OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 21:52

sámat írta: Osztálypénz sikkasztása? :D

Azonnal kell annyi lakástakarékot nyitni, amennyit elbírsz, 4 éveseket, mondjuk 4 darabot, rád, anya, apa, testvérre, annál a cégnél, amelyiknél épp a legkedvezőbb a számlanyitási díj (jellemzően Erste). Ez (4 db esetén) évi 960.000 Ft befizetés (talán kb ennyit össze tudsz rakni amcsiban nyáron, de 3 évre már össze is van gyűjtve), kapsz rá évi 288.000 Ft állami támogatást meg némi fillért kamat néven. Ez a 4 db, 4 éves lakástak után kb. 5 millió Ft lesz, ami egy 25 milliós ingatlan 20%-os (jelenlegi állapot szerint) minimális önereje.

Nem lesznek mindig ilyen drágák az ingatlanok, nemsokára jön azokra a rossz világ, akik 1-2%-os hitelt vettek fel 3-6 hónapos kamatperiódusra. Jelenleg TILOS piaci áron ingatlant venni Magyaroszágon, mert megmenteni való ember leszel, ha nem vagy okos.

Ezen kívül online korrepetálás, töri, de inkább angol, gondolom az megy, fizessenek neked olyanok, akikkel online beszélgetsz vagy oktatod őket beszédre, pedagógia megvan, nyelvtan nem kell.
osztálypénz sikkasztás nem rossz ötlet, úgyis menő ez kishazánkban.

igen, a lakástakarék alap, szeptemberben nyitok is. csak ebben kevésbé vagyok tájékozott, hogy mit s hogyan, nem akarom hogy beleszaladjak valami rosszba.

korrep megy most is, érettségire felkészítés is, van pénzem, van megtakarításom, nem ez a gond :)
de majd lassan jó lesz.

köszi a tippeket!
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

sámat
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2018. április 9., hétfő 21:39

csababarca írta:Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)
(emellé hogy legyen még pénzem, van egy óraadói munkám is egy ált suliban, onnan is jön 50ezer kb, attól függ, hány hétfő van az adott hónapban)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
Osztálypénz sikkasztása? :D

Azonnal kell annyi lakástakarékot nyitni, amennyit elbírsz, 4 éveseket, mondjuk 4 darabot, rád, anya, apa, testvérre, annál a cégnél, amelyiknél épp a legkedvezőbb a számlanyitási díj (jellemzően Erste). Ez (4 db esetén) évi 960.000 Ft befizetés (talán kb ennyit össze tudsz rakni amcsiban nyáron, de 3 évre már össze is van gyűjtve), kapsz rá évi 288.000 Ft állami támogatást meg némi fillért kamat néven. Ez a 4 db, 4 éves lakástak után kb. 5 millió Ft lesz, ami egy 25 milliós ingatlan 20%-os (jelenlegi állapot szerint) minimális önereje.

Nem lesznek mindig ilyen drágák az ingatlanok, nemsokára jön azokra a rossz világ, akik 1-2%-os hitelt vettek fel 3-6 hónapos kamatperiódusra. Jelenleg TILOS piaci áron ingatlant venni Magyaroszágon, mert megmenteni való ember leszel, ha nem vagy okos.

Ezen kívül online korrepetálás, töri, de inkább angol, gondolom az megy, fizessenek neked olyanok, akikkel online beszélgetsz vagy oktatod őket beszédre, pedagógia megvan, nyelvtan nem kell.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 9., hétfő 20:25

kodo írta:Remélem nem alapít egy 1%-os pártot a következő választásra.
Úgy néz ki, nem.
Merci Zizou!

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. április 9., hétfő 20:10

Juhászt sajnálom, megérdemelte volna a mandátumot. Bőven van aki hozzá képest a "semmire" ült be.

Közben lehullott talán a legnagyobb fej, kíváncsi leszek hogyan és hova lesz tovább a Jobbiknak Vona után. Remélem nem alapít egy 1%-os pártot a következő választásra.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. április 9., hétfő 19:54

R24:
Tipikus valas utani gyermek elhelyezesi perben valo vadaskodas volt az ex-felesegetol. Soha nem nyert megerositest a vád, de meg csak ordibalni sem hallottak soha Juhaszt a szomszedok.

Es igen, lehet rossz csatornakat nezel. :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 9., hétfő 19:13

Anthony írta:https://index.hu/velemeny/2018/04/09/ho ... yarorszag/

Mondjuk a cikkíró sem kérdezett meg 2 millió embert, ráadásul nyilván eléggé egyszerűsített következtetéseket von le, de azért van benne valami.

Én is határon túli vagyok, nem mentem el szavazni.

