OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27354
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. január 9., hétfő 17:12

Varosnezesre szerintem tok kiraly orszag, de furdozesre biztos nem oket valasztanam.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11390
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 9., hétfő 17:11

nem vagyok bolond, ha nem tudom, hogy mi van, nem vagyok kepes vezetni, akkor nem ulok oda. mivel nyilvan perfekt tudataban voltam a dolgoknak, ezert vezettem. de nyilvan, mivel zero tolerancia van elvileg, ezert az buko lett volna normal esetben.
van jopar orszag, ahol alonsora iszod magad - ertsd elesebbek a reflexek bizonyos alkoholmennyiseg utan - es siman vezethetsz.
szoval ne engem basztass :D
Amúgy pont Szardínia lett volna a következő kérdésem, de faszom minden kb. +20% egy Krétához képest a csövesbánat olaszoknál.
felesleges, mar a legszebb helyeket bezartak, mert beleszartam a vizbe.
de amugy van ilyen vilagon egyedulallo rozsaszin homokos part, meg letszamlimites reszek, amik kibaszott szepek, de elobbi tiltott, mert a sok fasz lopta a homokot, utobbi meg eselytelen, mert mindig full.
egyiknel zaras elott par perccel sikerult a szokasos instas egyedul vagyok a tengerparton felig a vizben a popika kepeket csinalnom
nalam még mindig görögorszag nagyon baba, 1 nap autoval, berelni se kell, es szép
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 17:10

nmate írta: Amúgy pont Szardínia lett volna a következő kérdésem, de faszom minden kb. +20% egy Krétához képest a csövesbánat olaszoknál.

De ezek után nem megyek oda, mert részeg hehe áthajt a nyakamon kamionnal.
Vettem repjegyeket csaladnak jo par eve Szardiniara, majd en barom, csak utana neztem ra a szallasokra, kocsiberles arakra, stb. Inkabb dobtam a repjegyeket a kukaba.
Uj repjeggyel + a kukazottal egyutt is olcsobb lett a masik nyaralas, mint az lett volna.

Mondjuk en alapbol rosszul vagyok az olaszoktol, meg ami ott megy...egy ejszakara, egy meccsre meg talan elmegyek, de inkabb maradok a seggemen, mintsem ott nyaraljak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. január 9., hétfő 17:08

Amúgy pont Szardínia lett volna a következő kérdésem, de faszom minden kb. +20% egy Krétához képest a csövesbánat olaszoknál.

De ezek után nem megyek oda, mert részeg hehe áthajt a nyakamon kamionnal.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 17:03

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta:

Olaszban berles....minden alkalomra jut egy tortenetem, de inkabb nem osztom meg. :lol: Inkabb irjanak, akiket nem huztak (vagy probaltak) le allandoan.
szardinián béreltem pözsót 208 vagy mi volt, belvarosban ahogy kell - beilleszkedve a helyiek közé - ugy alltam be 2 autó közé, hogy elöl hátul szarrábasztam a fényezést mindhárom autón, (kicsi volt a hely, nekem meg már a faszom tele volt, es ehes is voltam), aztan leadtam a végén, es nem volt extra.
lehet veletlen, nem tudom mi történt. :lol:
van még ilyen törpénetem, pl éjszakai fürdő, csatak bebaszva - értsd: fernandoalonsora ittam magam - megállit a rendőr, szonda semmit nem mutat, mai napig nem ertem hogy usztam meg.... :hmmm:
Eleg szomoru, hogy igy ültel volan möge.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11390
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 9., hétfő 17:02

Realista24 írta:
nmate írta: Kösz, viszonylag negatív eddig akárhonnan hallom a témát. :mrgreen: Marad a repülő + helyben bérlés, shame.
Olaszban berles....minden alkalomra jut egy tortenetem, de inkabb nem osztom meg. :lol: Inkabb irjanak, akiket nem huztak (vagy probaltak) le allandoan.
szardinián béreltem pözsót 208 vagy mi volt, belvarosban ahogy kell - beilleszkedve a helyiek közé - ugy alltam be 2 autó közé, hogy elöl hátul szarrábasztam a fényezést mindhárom autón, (kicsi volt a hely, nekem meg már a faszom tele volt, es ehes is voltam), aztan leadtam a végén, es nem volt extra.
lehet veletlen, nem tudom mi történt. :lol:
van még ilyen törpénetem, pl éjszakai fürdő, csatak bebaszva - értsd: fernandoalonsora ittam magam - megállit a rendőr, szonda semmit nem mutat, mai napig nem ertem hogy usztam meg.... :hmmm:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 16:47

nmate írta: Kösz, viszonylag negatív eddig akárhonnan hallom a témát. :mrgreen: Marad a repülő + helyben bérlés, shame.
Olaszban berles....minden alkalomra jut egy tortenetem, de inkabb nem osztom meg. :lol: Inkabb irjanak, akiket nem huztak (vagy probaltak) le allandoan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. január 9., hétfő 16:44

Kösz, viszonylag negatív eddig akárhonnan hallom a témát. :mrgreen: Marad a repülő + helyben bérlés, shame.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 16:01

Halfkey írta:
Realista24 írta:

Az az eltero felvetel/leadas miatt van, nem a hataratlepes miatt.

