, ha a kampány alatt sem játszott tisztességesen, akkor miért tenné a választások alatt?
Elvileg a szavazókörökben nem lehet csalni, mert ott vannak ellenzéki delegáltak is, akik azonnal jelentenék az esetet, gondolom erre alapoznak azok, akik azt mondják, hogy itt nem lehetett csalás..
Viszont mi volt ez a szgépes rendszerösszeomlás?
Adatok nem egyezése?
Ha a szavazókörökben volt ellenzéki delegált, akkor ott ahol az adatokat beviszik a gépbe, vagy ahol épp "rendszerhibát" orvosolnak ott ne lett volna senki külsős felügyelő??
Azért az elég amatőr dolog lett volna.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2018. április 10., kedd 8:36

d.gergo írta:Vótmá, hogy megszűnt a migránsveszély? Origo alig emlegeti a témát :hmmm:
Orbán elénekelte a Kossuth nótát aztán hazamigráltak inkább.. :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2018. április 10., kedd 8:32

Vótmá, hogy megszűnt a migránsveszély? Origo alig emlegeti a témát :hmmm:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 22:26

sámat írta: Ha alap lenne, akkor már fizetnéd ;)

Ha nem akarsz albérletbe költözni, nem akarsz melót váltani, akkor kb az egyetlen esélyed ingatlanra, ha folyamat nyitod őket, amennyi a csövön kifér, utána hitel, aztán előtörleszteni belőlük. Vagy veszel egy tanyát 2 millióért, esetleg beköltözöl Ócsán a parkba valamelyik üres házba :)

Nagyot nem lehet hibázni, mindegyikre 30%-ot fizet az állam (egyelőre), onnantól a választás attól függ, h mi a cél vele és h melyiknél akciós a számlanyitási díj, átverni nem tudnak vele, és még Viktor sem fogja elvenni :)

Vagy az a gond, h nincs tanárként jövőképed?

azért nem fizetem, mert tájékozatlan vagyok a témában, egyelőre egyetem mellett főleg óraadóként dolgoztam.

Van jövőképem tanárként, mert látok pozitív példákat.

itthonról szabadulnék, ez fontos.
sajnos addig amíg itthon lakok, családalapításon sem tudok gondolkozni, már barátnőt se szívesen hozok haza, volt itt már elég.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. április 9., hétfő 22:21

Realista24 írta:
rashidm írta:Nem védeni akarom a videóban lévő egy-két embert, de az is lehet hogy mivel régen hallotta így hogy arab számok, elfelejthette. Én is így vagyok csomó mindennel: nemcsak egy-két alapvetőnek mondható fogalmat felejtettem el, hanem pl régen látott ismerősök nevét is (tudom hogy ki ő, de nem ugrik be a neve).

Egyébként csak én vettem magamon észre, hogy sok mindent amit az általánosban/gimiben tanultam stb. szépen lassan elfelejtem? :lol: Kicsit úgy érzem, hogy a mindennapokhoz nem szükségesek, nem fontosak ezért már nem emlékszem rá. Utánaolvasnék tuti beugrana. :lol:
Az hagyján, múltkor fél oldalt kellett papírra írnom...meglepődtem :lol: :lol:
Egyébként nálam is ez volt a helyzet nem rég. Egy fél A4-es oldalnyi írást kellett kézzel írnom teljesen sokkba kerültem. :lol: :D

Ráadásul én ugye programozóként egész nap a gép előtt vagyok és abban élek, ott írok.

Az méginkább elszomorított az utóbbi időkben, hogy a magyar helyesírásom(nem csak a mobil miatti elütések miatt) is romlik, mert ugye én max itt a Madridomon meg a család/barátoknak mail/mobil applikáción írok csak magyarul, ami nem túl sok...

Kézzel meg szinte semmit.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2018. április 9., hétfő 22:18

csababarca írta:
sámat írta: Osztálypénz sikkasztása? :D

Azonnal kell annyi lakástakarékot nyitni, amennyit elbírsz, 4 éveseket, mondjuk 4 darabot, rád, anya, apa, testvérre, annál a cégnél, amelyiknél épp a legkedvezőbb a számlanyitási díj (jellemzően Erste). Ez (4 db esetén) évi 960.000 Ft befizetés (talán kb ennyit össze tudsz rakni amcsiban nyáron, de 3 évre már össze is van gyűjtve), kapsz rá évi 288.000 Ft állami támogatást meg némi fillért kamat néven. Ez a 4 db, 4 éves lakástak után kb. 5 millió Ft lesz, ami egy 25 milliós ingatlan 20%-os (jelenlegi állapot szerint) minimális önereje.

