OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62778
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. május 23., kedd 7:17

hehetheoriginal írta: En olyat lattam a yutubbeon, hogy olvasztott aluminiumot ontenek a hangyaboiba, en kiprobalnam :kalapos:

De lehet mehkas volt mindegy
Mehkas is volt :lol: de olyan durva hogy ahhoz szakember kellett.

Javítok, darázsfészek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 23., kedd 7:14

Halfkey írta: Hangya ellen valakinek bevált valami? Alapvetően nem szoktak zavarni, de most elleptek.
Fahéj.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. május 23., kedd 7:03

*Halálhörgés, siralom és FF franchise (de az ugyanaz)...

Hangya ellen raid hangyacsapda vált be nálunk (meg a fahéj szagát sem szeretik).

Jó reggelt! :sziv:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11381
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 23., kedd 7:01

En olyat lattam a yutubbeon, hogy olvasztott aluminiumot ontenek a hangyaboiba, en kiprobalnam :kalapos:

De lehet mehkas volt mindegy
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. május 23., kedd 6:59

Halfkey írta: Hangya ellen valakinek bevált valami? Alapvetően nem szoktak zavarni, de most elleptek.
Asztali só, nem jódozott.
Illetve a hangyászsün :kalapos:

A só legyen lehetőség szerint közepesen szemcsés, mert amikor beviszik a fészekbe, akkor több is hozzájut.

Ha a brutál verziót akarod , akkor csavarlazito spray. Abbol egy pár fújásnyi közvetlen a hangyabolyba és menekülni fog az egész bagazs.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11381
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 23., kedd 6:52

Nincs megoldas, amig remy a forumon van.


Olyan lett ez az offtopik, mint a nyuggergyűlés a vasarnapi templom utan, vagy egy haboru utani terapias csoport, mindenki nyalja a sebeit, próbálja megosztani a bajait, hatha konnyebb lesz a lelke es sorstarsakra, megértésre talál...
Mikozben remy mint a sportszeletes csavo vigyorogva utazgat, nezelodik, eli az eletet, kozben mogotte halalhorges, siralom, termeszeti katasztrofak, osszeomlo társadalmak, gazdasagok, rendezvenyek es emberi eletek.

Remy maga az ördög. Sohasem lesz nyugtunk, amig nem keszitunk egy néger remybabát es irjuk ra, hogy tavozzavilagunkbol.

Jo reggelt :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. május 23., kedd 6:40

a hangyakhoz en is beszallnek, bar nalunk kezd eltunni halistennek.

mar csak egy saska invazio kell es kesz a madridom biologiai katasztrofa :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62778
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. május 23., kedd 5:58

Halfkey írta: Hangya ellen valakinek bevált valami? Alapvetően nem szoktak zavarni, de most elleptek.
Azok minket is megleptek idén…. :angry:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. május 23., kedd 5:39

Nalunk a szodabikarbona bevalt, miutan megtalaltam par behatolasi csomopontot.

Halfkey
Hozzászólások: 4405
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. május 23., kedd 0:43

Hangya ellen valakinek bevált valami? Alapvetően nem szoktak zavarni, de most elleptek.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. május 22., hétfő 22:15

zoli0415 írta:
A Karbidról van szó?
Igen.
De van a phostoxin hasonló, az is ajánlott.

Amit még kibróbálhatsz, az a Force talajfertőtlenítő szer.
Kiírtja a talajban lévő állatokat, amiket a vakond eszik, így lassan a vakond is eltűnik.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

florentino007
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2023. április 24., hétfő 21:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Cristiano
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: florentino007 » 2023. május 22., hétfő 22:11

csababarca írta:
kiserik írta:
Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de én mindenkinek ezt szoktam javasolni vakond ügyben: hagyd békén. A vakond enni megy a kertedbe. Főként talajlakó kártevőket fogyaszt, így azokat, amik tönkrevághatják a növényeidet. Már ha a füvön kívül más is van. Időnként a túrásokat el kell egyengetni és bevetni fűmaggal.
Amúgy az egyetlen biztos módszer, ha elfogy az ennivalója. Vagy hagyod, hogy megegye, vagy kiirtod Te magad, pl szántással. Egy jó vadászkutya is hasznos lehet, és a gyerekek is szeretik őket.

UI: Csabikám, lótetűre van egy jó tippem: a vakond.
Két opció van:
- hagyod, és tönkreteszi azt, amiben alsóhangon párszázezret beleöltél, plusz időt, energiát a karbantartására.
A vakond nem úgy működik, hogy egy helyen feltúr, és akkor kész a munkája.
Láttam már olyat, hogy egy éjszaka tette tönkre a 100m2 gyepet.
- nem hagyod és megpróbálod elűzni.
A gáz amit írtam nem öli meg, csak elriasztja. Nekem bevált, mert azóta (két éve) nem jelent meg a területen.

A lótetű ettől független, ugyanolyan károkat képes okozni, csak lassabb léptékben mint a vakond. Értem, hogy megeszi, de ha választanom kell, akkor inkább mindkettőt elűzöm.
Volt, hogy kiöntöttem a lótetűket, most a radikálisabb módszert választottam, az is bevált.
Rájuk esti órákban vadászok, akkor jönnek elő.
De most az utóbbi egy hónapban nem jöttek elő, túrásnyom sincs.

Akinek fétise a kert, és a szép gyep, azokat ez tudja zavarni.

A vakondháló talán kellett volna, egyébként láttam olyan kertet is, ahol volt vakondháló, de azt is felnyomta. Vagy akkor a veteményest, virágoskertet ásta fel, vagy a felszínen túrt.
De az biztos, hogy sok esetben bevált módszer.

Summa summarum, én kipróbálnám a helyében a gázt, berakja a lyukba a granulátumot, kis vizet ráönt, és dolgozik. Csak ne szagolja be, mert nem csak a vakondot irritálja, hanem az embert is:D De nekem és még sok más haveromnak is ez volt a bevált, végleges módszert.
Na ja a gáz.. Az adult vakond el tud menekülni, csak a kölykök nem annyira. :/

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. május 22., hétfő 22:08

csababarca írta:
kiserik írta:
Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de én mindenkinek ezt szoktam javasolni vakond ügyben: hagyd békén. A vakond enni megy a kertedbe. Főként talajlakó kártevőket fogyaszt, így azokat, amik tönkrevághatják a növényeidet. Már ha a füvön kívül más is van. Időnként a túrásokat el kell egyengetni és bevetni fűmaggal.
Amúgy az egyetlen biztos módszer, ha elfogy az ennivalója. Vagy hagyod, hogy megegye, vagy kiirtod Te magad, pl szántással. Egy jó vadászkutya is hasznos lehet, és a gyerekek is szeretik őket.

UI: Csabikám, lótetűre van egy jó tippem: a vakond.
Két opció van:
- hagyod, és tönkreteszi azt, amiben alsóhangon párszázezret beleöltél, plusz időt, energiát a karbantartására.
A vakond nem úgy működik, hogy egy helyen feltúr, és akkor kész a munkája.
Láttam már olyat, hogy egy éjszaka tette tönkre a 100m2 gyepet.
- nem hagyod és megpróbálod elűzni.
A gáz amit írtam nem öli meg, csak elriasztja. Nekem bevált, mert azóta (két éve) nem jelent meg a területen.

A lótetű ettől független, ugyanolyan károkat képes okozni, csak lassabb léptékben mint a vakond. Értem, hogy megeszi, de ha választanom kell, akkor inkább mindkettőt elűzöm.
Volt, hogy kiöntöttem a lótetűket, most a radikálisabb módszert választottam, az is bevált.
Rájuk esti órákban vadászok, akkor jönnek elő.
De most az utóbbi egy hónapban nem jöttek elő, túrásnyom sincs.

Akinek fétise a kert, és a szép gyep, azokat ez tudja zavarni.

A vakondháló talán kellett volna, egyébként láttam olyan kertet is, ahol volt vakondháló, de azt is felnyomta. Vagy akkor a veteményest, virágoskertet ásta fel, vagy a felszínen túrt.
De az biztos, hogy sok esetben bevált módszer.

Summa summarum, én kipróbálnám a helyében a gázt, berakja a lyukba a granulátumot, kis vizet ráönt, és dolgozik. Csak ne szagolja be, mert nem csak a vakondot irritálja, hanem az embert is:D De nekem és még sok más haveromnak is ez volt a bevált, végleges módszert.
A Karbidról van szó?

florentino007
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2023. április 24., hétfő 21:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Cristiano
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: florentino007 » 2023. május 22., hétfő 22:07

Nehéz sajnos megkülönböztetni a két fájt úgy ha csak a nyomait látod de még az érdemes megfigyelni, hogy a turasok egy vonalban/egy ívben vannak vagy inkább összevissza. A vakond inkább összevissza ás de ez se mindig igaz..
Az viszont biztos, hogy ha a tettes a fk akkor az a novenyeidet fogja feszegetni sajnos.
Valamikor az ELTE bioszra jártam, ott dolgozott egy nagyon jó fej prof a rendszertanon, Dr Farkas János, őt egy e-mail erejéig sztem érdemes felkeresni ezügyben mert biztos vagyok benne, hogy bőven többet tud segíteni!!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. május 22., hétfő 22:04

kiserik írta:
Tudom, hogy nem ezt akarod hallani, de én mindenkinek ezt szoktam javasolni vakond ügyben: hagyd békén. A vakond enni megy a kertedbe. Főként talajlakó kártevőket fogyaszt, így azokat, amik tönkrevághatják a növényeidet. Már ha a füvön kívül más is van. Időnként a túrásokat el kell egyengetni és bevetni fűmaggal.
Amúgy az egyetlen biztos módszer, ha elfogy az ennivalója. Vagy hagyod, hogy megegye, vagy kiirtod Te magad, pl szántással. Egy jó vadászkutya is hasznos lehet, és a gyerekek is szeretik őket.

UI: Csabikám, lótetűre van egy jó tippem: a vakond.
Két opció van:
- hagyod, és tönkreteszi azt, amiben alsóhangon párszázezret beleöltél, plusz időt, energiát a karbantartására.
A vakond nem úgy működik, hogy egy helyen feltúr, és akkor kész a munkája.
Láttam már olyat, hogy egy éjszaka tette tönkre a 100m2 gyepet.
- nem hagyod és megpróbálod elűzni.
A gáz amit írtam nem öli meg, csak elriasztja. Nekem bevált, mert azóta (két éve) nem jelent meg a területen.

A lótetű ettől független, ugyanolyan károkat képes okozni, csak lassabb léptékben mint a vakond. Értem, hogy megeszi, de ha választanom kell, akkor inkább mindkettőt elűzöm.
Volt, hogy kiöntöttem a lótetűket, most a radikálisabb módszert választottam, az is bevált.
Rájuk esti órákban vadászok, akkor jönnek elő.
De most az utóbbi egy hónapban nem jöttek elő, túrásnyom sincs.

Akinek fétise a kert, és a szép gyep, azokat ez tudja zavarni.

A vakondháló talán kellett volna, egyébként láttam olyan kertet is, ahol volt vakondháló, de azt is felnyomta. Vagy akkor a veteményest, virágoskertet ásta fel, vagy a felszínen túrt.
De az biztos, hogy sok esetben bevált módszer.

Summa summarum, én kipróbálnám a helyében a gázt, berakja a lyukba a granulátumot, kis vizet ráönt, és dolgozik. Csak ne szagolja be, mert nem csak a vakondot irritálja, hanem az embert is:D De nekem és még sok más haveromnak is ez volt a bevált, végleges módszert.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Halfkey
Hozzászólások: 4405
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. május 22., hétfő 21:59

Realista24 írta:
Halfkey írta: Az biztos hogy az ultrahangos vuduk nem működnek :D Vakondháló?
Azzal már elkésett sztem.
Mihez képest? Nyilván újra kell kezdeni az egész füvesítést, de így legalább meglenne az eredmény. Ha kipróbál valaki még 10 dolgot, közben folyton pepecsel vele meg költ rá, az a nagyobb kiadás és méreg szerintem.

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. május 22., hétfő 21:53

florentino007 írta:
rikko írta:

Biztos, hogy vakond ?
A földi kutya csinálja ezt. Az as közvetlenül a talaj felszíne alatt járatokat.
Igen az lesz az, főleg az Alfoldon homokos területeken elterjedt. És nem mellesleg fokozottan védett ha jól tudom, úgyhogy csak humánus módszerrel "tedd arrébb" ha nagyon muszáj. :D
Nem tudom, hogy vakond vagy kutya mert nem láttam. Az Alföld stimmel, az ország középső része. Volt, hogy hajnalban kimentem, megvártam míg megjelenik, láttam hogy mozog a föld, mozdulatlanul álltam míg meg nem csinálta a túrást, belevágtam a kapát, elhúztam a földet...semmi😀 , ez nem két perces művelet volt.

florentino007
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2023. április 24., hétfő 21:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Cristiano
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: florentino007 » 2023. május 22., hétfő 21:41

rikko írta:
zoli0415 írta: Tudom, hogy enni jön, azért van mit enni neki mert a talaj tele van tápanyaggal amiben megélnek az eleségei. Ez egy ördögi kör mert ha nem táplálom a talajt, nem öntözöm akkor nem lesz szép, így viszont van eledel. Nem csak a túrásokkal van a baj hanem közvetlen a felszín alatt végig latszik ahol jár mert végig kinyomja a földet, ahol nem látszik ott meg besüpped a talaj a járatoknál mikor rálépsz. Kegyetlen.
Biztos, hogy vakond ?
A földi kutya csinálja ezt. Az as közvetlenül a talaj felszíne alatt járatokat.
Igen az lesz az, főleg az Alfoldon homokos területeken elterjedt. És nem mellesleg fokozottan védett ha jól tudom, úgyhogy csak humánus módszerrel "tedd arrébb" ha nagyon muszáj. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62778
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. május 22., hétfő 21:40

Halfkey írta: Az biztos hogy az ultrahangos vuduk nem működnek :D Vakondháló?
Azzal már elkésett sztem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4405
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. május 22., hétfő 21:39

Az biztos hogy az ultrahangos vuduk nem működnek :D Vakondháló?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 41 regisztrált és 0 vendég