Anno majdnem raszaladtam spanyolon belul...+350 euro lett volna, nyilvan aprobetuben, a normal fizetendo osszegben nem tuntettek fel, es a leadaskor fizetettek volna csak ki.
Vágom igen, ezért is írtam hogy olasz-olasz olcsó lenne :D De meglepett a mértéke. Aztán car rentalos srác elmagyarázta hogy hiába nemzetközi a cég, azt az autót valaki (dolgozó) konkrétan visszaviszi utánam, és ezt fizetem ki.
Haver lerottyant horvatban, kapott uj autot free of charge, mehettek is haza. A kocsit kint assistance vitte szervizbe, majd kesz lett, hivtak, hogy mehet erte. Hivta assistance-t akik 200k-ert haza is hoztak :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4406
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 9., hétfő 15:55

Realista24 írta:
Halfkey írta: Decemberben kinn ragadtam Olaszországban, mert két egymás utáni gépemet lemondták. Olasz-olasz kocsileadással vmi 100 euro lett volna bérelni autót. Bécsi leadással (ott parkolt a sajátom) 1100 euro…. inkább vártam még egy gépet.
Az az eltero felvetel/leadas miatt van, nem a hataratlepes miatt.

Anno majdnem raszaladtam spanyolon belul...+350 euro lett volna, nyilvan aprobetuben, a normal fizetendo osszegben nem tuntettek fel, es a leadaskor fizetettek volna csak ki.
Vágom igen, ezért is írtam hogy olasz-olasz olcsó lenne :D De meglepett a mértéke. Aztán car rentalos srác elmagyarázta hogy hiába nemzetközi a cég, azt az autót valaki (dolgozó) konkrétan visszaviszi utánam, és ezt fizetem ki.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 15:54

Halfkey írta: Decemberben kinn ragadtam Olaszországban, mert két egymás utáni gépemet lemondták. Olasz-olasz kocsileadással vmi 100 euro lett volna bérelni autót. Bécsi leadással (ott parkolt a sajátom) 1100 euro…. inkább vártam még egy gépet.
Az az eltero felvetel/leadas miatt van, nem a hataratlepes miatt.

Anno majdnem raszaladtam spanyolon belul...+350 euro lett volna, nyilvan aprobetuben, a normal fizetendo osszegben nem tuntettek fel, es a leadaskor fizetettek volna csak ki.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4406
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 9., hétfő 15:46

Decemberben kinn ragadtam Olaszországban, mert két egymás utáni gépemet lemondták. Olasz-olasz kocsileadással vmi 100 euro lett volna bérelni autót. Bécsi leadással (ott parkolt a sajátom) 1100 euro…. inkább vártam még egy gépet.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 13:43

nmate írta: Van köztetek olyan, aki hazai felvétellel és leadással bérelt autót külföldi útra (pl. francia- és/vagy olaszországi céllal)? Mennyire működnek ezek, mennyire jó állapotúak erre az itthoni autók és kb hány % az extra költség?

1.3 jtd-t már nem vinném el Balcsinál messzebb :mrgreen:
Ahol en szoktam foglalni, ott mondjuk aprilisra 1 het, kombi Ford Focus 200 euro, hataratlepes korlatlanul 42 euro.

Ha ezeknel valasztom ki a Budgetet (mert az oldal egy ilyen dealer oldal), ott 30-35 euro ez a szolgaltatas, a kocsi viszont minimalisan dragabb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. január 9., hétfő 13:40

Van köztetek olyan, aki hazai felvétellel és leadással bérelt autót külföldi útra (pl. francia- és/vagy olaszországi céllal)? Mennyire működnek ezek, mennyire jó állapotúak erre az itthoni autók és kb hány % az extra költség?

1.3 jtd-t már nem vinném el Balcsinál messzebb :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5825
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 7., szombat 23:05

ziro4vr írta: Szerinted az elektronika topikban miért akarnak 300k-s gépet venni? Csak a kanapé meg a tesla, kiserik onlyfans profilja már meg is van. :mrgreen:

Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
Pucukám, rossz a sorrend! Előbb az onlyfans, aztán abból a többi :lol:

Az egész országban ez van. Én egy hónapja voltam soros, azóta sem múlt el, napi 3-5-ször kap el a köhögés. Rohadt szar, mikor pont élőzöm a fanoknak :mrgreen:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2023. január 7., szombat 19:48

Más téma... A kutya tenyésztők mit csinálnak az el nem kelt kutyákkal? Egyre sűrűbben és egyre többektől látom facebookon a hírdetéseket, hogy "ez a cuki kis kutya keresi az új szerető gazdiját"... :ike: Nagyon idegesít, hogy bolodg-boldtalan így akar ingyen pénzt keresni. Drága állam bácsi ezzel kezdhetne valamit. . :shutup: Nincs annyi család, ahány eladó kutya van.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 7., szombat 19:41

ANDS írta:
___Samy___ írta: 7-8 centi grafitos szigeteles van fent, elvileg annak jobb a hoszigetelo kepessege, mint a sima nikecelnek.


Nem azt mondom, hogy nem lesz tobb a 22 fokkal, csak hogy aranyaiban nem lesz tobb, ha nem tekergetjuk allandoan ennyire a termosztatot.

Igazabol ez most csak ideiglenes, ugyis vegyestuzelesu lesz pufferrel elobb utobb, szoval csak egy darabig kell birni ezt a rohadt gazt :mrgreen:

A decemberi hónapban az átlagfogyasztás, amit még nem büntetnek emelt árral, a tiédnek több, mint a duplája, ha jól tudom 290 m3 felett van.

A 8 cm grafitos szigetelés megfelel 10-11 cm fehér nikecellnek.(kb.+25%- al jobban szigetel.)

Ismerősöm háza hasonlóan van szigetelve, körbe a homlokzaton 7 cm grafitos nikecell, födemen 15 cm kőzetgyapot, ablakok műanyagok.
Vegyes tüzeléssel fűt ő is. Este 22 fokig fűti fel a házat, reggelre 20 fokra hűl csak vissza akkor is, ha minusz 10 van kint éjjel.

Ha beköltöztetek, majd meglátod a gázfogyasztást, akkor lehet tovább gondolkodni, ezt most nem sok, 110 m2- re 128 m3 gáz december hónapban.
Annyit lovagolsz ezen a honap neven...nem mindegy hogy hivjak a honapot? Azt kell nezni milyen homerseklet volt. December, foleg a masodik fele eleg enyhe volt, ahogy most a januar is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. január 7., szombat 14:37

7-8 centi grafitos szigeteles van fent, elvileg annak jobb a hoszigetelo kepessege, mint a sima nikecelnek.
rikko írta:
___Samy___ írta:
Ja igen, muanyag ablakok, ajtok vannak, ez lemaradt. Nincs alapincezve, bar gondolom ez javitana a helyzeten. Szerintem eddig nem volt az nagyon nagy hideg az elmult egy honapban, talan egy het volt az, mikor -5 korul jart meg ejszaka is.

Tehat akkor ha jol ertem, ha nem tekergetjuk ennyit a termosztatot, es bekoltozes utan beallunk a 22 fokra, akkor nem lesz aranyosan sokkal tobb a fogyasztas a mostanihoz kepest.
Miért ne lenne több ? 22 fok fenntartásához több energia kell ---> több gáz fogy. Az való igaz, hogy a 15-22 fokra való emeléshez kell bőven kakaó , főleg ha nagy a légköbméterenkénti hőigény.
Tehát a 15 fokon való tartás gazdaságosabb viszont kb csak fogy a gáz, mert alap esetben az bőven a komfortzónán kívül van ergo a semmiért fűtesz. De legalább nem a külső hőmérsékletről indítasz. A termosztát tekergetese nem jó buli , viszont ha tényleg csak havi 3-4 napot kell az a 18 fok, akkor bőven megéri. Annyira nem löki meg az a számlát ilyen rövid idő alatt.
Nem azt mondom, hogy nem lesz tobb a 22 fokkal, csak hogy aranyaiban nem lesz tobb, ha nem tekergetjuk allandoan ennyire a termosztatot.

Igazabol ez most csak ideiglenes, ugyis vegyestuzelesu lesz pufferrel elobb utobb, szoval csak egy darabig kell birni ezt a rohadt gazt :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 7., szombat 12:53

Ekkora belmagasságnál a hőérzet elképesztően más tud lenni, mint ha kisebb (tetőtérbeépítéses volt a szülői ház, a miénk már csak fsz-es, de) 3m-nél sehol sem alacsonyabb, nyáron kb. sose melegszik fel, és télen is pöpec (persze pulcsi+melegítő az alap mindig).

Nyilván egyéni komfort, de amíg fiatalok vagytok, elég a kevesebb, max anya hozzádbújik este ha fázik.. 2in1 :mrgreen:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 7., szombat 12:12

Sztem a 7 cm kevés homlokzatra, alllandoan lakott ház esetében.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 76 regisztrált és 0 vendég