Csak annyit tennék hozzá a dolgokhoz, hogy szerintem nagy kár, hogy az ellenzék egy nulla, és összehozták megint a 2/3-ot a fidesznek. a két harmad még eddig senkinek nem tett jót a világtörténelemben, nem véletlenül vannak fékek, és egyensúlyok a demokráciában.
Erről van szó. Persze nem csak erről, de egy jó nagy részénél erről. Mellé egy kis állampolgárság adás, megfelelő helyre bejelentkeztetés és kész is a chocapic.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. április 9., hétfő 18:49

a jobbikra visszatérve nehéz kérdés :hmmm:
ha megmaradtak volna szélsőségesnek, nem engedték volna őket kormányra szerintem
középen pedig tényleg kicsit színtelen szagtalanná váltak
nem tudom mi lenne nekik a jó irány

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 9., hétfő 18:27

Nem tudtam megállni na :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 9., hétfő 18:24

Anthony írta:
Realista24 írta: Nem o verte a feleséget?
Megint az M1-et nézted Jóózsi? :lol:
Csak sport1-et nézek
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 9., hétfő 18:22

Realista24 írta: Nem o verte a feleséget?
Megint az M1-et nézted Jóózsi? :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 9., hétfő 18:18

BlancoMark írta:Juhasz Petereknek 190 millat kell visszafizetniuk, megy a levesbe a komplett megelhetesuk.
Es igy peregnek ki a politikabol a becsuletes emberek. Megalazkodva es megtorve. Ha visszamehetnenek az idoben, akkor valszeg hagynak a fenebe ezt a Magyarorszagnak nevezett formedvenyt es elnek boldogan az eletuket, Hadhazyval karoltve. Kar volt annyi korrupcios ugyet feltarniuk es kar volt ennyit kuzdeniuk az orszag "europaibb" felfogasaert.
Nem o verte a feleséget?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 9., hétfő 18:16

https://index.hu/velemeny/2018/04/09/ho ... yarorszag/

Mondjuk a cikkíró sem kérdezett meg 2 millió embert, ráadásul nyilván eléggé egyszerűsített következtetéseket von le, de azért van benne valami.

Én is határon túli vagyok, nem mentem el szavazni.

Csak annyit tennék hozzá a dolgokhoz, hogy szerintem nagy kár, hogy az ellenzék egy nulla, és összehozták megint a 2/3-ot a fidesznek. a két harmad még eddig senkinek nem tett jót a világtörténelemben, nem véletlenül vannak fékek, és egyensúlyok a demokráciában.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. április 9., hétfő 18:12

BlancoMark írta:Juhasz Petereknek 190 millat kell visszafizetniuk, megy a levesbe a komplett megelhetesuk.
Es igy peregnek ki a politikabol a becsuletes emberek. Megalazkodva es megtorve. Ha visszamehetnenek az idoben, akkor valszeg hagynak a fenebe ezt a Magyarorszagnak nevezett formedvenyt es elnek boldogan az eletuket, Hadhazyval karoltve. Kar volt annyi korrupcios ugyet feltarniuk es kar volt ennyit kuzdeniuk az orszag "europaibb" felfogasaert.
Megoldjak, nem tartok tole. Nekik is van mit a tejbe apritani.
:goat:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. április 9., hétfő 17:18

Pont ezaz, hogy albérlet mellett milyen megtakarításai vannak az embernek? Nyilván nem kell általánosítani, mert valaki albi mellett is szépen tud félretenni, valakinek meg a milliós fizu sem lenne elég megtakarítani... de saját helyzetből, vagy ismeretségi körömben más a helyzet. Itt pl. Baranyában nem egyszerű a helyzet. Már csak a munkahiány miatt is. Itteni fizetések mellett, még ha 2 ember össze is áll, akkor sem tud tisztán annyit megtakarítani, hogy érezhetően előrébb jusson. És akkor még éljen is valahogy az ember. Jusson el jobbra balra időnként.

Öröklés nélkül rohadt nehéz. Erre alapozni meg amúgy is elég furán jön ki...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. április 9., hétfő 17:11

Yazid írta:Vissza olvasgatva én megértek mindenkit meg sok mindenben igazatok van de ez a saját lakás meg lakásárak vitàtok szemet szúrt. Kérdezzétek már meg szüleiteket és velük egykorú rokonságotokat ( kb 50-60környékiek lehetnek ahogy belövöm a fórum korosztályát), hogy ôk miként indultak el az életben? Megsúgom szûlôi házban, házastárssal, kihalt nagyszûlôk házában, aki melózott MINDKETTEN, asszony, férj az már esetleg megtehette, hogy egy albi vagy egy hitel felvétel. Aki akkor is elindult egyedül vígan könnyedén az vagy párttag gyereke volt vagy TSZ elnöké. Ugyanaz a réteg amit most ti elítéltek na értitek.

És az elmúlt 30-40 évben nem kellett volna előre lépni?
Szűk ismeretségi körben 3 olyan ember is van, aki 1-1,5 év alatt legalább az önrészt össze tudta szedni egy lakáshitelhez külföldön, mert itthon albérlet mellett esélye se volt.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. április 9., hétfő 17:07

Vissza olvasgatva én megértek mindenkit meg sok mindenben igazatok van de ez a saját lakás meg lakásárak vitàtok szemet szúrt. Kérdezzétek már meg szüleiteket és velük egykorú rokonságotokat ( kb 50-60környékiek lehetnek ahogy belövöm a fórum korosztályát), hogy ôk miként indultak el az életben? Megsúgom szûlôi házban, házastárssal, kihalt nagyszûlôk házában, aki melózott MINDKETTEN, asszony, férj az már esetleg megtehette, hogy egy albi vagy egy hitel felvétel. Aki akkor is elindult egyedül vígan könnyedén az vagy párttag gyereke volt vagy TSZ elnöké. Ugyanaz a réteg amit most ti elítéltek na értitek.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. április 9., hétfő 16:57

Nem érdemes csak az ostobákra leáltalánosítani a Fidesz szavazótáborát. Két és fél millió ember szavazott rájuk. Ismerek diplomás, tanult, művelt embereket akik a Fideszre szavaztak, mert félnek, hogy jön a migráns és megerőszakol. Hat a propaganda, beleültette a fejekbe hogy félni kell attól ami ismeretlen. Félelmetes hogy ilyen durván hatott, nem gndoltam volna. Szóval szerintem felesleges a tanulatlan vidéki cigányságra fogni a tegnapi választást. A magyar nép döntött, ez alkalommal tényleg, és egyértelműen. Címszavakban kommunikálnak és ezzel megmozgattak két és fél millió embert. Stop Soros, Megerőszakol a Migráns. Ennyi elég volt. De legalább az MSZMP meg Gyurcsány is a Tisztelt Házban maradhat. Gyönyörű jövőkép ez. :lol:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. április 9., hétfő 16:56

Juhasz Petereknek 190 millat kell visszafizetniuk, megy a levesbe a komplett megelhetesuk.
Es igy peregnek ki a politikabol a becsuletes emberek. Megalazkodva es megtorve. Ha visszamehetnenek az idoben, akkor valszeg hagynak a fenebe ezt a Magyarorszagnak nevezett formedvenyt es elnek boldogan az eletuket, Hadhazyval karoltve. Kar volt annyi korrupcios ugyet feltarniuk es kar volt ennyit kuzdeniuk az orszag "europaibb" felfogasaert.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2018. április 9., hétfő 16:46

___Samy___ írta:
kiserik írta: Azért, mert Te egy burokban élsz Budapesten! Ha én itt vidéken megkérdezek random 10 embert, hogy mi a különbség a jobb meg a bal oldal között akkor ezt tapasztalom. Azt tapasztalom, hogy a Fidesz szavazók a lemaradottak, a hátrányos helyzetűek az egyszerűbb értelmi képességűek, akiknek annyi maradt bent az agyukban, hogy migráncs meg Sörös Laci. Ezek szerinted tudják, hogy mi a bal meg a jobb? Főleg ha politikai nézetekről beszélünk? Szombaton 15 emberrel beszélgettem, falumbeliek, egyszerű, szegény sorsú roma emberek. Ilyeneket mondtak: A Fideszre kell szavazni, mert különben jönnek a migránsok és megerőszakolnak meg gyilkolászni fognak. 10000 embert akarnak betelepíteni." Mondom nekik: "A Fidesz 20000 embert telepített be! Észrevették? Láttak egyet is?" Erre ők: "Nem, de a 10000 akkor is sok, azok majd mindenhová be lesznek költöztetve és megölnek, megerőszakolnak mindenkit. Meg különben is mondta a TV." Na ebből van olyan 2-3 millió szavazó. Ezt nagyon jól csinálta Viktor, hogy a cigányságot, köszönet Flórinak, feltétel nélkül maga mellé állította (főleg a hátrányos helyzetűeket). Miről beszélsz? Ki a balfasz?
Messze áll tőlem a politika, nem is akarok belefolyni. Viszont te most csak szimplán általánosítottad az összes fideszest az alapján, amit a cigokkal beszéltél. Ez a kijelentesed csak akkor lenne mérvadó, ha mind a 2-3 millió emberrel beszéltél volna.
Van ez így, más területeken is általánosítanak az emberek, mindenféle rálátás/objektivitás nélkül.
Csak a szokásos, semmi meglepő.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 15:31

Realista24 írta:
kelemen.istvan írta: Hogy megy az írásban való osztás, srácok?
4276:683 = ? :| :lol:
Ezzel nem lenne gond, de írni bakker :lol:
Nyelvvizsgan ugy 1/3 oldalnal mar fajt az ujjam. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég