OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nivo10
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014. április 30., szerda 17:41

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nivo10 » 2015. november 23., hétfő 23:45

Mert a Korán nem buzdít erre
Ez így ebben a formában nem igaz, vannak benne bőven uszító mondatok.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. november 23., hétfő 23:37

Pipita írta:
csababarca írta: De amit pl most az ISIS csinál, az nem normális. Egy többszázéves vallást csúfolnak és fordítanak ki. Mert a Korán nem buzdít erre, a Koránnak nem alappillére a dzsihád, csak erőszakkal alkalmazzák, egy vallás mögé bújva.
http://444.hu/2015/11/22/a-francia-musz ... stak-ellen
hát jah, lényegében ennyi a sztori.
Szóval szerintem ezen felül is, a muzulmánok nagy részét zavarja ezt. Shítákat biztosan, de a szunniták egy részét is, akik nem állnak be mögéjük.
Ezért fura ez nekem, hogy iszlám=terrorizmus, muszlim=terrorista. Dehogy, ez max szűklátókörűség.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. november 23., hétfő 14:58

csababarca írta: De amit pl most az ISIS csinál, az nem normális. Egy többszázéves vallást csúfolnak és fordítanak ki. Mert a Korán nem buzdít erre, a Koránnak nem alappillére a dzsihád, csak erőszakkal alkalmazzák, egy vallás mögé bújva.
http://444.hu/2015/11/22/a-francia-musz ... stak-ellen

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. november 23., hétfő 8:56

ziro4vr írta:R24 sorozata is megszakadt, nem bacott ki senkit Madridból... :( Milyen moderátor az ilyen?
Jah. Tiszta szar. De majd ha hazaerek atolvasom mit muveltetek. :shifty: szoval ne lepődjon meg senki.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 23., hétfő 8:10

R24 sorozata is megszakadt, nem bacott ki senkit Madridból... :( Milyen moderátor az ilyen?
Nem illik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. november 23., hétfő 0:27

Kerlon írta:Ennyi kellett a fórum fellendülésének, hogy végre kapjon egy nagy pofont az érdektelen csapatunk/játékunk. :D
Még mindig nem az igazi. Mikor volt ilyen, hogy egy Clásico után pang a magánzárka? :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 23., hétfő 0:15

Ennyi kellett a fórum fellendülésének, hogy végre kapjon egy nagy pofont az érdektelen csapatunk/játékunk. :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. november 20., péntek 21:59

.Ha abszolút kezdő vagy a témában akkor az első videonak a "fájdalmas megtévesztést" ajánlom(911) ...


Hát ma.megnéztem ezt a 9/11 es filmet mert.mindig is érdekelt a story mert ez tényleg egy óriasi tragédia volt meg egyszerűen felfoghatatlan ez az egész szerintem.sokunknak a mai napig.
Hogy egy repulo baszki csak ugy belerepul épuletekbe ez brutalis es felelmetes.
És én ezt tényleg elfogadtam.ugy ahogy tálalva volt...csúnya Oszama,szegény amerika stb...
De pár éve is láttam erről dokukentum filmet meg olvasmányokat hogy lehet mégsem úgy volt az egész ahogy hisszük.
És ez a film is tetszett tényleg nagyon jó dolgokat mondtak csak.valahogy meg igyis annyi.kerdes.marad.
Marmint a 4. Gépre ki sem tért hogy hogyan sikerult megakadályozni a becsapodast amikor a pentagonos gépnél meg azt a felvetést is elòhozták hogy irányitott volt...vagy hogy a WTC be rohant.gepeket is tavolrol iranyitottak.
Amivel.meggyozott az a pentagonos gep storyja...semmi video semmi fenykep..es egy kis darab sem.latszik a repulobol plusz...tenyleg marha ugyes pilotanak.kellett lennie hogy ilyen alacsonyan repuljon...es semmi tanu nincs aki elmondta volna hogy "ja epp.pirosnal voltam mikor elsuhant az autom.folott egy gep es jaj de hangos volt stb"
Ja.meg ugye feljott az a berzio h egy kisebb halkabb gep csapodott be ami az allame..na de akkor holnvan az eredeti boening gep utasai stb? Azokkal.mit csinaltak ha nem is ok futottak bele a pentagonba?
De nemtudom.tenyleg annyi van ellen meg mellette hogy Bush kormány intezte az egeszet hogy igy manipulalja a nepet es a vilagot h ezeket a csunya bacsikat tenyleg.elkell intezni..ja Bush..volt egy felvetel azon a reggelen hogy Bush egy iskolaban volt mikor.megkapta a hirt...es hat nemtudom lehet h csak jo szinesz nemtom...de.minek szervez valaki programot ha tudja h aznap balhe lesz a varosban...mondjuk ebbe is bele lehet magyarazni hogy ne legyen feltuno h aznap pont nincs szereplese es az emberek lassak h o csak suliban volt es nem washingtonbol szervezgette az egeszet meg nezte eloben a becsapodasokat.
Na.mind1 ..remelm azert feny derul a teljes igazsagra.mielott en meghalok.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 20., péntek 19:48

Steve írta:Na nem kell aggódni a fórumozó hiány miatt.

Holnap megjelennek az új barcások meccs után.

Ez az "Angliában vagyok", ez valami új sittes szlang amit nem értek? :mrgreen:
Ez nem volt az én időmben nem beszélem a kódnyelvedet
..



Amúgy nekem levegőt venni nem volt időm az elmúlt hetekben annyit dolgoztam, de ez egy ilyen időszak mindig..
:lol: utazgat, megy a classicora..
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. november 20., péntek 19:24

Na nem kell aggódni a fórumozó hiány miatt.

Holnap megjelennek az új barcások meccs után.

Ez az "Angliában vagyok", ez valami új sittes szlang amit nem értek? :mrgreen:
Ez nem volt az én időmben nem beszélem a kódnyelvedet..



Amúgy nekem levegőt venni nem volt időm az elmúlt hetekben annyit dolgoztam, de ez egy ilyen időszak mindig..

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. november 20., péntek 16:18

:lol: :lol: :lol:
Szinte, de még Angliában vagyok, majd holnap repülünk át reggel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 20., péntek 16:10

Na miaz, megszerezted a madridi fegyház beszélőjének wifi jelszavát? :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. november 20., péntek 15:59

Anthony írta:Holnap el classico, és így pang a fórum?

Realista mindenkit hidegre tettél? :mrgreen:
Látod, és még én sem vagyok gépnél :lol:
Úgy látszik én vagyok a szükséges rossz :mrgreen:

De majd holnap a meccsről hűen a hagyományokhoz, a stadionból valakit megint megreptetek szerintem. Úgysem bírja ki valaki :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2015. november 20., péntek 15:13

Hát körülbelül így van. :roll:
Holnapra sem várok semmit.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. november 20., péntek 15:01

Holnap el classico, és így pang a fórum?
Bár ez off az offban, de röviden szerintem:

1. A csapat eddig óriási csalódás.
2. A barca jó volt Messi nélkül is, vele még erősebbek lesznek és holnap egyértelmű esélyesek.
3. Kár koptatni a billentyűzetet bármiféle taktikai dologgal kapcsolatban amíg nyilvánvaló hogy egyes játékosok 0 teljesítménnyel is alapkezdők.
Love football, hate antifa.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 20., péntek 14:15

Anthony írta:Holnap el classico, és így pang a fórum?

Realista mindenkit hidegre tettél? :mrgreen:
Holnap lesz buli utána nyugi, akármilyen véget is ér.
Nem illik.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: OFF

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 20., péntek 13:25

Anthony írta:Holnap el classico, és így pang a fórum?
vihar előtti csend :mrgreen:
Kép

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. november 20., péntek 13:23

Holnap el classico, és így pang a fórum?

