OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 22:17

Én is értem hogy nincs ennyi pénze Csaba, de vezesd már le hogy szerinted hogy kéne a házvásárlásnak működnie, mert nemigazán értelek.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. szeptember 28., kedd 22:08

Halfkey írta:
Marky írta:
Kozben kizartak szinte mindenkit, aki egyelore nem tervez gyereket.
A kornyezetemben rengeteg huszas evei elejen levo hazasodik. Van egy haverom, aki junius ota 2-3 hetente eskuvokre jar, mert mindig akad valaki, aki eladja a lelket nemi babavaroert. Gazdasagilag tenyleg megeri, de az emberi tenyezot mindenki elfelejti: mi lesz ezekkel a hazassagokkal? Mi lesz a gyerekekkel?
Ennek semmi köze a hitelekhez, te a CSOKról beszélsz. A 3,33%os hitel amit mondtam (de legyen mondjuk 3,5%, feltételezve hogy több a hitelképességei kérdőjeled mint nekem) az gyerekfüggetlen. A CSOKnak valóban van ilyen szerencsétlen hatása, de egyébként lehet én járok más körökben, de olyat nem ismerek aki "babaváró miatt házasodna", főleg olyat nem aki ezt egy lagzival ünnepelné. Alsó hangon 2-3 milla ma egy esküvő, kurva nagy biznisz ám felvenni a babavárót és elkölteni ennyit....
Ismerosi koromben kb 8 hazassag volt az elmult 2 evben csok/babavaro miatt. Nem kell ehhez eskuvo, bemesz alairni.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. szeptember 28., kedd 22:04

Halfkey írta: Alsó hangon 2-3 milla ma egy esküvő, kurva nagy biznisz ám felvenni a babavárót és elkölteni ennyit....
Mondjuk aki emiatt házasodik az bemegy a Polgár Jenő hivatalba és összeiratkozik. Az nem fog ennyit elkölteni lagzira. Legalábbis nekem ebből van sok az ismerősi körben.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 28., kedd 22:03

El Sie7e írta: Nem lenne ezzel a támogatási formával probléma ha nem lenne a magyar emberek 90%-a kapzsi és csak a dollárjeleket látják maguk előtt bármilyen támogatás esetén. Több EU-s ország esetén is van hasonló támogatás de az árakban ennyire nem csapódott le.
Persze, így van, egyetértek.
Munkadíjak is beduplázódtak legalább, van pénze az ostoba családosnak a csokból, adja ide nekünk, ez a mentalitás uralkodik.

Nálunk itt gombamódra nőnek ki a társasházak, talpalatnyi területekre húzzák fel őket (ezeknél gondolom a beépítési szabályok nem számítanak), amik 3-4 éve 20-22 milliók voltak most 40-45.
Telkek ára is ezért ment fel, mert tudják az eladók hogy vállalkozók veszik meg, azoknak meg mindegy.


Haflkey: értem amit mondasz, de melyik családalapító friss házaspárnak van 80 milliója? Most tényleg, jó ha van egy 25-30 éves párnak összerakva 15-20 millió megtakarítása.

Én nem a hitel ellen vagyok, mi is kénytelenek leszünk felvenni, hanem az ezt okozó következmények ellen mondom a magamét.
Egy 10+2,5es 2 gyerekes csok ma semmire sem elég, kb telekre sem.
Egyébként nagyon sokan ezért házasodnak össze papíron, majd aztán egyszer tartanak egy lagzit is.
Nekem a környezetemben kb már mindenki így csinálta.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 22:02

Marky írta:
Halfkey írta:
Hát na, 2,5%os hitelekkel eladósodni finoman szólva nem katasztrófa. Gyakorlatilag ingyen van most a pénz, állampapír bármelyik lakáshitelnél többet ad. Annak is a hitel a helyes döntés, aki ki tudná pengetni a teljes vételárat.
Kozben kizartak szinte mindenkit, aki egyelore nem tervez gyereket.
A kornyezetemben rengeteg huszas evei elejen levo hazasodik. Van egy haverom, aki junius ota 2-3 hetente eskuvokre jar, mert mindig akad valaki, aki eladja a lelket nemi babavaroert. Gazdasagilag tenyleg megeri, de az emberi tenyezot mindenki elfelejti: mi lesz ezekkel a hazassagokkal? Mi lesz a gyerekekkel?
Ennek semmi köze a hitelekhez, te a CSOKról beszélsz. A 3,33%os hitel amit mondtam (de legyen mondjuk 3,5%, feltételezve hogy több a hitelképességei kérdőjeled mint nekem) az gyerekfüggetlen. A CSOKnak valóban van ilyen szerencsétlen hatása, de egyébként lehet én járok más körökben, de olyat nem ismerek aki "babaváró miatt házasodna", főleg olyat nem aki ezt egy lagzival ünnepelné. Alsó hangon 2-3 milla ma egy esküvő, kurva nagy biznisz ám felvenni a babavárót és elkölteni ennyit....

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 22:00

ANDS írta:
Halfkey írta:

Hát na, 2,5%os hitelekkel eladósodni finoman szólva nem katasztrófa. Gyakorlatilag ingyen van most a pénz, állampapír bármelyik lakáshitelnél többet ad. Annak is a hitel a helyes döntés, aki ki tudná pengetni a teljes vételárat.
Állampapír most mennyit ad?
Kiátlagolva 4,95-öt ad a PMÁP, és infláció +1%ot ad a MÁP. Attól függően ki mekkora inflációra számít, mindkettő lehet valid döntés.

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 21:59

Én nem mondtam hogy a CSOK jó, beépül egyből az árakba. Ennek semmi köze ahhoz hogy kedvező a környezet a hiteleknek. Ne ahhoz viszonyíts hogy nincs pénzem és ki kell pótolnom, hanem tegyük fel hogy van 80 millió forintod. Ne is akciós hitelezzünk (az még kedvezőbb), hanem nézzünk egy sima piacit, 3,33%ot írok alá holnap a CIBnél. A minősített fogyasztóbarát hitelek nem inflációkövetőek, hanem fixáltak, ebben az esetben 10 évre. Tegyük fel 40 milliót felveszel inkább így, a te megmaradó 40edet meg befekteteted. A teljes visszatérítendő összeg 10 év alatt 55,350, induló díjakkal mondjuk 56. Eközben a 40 milliód 5%os állampapírba téve 65 milliót ér. Arról a valamivel nagyobb kockázat miatt csak említés szintén beszélnék hogy egy sima piaci ETF 16,5%ot hozott a naptári évben. Aki ma nem hitelből, hanem előre fizetve vesz ingatlant, az pénzt dob ki az ablakon. Az hogy nettó adósságba vered-e magad (vagyis a jövőbeli fizetésedből és nem a vagyonodból finanszírozod a hitelt) vagy csak simán tartozásaid lesznek a bevételeid mellé, az egy ettől független kérdés.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 28., kedd 21:57

Pipita írta: Mostantól minden ostoba videó ide lesz hányva?
Nyugi.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 28., kedd 21:56

Halfkey írta:
csababarca írta:

amíg érdekükben áll eladósítani az embereket.
persze nem kötelező, de kb ez az út marad ilyen fizetések és infláció mellett.

2-3 év múlva alternatíva volt az acélszerkezetes tetőszerkezet, de a faárak és hiány miatt annak is egekbe szökött az ára.
Hát na, 2,5%os hitelekkel eladósodni finoman szólva nem katasztrófa. Gyakorlatilag ingyen van most a pénz, állampapír bármelyik lakáshitelnél többet ad. Annak is a hitel a helyes döntés, aki ki tudná pengetni a teljes vételárat.
Kozben kizartak szinte mindenkit, aki egyelore nem tervez gyereket.
A kornyezetemben rengeteg huszas evei elejen levo hazasodik. Van egy haverom, aki junius ota 2-3 hetente eskuvokre jar, mert mindig akad valaki, aki eladja a lelket nemi babavaroert. Gazdasagilag tenyleg megeri, de az emberi tenyezot mindenki elfelejti: mi lesz ezekkel a hazassagokkal? Mi lesz a gyerekekkel?

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 28., kedd 21:52

csababarca írta:
Halfkey írta:
Hát na, 2,5%os hitelekkel eladósodni finoman szólva nem katasztrófa. Gyakorlatilag ingyen van most a pénz, állampapír bármelyik lakáshitelnél többet ad. Annak is a hitel a helyes döntés, aki ki tudná pengetni a teljes vételárat.
hitel az hitel marad, adósságba kerülsz pár évre, amit vissza kell fizetned.
jó a kamat rajta, nem vitatom, csak ez olyanokat okoz, mint amit az építőanyag áremelkedésében láthatunk.

Amikor behozták a csokot a 10 plusz 15ös konstrukció marha jól hangzott, tényleg ha volt telked, akkor egy 100nm-es házat majdnem felhúztál belőle. Ma a duplájából tudod ugyanazt.
Nem lenne ezzel a támogatási formával probléma ha nem lenne a magyar emberek 90%-a kapzsi és csak a dollárjeleket látják maguk előtt bármilyen támogatás esetén. Több EU-s ország esetén is van hasonló támogatás de az árakban ennyire nem csapódott le.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 28., kedd 21:42

Halfkey írta:
Hát na, 2,5%os hitelekkel eladósodni finoman szólva nem katasztrófa. Gyakorlatilag ingyen van most a pénz, állampapír bármelyik lakáshitelnél többet ad. Annak is a hitel a helyes döntés, aki ki tudná pengetni a teljes vételárat.
hitel az hitel marad, adósságba kerülsz pár évre, amit vissza kell fizetned.
jó a kamat rajta, nem vitatom, csak ez olyanokat okoz, mint amit az építőanyag áremelkedésében láthatunk.

Amikor behozták a csokot a 10 plusz 15ös konstrukció marha jól hangzott, tényleg ha volt telked, akkor egy 100nm-es házat majdnem felhúztál belőle. Ma a duplájából tudod ugyanazt.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 28., kedd 21:39

csababarca írta:
Marky írta:
Most szabaditjak ra a piacra az MNB zold hitelet is, szoval lesz meg feljebb. Kerdes, hogy meddig….
amíg érdekükben áll eladósítani az embereket.
persze nem kötelező, de kb ez az út marad ilyen fizetések és infláció mellett.

2-3 év múlva alternatíva volt az acélszerkezetes tetőszerkezet, de a faárak és hiány miatt annak is egekbe szökött az ára.
Hát na, 2,5%os hitelekkel eladósodni finoman szólva nem katasztrófa. Gyakorlatilag ingyen van most a pénz, állampapír bármelyik lakáshitelnél többet ad. Annak is a hitel a helyes döntés, aki ki tudná pengetni a teljes vételárat.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 28., kedd 21:29

Marky írta:
Most szabaditjak ra a piacra az MNB zold hitelet is, szoval lesz meg feljebb. Kerdes, hogy meddig….
amíg érdekükben áll eladósítani az embereket.
persze nem kötelező, de kb ez az út marad ilyen fizetések és infláció mellett.

2-3 év múlva alternatíva volt az acélszerkezetes tetőszerkezet, de a faárak és hiány miatt annak is egekbe szökött az ára.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 28., kedd 21:20

csababarca írta: Felhívtam ma 4 pest megyei nagyobb faanyag forgalmazó céget, 3 lekoptatott, hogy már nem is tudnak rendelést felvenni, mert nincs fa:D
Egyik küldött árajánlatot, 3,5 milla 12 m3 fa, meg a tetőlécek, deszkák, stb:D

jó 200ezres m3 ár :D
de azért vedd fel a csokot magyar, abból lesz talpon a gazdaság:D

most futunk egy két kört szlovákiában meg lengyelben, de most a lengyeleknél is egy hónap alatt 130%ot ugrott a faanyag ára. 60ezer volt köbmétere augusztusban, most 150ezer körül.
Most szabaditjak ra a piacra az MNB zold hitelet is, szoval lesz meg feljebb. Kerdes, hogy meddig….

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 28., kedd 21:19

Felhívtam ma 4 pest megyei nagyobb faanyag forgalmazó céget, 3 lekoptatott, hogy már nem is tudnak rendelést felvenni, mert nincs fa:D
Egyik küldött árajánlatot, 3,5 milla 12 m3 fa, meg a tetőlécek, deszkák, stb:D

jó 200ezres m3 ár :D
de azért vedd fel a csokot magyar, abból lesz talpon a gazdaság:D

most futunk egy két kört szlovákiában meg lengyelben, de most a lengyeleknél is egy hónap alatt 130%ot ugrott a faanyag ára. 60ezer volt köbmétere augusztusban, most 150ezer körül.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2021. szeptember 28., kedd 20:48

Maskepp hogy tudnank meg, hogy europai, feher, hetero, kereszteny ferfikent milyen borzaszto mertekekben is vagyunk elnyomva? Mar persze leszamitva a fojtogato mindennapokat, ahol szembe jon a buniglmbttranszpedofil propaganda.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. szeptember 28., kedd 20:42

Mostantól minden ostoba videó ide lesz hányva?

Tudok ilyet én is:

https://www.youtube.com/watch?v=32n29n9gUs4

a valódi titkolt igaság a korona virusroll le leplezve néze meg minden ki tanúlságos!44!4!44!

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 28., kedd 18:53

pécsi shame

Pipita kedvenc szerzője elemzi/jellemzi a pécsi ratyivonulást.
Ja, továbbra sincs tisztában az alapfogalmakkal. :)
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 28., kedd 9:55

füst írta: Nekem a fodrász koma aszonta, hogy a por formátumú hajfixáló a legjobb arra a célra, ha nagy a suba, és lelapul. Be köll dolgozni a hajtőhöz, és megemeli a sérót anélkül hogy tiszta genyós meg kenőzsíros lenne a haj. Régen évekig használtam, nekem bevált, a taftnak van ilyen terméke, amit kipróbáltam,és patent volt.
De azóta megkomolyodtam, 30 felett már nem páváskodik az ember a hajával, legyen rövid oszt cső. :D
Vagy inkább azóta megkopaszodtal, nem szégyen az :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. szeptember 28., kedd 9:42

Nekem a fodrász koma aszonta, hogy a por formátumú hajfixáló a legjobb arra a célra, ha nagy a suba, és lelapul. Be köll dolgozni a hajtőhöz, és megemeli a sérót anélkül hogy tiszta genyós meg kenőzsíros lenne a haj. Régen évekig használtam, nekem bevált, a taftnak van ilyen terméke, amit kipróbáltam,és patent volt.
De azóta megkomolyodtam, 30 felett már nem páváskodik az ember a hajával, legyen rövid oszt cső. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég