OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2023. június 21., szerda 0:27

Halfkey írta: Én nem de tervezem - az útvonal és programtervet elküldenéd majd ide vagy pmben? :)
Jöhet nekem is. Jó utat! :agree:

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. június 20., kedd 23:53

en montenegroba megyek a nyaron kisbusszal leszunk.
csak a horvatokon keresztul es visszafele megallnank dubrovnikban. ez az elsodleges terv.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 20., kedd 23:45

Én nem de tervezem - az útvonal és programtervet elküldenéd majd ide vagy pmben? :)

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. június 20., kedd 23:15

volt már valaki autóval Albániában? jöhetnek a tippek, ha van tapasztalat :-*

oda tervezünk menni asszonnyal idén. az útvonal már összeállt. köztes megállónak ott lesz Bosznia és Montenegró. szállások pipa. autó felkészítve (közel 3ezer km lesz a túra végére)

már csak utasbiztosítás kell, és jó sok pénz :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. június 19., hétfő 19:22

Halfkey írta: Indul a buli.

https://i.imgur.com/ib4d8z6.jpg
na vegre megjött az eszed is a latomezod utan :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 19., hétfő 18:18

Indul a buli.

https://i.imgur.com/ib4d8z6.jpg

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2023. június 18., vasárnap 10:24

Nekem pedig mindkettő akkor már. :mrgreen:

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2023. június 18., vasárnap 10:12

Nekem pedig egy nmag. :mrgreen:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. június 18., vasárnap 8:16

Egy Lightyear meghívó nekem is jöhet.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 17., szombat 22:57

Igen, a lejáró kötvényeket újraveszi az ETF, te meg folyamatosan kereskedhetsz vele. A leírásában mindegyiknek tipikusan benne van a pontos ütemezés, hogy a kamatot kifizetik osztaléknel vagy visszaforgatják további kötvénybe, stb - ezt érdemes mindig megnézni.

Hagyományos közgazdaságtani értelemben magasabb alapkamat=többet fizet az államkötvény=kevesebb pénz lt tesznek a befektetők részvényekbe, vagyis azoknak meg esik az árfolyama. Szóval igen, általában van egy ilyen hatás, de a fordított irány miatt (vagyis nem azért emelkedik a kötvény mert a részvény esik, hanem azért esik a részvény mert a kötvény emelkedik).

Hogy kinek mi éri meg, az viszont teljesen más kérdés. Sokat olvasni olyan ökölszabályról hogy a 100-az életkorod az a százalék ami részvény legyen, többi valamilyen állampapír. Nyilván azért, mert bár hosszú távon a részvénypiac emelkedik, minél idősebb vagy, annál problémásabb ezt kivárni.

Ezt persze felülírják egyes piaci helyzetek és az egyéni kockázatvállalás, de előre az a baj sosem lehet tudni. 6 hónapja vettem pici Nvidiat meg Metat tbsz átszervezése közben, a folyó megtakarításaimat viszont PMÁPba tettem. Nem az utóbbival jártam jobban, de még mindig ezt tartom helyes döntésnek, és valszeg kövi fizukból is nagyrészt azt veszek (bár ezt még fontolom, romlottak azért a kondíciók).

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 17., szombat 21:45

Tippre mert nem diverzifikált sem földrajzilag sem a mögöttes instrumentumban.

De egyébként az az 1-7ig terjedő skála szerintem félig-meddig bohózat, nagyon nem foglalkoznék vele.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 17., szombat 21:22

Nem értelek, minél alacsonyabb a szám annál kisebb a kockázat, szóval ez konzekvens.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 17., szombat 20:45

Süti ez teljesen igaz, azért nem mentem bele mert praktikusan te úgysem magát a bondot tudod venni (tudtommal nincs hozzáférésünk amerikai államkincstárhoz) hanem olyat ETF-et ami ezt tartalmaz, azt meg akkor adod-veszed amikor akarod. De kösz a pontosítást, tényleg arról van szó :)

ANDS a Random sajnos az Erstébe olvadt, de egyébként kapható rajta, szerintem kb mindegyik brókernél - legalábbis amiket én eddig használtam azokon igen.

DKJ-ról nemtudom én sem Nika mire gondolt, a hozama az szépen csökkeni fog folyamatosan ahogy egyrészt a jegybanki alapkamat és az egynapos betéti ráta csökken, másrészt ahogy egyre többen vesznek (köszönhetően az aktív állami terelésnek). Ezen túl én problémáról nem tudok.

A lightyear egy fintech bróker, gyakorlatilag az EUs Robin Hood akar lenni, ha valakinek az a cég mond valamit. Alacsony költségek, egyszerű kezelhetőség, belépési promóciók, tört részvény vásárlási lehetőség (vagyis vehetsz 10000 forintért Metát mondjuk, nem csak teljes részvényt ami 280 dodó most), és ami miatt ugye írtam, a nem befektetett pénzre elég magas látra szóló kamat (forintra is 10% felett) lekötés nélkül.

Ami a hátrány, nincs TBSZ, vagyis az árfolyamnyeresegért van 15% adó (szochó részvény után nincs). Ez akkor releváns ha 5 évig akarod tartani.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2023. június 17., szombat 19:23

Nika91127 írta:
Halfkey írta: A treasury bond az amerikai állampapír neve, kötvényt bárki bocsáthat ki, akár cég is.

Magyarországon most dobtak rá 13% szochót ezekre, szóval ez összességében kevésbé lett ‘szexi’ lehetőség, de nyilván jobb lekötni és a profit negyedét leadózni mint nem lekötni és a 100%-t elbukni.

Egyszerűség miatt én valutára most Lightyeart használok, van rajta 4.25% USD és 2.5% EUR kamat a benn tartott pénzre, és emellett lehet rajta könnyen részvényeket venni. Ha valaki kér ajánlói kódot írjon pm, 3500+7000 forintot lehet kapni 20k feltöltött pénz után.
Erről a fényévről tudsz valamit kicsit bővebben? :)
Jól hallottam, hogy a DKJ október után "veszélyes" lehet?
Mit hallottál a DKJ-ról?
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. június 17., szombat 18:45

ANDS írta:
Halfkey írta: A treasury bond az amerikai állampapír neve, kötvényt bárki bocsáthat ki, akár cég is.

Magyarországon most dobtak rá 13% szochót ezekre, szóval ez összességében kevésbé lett ‘szexi’ lehetőség, de nyilván jobb lekötni és a profit negyedét leadózni mint nem lekötni és a 100%-t elbukni.

Egyszerűség miatt én valutára most Lightyeart használok, van rajta 4.25% USD és 2.5% EUR kamat a benn tartott pénzre, és emellett lehet rajta könnyen részvényeket venni. Ha valaki kér ajánlói kódot írjon pm, 3500+7000 forintot lehet kapni 20k feltöltött pénz után.
A KBC- nel vagy a Random Capital- nál lehet ilyen treasury bondot venni?
Csak a pontosság kedvéért a Treasury bond a hosszú (20-30eves) lejáratú amerikai állampapír neve.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. június 17., szombat 18:27

hehén is volt Barcás mez, látjuk a mai napig a hatásait :/

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5340
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. június 17., szombat 17:43

ferni írta: Szomorú napra ébredt a madridizmus :/
https://www.reddit.com/r/hungary/commen ... unk_xddddd


:kalapos:
a kakadu meg vagy 20 klub mezeit cuccait hordja nem ujdonsag ez
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. június 17., szombat 16:48

Szomorú napra ébredt a madridizmus :/
https://www.reddit.com/r/hungary/commen ... unk_xddddd


:kalapos:

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. június 17., szombat 15:38

Halfkey írta: A treasury bond az amerikai állampapír neve, kötvényt bárki bocsáthat ki, akár cég is.

Magyarországon most dobtak rá 13% szochót ezekre, szóval ez összességében kevésbé lett ‘szexi’ lehetőség, de nyilván jobb lekötni és a profit negyedét leadózni mint nem lekötni és a 100%-t elbukni.

Egyszerűség miatt én valutára most Lightyeart használok, van rajta 4.25% USD és 2.5% EUR kamat a benn tartott pénzre, és emellett lehet rajta könnyen részvényeket venni. Ha valaki kér ajánlói kódot írjon pm, 3500+7000 forintot lehet kapni 20k feltöltött pénz után.
Pont reggel nezegettem, hogy a wise-rol attolni ra lovet megerne, mert eleg jo a %, ugyh nekem kuldhetsz, a kozeljovoben kiprobalnam.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. június 17., szombat 15:31

Halfkey írta: A treasury bond az amerikai állampapír neve, kötvényt bárki bocsáthat ki, akár cég is.

Magyarországon most dobtak rá 13% szochót ezekre, szóval ez összességében kevésbé lett ‘szexi’ lehetőség, de nyilván jobb lekötni és a profit negyedét leadózni mint nem lekötni és a 100%-t elbukni.

Egyszerűség miatt én valutára most Lightyeart használok, van rajta 4.25% USD és 2.5% EUR kamat a benn tartott pénzre, és emellett lehet rajta könnyen részvényeket venni. Ha valaki kér ajánlói kódot írjon pm, 3500+7000 forintot lehet kapni 20k feltöltött pénz után.
Erről a fényévről tudsz valamit kicsit bővebben? :)
Jól hallottam, hogy a DKJ október után "veszélyes" lehet?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 121 regisztrált és 0 vendég