Nem lesznek mindig ilyen drágák az ingatlanok, nemsokára jön azokra a rossz világ, akik 1-2%-os hitelt vettek fel 3-6 hónapos kamatperiódusra. Jelenleg TILOS piaci áron ingatlant venni Magyaroszágon, mert megmenteni való ember leszel, ha nem vagy okos.

Ezen kívül online korrepetálás, töri, de inkább angol, gondolom az megy, fizessenek neked olyanok, akikkel online beszélgetsz vagy oktatod őket beszédre, pedagógia megvan, nyelvtan nem kell.
osztálypénz sikkasztás nem rossz ötlet, úgyis menő ez kishazánkban.

igen, a lakástakarék alap, szeptemberben nyitok is. csak ebben kevésbé vagyok tájékozott, hogy mit s hogyan, nem akarom hogy beleszaladjak valami rosszba.

korrep megy most is, érettségire felkészítés is, van pénzem, van megtakarításom, nem ez a gond :)
de majd lassan jó lesz.

köszi a tippeket!
Ha alap lenne, akkor már fizetnéd ;)

Ha nem akarsz albérletbe költözni, nem akarsz melót váltani, akkor kb az egyetlen esélyed ingatlanra, ha folyamat nyitod őket, amennyi a csövön kifér, utána hitel, aztán előtörleszteni belőlük. Vagy veszel egy tanyát 2 millióért, esetleg beköltözöl Ócsán a parkba valamelyik üres házba :)

Nagyot nem lehet hibázni, mindegyikre 30%-ot fizet az állam (egyelőre), onnantól a választás attól függ, h mi a cél vele és h melyiknél akciós a számlanyitási díj, átverni nem tudnak vele, és még Viktor sem fogja elvenni :)

Vagy az a gond, h nincs tanárként jövőképed?

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. április 9., hétfő 22:09

Gyertek Békés megyébe! Itt falu helyen olyan házat veszel 3 millióért, amire ha ráköltesz kettőt, még a gyerekeitek is lakhatják! :( :lol:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 22:06

ericco írta:
Mészáros részvényeket kellett volna belőlük venned még a múlt héten :mrgreen:
ezeket mindig utólag bánom meg. :D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 9., hétfő 22:06

csababarca írta:van pénzem, van megtakarításom
Mészáros részvényeket kellett volna belőlük venned még a múlt héten :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 21:52

sámat írta: Osztálypénz sikkasztása? :D

Azonnal kell annyi lakástakarékot nyitni, amennyit elbírsz, 4 éveseket, mondjuk 4 darabot, rád, anya, apa, testvérre, annál a cégnél, amelyiknél épp a legkedvezőbb a számlanyitási díj (jellemzően Erste). Ez (4 db esetén) évi 960.000 Ft befizetés (talán kb ennyit össze tudsz rakni amcsiban nyáron, de 3 évre már össze is van gyűjtve), kapsz rá évi 288.000 Ft állami támogatást meg némi fillért kamat néven. Ez a 4 db, 4 éves lakástak után kb. 5 millió Ft lesz, ami egy 25 milliós ingatlan 20%-os (jelenlegi állapot szerint) minimális önereje.

Nem lesznek mindig ilyen drágák az ingatlanok, nemsokára jön azokra a rossz világ, akik 1-2%-os hitelt vettek fel 3-6 hónapos kamatperiódusra. Jelenleg TILOS piaci áron ingatlant venni Magyaroszágon, mert megmenteni való ember leszel, ha nem vagy okos.

Ezen kívül online korrepetálás, töri, de inkább angol, gondolom az megy, fizessenek neked olyanok, akikkel online beszélgetsz vagy oktatod őket beszédre, pedagógia megvan, nyelvtan nem kell.
osztálypénz sikkasztás nem rossz ötlet, úgyis menő ez kishazánkban.

igen, a lakástakarék alap, szeptemberben nyitok is. csak ebben kevésbé vagyok tájékozott, hogy mit s hogyan, nem akarom hogy beleszaladjak valami rosszba.

korrep megy most is, érettségire felkészítés is, van pénzem, van megtakarításom, nem ez a gond :)
de majd lassan jó lesz.

köszi a tippeket!
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2018. április 9., hétfő 21:39

csababarca írta:Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)
(emellé hogy legyen még pénzem, van egy óraadói munkám is egy ált suliban, onnan is jön 50ezer kb, attól függ, hány hétfő van az adott hónapban)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
Osztálypénz sikkasztása? :D

Azonnal kell annyi lakástakarékot nyitni, amennyit elbírsz, 4 éveseket, mondjuk 4 darabot, rád, anya, apa, testvérre, annál a cégnél, amelyiknél épp a legkedvezőbb a számlanyitási díj (jellemzően Erste). Ez (4 db esetén) évi 960.000 Ft befizetés (talán kb ennyit össze tudsz rakni amcsiban nyáron, de 3 évre már össze is van gyűjtve), kapsz rá évi 288.000 Ft állami támogatást meg némi fillért kamat néven. Ez a 4 db, 4 éves lakástak után kb. 5 millió Ft lesz, ami egy 25 milliós ingatlan 20%-os (jelenlegi állapot szerint) minimális önereje.

Nem lesznek mindig ilyen drágák az ingatlanok, nemsokára jön azokra a rossz világ, akik 1-2%-os hitelt vettek fel 3-6 hónapos kamatperiódusra. Jelenleg TILOS piaci áron ingatlant venni Magyaroszágon, mert megmenteni való ember leszel, ha nem vagy okos.

Ezen kívül online korrepetálás, töri, de inkább angol, gondolom az megy, fizessenek neked olyanok, akikkel online beszélgetsz vagy oktatod őket beszédre, pedagógia megvan, nyelvtan nem kell.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 9., hétfő 20:25

kodo írta:Remélem nem alapít egy 1%-os pártot a következő választásra.
Úgy néz ki, nem.
Merci Zizou!

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. április 9., hétfő 20:10

Juhászt sajnálom, megérdemelte volna a mandátumot. Bőven van aki hozzá képest a "semmire" ült be.

Közben lehullott talán a legnagyobb fej, kíváncsi leszek hogyan és hova lesz tovább a Jobbiknak Vona után. Remélem nem alapít egy 1%-os pártot a következő választásra.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. április 9., hétfő 19:54

R24:
Tipikus valas utani gyermek elhelyezesi perben valo vadaskodas volt az ex-felesegetol. Soha nem nyert megerositest a vád, de meg csak ordibalni sem hallottak soha Juhaszt a szomszedok.

Es igen, lehet rossz csatornakat nezel. :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 9., hétfő 19:13

Anthony írta:https://index.hu/velemeny/2018/04/09/ho ... yarorszag/

Mondjuk a cikkíró sem kérdezett meg 2 millió embert, ráadásul nyilván eléggé egyszerűsített következtetéseket von le, de azért van benne valami.

Én is határon túli vagyok, nem mentem el szavazni.

Csak annyit tennék hozzá a dolgokhoz, hogy szerintem nagy kár, hogy az ellenzék egy nulla, és összehozták megint a 2/3-ot a fidesznek. a két harmad még eddig senkinek nem tett jót a világtörténelemben, nem véletlenül vannak fékek, és egyensúlyok a demokráciában.
Erről van szó. Persze nem csak erről, de egy jó nagy részénél erről. Mellé egy kis állampolgárság adás, megfelelő helyre bejelentkeztetés és kész is a chocapic.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5850
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. április 9., hétfő 18:49

a jobbikra visszatérve nehéz kérdés :hmmm:
ha megmaradtak volna szélsőségesnek, nem engedték volna őket kormányra szerintem
középen pedig tényleg kicsit színtelen szagtalanná váltak
nem tudom mi lenne nekik a jó irány

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 9., hétfő 18:27

Nem tudtam megállni na :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 9., hétfő 18:24

Anthony írta:
Realista24 írta: Nem o verte a feleséget?
Megint az M1-et nézted Jóózsi? :lol:
Csak sport1-et nézek
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég