OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2017. február 7., kedd 8:45

Orvoshiány? Miféle orvoshiány?

Az olimpia majd ezt is biztos megoldja, mindent bele! :coffee:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. február 6., hétfő 14:36

BBeno írta: az lenne ezeknek a második nagy pofon a kormány vs értelmiségiek csatájában.
Hogy miben? :lol:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 20:21

M1Ö írta:Ha szárnyalna a gazdaság és félre lenne annyi pénz rakva amennyi megeszik egy olimpia, akkor persze, hogy ki lehetne belőle jól jönni.
:agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 20:15

Mert a jelenlegi helyzetről van szó. Ilyen alapon ha úgy tudnék focizni mint Messi, akkor én lennék a világon az egyik legjobb focista. Ha szárnyalna a gazdaság és félre lenne annyi pénz rakva amennyi megeszik egy olimpia, akkor persze, hogy ki lehetne belőle jól jönni.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 20:07

M1Ö írta:
Egy alapból hanyatló gazdaságú országnak, hogy érné meg, hogy el sem tudom képzelni hány milliárd fotintot bele öljön egy ekkora "projectbe"? Amiben a bukás veszély is benne van, mert attól, hogy felhúznak még 10 létesítményt, akár szállodákat, mindent ami kell, az még nem azt jelenti, hogy az hosszú távon jövedelmező lenne, mert nem feltétlen működne, nem feltétlen lenne több foglalkoztatott, hosszú távon meg pláne. Én nem csak végletegben gondolkodok, de ha reálisan nézed a szitut, akkor semmi okunk azt feltételezni, hogy majd utána jobb lesz. Ide sem tudok mást írni, hogy mi nem Amerika, Kína, Emírség, Anglia, Németország vagyunk. De ja, hagyjuk, mert nagyon nem értünk egyet.
Megint leírod hogy hanyatló gazdaságú országnak, mikor már az elején kiemeltem, hogy ne a jelenlegi Magyarországot vedd alapul, hanem mindössze annyit, amit írtam, hogy lehetséges olyan olimpiát rendezni, amelyből egy ország pozitívan jön ki.
Annyira akartam rávilágítani, hogy lehetséges. Erre te írtad, hogy "az égvilágon semmi pozitív haszna nem lenne".
Remélem így már érted, mi a problémám az egésszel. Nem a ténnyel van bajom, hogy jelenleg itthon nem lehetne rendesen olimpiát rendezni, mert ezzel épeszű ember nem vitatkozik. Csak te ide kanyarodtál vissza folyton.
:agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 20:02

Süti írta:Leírtam, olvass vissza. Vagy csak gondolj bele. Vagy ne.

Esetleg itt egy viszonylag leegyszerűsített pro/kontra.

De többet tényleg nem szeretnék a témával foglalkozni, mert végletekben gondolkozol.
Egy alapból hanyatló gazdaságú országnak, hogy érné meg, hogy el sem tudom képzelni hány milliárd fotintot bele öljön egy ekkora "projectbe"? Amiben a bukás veszély is benne van, mert attól, hogy felhúznak még 10 létesítményt, akár szállodákat, mindent ami kell, az még nem azt jelenti, hogy az hosszú távon jövedelmező lenne, mert nem feltétlen működne, nem feltétlen lenne több foglalkoztatott, hosszú távon meg pláne. Én nem csak végletegben gondolkodok, de ha reálisan nézed a szitut, akkor semmi okunk azt feltételezni, hogy majd utána jobb lesz. Ide sem tudok mást írni, hogy mi nem Amerika, Kína, Emírség, Anglia, Németország vagyunk. De ja, hagyjuk, mert nagyon nem értünk egyet.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 19:36

Leírtam, olvass vissza. Vagy csak gondolj bele. Vagy ne.

Esetleg itt egy viszonylag leegyszerűsített pro/kontra.

De többet tényleg nem szeretnék a témával foglalkozni, mert végletekben gondolkozol.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 19:32

Süti írta:Mert a bizonyos problémák és az összes probléma messze nem ugyanaz. Ha szerinted egy olimpiának semmi pozitív haszna nem lenne, úgy hülyeség az egész ahogy van, akkor pláne nem érdemes mégcsak beszélnünk se róla.
Lenne annyi haszna, hogy nőne mondjuk 10%-kal a turizmus, de legyen 20, tegyük fel. Hurrá! '24 után legyen itt '28-ban is! Milyen pozitív hatásai lennének amiből ténylegesen profitálhatna az ország?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 19:24

M1Ö írta:
Végig arra utalsz, hogy nem lenne rosszabb nekünk sem mint Amerikának. Konkrétan nem állítottad, hogy majd megszeretnek, de azt írtad, hogy ezzel nőhetne a turizmus, mert hogy járnának ide-oda és ha megszeretik vissza térhetnének. Azt is értem, hogy jó a turizmusunk, dr nehogy már Amerikához hasonlítsd, mert ledobom a láncot.
Süti írta:Olyan változásokat vársz el az olimpiától, ami nem az olimpia feladata, és amire nem nyújt megoldást
Hogy én várom el? Te ténnyleg hülyének nézel? Hát pont azt írtam végig, hogy azért nem kellene olimpia nekünk, mert az égvilágon semmi pozitív haszna nem lenne.
Mert minden rendező országnál nőtt a turizmus, szintén száraz adatok. Még a görögöknél is 2008-ig.

Mert a bizonyos problémák és az összes probléma messze nem ugyanaz. Ha szerinted egy olimpiának semmi pozitív haszna nem lenne, úgy hülyeség az egész ahogy van, akkor pláne nem érdemes mégcsak beszélnünk se róla.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 19:17

Süti írta:Mert kijöhetnénk, ha a szervezés nem csak egy újabb ok lenne a korrupcióra. Ha x összegből amerika profitálhatna belőle, mi miért nem?
Süti írta:Egyébként érdemes néha utánanézni a számoknak, LA-t 22 millió külföldi látogatta meg 2016-ban, minket 11 millió. Tény, hogy ez csak a fele, de messze nem töredéke, hogy ebből olyan egetrengető különbségeket vonjunk le, egy esetleges olimpia rendezésének esetére. A turizmus továbbra is gazdaságunk egyik legfőbb motorja, és fejlődik, szóval ezt elég nehéz lenne ellenérvnek felhozni. (Feltételezve továbbra is, ha minden más megfelelő, ami nyilván most nem)
Süti írta:Szóval ha Los Angelesben lenne az olimpia, oda mennének, hiába drágábbak az árak, ide nem jönnének az olimpiára mert drágábbak az árak (emelve se megközelítve az ottaniakat). Te ezeket végiggondolod mielőtt leírod?
Romkocsmázó alkoholista fiatal angolok. Hogy jön ez az olimpiához? LA-be százalékosan több Olimpiára is kíváncsi ember megy? Atyaég...
Néha lapozgass bele egy ilyenbe, nem fog megártani.
Végig arra utalsz, hogy nem lenne rosszabb nekünk sem mint Amerikának. Konkrétan nem állítottad, hogy majd megszeretnek, de azt írtad, hogy ezzel nőhetne a turizmus, mert hogy járnának ide-oda és ha megszeretik vissza térhetnének. Azt is értem, hogy jó a turizmusunk, dr nehogy már Amerikához hasonlítsd, mert ledobom a láncot.
Süti írta:Olyan változásokat vársz el az olimpiától, ami nem az olimpia feladata, és amire nem nyújt megoldást
Hogy én várom el? Te ténnyleg hülyének nézel? Hát pont azt írtam végig, hogy azért nem kellene olimpia nekünk, mert az égvilágon semmi pozitív haszna nem lenne.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 19:02

Mutass kérlek rá, hol írtam, hogy mi jobban jönnénk ki, mint Amerika. Azt se így írtam, hogy majd megszeretnek a turisták.
Azt meg nem bizonygatom, hogy ide is jönnek a turisták, hanem tény. Számokkal alátámasztva. TÉNY. Lehet vele vitatkozni, csak felesleges.
Olyan változásokat vársz el az olimpiától, ami nem az olimpia feladata, és amire nem nyújt megoldást. És én nem is írtam sehol, hogy megoldást nyújtana bizonyos problémákra. Én annyit írtam, hogy lehet +-os olimpiát rendezni, és megfelelő rendezés mellett az ország profitálhatna belőle.
Te meg ezt élből elutasítod. Anélkül hogy végiggondolnád, mert folyton oda kanyarodsz vissza, hogy de miért nem.
Így meg felesleges nekem számokkal és érvekkel jönni, mert nem az alap felvetésemre reagálsz, csak bele a nagyvilágba.


Érvek nélkül vitatkozni pedig nem szeretnék, gondolatindítónak írtam a felvetésem, nem lázadást szítani.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 18:56

De milyen tényeket hozzak fel? Írtam korábban, hogy ha lesz is valami változás, akkor az nem az olimpia miatt lesz. Legyen szó a sportokról vagy a gazdaságról. Azért mert lesz itt egy olompia még nem jelenti azt, hogy majd annyira megszeretnek a turisták minket, hogy abból pluszba jöjjünk ki. Szóba jött Amerika, hogy ők jobban jönnének ki egy olimpiából. Tény, hogy több a turista náluk, közkedveltek, imádják az emberek, világhatalom, mindenku szórja a pénzt. Ezzel sem értettél egyet és próbálod bizonygatni, hogy de hát ide is jönnek turisták. Most akkor mit írjak, ha szerinted nem jönnénk ki belőle rosszabbul mint Amerika? Sőt, alapból rohadt szarul jönnénk ki belőle.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 18:41

Jogos, a stílusért elnézést, csak a kommentedből süt, hogy igazán egyik ténynek se néztél utána, ami zavaró, mert én nem úgy beszélek róla, hogy csak eszembe jutott, vagy 2 cikkbe belefutottam. (Elfogadom az érveket, ha nem csak szóbeszéd, meg hasraütés alapján megy. Demes például szépen levezette a gondolatmenetét, így lehet "vitatkozni", de ha csak gondolsz egyet, úgy nem) Ez nem mentség a stílusra, ezért sorry.
Nem, de az olimpiáért, ha mennék, ugyanolyan szívesen mennék mondjuk Berlinbe, mint Montrealba. Mint a lejjebb említett példában kifejtettem, igenis népszerű úticél vagyunk a külföldiek körében, ezzel kár vitatkozni.
És nem, nem ugyanazokat a szolgáltatásokat veszik igénybe, a múzeumokat a londoni (ezt hozom fel példaként, erről olvastam) olimpia alatt se látogatták. Viszont leegyszerűsítve, ha elmész LA-be az olimpiára, ott te se a látványosságokat fogod megnézni, hanem az olimpiát. Viszont ha tetszett, jól érezted magad, elképzelhető, hogy később visszamész, és megnézed azokat is.


A hoteles példát nem igazán értem, számomra ellentétes a + 2,2 millió ember, aki az olimpiára érkezett, és a hotelek kihasználatlansága. Nem tudom ez hogy jöhet össze. :hmmm: Lehet, hogy így volt, csak nem tudom elképzelni a miértjét.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2017. február 5., vasárnap 18:38

h3x0r írta: A valosag viszont pont azt mutatja, hogy a turistak messzirol elkerulik az olimpiai varosokat. A londoni hotelesek is mar alig vartak, hogy vege legyen az Olimpianak es ujra legyenek vendegeik.



kozben szerveztek ellentuntetest is. mennyi fiatal :lol:
Amúgy igaz amit írsz, kimutatások szerint sincs több turista a rendező városokban ilyenkor, sőőőt.

Hahha, ez mintha nálunk lenne.... :mrgreen:
A legjobb amikor papírt is kapnak kulcsszavakkal, hogy azokat kell kiabálni....aztán köpködni persze az sem maradhat el.

Lehet ezzel kihúzom a gyufát, de a választójogot is megreformálnám, nem csak a tudatlan facebookon szocializálódott 18-22 éveseket szűrném meg, vagy korlátoznám, de a nyugdíjasoknál is húznék határt. Főleg,hogy pofátlanul veszik meg őket szó szerint....szerintem nem véletlen,hogy pl nálunk valahogy mindig a választás hetére esik az éves nyugdíjasoknak járó "ajándék"...gyümölcs, vagy méz, lekvár...kis apróság, de nem véletlen.
Vagy az októberi névszavazásnál is, véletlen pont a szavazás hetében jött az önkormányzati autó, és kapták a nyugdíjasok a 10 kiló almát, mellé a szórólapot, hogy tudta-e..khm.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 18:26

Süti írta:Szóval ha Los Angelesben lenne az olimpia, oda mennének, hiába drágábbak az árak, ide nem jönnének az olimpiára mert drágábbak az árak (emelve se megközelítve az ottaniakat). Te ezeket végiggondolod mielőtt leírod?
Miért ne gondolnám? Attól mert drágább még többen járják Amerikát, mint Magyarországot. Az olimpia sem mindegy, hogy hol van megrendezve. Vagy te ugyanolyan szívesen mész el pusztaszentborzasztóra, mint a Balatonra?
Süti írta:Romkocsmázó alkoholista fiatal angolok. Hogy jön ez az olimpiához? LA-be százalékosan több Olimpiára is kíváncsi ember megy? Atyaég...
Úgy, hogy ők is ugyanazokat a szolgáltatásokat használják, mint akik az olimpiánkra jönnének. És mert ez van igazán fellendülőben, nem múzeumokat jönnek látogatni a külföldiek. Miért ne mehetne, ha már alapból jóval többen kíváncsiak Amerikára, sokkal közkedveltebb?

Ezt a kibaszott flegma stílust meg hanyagold, mert nem a seggedből rángattál elő és én is normális stílusban írtam neked! :kivagyhe: :ike:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. február 5., vasárnap 18:18

Süti írta:És nem lenne cél az országimázs fejlesztése, mégtöbb látogató idevonzzása?
A valosag viszont pont azt mutatja, hogy a turistak messzirol elkerulik az olimpiai varosokat. A londoni hotelesek is mar alig vartak, hogy vege legyen az Olimpianak es ujra legyenek vendegeik.
csababarca írta:
Pipita írta:Romániában mégsem legalizálja a kormány a közpénzek ellopását; nem árt ha egy százezres tömeg kitartóan kiáll valami mellett. :)
nálunk ilyen nincs sajna. kimegy 2-3ezer fiatal, arra a kormány rászabadít pártízezer kisnyugdíjast, azok meg esernyőkkel,meg botokkal hadonásznak.
kozben szerveztek ellentuntetest is. mennyi fiatal :lol:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 18:14

M1Ö írta:
Lol-ozhatsz, de egyrészt nem kell szószerint érteni, gondolhatod, hogy mire céloztam vele. A turisták milyensége sem mindegy. Amerikába világszerte mennek, hozzánk meg jönnek pancsolni a nyugdíjas nyugat európaiak, meg romkocsmázni az sok "alkoholista" fiatal angol. Az árak sem mindegy, hogy milyen szinten vannak. Itt elmész valahova 20.000-ből, Amerikában meg 10x annyiért. Ez is csak egy érzékeltetés mielőtt LoL-oznád... Vagy emeljék meg az árakat, hogy jövedelmező legyen az olimpia? Akkor kevesebb külföldi jönne, mert főleg az olcsóság miatt jönnek hozzánk, nekünk meg pláne nem érné meg, mert így is úgy kell össze spórolni egy-egy ilyen extra kiadást. Akárhogy csűröd-csavarod, képtelenség belőle pozitívan kijönni.

Szóval ha Los Angelesben lenne az olimpia, oda mennének, hiába drágábbak az árak, ide nem jönnének az olimpiára mert drágábbak az árak (emelve se megközelítve az ottaniakat). Te ezeket végiggondolod mielőtt leírod?
Romkocsmázó alkoholista fiatal angolok. Hogy jön ez az olimpiához? LA-be százalékosan több Olimpiára is kíváncsi ember megy? Atyaég...
Néha lapozgass bele egy ilyenbe, nem fog megártani.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 5., vasárnap 17:44

Süti írta:A Magyarország meg azt se tudják hol van a térképen meg LOL.
Lol-ozhatsz, de egyrészt nem kell szószerint érteni, gondolhatod, hogy mire céloztam vele. A turisták milyensége sem mindegy. Amerikába világszerte mennek, hozzánk meg jönnek pancsolni a nyugdíjas nyugat európaiak, meg romkocsmázni az sok "alkoholista" fiatal angol. Az árak sem mindegy, hogy milyen szinten vannak. Itt elmész valahova 20.000-ből, Amerikában meg 10x annyiért. Ez is csak egy érzékeltetés mielőtt LoL-oznád... Vagy emeljék meg az árakat, hogy jövedelmező legyen az olimpia? Akkor kevesebb külföldi jönne, mert főleg az olcsóság miatt jönnek hozzánk, nekünk meg pláne nem érné meg, mert így is úgy kell össze spórolni egy-egy ilyen extra kiadást. Akárhogy csűröd-csavarod, képtelenség belőle pozitívan kijönni.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. február 5., vasárnap 17:29

És nem lenne cél az országimázs fejlesztése, mégtöbb látogató idevonzzása?
Egyébként érdemes néha utánanézni a számoknak, LA-t 22 millió külföldi látogatta meg 2016-ban, minket 11 millió. Tény, hogy ez csak a fele, de messze nem töredéke, hogy ebből olyan egetrengető különbségeket vonjunk le, egy esetleges olimpia rendezésének esetére. A turizmus továbbra is gazdaságunk egyik legfőbb motorja, és fejlődik, szóval ezt elég nehéz lenne ellenérvnek felhozni. (Feltételezve továbbra is, ha minden más megfelelő, ami nyilván most nem)

A Magyarország meg azt se tudják hol van a térképen meg LOL.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. február 5., vasárnap 17:07

Süti írta:Mert kijöhetnénk, ha a szervezés nem csak egy újabb ok lenne a korrupcióra. Ha x összegből amerika profitálhatna belőle, mi miért nem? (Elvonatkoztatva a jelenlegi helyzettől, még mielőtt... :lol: )
mert LA kicsit közkedveltebb célállomás a turistáknak mint BP. az itthagyott pénz is egy főre vetítve kevesebb. olimpia ide vagy oda.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 106 regisztrált és 0 vendég