Realista mindenkit hidegre tettél? :mrgreen:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. november 20., péntek 10:56

"Újra ugyanaz. A múlt héten elkövetett párizsi terrormerényletek óta a világ ismét arra keresi a választ, hogy végül is mi az Iszlám Állam. Honnan jön? Miért? És mit akar? Miben különbözik az elmúlt évek „terrorközbeszédét” uraló al-Kaidától? Ezt a kört egyszer már lefutotta a világsajtó, amikor januárban terrortámadás érte a párizsi szatirikus hetilap, a Charlie Hebdo szerkesztőségét.

Az Iszlám Állam, bár ideológiai értelemben az al-Kaidából nőtt ki, mégis egészen másfajta szervezet. Ezért a legyőzése is gyökeresen más megoldásokat követel majd a nyugati világtól. Miközben az al-Kaida a mai napig alapvetően amerikai célpontokat próbál támadni a világ szinte minden pontján, addig az Iszlám Állam fókusza lokális.

A párizsi tragédia után borzalmas a kifejezés, de „fő tevékenysége” mégsem a nyugati célpontok támadása, hanem az arábiai területszerzés.Egészen pontosan az Iszlám Kalifátus felállítása és „üzemeltetése” (alapvetően Irak és Szíria területén). Ez annyira más, mint az al-Kaida koncepciója, hogy amikor még élt Oszama bin Laden, akkor a két mozgalom között éles konfliktus alakult ki, főleg az alkalmazott megoldások miatt.

Az Iszlám Állam ugyanis nemhogy nem retten vissza a lokális terrortól, hanem tudatosan és szándékosan alkalmazza a muszlimok elleni elrettentő mészárlásokat. Szaddám Huszein titkosszolgálatának véres borzalmára emlékeztető megoldásokkal próbálja kordában tartani a leigázott muszlim területek lakosságát.

Apró lábjegyzet, hogy Szaddám egykori pártjának, a Baathnak számos köpönyegforgató tagja csatlakozott már Irakban az Iszlám Állam szervezetéhez, köztük egykori titkos ügynökök is, akik most ott folytatják, ahol Szaddám rendszerének széthullásakor abbahagyták. Meggyőződésük, hogy Irakban és Szíriában csak így, a terror és a megfélemlítés eszközeivel lehet „rendet tartani”.

Ebben az értelemben tényleg durva leegyszerűsítés arab bűnözőket kiáltani az Iszlám Állam terrorja elől menekülő szerencsétlen szírek és irakiak láttán. Az persze más kérdés, hogy a migránshullámba keveredve hány terrorista jut most be Európába. Szaddám egykori emberei a szemünk láttára készítik elő a Nyugat elleni bosszújukat. A következő években csak rosszabb lesz, ez szinte biztos.

Az Iszlám Állam nem egyszerűen egy terrorszervezet, hanem az al-Kaidánál sokkal jobban szervezett maffiaorganizáció. Olajjal és antik műtárgyakkal kereskedik, miközben a dzsihád belső rendszerét felépítve igyekszik a kalifátus államszervezetét kialakítani. Iskolákat üzemeltet, megszervezi a szemétszállítást, működteti a bíróságokat és még sok minden mást. Az Iszlám Állam annál sokkal összetettebb szervezet, mint ahogy azt a párizsi merénylet óta dühösen „terroristázó” átlagember gondolná. Ügyes propagandagépezetet üzemeltet, sokkal nagyobbnak és erősebbnek mutatva magát, mint amilyen valójában.

Amikor például katonai vereséget szenved el (mint a közelmúltban a kurd területeken), akkor figyelemelterelésként nagy Nyugat-ellenes akciókba kezd. Külföldi újságírók barbár lefejezését már sokszor láttuk, állítólag ők robbantották fel az orosz utasszállítót két hete, aztán Bejrútban síitákat öltek (Európában ez fel sem tűnt), legutóbb pedig Párizsban gyilkoltak.

De mégsem ez a „lényeg”.

Hanem hogy lépésről lépésre barbár kalifátus épül Irak területén. Szaddám Huszein hűlt helyén…"

Frei Tamás
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 20., péntek 10:51

Bamakóban 170 túszt ejtettek egy luxusszállodában dzsihadisták. :(
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég